Bezradny Arsenal pod dyktando Bayernu, 5-1!

Bezradny Arsenal pod dyktando Bayernu, 5-1! 04.11.2015, 21:49, Łukasz Wandzel 1457 komentarzy

Mesut Özil powiedział przed tym spotkaniem, że jeśli jego drużyna pozostanie zdyscyplinowana, uda im się wygrać. To właśnie dyscyplina stała się powodem wysokiej przegranej Arsenalu w dzisiejszym meczu Champions League. Próżno było jej szukać u obrońców, którzy bezmyślnie biegali za piłką i ani trochę nie przypominali drużyny z poprzedniego starcia przeciwko Bayernowi Monachium.

Zabrakło serca zostawionego na boisku. Najwyraźniej, drużyna z Londynu nie potrafiła sobie poradzić z brakiem Bellerina i Koscielnego na murawie. Piłkarze ofensywni również nie istnieli podczas koncertu zespołu Guardioli. Przebudzili się przy stanie 4-0, kiedy mecz był już rozstrzygnięty a Bayern chciał odetchnąć.

Jedynym pozytywnym i wyróżniającym się piłkarzem Arsenalu w tym spotkaniu był Petr Cech. Gdyby nie jego zachowanie, liczba straconych goli mogłaby być dwukrotnie większa. Czeski bramkarz bronił nieprawdopodobne strzały, a przy pięciu bramkach nie miał za wiele do powiedzenia.

Poniżej składy obu zespołów:

Bayern: Neuer - Alaba, Boateng (68' Benatia), Martinez, Lahm - Alonso, Costa, Thiago, Coman (56' Robben), Müller - Lewandowski (71' Vidal)

Arsenal: Cech - Debuchy, Gabriel, Mertesacker, Monreal - Coquelin, Cazorla (87' Chambers) - Campbell (60' Gibbs), Özil, Alexis - Giroud (85' Iwobi)

Pierwszy, choć niecelny, strzał do statystyk dodał...Olivier Giroud. Zespół Arsene'a Wengera, na początku spotkania, jak najdłużej próbował uniemożliwić gospodarzom zepchnięcie do defensywy.

Już w 10. minucie Petr Cech musiał wyciągać piłkę z siatki za sprawą Roberta Lewandowskiego. Polak wykorzystał prostą wrzutkę sprytnie wybiegając za plecy Mertesackera, a wtedy pozostało już tylko użyć głowy, 1-0!

Wydawało się, że Nacho Monreal błyskawicznie doprowadził do wyrównania, lecz chwilę radości przerwali sędziowie. Piłka zagrana przez Hiszpana znalazła drogę do bramki za pomocą przedramienia Özila. Gol niezaliczony!

Bayern, tuż po tych wydarzeniach, ani myślał odpuścić rywalowi. Kolejnego gola, łatwo wypracowanymi strzałami, szukali Coman i Lewandowski. Bezcenny w tych natarciach okazał się Petr Cech!

Sytuacje, kiedy Kanonierzy znajdowali się w polu karnym Neuera można było policzyć na palcach jednej ręki. Liczenie poważnych zagrożeń, które stworzyli nie było potrzebne.

Bayern podwyższył dotychczasowe prowadzenie w 29. minucie! The Gunners ponownie stracili bramkę po dośrodkowaniu. Tym razem miejsce na strzał znalazł Alaba, a poprawić po nim zdołał Müller!

Lewandowski, już chwilę po wznowieniu gry, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Skoncentrowany Cech zdołał wybiec do futbolówki i uchronić drużynę przed większym blamażem.

Bawarczycy nie przestawali okupywać połowy Arsenalu. Co jakiś czas nękali swoich rywali strzałem z dystansu lub dośrodkowaniem, a pomiędzy stwarzanymi zagrożeniami spokojnie rozgrywali piłkę.

