Bezradny Arsenal pod dyktando Bayernu, 5-1!

Bezradny Arsenal pod dyktando Bayernu, 5-1! 04.11.2015, 21:49, Łukasz Wandzel 1457 komentarzy

Mesut Özil powiedział przed tym spotkaniem, że jeśli jego drużyna pozostanie zdyscyplinowana, uda im się wygrać. To właśnie dyscyplina stała się powodem wysokiej przegranej Arsenalu w dzisiejszym meczu Champions League. Próżno było jej szukać u obrońców, którzy bezmyślnie biegali za piłką i ani trochę nie przypominali drużyny z poprzedniego starcia przeciwko Bayernowi Monachium.

Zabrakło serca zostawionego na boisku. Najwyraźniej, drużyna z Londynu nie potrafiła sobie poradzić z brakiem Bellerina i Koscielnego na murawie. Piłkarze ofensywni również nie istnieli podczas koncertu zespołu Guardioli. Przebudzili się przy stanie 4-0, kiedy mecz był już rozstrzygnięty a Bayern chciał odetchnąć.

Jedynym pozytywnym i wyróżniającym się piłkarzem Arsenalu w tym spotkaniu był Petr Cech. Gdyby nie jego zachowanie, liczba straconych goli mogłaby być dwukrotnie większa. Czeski bramkarz bronił nieprawdopodobne strzały, a przy pięciu bramkach nie miał za wiele do powiedzenia.

Poniżej składy obu zespołów:

Bayern: Neuer - Alaba, Boateng (68' Benatia), Martinez, Lahm - Alonso, Costa, Thiago, Coman (56' Robben), Müller - Lewandowski (71' Vidal)

Arsenal: Cech - Debuchy, Gabriel, Mertesacker, Monreal - Coquelin, Cazorla (87' Chambers) - Campbell (60' Gibbs), Özil, Alexis - Giroud (85' Iwobi)

Pierwszy, choć niecelny, strzał do statystyk dodał...Olivier Giroud. Zespół Arsene'a Wengera, na początku spotkania, jak najdłużej próbował uniemożliwić gospodarzom zepchnięcie do defensywy.

Już w 10. minucie Petr Cech musiał wyciągać piłkę z siatki za sprawą Roberta Lewandowskiego. Polak wykorzystał prostą wrzutkę sprytnie wybiegając za plecy Mertesackera, a wtedy pozostało już tylko użyć głowy, 1-0!

Wydawało się, że Nacho Monreal błyskawicznie doprowadził do wyrównania, lecz chwilę radości przerwali sędziowie. Piłka zagrana przez Hiszpana znalazła drogę do bramki za pomocą przedramienia Özila. Gol niezaliczony!

Bayern, tuż po tych wydarzeniach, ani myślał odpuścić rywalowi. Kolejnego gola, łatwo wypracowanymi strzałami, szukali Coman i Lewandowski. Bezcenny w tych natarciach okazał się Petr Cech!

Sytuacje, kiedy Kanonierzy znajdowali się w polu karnym Neuera można było policzyć na palcach jednej ręki. Liczenie poważnych zagrożeń, które stworzyli nie było potrzebne.

Bayern podwyższył dotychczasowe prowadzenie w 29. minucie! The Gunners ponownie stracili bramkę po dośrodkowaniu. Tym razem miejsce na strzał znalazł Alaba, a poprawić po nim zdołał Müller!

Lewandowski, już chwilę po wznowieniu gry, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Skoncentrowany Cech zdołał wybiec do futbolówki i uchronić drużynę przed większym blamażem.

Bawarczycy nie przestawali okupywać połowy Arsenalu. Co jakiś czas nękali swoich rywali strzałem z dystansu lub dośrodkowaniem, a pomiędzy stwarzanymi zagrożeniami spokojnie rozgrywali piłkę.

