Awans do 1/4 finału Ligi Europy! Arsenal 3-0 Rennes

Awans do 1/4 finału Ligi Europy! Arsenal 3-0 Rennes 14.03.2019, 21:56, Łukasz Wandzel 1008 komentarzy

Przed rewanżowym spotkaniem z Rennes kibicom Arsenalu towarzyszyła głęboka wiara w to, że ich ulubieńcy zdołają awansować do ćwierćfinału. I z pewnością się nie zawiedli, ponieważ Kanonierom wystarczył ledwie kwadrans, aby wyrównać wynik dwumeczu. Z kolei w drugiej połowie, choć londyńczycy przez długi czas się bronili, przypieczętowali swój awans trzecią bramką. Tym samym piłkarze Unaia Emery'ego w fazie pucharowej nie znają innego scenariusza niż ten, w którym muszą odrabiać straty po nieudanym starciu na wyjeździe. Jednak po raz kolejny udowodnili, że na Emirates są bezlitośni, co wciąż pozwala im utrzymać się w turnieju.

Arsenal: Cech - Mustafi, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles, Xhaka, Ramsey (87' Torreira), Kolasinac - Özil (69' Mchitarian) - Aubameyang, Lacazette (70' Iwobi).

Rennes: Koubek - Troare, Da Silva, Mexer, Bensebaini - Bourigeaud, André (79' Lea Siliki), Grenier (70' Hunou), Sarr - Ben Arfa, Niang.

Arsenal na Emirates okazał się bezlitosny od pierwszych minut i błyskawicznie otworzył wynik spotkania. Po prawej stronie boiska z piłką przy nodze stał Ainsley Maitland-Niles. Zamiast dośrodkowywać zagrał krótkie podanie do Aarona Ramseya, a ten odnalazł na piątym metrze Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Gabończyk skierował piłkę do siatki, dając prowadzenie Kanonierom już w 5. minucie meczu.

Szybko strzelona bramka ożywiła londyńczyków. Ciągle atakowali, dominowali posiadanie piłki, ale kto by przypuszczał, że odrobią straty z pierwszego spotkania nim minie pierwszy kwadrans. Goście mogli być zaskoczeni, bo Sead Kolasinac, do którego została posłana futbolówka w pole kare był na pozycji spalonej i odpuścił piłkę, ale dobiegł do niej Aubameyang i zagrał ją z linii końcowej na długi słupek, a tam dopadł ją Maitland-Niles i strzałem głową pokonał golkipera Rennes.

Przyjezdni grali na połowie rywala przez dłuższą chwilę dopiero po upłynięciu 20. minuty. Nie udało im się jednak stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką Petra Cecha. Później tempo meczu nie było tak wysokie. Arsenal co jakiś czas tworzył sobie sytaucję pod polem karnym Koubka, ale do przerwy nie zdobył wiecej goli.

Tuż po przerwie ekipa Rennes była bardzo blisko zdobycia bramki. Wszystko zaczęło sie od błędu Shkodrana Mustafiego. Mexer przejął futbolówkę i zagrał piłkę do partnera. Sarr miał dużo miejsca na oddanie strzału, ale trafił w słupek. Na początku drugiej odsłony spotkania Arsenal i Rennes grały otwarty futbol, jednak później to zespół gości przeważał, a Kanonierzy bronili korzystnego rezultatu.

Aktywniej w ataku gospodarze zaczęli grać po pojawieniu się na murawie Henricha Mchitariana i Alexa Iwobiego kosztem Alexandre'a Lacazette'a i Mesuta Özila. Niedługo po tym Aubameyang zdobył trzeciego gola dla Arsenalu, czym przypieczętował jego awans do ćwierćfinału Ligi Europy. Gabończyk świetnie wykończył precyzyjną wrzutkę Seada Kolasinaca.

Auba powinien zdobyć w tym meczu co najmniej hattricka. Napastnik The Gunners miał na to okazję w 82. i w 83. minucie spotkania, ale w obu tych sytuacjach spudłował. Nie dostał już więcej okazji, bo w końcówce to drużyna Rennes była groźniejsza w ofensywie, lecz nie zdołała odwrócić losów spotkania. Tym samym Arsenal awansował do ćwierćfinału, zwyciężając w dwumeczu 4-3.

Liga EuropyRaport pomeczowyRennes autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Freo98 komentarzy: 642914.03.2019, 22:56

Mustafi jeszcze pod koniec probowal zaskoczyc

schnor25 komentarzy: 1854614.03.2019, 22:56

Dinamo dzielnie walczyło, ale coś czuję, że w dogrywce Benfica ich ogra.

Papaciok komentarzy: 438714.03.2019, 22:56

Halo Vieira ? Masz coś do powiedzenia ?

Leehu komentarzy: 1049614.03.2019, 22:56

@alexis1908: Jedyne do czego można się przyczepić to to że hat-tricka nie trafił. :)

kvapeace komentarzy: 7614.03.2019, 22:56

Mustafi XD

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9214.03.2019, 22:56

Fatalnie się ogląda te Rennes, jeśli chodzi o kulturę gry i ich zachowanie na boisku. Można przegrać, ale trzeba się jakoś zachowywać.

Pjoter komentarzy: 2014.03.2019, 22:55

Ej czy grupka na fb sknerus siwego i lysego padla czy dostalem bana bez powodu?

luko_PL komentarzy: 109814.03.2019, 22:55

Można mówić co się chce, ale wcale nie podobała mi się dzisiaj gra, a przez Lacę można było dzisiaj niezłe kłopoty mieć. Ale cieszy awans :)

pumeks komentarzy: 2080814.03.2019, 22:55

Kolasinac powinien cały czas dostawać piłki do końca meczu.

schnor25 komentarzy: 1854614.03.2019, 22:54

Niech Rennes dziękuję sędziemu i Sokratisowi za wynik pierwszego spotkania, bo w przeciwnym razie wynik dwumeczu nie byłby dla nich tak korzystny.

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1014.03.2019, 22:54

Dobrze, że mi streama wywaliło na ten doliczony czas

alexis1908 komentarzy: 360314.03.2019, 22:53

A Co ^^

marcin04c komentarzy: 302914.03.2019, 22:53

Eintraht z ma napastników porównywalnych do naszych więc nie ma co się dziwić że Inter nie daje im rady. Po za tym Inter obecnie bez formy.

pumeks komentarzy: 2080814.03.2019, 22:53

@FabsFAN:

I dobry kalendarz

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.03.2019, 22:53

Ten Traore to takie drewno xD Co najmniej trzy kompromitujące kiksy w tym spotkaniu.

Ale śmieszne narzekanie na Aube 2 gole asysta co A tego że miał patelnie .Girouda by nawet tam nie było :) serio czasem wywody na tej stronie poniektórych użytkowników jest śmieszne.

Leehu komentarzy: 1049614.03.2019, 22:53

Czemu Auba nie trafił tej sytuacji na 4-0 teraz to by się na lajciku oglądało a tak to nerwówka do końca. :)

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 614.03.2019, 22:53

Znowu Ben Arfa, znowu zawał i znowu spalony.

Hahahaha Mustafi....

Henry_14 komentarzy: 117714.03.2019, 22:53

Ben Arfa co za plejsy świetny piłkarz na miarę średniaków z najlepszych lig, a w żadnym topowym się nie przebił.

Ben Arfa jak kręci

hahaha ja bym furii dostał, gdybym cały czas spalone lapał. Co ta obrona gra na te spalone to brak słów

pumeks komentarzy: 2080814.03.2019, 22:51