Strzał Alaby w 44. minucie...CÓŻ ZA UDERZENIE! Austriak mierzonym strzałem w okienko, sprzed pola karnego, nie zostawił Cechowi szansy na jakąkolwiek interwencję, 3-0!

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

W pierwszych minutach drugiej połowy gospodarze ulitowali się nad przeciwnikami dając im odetchnąć, a nawet wpuszczając ich na własną połowę. Choć brzmiało to jak ciszą przed burzą...

...którą okazał się Arjen Robben! Zdobył on czwartą bramkę dla Bayernu! Holender ledwo pojawił się na murawie i wystarczyło mu jedno wejście w tempo, aby pokonać Cecha w jego polu karnym! 4-0!

Piłkarze Arsenalu powoli zaczęli się przebudzać w ofensywie. Twarzą w twarz z Manuelem Neuerem, po krótkiej wymianie podań, stanął Santi Cazorla, ale filigranowy Hiszpan nie zdołał pokonać niemieckiego golkipera.

Wyraźnie pozwolili gospodarze, po golu Robbena, na swobodniejszą grę ze strony Arsenalu. Bawarczycy mając zwycięstwo w kieszeni uspokoili grę. Poza Arjenem Robbenem szukającym kolejnego gola, którego mógłby dodać na swoje konto.

Giroud wykorzystał rozluźnienie rywala! Francuz został świetnie wypatrzony przez Alexisa Sancheza, a piłkę otrzymaną od Chilijczyka zdołał przyjąć klatką piersiową i wspaniale uderzyć! 4-1!

W 71. minucie opuścił boisko Robert Lewandowski. Pep Guardiola na zastępce polskiego napastnika wybrał Arturo Vidala.

Chwilę później Robben wypracował sobie okazję na gola znajdując dużo miejsca z prawej strony pola karnego. Holenderski skrzydłowy zdecydował się na uderzenie prawą nogą, ale jego drużyna zyskała na tej sytuacji jedynie rzut rożny.

W 83. minucie za plecy obrońców, do podania, wybiegł Arjen Robben mając przed sobą już tylko Petra Cecha. Udało mu się nawet minąć bramkarza Arsenalu, lecz wślizgiem wyratował gości Debuchy.

Bawarczycy przycisnęli w końcówce. Przed kolejną szansą stanął Thomas Müller, lecz nie mógł poradzić sobie z oblegającymi go w polu karnym obrońcami.

Minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego swoją drugą bramkę w tym spotkaniu strzelił Thomas Müller! Całą robotę wykonał Costa przedzierając się przez środek pola Arsenalu, a autor gola umieścił w bramce futbolówkę, która musnęła słupek!

Sędzia zakończył pogrom ze strony Bayernu Monachium, 5-1!

Bayern MonachiumChampions LeagueLiga Mistrzów autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Adrian12543 komentarzy: 15983 newsów: 207.11.2015, 00:10

Co do muzułmańskich emigrantów, prosta sprawa: Jak chcą, to niech przyjeżdżają, ale do pracy. Nie pracują? Deportacja. Nie przestrzegają prawa i żądają szariatu? Deportacja. Nie szanują naszej kultury? Deportacja
Oczywiście nie nadajemy im obywatelstwa.

Pomysły PiS? 500 na drugie i trzecie dziecko to niestety głupota. I bez tego mamy ponad 45mld deficytu budżetowego, a ten zasiłek kosztuje ponad 20mld. Skąd oni te pieniądze wezmą? Oczywiście z naszych kieszeni.
Obniżenie wieku emerytalnego mnie nie obchodzi, ja i tak swojej nie dostanę. I zapewne nikt z Was (poza RIVALDO, który pewnie już na emeryturze jest).
Co oni tam jeszcze chcieli zrobić? Aha, jeszcze kwota wolna od podatku. Ja jestem za likwidacją PIT, ale dobre i to.

michalm1 komentarzy: 702007.11.2015, 00:07

new star

Niedaleko Birmingham w mniejsze miejscowosci. Mieszkam 2 lata, kilka lat temu bylem na rok czasu jeszcze w Leeds.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.11.2015, 00:07

AVP, to o co pytasz napisałem w drugim zdaniu na samym początku.