Strzał Alaby w 44. minucie...CÓŻ ZA UDERZENIE! Austriak mierzonym strzałem w okienko, sprzed pola karnego, nie zostawił Cechowi szansy na jakąkolwiek interwencję, 3-0!

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

W pierwszych minutach drugiej połowy gospodarze ulitowali się nad przeciwnikami dając im odetchnąć, a nawet wpuszczając ich na własną połowę. Choć brzmiało to jak ciszą przed burzą...

...którą okazał się Arjen Robben! Zdobył on czwartą bramkę dla Bayernu! Holender ledwo pojawił się na murawie i wystarczyło mu jedno wejście w tempo, aby pokonać Cecha w jego polu karnym! 4-0!

Piłkarze Arsenalu powoli zaczęli się przebudzać w ofensywie. Twarzą w twarz z Manuelem Neuerem, po krótkiej wymianie podań, stanął Santi Cazorla, ale filigranowy Hiszpan nie zdołał pokonać niemieckiego golkipera.

Wyraźnie pozwolili gospodarze, po golu Robbena, na swobodniejszą grę ze strony Arsenalu. Bawarczycy mając zwycięstwo w kieszeni uspokoili grę. Poza Arjenem Robbenem szukającym kolejnego gola, którego mógłby dodać na swoje konto.

Giroud wykorzystał rozluźnienie rywala! Francuz został świetnie wypatrzony przez Alexisa Sancheza, a piłkę otrzymaną od Chilijczyka zdołał przyjąć klatką piersiową i wspaniale uderzyć! 4-1!

W 71. minucie opuścił boisko Robert Lewandowski. Pep Guardiola na zastępce polskiego napastnika wybrał Arturo Vidala.

Chwilę później Robben wypracował sobie okazję na gola znajdując dużo miejsca z prawej strony pola karnego. Holenderski skrzydłowy zdecydował się na uderzenie prawą nogą, ale jego drużyna zyskała na tej sytuacji jedynie rzut rożny.

W 83. minucie za plecy obrońców, do podania, wybiegł Arjen Robben mając przed sobą już tylko Petra Cecha. Udało mu się nawet minąć bramkarza Arsenalu, lecz wślizgiem wyratował gości Debuchy.

Bawarczycy przycisnęli w końcówce. Przed kolejną szansą stanął Thomas Müller, lecz nie mógł poradzić sobie z oblegającymi go w polu karnym obrońcami.

Minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego swoją drugą bramkę w tym spotkaniu strzelił Thomas Müller! Całą robotę wykonał Costa przedzierając się przez środek pola Arsenalu, a autor gola umieścił w bramce futbolówkę, która musnęła słupek!

Sędzia zakończył pogrom ze strony Bayernu Monachium, 5-1!

Bayern MonachiumChampions LeagueLiga Mistrzów autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
lays komentarzy: 3986806.11.2015, 20:23

Traitor

Niee i bardzo dobrze, będzie świeżutki.

Kross i Ozil dostają wolne bo Loew chce sprawdzic alternatywy na ich pozycje :)

Traitor komentarzy: 8634 newsów: 2406.11.2015, 20:19

Ozil nie dostal powolania?

Alonso komentarzy: 1173306.11.2015, 20:17

youtube.com/watch?v=7v2Ji_PFlcQ

sex taśma z Valbueną :P

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.11.2015, 20:14


krisns, myślę, że:
1)Stawianie pod wpływem emocji na własny zespół nie jest dobrym pomysłem
2)LM nie jest priorytetem w tym sezonie

krisns komentarzy: 4606.11.2015, 20:12

Panowie jak myslicie, Arsenal wyjdzie z grupy? Bo kusi mnie postawic grubo, że wyjdzie

Doktor komentarzy: 770606.11.2015, 20:01

Golden Boyem będzie Martial, Bellerin powinien powalczyć o drugie miejsce z Tielemansem. Ale znając życie to jakiś talent z Barcelony go wyprzedzi mimo, iż żaden nie wchodzi do drużyny.

