Awans do 1/4 finału Ligi Europy! Arsenal 3-0 Rennes

Awans do 1/4 finału Ligi Europy! Arsenal 3-0 Rennes 14.03.2019, 21:56, Łukasz Wandzel 1008 komentarzy

Przed rewanżowym spotkaniem z Rennes kibicom Arsenalu towarzyszyła głęboka wiara w to, że ich ulubieńcy zdołają awansować do ćwierćfinału. I z pewnością się nie zawiedli, ponieważ Kanonierom wystarczył ledwie kwadrans, aby wyrównać wynik dwumeczu. Z kolei w drugiej połowie, choć londyńczycy przez długi czas się bronili, przypieczętowali swój awans trzecią bramką. Tym samym piłkarze Unaia Emery'ego w fazie pucharowej nie znają innego scenariusza niż ten, w którym muszą odrabiać straty po nieudanym starciu na wyjeździe. Jednak po raz kolejny udowodnili, że na Emirates są bezlitośni, co wciąż pozwala im utrzymać się w turnieju.

Arsenal: Cech - Mustafi, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles, Xhaka, Ramsey (87' Torreira), Kolasinac - Özil (69' Mchitarian) - Aubameyang, Lacazette (70' Iwobi).

Rennes: Koubek - Troare, Da Silva, Mexer, Bensebaini - Bourigeaud, André (79' Lea Siliki), Grenier (70' Hunou), Sarr - Ben Arfa, Niang.

Arsenal na Emirates okazał się bezlitosny od pierwszych minut i błyskawicznie otworzył wynik spotkania. Po prawej stronie boiska z piłką przy nodze stał Ainsley Maitland-Niles. Zamiast dośrodkowywać zagrał krótkie podanie do Aarona Ramseya, a ten odnalazł na piątym metrze Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Gabończyk skierował piłkę do siatki, dając prowadzenie Kanonierom już w 5. minucie meczu.

Szybko strzelona bramka ożywiła londyńczyków. Ciągle atakowali, dominowali posiadanie piłki, ale kto by przypuszczał, że odrobią straty z pierwszego spotkania nim minie pierwszy kwadrans. Goście mogli być zaskoczeni, bo Sead Kolasinac, do którego została posłana futbolówka w pole kare był na pozycji spalonej i odpuścił piłkę, ale dobiegł do niej Aubameyang i zagrał ją z linii końcowej na długi słupek, a tam dopadł ją Maitland-Niles i strzałem głową pokonał golkipera Rennes.

Przyjezdni grali na połowie rywala przez dłuższą chwilę dopiero po upłynięciu 20. minuty. Nie udało im się jednak stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką Petra Cecha. Później tempo meczu nie było tak wysokie. Arsenal co jakiś czas tworzył sobie sytaucję pod polem karnym Koubka, ale do przerwy nie zdobył wiecej goli.

Tuż po przerwie ekipa Rennes była bardzo blisko zdobycia bramki. Wszystko zaczęło sie od błędu Shkodrana Mustafiego. Mexer przejął futbolówkę i zagrał piłkę do partnera. Sarr miał dużo miejsca na oddanie strzału, ale trafił w słupek. Na początku drugiej odsłony spotkania Arsenal i Rennes grały otwarty futbol, jednak później to zespół gości przeważał, a Kanonierzy bronili korzystnego rezultatu.

Aktywniej w ataku gospodarze zaczęli grać po pojawieniu się na murawie Henricha Mchitariana i Alexa Iwobiego kosztem Alexandre'a Lacazette'a i Mesuta Özila. Niedługo po tym Aubameyang zdobył trzeciego gola dla Arsenalu, czym przypieczętował jego awans do ćwierćfinału Ligi Europy. Gabończyk świetnie wykończył precyzyjną wrzutkę Seada Kolasinaca.

Auba powinien zdobyć w tym meczu co najmniej hattricka. Napastnik The Gunners miał na to okazję w 82. i w 83. minucie spotkania, ale w obu tych sytuacjach spudłował. Nie dostał już więcej okazji, bo w końcówce to drużyna Rennes była groźniejsza w ofensywie, lecz nie zdołała odwrócić losów spotkania. Tym samym Arsenal awansował do ćwierćfinału, zwyciężając w dwumeczu 4-3.

Liga EuropyRaport pomeczowyRennes autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Gunner915 komentarzy: 282114.03.2019, 23:11

Arsenal, Chelsea, Napoli, Valencia, Villarreal, Benfica i Frankfurkt.

Jakby Inter byl zamiast Frankfurtu to patrzac przez lata minione mozna byloby pomyslec, ze prawie Liga MIstrzow :D

mar12301 komentarzy: 2313714.03.2019, 23:11

@JanikK: tak. Slavia musi strzelić na 4-3 żeby przejść.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10314.03.2019, 23:11

kamilo_oo komentarzy: 2356714.03.2019, 23:11

@JanikK:

No niestety

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 214.03.2019, 23:11

gole w dogrywce tez licza sie podwojnie?

gnabry_ komentarzy: 5714 newsów: 114.03.2019, 23:11

do kogos kto zna sie na F1 - czy Kubica ma szanse byc w pierwszej trojce w GP Australii????

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 214.03.2019, 23:09

dawac praga!

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 614.03.2019, 23:09

Hiszpania więcej drużyn w ćwierćfinałach LE niż Ligi Mistrzów.

SoulStorm komentarzy: 744314.03.2019, 23:09

Armin van Buuren strzelcem bramki

pumeks komentarzy: 2080814.03.2019, 23:09

a Slavia walczy

acestream://2f802b1f94f7ded6bce9ee8af065e501b51aca70

gnabry_ komentarzy: 5714 newsów: 114.03.2019, 23:08

Sevilla meczy bule strasznie a mam ja na drugim kuponie za drobne (awans).