"wiedzieliśmy i nie wiem o co ci dziennikarze podnoszą raban. Nikomu krzywdy przecież nie robi."

Nie widzę związku między kamienowaniem, a podawaniem ręki na przywitanie.

michalm1 komentarzy: 702007.11.2015, 00:05

Navy

W Anglii mieszka mi sie calkiem spoko. Jak sie jest z dala o tych ciapatych to jest przyjemnie nawet. Pogoda jest lepsza jak w Polsce, a to ze tam wiecznie zla pogoda i pada to jest zwykly mit. Standardy zycia rowniez sa inne, mozesz pojsc do byle jakiej pracy i stac Cie niemal na wszystko. Od pazdziernika podniesli minimalna karajowa do 6.70 na godzine. Do 2020 ma byc juz 9 funtow na godzine minimalna stawka.

new_star komentarzy: 6535 newsów: 907.11.2015, 00:05

michalm1
W jakim mieście mieszkasz i od ilu lat?

michalm1 komentarzy: 702007.11.2015, 00:03

Navy

Ten rejon o ktorym mowisz to Calais. Glowny port z ktorego plynie sie z Francji do Anglii lub na odwrot. To wlasnie tam w tym malym miejscie jest skupisko kilku tysiecy imigrantow. Najwiecej czarnoskorych ktorych lubie. Nie znosze jedynie muzulmanow itp., ale za duzo by opowiadac o tym dlaczego...

Doktor komentarzy: 770607.11.2015, 00:01

@AVP

Trafiłeś w sedno. Trzeba odróżniać religię od szaleństwa, a islam prowadzi praktycznie tylko do tego drugiego.

Wiara człowieka powinna być kwestią dającą mu siłę i nadzieję, a nie narzędziem służącym do krzywdzenia innych w imię jakichś chorych przesądów.

Moim zdaniem - niepodanie ręki czy inna tego typu rzecz ze względów religijnych jest zwyczajnym idiotyzmem. Idiotyzmem - bo tylko idiotyczna religia może zakazywać czegoś takiego, co niby jest w tym złego?

AlexVanPersie komentarzy: 784806.11.2015, 23:57

p19

Czy jeśli by chciał ukamienować swoją żonę za cudzołóstwo zgodnie z nakazami islamu to byś to też uszanował?

Paradoksalnie twoje niechęć do poprawności politycznej doprowadza do najwyższego stadium poprawności politycznej, obojętności.

Kobiety w islamie mają status niewolnicy, można je niemal bezkarnie bić a nawet zabić, głos jednego mężczyzny równa się dwóm kobiet. To nie jest żaden przesąd czy wiara, to jest totalne poniżenie kobiet jako niższych od mężczyzny. Nie innych a niższych i podleglych. Dlatego nie podał jej ręki, bo go to obraża i poniża.

new_star komentarzy: 6535 newsów: 906.11.2015, 23:53

Doktor
Dz ;)

Doktor komentarzy: 770606.11.2015, 23:48

@new_star

Górę mojego może i nie, ale szczyty pozostałych wysokich tak ładnie wystawały ponad mgłę. ;)

Doktor komentarzy: 770606.11.2015, 23:47

@Dancer

Jestem na studiach w Krakowie. ;)

@simpllemann

A nie wiem, możliwe. Średnio siedzę w temacie tego smogu, jedynie okien staram się nie otwierać.

new_star komentarzy: 6535 newsów: 906.11.2015, 23:46

Doktor
To jeżeli możesz, wytłumacz mi jedną rzecz. Jak z 7 piętra akademika widać górę akademików? Nie wiem, może jestem dziwny, inny lub jakiś tam jeszcze, ale nie czaje tu czegoś.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 50197 newsów: 40906.11.2015, 23:45

Doktor
Czyli w Krakowie jak w Chinach?

Dancer komentarzy: 10580 newsów: 40006.11.2015, 23:44

Doktor

W Katowicach mieszkasz?

schnor25 komentarzy: 1794006.11.2015, 23:43

Dopiero obczaiłem, że nasz wieczny cel transferowy Salomon Kalou przeniósł się z Ligue1 do Bundesligi, do Herthy - dzisiaj hat-tricka zaliczył.

Doktor komentarzy: 770606.11.2015, 23:41

@new_star

Chyba nie wspominałem, ale tak, mieszkam.

Doktor komentarzy: 770606.11.2015, 23:41

W ogóle - kto wymyślił tak idiotyczną sentencję: "wszyscy jesteśmy równi". Gówno prawda. Jeden ma talent większy w tym, drugi w tamtym, jeden jest mądrzejszy, drugi jest głupszy. A my zamiast to zaakceptować, to temu mądremu będziemy blokować szanse na rozwój, po to by głupszy go mógł dogonić. Zazwyczaj - z mizernym skutkiem. Oczywiście, że każdy człowiek powinien mieć prawo do godnego życia. Jednak różnice w społeczeństwach są i naturalną koleją rzeczy powinno być zaakceptowanie tego. A tu cały czas padają hasła: "wszyscy jesteśmy tacy sami".

new_star komentarzy: 6535 newsów: 906.11.2015, 23:40

Zdjęcia sobie poogladaj.

Novazzy komentarzy: 349506.11.2015, 23:39

Ale naprawde w Krakowie jest tak tragicznie?

new_star komentarzy: 6535 newsów: 906.11.2015, 23:39

Doktor
Jedno mnie zastanawia. Nie wspominales w tym tygodniu, że mieszkasz w akademiku?

Doktor komentarzy: 770606.11.2015, 23:37

@new_star

Wychowałem się na Śląsku, więc nieświeże powietrze nie powinno być dla mnie czymś niezwykłym, jednak... Kraków jest takim małym fenomenem w tym wypadku. Dosłownie teraz nic nie widać, ale mam inne rzeczy do roboty, więc średnio zwracam na to uwagę. Korki paradoksalnie są chyba jeszcze większe niż zawsze.

Doktor komentarzy: 770606.11.2015, 23:35

@new_star

Bardziej chodziło mi o to, że państwo socjalne prowadzi do tego, że to właśnie jednostki patologiczne czerpią największe profity, a jednostek wybitnych nikt nie chce wyłapywać, a przynajmniej ma to miejsce na mniejszą skalę.

Dzisiejszy model równości prowadzi do tego, że słabszym uczniom dawana jest maksymalna pomoc, a Ci najlepsi nie otrzymują nic. A tu padają propozycję, by dawać jeszcze więcej. 500 zł na dziecko to idiotyzm.

Novazzy komentarzy: 349506.11.2015, 23:34

@Doktor
o tym mówię , pojdzie hajs na pensje na nowych urzedników (bezrobocie spadnie ;o) ktorzy są zbędni ;...;

Novazzy komentarzy: 349506.11.2015, 23:32

@new
Teraz w sklepach małych jest drożej niż w supermarketach - bo są małe , mniej towaru sprowadzają itp
Wiec w zależnosci o ile ten podatek podniesie cene to drożej bedzie albo w małych albo supermarketach ,ale napewno w obu bedzie drożej niż w supermarketach przed reformą.

new_star komentarzy: 6535 newsów: 906.11.2015, 23:31

Doktor
Ciężko się oddycha?
Co do Twoich przykładów. Jeżeli rodzina tego chłopca dostałby 500zl, to może miałby garnitur i odebrał te nagrody. Chociaż to chore, dla mnie mógłby być w dresach nawet.

Doktor komentarzy: 770606.11.2015, 23:29

@Novazzy

Kontrole urzędników będą na tej samej zasadzie, co opinie pseudopsychologów podanych przeze mnie wcześniej. Ludzie Ci nad patologiami się często litują. Zresztą, taki Janusz czy Grażynka to świetni kombinatorzy. Piją bo piją, ale na przyjście urzędnika się przygotują.

Doktor komentarzy: 770606.11.2015, 23:27

@new_star

Dzisiaj już nawet było widać górę akademików z mojego siódmego piętra. :D

A wczoraj... tragedia.

new_star komentarzy: 6535 newsów: 906.11.2015, 23:26

Novazzy
Jeżeli mówisz, że podniosą ceny w supermarketach, to wtedy raczej tam będzie drożej.

new_star komentarzy: 6535 newsów: 906.11.2015, 23:26

Novazzy
Jeżeli mówisz, że podniosą ceny w supermarketach, to wtedy raczej tam będzie drożej.

Doktor komentarzy: 770606.11.2015, 23:26

Nie dość, że narazi to budżet państwa, to jeszcze będzie szerzyło patologie. Super.

Dam prosty przykład idiotycznego prawa - mama pracuje w podstawówce, jakaś dziewczyna nagle w połowie roku przestała do niej chodzić, bo jakiś pseudopedagog stwierdził "fobię szkolną" czy tam jakąś polegającą na przebywaniu z dziećmi. Oczywiście powód był inny - rodzice mieli w dupie to, czy ich córka będzie chodziła do szkoły czy nie. Pal licho, że codziennie widziano ją na placu zabaw obok, na ulicy czy w sklepie. Państwo zaczęło łożyć na indywidualne nauczanie dla niej i mama chodziła co jakiś czas do jej domu. I co z tego wynikło? Dziewczyna spóźniła się na test kompetencji, bo "zaspała", musiała zostać przepchnięta wyżej i... dwa lata później dostała kuratora sądowego.

Kurczę, jak w Polsce są jakieś patologie, to się łoży na to kasę i pomaga. Tutaj każdy głupi mógłby stwierdzić, że do takiej sytuacji może dojść. Każdy poza pseudopsychologami i innymi mędrcami. Do takich ludzi się rękę wyciąga w socjalnym państwie.

Druga historia, chłopak, średnio w rodzinie z pieniędzmi, same wyróżnienia w szkole i poza nią, lecz nie mógł ich odebrać... bo nie było go stać na garnitur, na studniówkę też przez to nie poszedł. Dostał się na studia medyczne, które rzecz jasna musiał łączyć z pracą po nocach. Skończył, bo był ponadprzeciętnie inteligentny, teraz pisze doktorat. Co dostał od państwa? Nic. Gówno. Jak już chcemy pomagać, to czemu nie takim ludziom?

Obie historie oczywiście prawdziwe. 500 zł na dziecko to idiotyczna propozycja.

new_star komentarzy: 6535 newsów: 906.11.2015, 23:21

zwanej smogiem ;)

Novazzy komentarzy: 349506.11.2015, 23:21

czyli*

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.11.2015, 23:21

Doktor, zgadzam się. 500 zł na dziecko to chyba najgłupszy wśród i tak głupich pomysłów. Jeżeli ktoś się decyduje na dziecko z powodu 500 złotych to jaki z niego będzie rodzic? Jaki to jest człowiek?

Novazzy komentarzy: 349506.11.2015, 23:21

@new
W których jest drożej. Czy i tak zapłace wiecej.

new_star komentarzy: 6535 newsów: 906.11.2015, 23:19

Doktor
jak tam żyje się we mgle?

Novazzy komentarzy: 349506.11.2015, 23:17

@Doktor.
Bedą kontrole urzędników ;o
Czyli pewnie się skończy tak że 70% tych co dostali to po kontroli zabiora. Łącznie z urzednika i tymi co znamrowali to koszt 500 PLN dobrze wykorzystanych bedzie wynosił coś koło 3000

new_star komentarzy: 6535 newsów: 906.11.2015, 23:16

Novazzy
To wtedy zaczniesz robić zakupy w mniejszych sklepach.

Doktor komentarzy: 770606.11.2015, 23:15

500 zł na dziecko + brak ślubu z powodu tytułu samotnej matki + jakieś tam socjalne dodatki, bo rodzina nie ma - Janusz i Grażynka mogą pić ile wlezie i to praktycznie za nic!

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.11.2015, 23:14

Novazzy, to chyba muszę jeszcze raz przemyśleć moje ostatnie zdania, hehe ;p

Novazzy komentarzy: 349506.11.2015, 23:14

@new
Ale zaraz supermarkety dowalą go do cen towarów i ostatecznie znowu państwo zabierze zwykłym obywatelom.

Novazzy komentarzy: 349506.11.2015, 23:13

@pauleta
;o Wyjątkowo sie z tb w 100% zgodze.

new_star komentarzy: 6535 newsów: 906.11.2015, 23:13

Novazzy
Ten podatek wydaje się spoko, podobno niezłą kasiore można z tego zrobić.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.11.2015, 23:12

4 x nie ;p

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.11.2015, 23:12

Novazzy, same socjalistyczne pomysły. 5x nie.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.11.2015, 23:10

AVP, Gdyby mi nie chciał podać ręki tłumacząc się religią, wiarą czy nawet przesądem to bym to uszanował.

Jeżeli chodzi o przykład z czarnoskórym to pewnie raban byłby jeszcze większy, ale ja stoję za wolnością, a nie za poprawnością polityczną, która jest największą chorobą XXI wieku.

Novazzy komentarzy: 349506.11.2015, 23:10

A tak btw co myślicie o pomysłach nowego rzadu:
1. Usunąć gimnazja
2. Studia 5 letnie (zamiast 3+2)
3. Podatek na supermarkety
4. 500 PLN na dziecko i kontrole urzędników (wow , mało ich mamy , podobno na jednego zolnierza mamy 5 )

michalm1 komentarzy: 702006.11.2015, 23:07

Mieszkam w Anglii i powiem wam ze w kazdym duzym miescie angielskim na obrzezach szczegolnie jest masa muzulmanow, doslownie kolonie i osiedla. Jest nawet jedno miasto ktore jest kompletnie zdominowane przez tych "ludzi" i w zyciu wiekszego syfu nie widzialem na ulicach, cos strasznego...

Kanonier204 komentarzy: 40585 newsów: 306.11.2015, 23:03

gothegunner1886
Oby tak bylo ; )

gothegunners1886 komentarzy: 309806.11.2015, 23:02

Kanonier

Może się zemścimy na nich za wczorajszą porażke Anderlechtu:)

Novazzy komentarzy: 349506.11.2015, 23:02

Duńska albo Szwecka lewica chce zapewnić imigrantom prostytutki aby zmniejszyć ich popęd seksualny, i żeby zapobiec gwałtom.

Jakoś tak.

Następny mecz
Ostatni mecz
Aston Villa - Arsenal 18.07.2020 - godzina 16:00
:
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool29271182
2. Man City29193760
3. Leicester29165853
4. Chelsea29146948
5. Man United29129845
6. Sheffield United291111744
7. Wolves291013643
8. Tottenham291181041
9. Arsenal29913740
10. Burnley291161239
11. Crystal Palace291091039
12. Everton291071237
13. Newcastle29981235
14. Southampton291041534
15. Brighton296111229
16. West Ham29761627
17. Watford29691427
18. Bournemouth29761627
19. Aston Villa29751726
20. Norwich29561821
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy194
Pierre-Emerick Aubameyang171
Mohamed Salah166
Sergio Agüero163
Danny Ings151
Sadio Mané147
Marcus Rashford144
Raúl Jiménez136
Tammy Abraham133
Dominic Calvert-Lewin131
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz sierpnia wybór redaktorów
0
Gracz sierpnia wybór użytkowników
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl