Awans do 1/4 finału Ligi Europy! Arsenal 3-0 Rennes

Awans do 1/4 finału Ligi Europy! Arsenal 3-0 Rennes 14.03.2019, 21:56, Łukasz Wandzel 1008 komentarzy

Przed rewanżowym spotkaniem z Rennes kibicom Arsenalu towarzyszyła głęboka wiara w to, że ich ulubieńcy zdołają awansować do ćwierćfinału. I z pewnością się nie zawiedli, ponieważ Kanonierom wystarczył ledwie kwadrans, aby wyrównać wynik dwumeczu. Z kolei w drugiej połowie, choć londyńczycy przez długi czas się bronili, przypieczętowali swój awans trzecią bramką. Tym samym piłkarze Unaia Emery'ego w fazie pucharowej nie znają innego scenariusza niż ten, w którym muszą odrabiać straty po nieudanym starciu na wyjeździe. Jednak po raz kolejny udowodnili, że na Emirates są bezlitośni, co wciąż pozwala im utrzymać się w turnieju.

Arsenal: Cech - Mustafi, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles, Xhaka, Ramsey (87' Torreira), Kolasinac - Özil (69' Mchitarian) - Aubameyang, Lacazette (70' Iwobi).

Rennes: Koubek - Troare, Da Silva, Mexer, Bensebaini - Bourigeaud, André (79' Lea Siliki), Grenier (70' Hunou), Sarr - Ben Arfa, Niang.

Arsenal na Emirates okazał się bezlitosny od pierwszych minut i błyskawicznie otworzył wynik spotkania. Po prawej stronie boiska z piłką przy nodze stał Ainsley Maitland-Niles. Zamiast dośrodkowywać zagrał krótkie podanie do Aarona Ramseya, a ten odnalazł na piątym metrze Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Gabończyk skierował piłkę do siatki, dając prowadzenie Kanonierom już w 5. minucie meczu.

Szybko strzelona bramka ożywiła londyńczyków. Ciągle atakowali, dominowali posiadanie piłki, ale kto by przypuszczał, że odrobią straty z pierwszego spotkania nim minie pierwszy kwadrans. Goście mogli być zaskoczeni, bo Sead Kolasinac, do którego została posłana futbolówka w pole kare był na pozycji spalonej i odpuścił piłkę, ale dobiegł do niej Aubameyang i zagrał ją z linii końcowej na długi słupek, a tam dopadł ją Maitland-Niles i strzałem głową pokonał golkipera Rennes.

Przyjezdni grali na połowie rywala przez dłuższą chwilę dopiero po upłynięciu 20. minuty. Nie udało im się jednak stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką Petra Cecha. Później tempo meczu nie było tak wysokie. Arsenal co jakiś czas tworzył sobie sytaucję pod polem karnym Koubka, ale do przerwy nie zdobył wiecej goli.

Tuż po przerwie ekipa Rennes była bardzo blisko zdobycia bramki. Wszystko zaczęło sie od błędu Shkodrana Mustafiego. Mexer przejął futbolówkę i zagrał piłkę do partnera. Sarr miał dużo miejsca na oddanie strzału, ale trafił w słupek. Na początku drugiej odsłony spotkania Arsenal i Rennes grały otwarty futbol, jednak później to zespół gości przeważał, a Kanonierzy bronili korzystnego rezultatu.

Aktywniej w ataku gospodarze zaczęli grać po pojawieniu się na murawie Henricha Mchitariana i Alexa Iwobiego kosztem Alexandre'a Lacazette'a i Mesuta Özila. Niedługo po tym Aubameyang zdobył trzeciego gola dla Arsenalu, czym przypieczętował jego awans do ćwierćfinału Ligi Europy. Gabończyk świetnie wykończył precyzyjną wrzutkę Seada Kolasinaca.

Auba powinien zdobyć w tym meczu co najmniej hattricka. Napastnik The Gunners miał na to okazję w 82. i w 83. minucie spotkania, ale w obu tych sytuacjach spudłował. Nie dostał już więcej okazji, bo w końcówce to drużyna Rennes była groźniejsza w ofensywie, lecz nie zdołała odwrócić losów spotkania. Tym samym Arsenal awansował do ćwierćfinału, zwyciężając w dwumeczu 4-3.

Liga EuropyRaport pomeczowyRennes autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40014.03.2019, 23:30

Brawo Slavia, to się nazywa walka do konca!

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492514.03.2019, 23:30

Slavia zaimponowała mi znacznie bardziej niż Ajax. Brawoooo!

havoc komentarzy: 1903 newsów: 414.03.2019, 23:29

Mam nadzieje ze nie trafimy na Slavie. Maja ciag na bramke chlopaki.

michal192837465 komentarzy: 765414.03.2019, 23:27

No, zadanie wykonane. Szkoda, że cofnęliśmy się po drugiej bramce, bo początek wyglądał bardzo dobrze. Auba się w końcu odblokował, znowu świetny mecz Nilesa, Kola nie do przejścia. Ramsey wywalczył nam środek pola i Nacho kilka znakomitych interwencji. Pochwalić należy też Cecha, bo wybronił strzał po rykoszecie, a nawet, gdy rywal był na spalonym, to i tak nie dał się pokonać. Gdyby nie dwie głupie straty przed polem karnym, to także na plus byłby występ Mustafiego, bo zbierał praktycznie każdą piłkę w powietrzu, za co należą mu się brawa. Najbardziej cieszy mnie zmiana Mikiego, jest w najlepszej formie odkąd do nas trafił. Od razu dało się zauważyć jego wejście, akcje zrobiły się dynamiczniejsze i groźniejsze, miał lekki uraz, więc ta przerwa jeszcze mu pomoże. Zobaczymy, kogo jutro wylosujemy. Szkoda, że teraz tak długo trzeba czekać na kolejny mecz, ciężko będzie to wytrzymać.

mistiqueAFC komentarzy: 2676914.03.2019, 23:27

Slavia!

