Bezradny Arsenal pod dyktando Bayernu, 5-1!

Bezradny Arsenal pod dyktando Bayernu, 5-1! 04.11.2015, 21:49, Łukasz Wandzel 1457 komentarzy

Mesut Özil powiedział przed tym spotkaniem, że jeśli jego drużyna pozostanie zdyscyplinowana, uda im się wygrać. To właśnie dyscyplina stała się powodem wysokiej przegranej Arsenalu w dzisiejszym meczu Champions League. Próżno było jej szukać u obrońców, którzy bezmyślnie biegali za piłką i ani trochę nie przypominali drużyny z poprzedniego starcia przeciwko Bayernowi Monachium.

Zabrakło serca zostawionego na boisku. Najwyraźniej, drużyna z Londynu nie potrafiła sobie poradzić z brakiem Bellerina i Koscielnego na murawie. Piłkarze ofensywni również nie istnieli podczas koncertu zespołu Guardioli. Przebudzili się przy stanie 4-0, kiedy mecz był już rozstrzygnięty a Bayern chciał odetchnąć.

Jedynym pozytywnym i wyróżniającym się piłkarzem Arsenalu w tym spotkaniu był Petr Cech. Gdyby nie jego zachowanie, liczba straconych goli mogłaby być dwukrotnie większa. Czeski bramkarz bronił nieprawdopodobne strzały, a przy pięciu bramkach nie miał za wiele do powiedzenia.

Poniżej składy obu zespołów:

Bayern: Neuer - Alaba, Boateng (68' Benatia), Martinez, Lahm - Alonso, Costa, Thiago, Coman (56' Robben), Müller - Lewandowski (71' Vidal)

Arsenal: Cech - Debuchy, Gabriel, Mertesacker, Monreal - Coquelin, Cazorla (87' Chambers) - Campbell (60' Gibbs), Özil, Alexis - Giroud (85' Iwobi)

Pierwszy, choć niecelny, strzał do statystyk dodał...Olivier Giroud. Zespół Arsene'a Wengera, na początku spotkania, jak najdłużej próbował uniemożliwić gospodarzom zepchnięcie do defensywy.

Już w 10. minucie Petr Cech musiał wyciągać piłkę z siatki za sprawą Roberta Lewandowskiego. Polak wykorzystał prostą wrzutkę sprytnie wybiegając za plecy Mertesackera, a wtedy pozostało już tylko użyć głowy, 1-0!

Wydawało się, że Nacho Monreal błyskawicznie doprowadził do wyrównania, lecz chwilę radości przerwali sędziowie. Piłka zagrana przez Hiszpana znalazła drogę do bramki za pomocą przedramienia Özila. Gol niezaliczony!

Bayern, tuż po tych wydarzeniach, ani myślał odpuścić rywalowi. Kolejnego gola, łatwo wypracowanymi strzałami, szukali Coman i Lewandowski. Bezcenny w tych natarciach okazał się Petr Cech!

Sytuacje, kiedy Kanonierzy znajdowali się w polu karnym Neuera można było policzyć na palcach jednej ręki. Liczenie poważnych zagrożeń, które stworzyli nie było potrzebne.

Bayern podwyższył dotychczasowe prowadzenie w 29. minucie! The Gunners ponownie stracili bramkę po dośrodkowaniu. Tym razem miejsce na strzał znalazł Alaba, a poprawić po nim zdołał Müller!

Lewandowski, już chwilę po wznowieniu gry, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Skoncentrowany Cech zdołał wybiec do futbolówki i uchronić drużynę przed większym blamażem.

Bawarczycy nie przestawali okupywać połowy Arsenalu. Co jakiś czas nękali swoich rywali strzałem z dystansu lub dośrodkowaniem, a pomiędzy stwarzanymi zagrożeniami spokojnie rozgrywali piłkę.

Strzał Alaby w 44. minucie...CÓŻ ZA UDERZENIE! Austriak mierzonym strzałem w okienko, sprzed pola karnego, nie zostawił Cechowi szansy na jakąkolwiek interwencję, 3-0!

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

W pierwszych minutach drugiej połowy gospodarze ulitowali się nad przeciwnikami dając im odetchnąć, a nawet wpuszczając ich na własną połowę. Choć brzmiało to jak ciszą przed burzą...

...którą okazał się Arjen Robben! Zdobył on czwartą bramkę dla Bayernu! Holender ledwo pojawił się na murawie i wystarczyło mu jedno wejście w tempo, aby pokonać Cecha w jego polu karnym! 4-0!

Piłkarze Arsenalu powoli zaczęli się przebudzać w ofensywie. Twarzą w twarz z Manuelem Neuerem, po krótkiej wymianie podań, stanął Santi Cazorla, ale filigranowy Hiszpan nie zdołał pokonać niemieckiego golkipera.

Wyraźnie pozwolili gospodarze, po golu Robbena, na swobodniejszą grę ze strony Arsenalu. Bawarczycy mając zwycięstwo w kieszeni uspokoili grę. Poza Arjenem Robbenem szukającym kolejnego gola, którego mógłby dodać na swoje konto.

Giroud wykorzystał rozluźnienie rywala! Francuz został świetnie wypatrzony przez Alexisa Sancheza, a piłkę otrzymaną od Chilijczyka zdołał przyjąć klatką piersiową i wspaniale uderzyć! 4-1!

W 71. minucie opuścił boisko Robert Lewandowski. Pep Guardiola na zastępce polskiego napastnika wybrał Arturo Vidala.

Chwilę później Robben wypracował sobie okazję na gola znajdując dużo miejsca z prawej strony pola karnego. Holenderski skrzydłowy zdecydował się na uderzenie prawą nogą, ale jego drużyna zyskała na tej sytuacji jedynie rzut rożny.

W 83. minucie za plecy obrońców, do podania, wybiegł Arjen Robben mając przed sobą już tylko Petra Cecha. Udało mu się nawet minąć bramkarza Arsenalu, lecz wślizgiem wyratował gości Debuchy.

Bawarczycy przycisnęli w końcówce. Przed kolejną szansą stanął Thomas Müller, lecz nie mógł poradzić sobie z oblegającymi go w polu karnym obrońcami.

Minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego swoją drugą bramkę w tym spotkaniu strzelił Thomas Müller! Całą robotę wykonał Costa przedzierając się przez środek pola Arsenalu, a autor gola umieścił w bramce futbolówkę, która musnęła słupek!

Sędzia zakończył pogrom ze strony Bayernu Monachium, 5-1!

Bayern MonachiumChampions LeagueLiga Mistrzów autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
TwojaEndorfina komentarzy: 7007.11.2015, 13:56

@WilSHARE
Rose robił z Debuchy'ego wiatrak w meczu w COC. Przypomnisz, ile goli strzeliło Spurs?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 807.11.2015, 13:52

Przypomnijcie sobie tylko co robił Rose z Debuchym w CoC.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.11.2015, 13:44

Zapowiada sie ciekawa kolejka!

A nie zaraz...

lays komentarzy: 3987107.11.2015, 13:42

Ja mam takiego kolege o jest fanem kurakow, to spotkalem go na silce w dzien COC i on do mnie, że Harry dzis hattrick, a ja takie '' jo jo, zobaczymy '', beka to będzie jak wam Flamini trafi i wygramy :D SIe okazało, że FLam 2 gole.

Pozniej sie spotkalismy na silce jak gralismy z Bayernem i on mowi, ze szybkie 3-0 do połowy dostaniemy :D 2-0 do przodu. Szkoda, ze nie spotkalem go przed meczem na Alianz, moze bysmy wygrali XD

TwojaEndorfina komentarzy: 7007.11.2015, 13:40

@MG
Ta jego 'forma', jest mocno przesadzona. Trafiło się ślepej kurze ziarno w meczu z Bournemouth, poza tym pustki. Dwa gole, z czego jeden uznany niepoprawnie, dwa samobóje. Myślę, że powinniśmy wygrać jutro dość bezproblemowo. Zresztą jestem mocno przekonany, że to będzie lekki mecz. Mogę się nawet założyć o jakąś dobrą książkę o to, że zwyciężymy.

lays komentarzy: 3987107.11.2015, 13:32

InArseneWeTrust

Nie bój żaby, Kane taki mocny, ze nie potrafił się odnalezc w coc gdy na obronie grał Chambers i to na ŚO:P

Wtedy pokonaliśmy Tottki, a Flamini został bohaterem :D

Damy rade!

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267207.11.2015, 13:27

lays
Nie żeby coś ale nasza prawa strona Campbell & Debuchy, która pewnie zagra jutro jest tak cienka w defensywie, że nawet koguty będą robiły z nich wiatraki. Alexis bez formy, brak szybkiego Theo. Atak pozycyjny bez prawej strony i z cienkim Alexisem nie będzie dobrze funkcjonował, a granie z kontry bez szybkiego Theo z wolnym Campbellem, który do sprintu zbiera się jak pociąg z węglem jest mało prawdopodobne. Co do Lecha. Oczywiście było celowo przesadzone porównanie.

lays komentarzy: 3987107.11.2015, 13:20

InArsene

To teraz poleciałeś.

Tym skłądem jesteśmy fawroytem w jutrzejszych derbach.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267207.11.2015, 13:14

Tak jak Gabriel nam przynosił szczęście i zwycięstwa, tak Debuchy przynosi porażki.

DeptaGUNNER komentarzy: 209907.11.2015, 13:14

dzięki za pomoc, jesteście wporzo.

TwojaEndorfina komentarzy: 7007.11.2015, 13:10

@WilSHARE
Racja, mają rotację składem. Tylko że ich skład jest o klasę gorszy, od naszego.

marimoshi komentarzy: 472607.11.2015, 13:08

Flamini poprawił swój wizerunek wśród kibiców meczem z KFC to może i zrobi to Debuchy. Miejmy nadzieję :)

TwojaEndorfina komentarzy: 7007.11.2015, 13:08

@Depta
Twoja wola, ale ja mocno zastanowiłbym się nad graniem dwójki w meczu na Carrow Road. Według mnie słaby typ.

Rafson95 komentarzy: 1053307.11.2015, 13:07

Depta
pozwalam

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 807.11.2015, 13:07

TwojaEndorfina, mają coś bardzo cennego, czego my nie mamy - rotacja składem.

@IAWT
Nie żartuj. Od Spurs, to nasza kadra wygląda lepiej nawet tak zszargana kontuzjami.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 807.11.2015, 13:03

Bencki trzeba było wliczyć w koszty, ale nie takie. To aktualnie już nie jest ważne, jedziemy po 6 wygraną z rzędu w Premier League. Debuchy w meczu z Bayernem, przypomniał mi Andre Santosa z czasów u nas.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267207.11.2015, 13:02

lays
Z takim składem to byśmy mieli problem wygrać z Lechem a co dopiero jutro ze Spurs. Jedyne pocieszenie, że to derby, a te rządzą się swoimi prawami.

lays komentarzy: 3987107.11.2015, 12:50

Dostaliśmy bencki od Bayernu, ale to dobrze. Kubeł zimnej głowy i nowy reset na kolejne spotkania w BPL!

Nasi mają co odbić teraz, nic nie zaprocentuje kibicom tak jak zwycięstwo nad odwiecznym rywalem i to najlepiej w bardzo dobrym stylu.

Szkoda, że Hectora nie ma... ale trudno. Wygrać i liczyć, że po przerwie na reprezentacje wróci chociaż Bellerin,Ox i Ramsey bo widzę, że z Walcottem będzie ciężko.

TwojaEndorfina komentarzy: 7007.11.2015, 12:42

Jeżeli by to kogoś interesowało, to serdecznie polecam stawianie dzisiaj na Murray'a z handicapem setowym -1.5. Według mnie bukmacherzy się nie popisali z ustaleniem kursów na ten mecz. Wszystkie wyliczenia pokazują, że powinni opłacać zwycięstwo Andy'ego kursem oscylującym wokół 1.10-1.16 a jest nawet 1.4. Gorąco polecam.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267207.11.2015, 12:38

macc
Ich odpowiedzią jest Mike Dean sędziujący nasze mecze. Wystarczy.

macc komentarzy: 472807.11.2015, 12:31

macc komentarzy: 472807.11.2015, 12:30

Pomijając czysto sportowy charakter jutrzejszego spotkania, ciekaw jestem jaka będzie odpowiedź kurczaków...

@Qarol
Jasne, ale każdy woli co innego. Są ludzie, którzy lubią taką formę komunikacji, jaka jest tutaj tzn. news główny pod którym pisze się o wszystkim, a są tacy, którzy wolą typowe, schematyczne forum. Teraz każdy znajdzie coś dla siebie w Internecie.

Qarol komentarzy: 1450207.11.2015, 10:53

E tam, jaka konkurencja. Wszyscy jesteśmy arsenalową rodziną, nie jest ważne z jakiego portalu!

Peegii komentarzy: 72707.11.2015, 10:53

TwojaEndorfina
Szkoda, że nie ma jednej ogarniętej strony dla wszystkich polskich kanonierów :(

Vendeful komentarzy: 236607.11.2015, 10:53

Ja jestem na nie dla forum.obecne rozwiązanie ma swój urok.

TwojaEndorfina komentarzy: 7007.11.2015, 10:39

@qba
O ile się nie mylę, to w konkurencji nadal istnieje takie schematyczne, poukładane forum. Wiesz, nic nie stoi na przeszkodzie.

qba555 komentarzy: 797 newsów: 107.11.2015, 10:08

Ciężko poprowadzić dłuższą dyskusję na jakikolwiek temat, bo zaraz ktoś wbije z Korwinem czy betami w STS. A tam było wszystko ładnie uporządkowane z powoli kształtującą się społecznością. Każdy zawodnik miał własny topic, tak samo każdy mecz Arsenalu. No i był hydepark dla chcących popisać o filmie, muzyce czy innych sportach. Tutaj jest taki ściek, wpływa wszystkiego po trochu.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.11.2015, 10:06

Po co takiemu userowi odpisywać. Nie ma to żadnego sensu .

new_star komentarzy: 6852 newsów: 907.11.2015, 10:00

qba
A co sir zmieniło?

qba555 komentarzy: 797 newsów: 107.11.2015, 09:56

Pamiętam stare forum tutaj, to było coś...

bialysul komentarzy: 369907.11.2015, 09:48

Proboszcz

odpowiem na jego poziomie

sam wypierdalaj biedaku umyslowy
***** znalazl sie dorosly z 90'
wielki uzytkownik forum z 9 komentarzami i
bardzo mu ***** przeszkadza ze chlopaki poruszaja wazne sprawy naszego kraju i naszej przyszlosci

pelek komentarzy: 214607.11.2015, 08:58

Nie sądzicie że nazywanie komentarzy pod głównym newsem forum jest nadużyciem?

grzegorz1211 komentarzy: 1028407.11.2015, 08:41

Adidas rozważa zerwanie kontraktu z Karimem Benzema gdyż dalsza współpraca może negatywnie wpłynąć na wizerunek firmy, Beznema w ten sposób może stracić 3,5 mln euro rocznie.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52407.11.2015, 08:14

PrOboszcz
Forum nie forum ale kultura obowiązuje wszędzie.

PrOboszcz komentarzy: 907.11.2015, 06:59

Ej dzieci a wy ****.....a co? To jest foRUM dotyczace spraw kanonierow a nie wy *******i...cie o politykach o innych gownach wypeirdal...ac kolegow nie macie zeby sobie poklepac morda gleba w dupe kopani od malego przez rowiesnikow.

mizio komentarzy: 65707.11.2015, 06:35

A pro po Becikowego jeszcze. Trzeba było mieć zaświadczenie od lekarza, że prowadzi ciąże przed 3 miesiącem ciąży chyba. Jeżeli ginekolog zaczął później prowadzić ciąże to dupa. Nie rozumiem po co to?

Poza tym z małżonką pochodzimy z różnych gmin, więc musieliśmy być w 3 różnych urzędach - m. in. żeby mieć zaświadczenie, że z jednego urzędu przypadkiem się już nie wzięło Becikowego. 3 razy, + stanie w kolejkach, + godziny pracy urzędu, czyli przydałby się urlop.

Teraz przy 500 golda na dziecko będzie tego nieporównywalnie więcej. Zaświadczenie o dochodach pewnie, może jakieś pity, zaświadczenie o odprowadzaniu składek, zaświadczenia o majątku, posiadanej ziemi, hektarach przeliczeniowych, kopie własności. Będzie masakra w urzędach skarbowych i urzędach gminy/miast.

mizio komentarzy: 65707.11.2015, 05:15

Moim zdaniem Polska i tak ma już przesraną sytuację: nie dość, że sami gmatwamy sobie przepisy to dodatkowo kolejny gąszcz, przez który trzeba się przedrzeć to przepisy UE.

Dwa lata temu składałem wniosek o Becikowe i musiałem wypełnić z 10-15 stron dokumentów. Teraz 500 zł nie będzie na każde dziecko, tylko dla najbiedniejszych rodzin. Wyobraźcie sobie stertę formalności które należy dopiąć aby spełnić warunki. Wyobraźcie sobie stertę urzędników, którzy to wszystko będą musieli obsługiwać i koszty z tym związane.

Pomijam już czy ogólnie to dobry pomysł czy zły. Mnie martwi to, że ciągle wzrasta zapotrzebowanie na pracę urzędniczą, coraz więcej czasu pracy potrzebnych i dla obywateli i dla urzędników aby realizować papierologię. Cały czas koszty pracy "pobocznej'" wzrastają. Kiedyś było to np. 5%, a teraz chyba jest już 20% (na oko).

Moim zdaniem już mamy zdecydowanie za dużo pracy biurokratycznej, a ona cały czas się rozwija. Nie stać nas na to.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 807.11.2015, 04:23

Gignac strzela, a jego Tigers wygrywa. Francuz z 11 bramkami drugi w klasyfikacji strzeleckiej.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 807.11.2015, 04:07