GROMALL komentarzy: 509014.03.2019, 23:08

nieźle się tam sevilla bawi

polishbrigadesx komentarzy: 1020714.03.2019, 23:08

Slavia awansuje.

alexis1908 komentarzy: 360314.03.2019, 23:08

Unikać Napoli z nimi dopiero w finale reszta wszystko do pokonania na luzie :)

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 614.03.2019, 23:08

@Pjoter:

Jak coś związanego z meczem, to możliwe, bo zdaje się tam od tego jest post meczowy.
Jak coś to pisz do @MVTI

kamilo_oo komentarzy: 2356714.03.2019, 23:07

Slavia 3:3 :D

Fanatic komentarzy: 599114.03.2019, 23:07

MOTM auba, 2 gole i asysta a powinien miec ich więcej

na minus i to duży Ozil - chyba emery powinien z powrotem wysłać go na loże vip na trubunach.

AMN - pozytywny występ, inny piłkarz niż pare dni wcześniej.

No i słówko o Xhakce - jakby nauczył się grać drugą nogą to byłby megakoksem, unika jej jak ognia a przy jego zwrotności to nie przypadek, że traci dużo piłek. Przynajmniej w defensywie się wykazał - poprawił odbiór piłki bo bez tego maks tylko ława by mu się należała.

Garfield_pl komentarzy: 2819614.03.2019, 23:07

Ale jajca w tej Pradze :)

mar12301 komentarzy: 2313714.03.2019, 23:06

Slavia się nie poddaje. 3-3

Garfield_pl komentarzy: 2819614.03.2019, 23:06

No i co Panowie, mówiłem dokładnie tydzień temu, że od niedzieli będzie bardzo fajny tydzień :) Po co były te płacze, jedziemy dalej, oby Ci którzy na repke ruszą wrocili zdrowi i lecimy dalej po finał LE i top4. Niech forma idzie w górę :)

Ranczomen komentarzy: 1234114.03.2019, 23:06

Skoro Ben Arfa przewidział ile wygrają u siebie to, czy przewidział też ile dostaną w tyłek?

Nomad (zawieszony) komentarzy: 268314.03.2019, 23:06

Formacja robi robote. Wyciągamy z niej wszystko co mamy i o to chodzi.

Nasz Bośniak rośnie w moich oczach na nowo bo już tak dołował, że spisałem go na straty..
Ogólnie przeciwnik nie był kozacki ale robota zrobiona

polishbrigadesx komentarzy: 1020714.03.2019, 23:05

Liga Angielska pokazuje moc w tym sezonie w europejskich pucharach.

marcin04c komentarzy: 302914.03.2019, 23:05

Sevilla raczej nie ma z nami szans bo Emery zbyt dobrze zna ten klub.

Arsenal - Villareal
taką pare obstawie u buka. Dobrze by się złożyło i rewanż oczywiście na The Emirates.. wtedy moglibyśmy podziękować Santiemu za lata spędzone w Arsenalu, bo należy mu się cholernie.

arsenallord komentarzy: 29730 newsów: 11714.03.2019, 23:03

Mi to w sumie obojętne z kim zagramy. Byle tylko rewanżu m był na Emirates.

lays komentarzy: 3987114.03.2019, 23:02

Mi to juz obojetne kogo wylosujemy. W meczu z Chelsea moim zdaniem jestesmy faworytem, napsulismy im krwi, a w dwumeczu wygladalsimy od nich zdecydowanie lepiej jesli chdozi o Premier League. Nie chcialbym trafic na Eintracht.

Marcel90 komentarzy: 816114.03.2019, 23:02

Niestety Sevilla dała radę

sWinny komentarzy: 783514.03.2019, 23:02

byle nie trafić na Napoli i Cfc. Z drugiej strony fajnie by było zobaczyć CFC - Napoli. Jeden groźny rywal by odpadł

MarkOvermars komentarzy: 914014.03.2019, 23:01

@lays: Xkaka zaimponował tylko w końcówce bo dzisiaj ogólnie strasznie nerwowo i masa niedokładnych podań

arsenallord komentarzy: 29730 newsów: 11714.03.2019, 23:01

Ten Sarr zbyt dobrego wrażenia na mnie nie zrobił w tym dwumeczu.

Kysio2607 komentarzy: 1336014.03.2019, 23:01

No to teraz Unai ekskluzywne prostytuki w Dubaju czy gdzie my tam jedziemy, naładować baterie chłopaków i jedziemy!

Freo98 komentarzy: 642914.03.2019, 23:01

@Pjoter: wszystko dalej jest

havoc komentarzy: 1913 newsów: 414.03.2019, 23:01

O widze ze Slavia ma swojego Guendozziego ;)

pumeks komentarzy: 2080814.03.2019, 23:01

@Reamoner:

Nice.
U mnie tylko ten jeden mecz i 100 zł na s górkę.

Leehu komentarzy: 1049614.03.2019, 23:01

@Koroniarz: I tak było lepiej niż w ostatnich kilku tygodniach forma zwyżkowa na końcówkę sezonu dobrze rokuje. :)

Papaciok komentarzy: 438714.03.2019, 23:01

Komentowany temat: Zwrot akcji po czerwonej kartce: Rennes 3-1 Arsenal 07.03.2019, 23:06

D14 komentarzy: 436614.03.2019, 23:00

Postawiłem dzisiaj, że zachowamy czyste konto i strzelimy 2.5+.... kurs 3.9 i siadło, ale inter tfuuuuuuuuu

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 814.03.2019, 23:00

Ja właśnie chciałbym Napoli. Nie są za mocni.
Najgorzej grałoby się mam wrażenie, że z Villarrealem.

Gunners10 komentarzy: 12214.03.2019, 23:00