Elastico07 komentarzy: 1252514.03.2019, 23:25

@ares765: @ares765 napisał: "Arsenal zachował 7 czystych kont w 10 ostatnich meczach Ligi Europy."
Teraz trzeba zacząć tak brylować w LM.

gnabry_ komentarzy: 5709 newsów: 114.03.2019, 23:25

W takim razie obstawilem za 25zl ze dziecko Meghan i Harrego bedzie miec na imie Olivia. Do wygrania 33 bomby (kurs 1500) a to jest naprawde popularne imie w UK wiec moze mi sie poszczesci.

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 514.03.2019, 23:25

W ogóle ma ktoś jakąś galerię gdzie dostępne są zdjęcia Auby w tej masce z różnych perspektyw?

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 514.03.2019, 23:23

Z okazji tej maski to i avatar musi wjechać :)

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10314.03.2019, 23:23

Arsenal zachował 7 czystych kont w 10 ostatnich meczach Ligi Europy.

Elastico07 komentarzy: 1252514.03.2019, 23:22

Auba strasznie ciśnienie podniósł tymi dwiema niewykorzystanymi sytuacjami,szczególnie tą drugą.Od napastnika tej klasy wymaga się żeby kończył takie akcje,a nie trafiał tylko z karnych czy na pustą.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 214.03.2019, 23:22

sporo zmiany statystyk u nas w fifie

GoonerRob komentarzy: 15014.03.2019, 23:21

@mar12301: oby nie dała ,bo ten wynik zapewnia wygrany kupon :D

Elastico07 komentarzy: 1252514.03.2019, 23:21

Tak jak przewidywałem,a raczej byłem pewny.Awans do kolejnej rundy,jeśli ktoś miał jakieś wątpliwości pomimo pierwszego meczu to pozdrawiam ;)

mar12301 komentarzy: 2311714.03.2019, 23:20

Slavia walczy, ale chyba nie da rady.

Reamoner komentarzy: 467414.03.2019, 23:19

o której jutro treningi przed GP Australi ?? to nie wypada jakoś nad ranem ??

MarkOvermars komentarzy: 913314.03.2019, 23:19

Też widzę Villareal z 1/4 z nami

kamilo_oo komentarzy: 2356714.03.2019, 23:19

@anolis:

Tak o 13

Trzeba zmienić na "Łagodni w pierwszych meczach, zabójczy w drugich"

Ranczomen komentarzy: 1232414.03.2019, 23:17

W tym sezonie jest łatwiej o LE. Nie ma takiego turbokozaka jakim ostatnio było Atletico.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 214.03.2019, 23:16

lichsteiner xD

swoją droga mamy dużo lekkomyślnych osób w zespole
Mustafi, Xhaka, Laca, być moze torreira..

mar12301 komentarzy: 2311714.03.2019, 23:16

Każdy rywal jest do przejścia. Ciężej byłoby z Chelsea, Eintrachtem i Napoli jedynie.

No ale jeśli chcemy wygrać LE no to panowie..

Reamoner komentarzy: 467414.03.2019, 23:15

nie wiem z kim zagramy ale ja już stawiam na czerwoną kartkę dla nas w pierwszym meczu

Ranczomen komentarzy: 1232414.03.2019, 23:15

Też bym chciał Villareal. Cazorla jeszcze nie zagrał ostatniego meczu na Emirates.

gnabry_ komentarzy: 5709 newsów: 114.03.2019, 23:14

aha to szkoda bo jest kurs 400 na klasyfikacje koncowa 1-3 wiec nawet za marne 10zl jest do wygrania 3 i pol kafla

El_Artillero komentarzy: 108314.03.2019, 23:14

Ben Arfa: Przed meczem powiedziałem kolegom w szatni, że przegramy trzy lub cztery do zera.

Reamoner komentarzy: 467414.03.2019, 23:14

Williams tempem wyścigowym nie jest w stanie dorównać przedostatniej ekipie ...

fabregas1987 komentarzy: 2579314.03.2019, 23:13

Ja bym chciał Villareal w 1/4. Rywal do przejścia, a Cazorla zawitalby na Emirates ze swoich uśmiechem i dostałby owacje na stojąco od całego stadionu

arsenallord komentarzy: 29709 newsów: 11714.03.2019, 23:13

@gnabry_: Nie ma najmocniejszych szans.

MarkOvermars komentarzy: 913314.03.2019, 23:12

@gnabry_: nie, nie obstawiaj nawet

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 214.03.2019, 23:12

@gnabry_: pewnie nie xD Nie znam się na f1, ale z tego co wiem to samochody ferrari, redbulla i mercedesa sa nie do doścignięcia przez inne nawet z mega umiejętnośćiami

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020414.03.2019, 23:12

@gnabry_: raczej nie ma za słabe auto.