Singularis komentarzy: 42606.11.2015, 19:58

Piątunio, wszyscy balują, a komentarze pisać to nie ma komu.

arsenallord komentarzy: 19929 newsów: 11706.11.2015, 19:35

Dwa wspaniałe wydarzenia szykują się na ten weekend. Oczywiście Arsenal - Tottenham oraz Marcin Held, najlepszy polski zawodnik MMA, powalczy o pas Bellatora :D

gothegunners1886 komentarzy: 309806.11.2015, 19:17

altraz

Sam ubiór przy moim ojcu to bez porównania na starszego gościa Wenga świetnie się ubiera przynajmniej do tej sesji..:)

Kanonier204 komentarzy: 40585 newsów: 306.11.2015, 18:27

I co z tego? z tej listy tylko jemu będę kibicował.

Simao12 komentarzy: 578806.11.2015, 18:27

Rambo nie nominowany do nagrody Puskasa, jak dla mnie bullshit, brama z galatą była rewalacyjna, taka brama słabszą nogą

Czeczenia komentarzy: 1059206.11.2015, 18:21

Kanonier204

Tielemans nie wygra, nie ma szans.

Kanonier204 komentarzy: 40585 newsów: 306.11.2015, 18:20

Ja tam trzymam kciuki za jednego. Reszta paszol ;v

marimoshi komentarzy: 460906.11.2015, 18:19

Takie plebiscyty są pod publikę. Martial to wygra. Dziwne gdyby najdroższy nastolatek w historii nie wygrał.

MaciekGoooner komentarzy: 28106 newsów: 506.11.2015, 18:13

Jak Martial będzie grał na skrzydle to raczej nie wygra.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.11.2015, 18:12

Golden Boy 2015 shortlist:
– Nathan Ake (20 / Watford / ENG)
– Dele Alli (19 / Tottenham / ENG)
– Marco Asensio (19 / Espanyol / Real Madrid / ESP)
– Zakaria Bakkali (19 / Valencia / BEL)
– Hector Bellerin (20 / Arsenal / ENG)
– Kingsley Coman (19 / Bayern Munich / FRA)
– Angel Correa (20 / Atletico Madrid / ARG)
– Dahoud Mahmoud (19 / Borussia M’gladbach / ALE)
– Danilo Barbosa (20 / Valencia / BRA)
– Jason Denayer (20 / Galatasaray, Manchester City / BEL)
– Anwar El Ghazi (20 / Ajax Amsterdam / NED)
– Munir El Haddadi (20 / FC Barcelona / ESP)
– Francisco Rodriguez (20 / Wolfsburg / SUI)
– Goncalo Guedes (18 / Benfica / POR)
– Alen Halilovic (19 / Sporting Gijon FC Barcelona / CRO)
– Hojberg Pierre-Emile (20 / Schalke 04 / DIN)
– Jordon Ibe (19 / Liverpool / ENG)
– Kelechi Iheanacho (19 / Manchester City / NIG)
– Adnan Januzaj (20 / Borussia Dortmund, Manchester United / BEL)
– Ricardo Kishna (20 / Lazio / HOL)
– Ruben Loftus-Cheek (19 / Chelsea / ENG)
– Nemanja Maksimovic (20 / Astana / SER)
– Anthony Martial (19 / Manchester United / FRA)
– Max Meyer (20 / Schalke 04 / ALE)
– Sergej Milinkovic-Savic (20 / Lazio / SER)
– Divock Origi (20 / Liverpool / BEL)
– Mario Pasalic (20 / AS Monaco, Chelsea / CRO)
– Gaston Pereiro (20 / PSV Eindhoven / URU)
– Marko Pajca (20 / Dinamo Zagreb / ??CRO)
– Adrien Rabiot (20 / Paris SG / FRA)
– Alessio Romagnoli (20 / AC Milan / ITA)
– Ruben Neves (18 / Porto / POR)
– Sandro Ramirez (20 / FC Barcelona / ESP)
– Luke Shaw (20 / Manchester United / ENG)
– Moses Simon (20 / La Gantoise / NIG)
– Youri Tielemans (18 / RSC Anderlecht / BEL)
– Adama Traore (19 / Aston Villa / ENG)
– Adama Traore (20 / AS Monaco / MAL)
– Tonny Vilhena (20 / Feyenoord / HOL)
– Andrija Zivkovic (19 / Partizan Belgrade / SER)

Hector ma nawet szanse, ale Martial wydaje się być faworytem.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267206.11.2015, 18:09

Gunnerxxx
Zapomniałem o saneczkarstwie, dobrze że mi przypomniałeś.

MarcinQT komentarzy: 259906.11.2015, 18:06

Germany rest Kroos & Ozil but Gomez earns recall

Germany manager Joachim Low has left Toni Kroos and Mesut Ozil out of his latest squad to face France and the Netherlands due to the lack of a winter break in La Liga and the Premier League.

Explaining Kroos and Ozil's omission, Low said: "We start with the preperations for [Euro 2016 in] France now, and we will test a few formations."

"But I also have the players' strain in my mind. The season is long and some foreign leagues are even without a mid-season break."

"That's also the reason why I didn't call up Mesut Ozil and Toni Kroos this time. We want to test some alternatives on their positions."

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.11.2015, 17:58

InArseneWeTrust123, dziękuję :-)

Singularis, Topek, jeszcze was trzyma zgryźliwy humor po środowym meczu? Przecież komentarz typu "mistrzu pauleto, ucz nas!" napisałem z nudów dla hecy i z przymrużeniem oka, a Wy tacy poważni i nieprzyjemni :-/

Gunerxxx komentarzy: 159506.11.2015, 17:56

InArseneWeTrust123> pozwolę sobie zacytować "SPORT. Oto moje ulubione dyscypliny: Piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka, kolarstwo, golf szachy, pływanie synchroniczne, rugby, futbol amerykański, futbol australijski, snooker, bilard, tenis, tenis stołowy, koszykówka,strzelectwo, łucznictwo, kolarstwo szosowe, kolarstwo torowe, kolarstwo górskie, żeglarstwo, kajakarstwo, jeździectwo, lekkoatletyka, karate, kung fu,brazylijskie jiu jitsu, judo, kickboxing, san shou, tai chi, bule, badminton, baseball, hokej, hokej na trawie, wrotkarstwo, wspinaczka, squash, kulturystyka, polo, poker,krykiet, akrobatyka, gimnastyka, spadochroniarstwo, szybownictwo, żużel, wioślarstwo, thriatlon, rajdy samochodowe, rajdy terenowe" czy tak na serio z tym? tu chyba wypisałs wszystkie dyscypilny :)

new_star komentarzy: 6533 newsów: 906.11.2015, 17:53

Polska wspolgospodarzem MŚ w 2023 w handballu. To mi się podoba :)

Czeczenia komentarzy: 1059206.11.2015, 17:45

InArseneWeTrust123

Też chętnie odniósłbym się do twoich postów, ale żadnego nie kojarzę.

Sam ze sobą? Bo na ciebie nie mogę liczyć!

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267206.11.2015, 17:36

Czeczenia
Dlatego, że sam pytasz i sam odpowiadasz. Coś a'la rozdwojenie jaźni.

Czeczenia komentarzy: 1059206.11.2015, 17:34

Ja swoich starych komentarzy nie czytam, bo się wstydzę. Takie gadanie, ten słaby, tamten dobry, a 12 rok bez mistrzostwa idzie. Chociaż szanse wciąż są spore.

Nie należę do kościoła wyznawców piłkarzyków. Nie mam ołtarzyka z Giroudem/Alexisem/Ozilem/Ramseyem/Coquelinem w domu i nie czekam pół roku na kogoś dobry mecz by odkopać jakiś komentarz. Może dlatego, że moje opinie rzadko pokrywają się z rzeczywistością?

Olać to. Ale dobrze czasem wymienić posta, dwa, góra sto i się czegoś dowiedzieć, zobaczyć inny punkt widzenia, albo po prostu się pokłócić. I tak jest śmiesznie.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 50170 newsów: 40806.11.2015, 17:23

W nocy była mowa o kontuzjach Reusa a ten znów ma problemy ze zdrowiem. Ze względu na uraz mięśnia przywodziciela nie zagra w niedzielnym meczu z Schalke. Niemiec ma wrócić do gry nie wcześniej niż 20 listopada.

Kanonier204 komentarzy: 40585 newsów: 306.11.2015, 17:20

Mark
Nie.

MarkOvermars komentarzy: 669806.11.2015, 17:08

Nie połamał się tam czasem któryś kurczak w spotkaniu z Anderlechtem?;:)

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267206.11.2015, 17:08

A wiedzieli, ze Rasiak jest skautem Leicester?

Qarol komentarzy: 1380406.11.2015, 17:08

Nie na takie słowa liczył!

Singularis komentarzy: 42606.11.2015, 17:01

@pauleta

Ode mnie usłyszysz, że jesteś żałosny. Podniecasz się, że z prawie 30 000 Twoich komentarzy można wybrać kilka, które coś trafnie przewidziały.

Każdy ze spamerów mógłby wygrzebać dziesiątki takich wpisów.

Ale tylko Ty ciągle to robisz i się podniecasz jak dziecko :(

MaciekGoooner komentarzy: 28106 newsów: 506.11.2015, 17:01

No pod newsem ze Sky widać, jak wszyscy wychwalają Debuchy'ego pod niebiosa tylko pauleta jest sceptyczny. Ewidentnie.

Dobra, nieważne. Idę sobie pogrzebać w komentarzach, może znajdę coś sprzed dwóch lat co się sprawdziło i zacznę się lansować na ten 1 najlepszy promil użytkowników k.com

A, znalazłem. Po pierwszych kilku kolejkach sezonu 13/14 pisałem, że Everton skończy nad United. Jestem już ekspertem? Mistrzem?

Ale dobra już nic nie piszę. Lepiej się nie narażać zanadto.

Topek komentarzy: 13608 newsów: 12606.11.2015, 16:57

pauleta ile razy jeszcze będziesz wyszukiwać stare komentarze, żeby połechtać ego? :) wiocha lekko

Debuchak był od początku średniakiem, ale pewnie Wenger myślał, że trochę pogra w pierwszym sezonie, a później będzie zapchajdziurą. Wytrzymał mniej niż Arteta

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267206.11.2015, 16:56

"mistrzu pauleto" aż strach, że podniecasz się mężczyznami.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.11.2015, 16:51

Z Debuchym też się nie pomyliłem. Po 1.5 roku obecności Francuza w Arsenalu lepszej charakterystyki jak wtedy bym nie napisał. Rozumiem, że nie tylko ja nie wróżyłem jemu wielkiej kariery w Arsenalu, ale na razie chcę usłyszeć "mistrzu pauleto" za podniecanie się Bellerinem nim to zaczęło być modne :p

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267206.11.2015, 16:47

Podnieta w necie nad siatką u Debuchego w wykonaniu Costy. Chyba nie pamiętają jak Ox w meczu z nimi wykiwał 4 po czym został sfaulowany bo by przeszedł kolejnych 4.

MaciekGoooner komentarzy: 28106 newsów: 506.11.2015, 16:44

kanonierzy.com/shownews_id-39001_Deschamps-namawia-Debuchy-ego-do-odejscia.shtml

Łap pauleta, przejrzyj komentarze dokładniej. I przestań się zgrywać, proszę.

Wojakus komentarzy: 6422 newsów: 306.11.2015, 16:42

a Reus znowu kontuzjowany

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.11.2015, 16:39

pauleta19 nostradamus

kanonierzy.com/shownews_id-33925,page-4.shtml

jeszcze nie słyszałem mojego "mistrzu pauleto, ucz nas!"

Novazzy komentarzy: 349506.11.2015, 16:38

Tak własnie patrze że Kurczaki mają tylko 1 przegrany mecz.
W niedzielą bedą dwa ^^

MarkOvermars komentarzy: 669806.11.2015, 16:20

Simplemann

Spoko, można się było tego spodziewać ze po serii dobrych występow przedłuzą mu kontrakt

MarkOvermars komentarzy: 669806.11.2015, 16:16

Majo

Na bogusławskiego na nasypie podobno puszczają mecze. Nie byłem nigdy bo nie mam z kim isc ale ponoc puszczaja

wodky komentarzy: 18906.11.2015, 16:08

jak komuś sie nudzi wieczorami i nie ma z kim pograć w fife16 na PC to niech pisze na priv, można pograć :D

MaciekGoooner komentarzy: 28106 newsów: 506.11.2015, 15:51

Michalm123
Spurs_ID wcale nie wygląda podejrzanie. :P dopiero teraz przewinąłem niżej. Fanatic byś się wstydził.

Calypso komentarzy: 133906.11.2015, 15:49

Widzieliście, że Arsenal ma oficjalne konto na snapchacie? Wiadomość sprzed dwóch godzin, ale chyba nikt tu jeszcze nie pisał.

Michal123 komentarzy: 154106.11.2015, 15:43

Ten troll na twitterze nie pochodzi z oficjalnego konto Tottenhamu, więc nie spinać.

lays komentarzy: 3986806.11.2015, 15:35

Oliveeeeee ŻIhruuu strzelil gola Bajernowi w 69 minucie meczu, ta liczba to nie przypadek ! Nasz francuski gwiazdor znowu poluje

lays komentarzy: 3986806.11.2015, 15:33

Maciek

Haaa! Nadal mam rację :D

ill

Ja ci kur, dam zaraz :D Lepiej mi powiedz czy gramy! Jestę studentęęę, robote trzeba jakas poszukac, ale nie teraz ;d

lays komentarzy: 3986806.11.2015, 15:33

Maciek

Haaa! Nadal mam rację :D

ill

Ja ci kur, dam zaraz :D Lepiej mi powiedz czy gramy! Jestę studentęęę, robote trzeba jakas poszukac, ale nie teraz ;d

MaciekGoooner komentarzy: 28106 newsów: 506.11.2015, 15:32

lays

Kupił go tygodniówką. A co za różnica czy były zawodnik Spurs czy obecny. No ale powiedzmy.

illpadrino komentarzy: 9247 newsów: 306.11.2015, 15:31

Lays

wziąłbyś się za jakąś robotę a nie zagadywać chłopaków. he he.

Następny mecz
Ostatni mecz
Aston Villa - Arsenal 18.07.2020 - godzina 16:00
:
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool29271182
2. Man City29193760
3. Leicester29165853
4. Chelsea29146948
5. Man United29129845
6. Sheffield United291111744
7. Wolves291013643
8. Tottenham291181041
9. Arsenal29913740
10. Burnley291161239
11. Crystal Palace291091039
12. Everton291071237
13. Newcastle29981235
14. Southampton291041534
15. Brighton296111229
16. West Ham29761627
17. Watford29691427
18. Bournemouth29761627
19. Aston Villa29751726
20. Norwich29561821
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy194
Pierre-Emerick Aubameyang171
Mohamed Salah166
Sergio Agüero163
Danny Ings151
Sadio Mané147
Marcus Rashford144
Raúl Jiménez136
Tammy Abraham133
Dominic Calvert-Lewin131
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz sierpnia wybór redaktorów
6.67
Gracz sierpnia wybór użytkowników Damian Emiliano Martinez
Damian Emiliano Martinez
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl