Bezradny Arsenal pod dyktando Bayernu, 5-1!

Bezradny Arsenal pod dyktando Bayernu, 5-1! 04.11.2015, 21:49, Łukasz Wandzel 1457 komentarzy

Mesut Özil powiedział przed tym spotkaniem, że jeśli jego drużyna pozostanie zdyscyplinowana, uda im się wygrać. To właśnie dyscyplina stała się powodem wysokiej przegranej Arsenalu w dzisiejszym meczu Champions League. Próżno było jej szukać u obrońców, którzy bezmyślnie biegali za piłką i ani trochę nie przypominali drużyny z poprzedniego starcia przeciwko Bayernowi Monachium.

Zabrakło serca zostawionego na boisku. Najwyraźniej, drużyna z Londynu nie potrafiła sobie poradzić z brakiem Bellerina i Koscielnego na murawie. Piłkarze ofensywni również nie istnieli podczas koncertu zespołu Guardioli. Przebudzili się przy stanie 4-0, kiedy mecz był już rozstrzygnięty a Bayern chciał odetchnąć.

Jedynym pozytywnym i wyróżniającym się piłkarzem Arsenalu w tym spotkaniu był Petr Cech. Gdyby nie jego zachowanie, liczba straconych goli mogłaby być dwukrotnie większa. Czeski bramkarz bronił nieprawdopodobne strzały, a przy pięciu bramkach nie miał za wiele do powiedzenia.

Poniżej składy obu zespołów:

Bayern: Neuer - Alaba, Boateng (68' Benatia), Martinez, Lahm - Alonso, Costa, Thiago, Coman (56' Robben), Müller - Lewandowski (71' Vidal)

Arsenal: Cech - Debuchy, Gabriel, Mertesacker, Monreal - Coquelin, Cazorla (87' Chambers) - Campbell (60' Gibbs), Özil, Alexis - Giroud (85' Iwobi)

Pierwszy, choć niecelny, strzał do statystyk dodał...Olivier Giroud. Zespół Arsene'a Wengera, na początku spotkania, jak najdłużej próbował uniemożliwić gospodarzom zepchnięcie do defensywy.

Już w 10. minucie Petr Cech musiał wyciągać piłkę z siatki za sprawą Roberta Lewandowskiego. Polak wykorzystał prostą wrzutkę sprytnie wybiegając za plecy Mertesackera, a wtedy pozostało już tylko użyć głowy, 1-0!

Wydawało się, że Nacho Monreal błyskawicznie doprowadził do wyrównania, lecz chwilę radości przerwali sędziowie. Piłka zagrana przez Hiszpana znalazła drogę do bramki za pomocą przedramienia Özila. Gol niezaliczony!

Bayern, tuż po tych wydarzeniach, ani myślał odpuścić rywalowi. Kolejnego gola, łatwo wypracowanymi strzałami, szukali Coman i Lewandowski. Bezcenny w tych natarciach okazał się Petr Cech!

Sytuacje, kiedy Kanonierzy znajdowali się w polu karnym Neuera można było policzyć na palcach jednej ręki. Liczenie poważnych zagrożeń, które stworzyli nie było potrzebne.

Bayern podwyższył dotychczasowe prowadzenie w 29. minucie! The Gunners ponownie stracili bramkę po dośrodkowaniu. Tym razem miejsce na strzał znalazł Alaba, a poprawić po nim zdołał Müller!

Lewandowski, już chwilę po wznowieniu gry, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Skoncentrowany Cech zdołał wybiec do futbolówki i uchronić drużynę przed większym blamażem.

Bawarczycy nie przestawali okupywać połowy Arsenalu. Co jakiś czas nękali swoich rywali strzałem z dystansu lub dośrodkowaniem, a pomiędzy stwarzanymi zagrożeniami spokojnie rozgrywali piłkę.

Strzał Alaby w 44. minucie...CÓŻ ZA UDERZENIE! Austriak mierzonym strzałem w okienko, sprzed pola karnego, nie zostawił Cechowi szansy na jakąkolwiek interwencję, 3-0!

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

W pierwszych minutach drugiej połowy gospodarze ulitowali się nad przeciwnikami dając im odetchnąć, a nawet wpuszczając ich na własną połowę. Choć brzmiało to jak ciszą przed burzą...

...którą okazał się Arjen Robben! Zdobył on czwartą bramkę dla Bayernu! Holender ledwo pojawił się na murawie i wystarczyło mu jedno wejście w tempo, aby pokonać Cecha w jego polu karnym! 4-0!

Piłkarze Arsenalu powoli zaczęli się przebudzać w ofensywie. Twarzą w twarz z Manuelem Neuerem, po krótkiej wymianie podań, stanął Santi Cazorla, ale filigranowy Hiszpan nie zdołał pokonać niemieckiego golkipera.

Wyraźnie pozwolili gospodarze, po golu Robbena, na swobodniejszą grę ze strony Arsenalu. Bawarczycy mając zwycięstwo w kieszeni uspokoili grę. Poza Arjenem Robbenem szukającym kolejnego gola, którego mógłby dodać na swoje konto.

Giroud wykorzystał rozluźnienie rywala! Francuz został świetnie wypatrzony przez Alexisa Sancheza, a piłkę otrzymaną od Chilijczyka zdołał przyjąć klatką piersiową i wspaniale uderzyć! 4-1!

W 71. minucie opuścił boisko Robert Lewandowski. Pep Guardiola na zastępce polskiego napastnika wybrał Arturo Vidala.

Chwilę później Robben wypracował sobie okazję na gola znajdując dużo miejsca z prawej strony pola karnego. Holenderski skrzydłowy zdecydował się na uderzenie prawą nogą, ale jego drużyna zyskała na tej sytuacji jedynie rzut rożny.

W 83. minucie za plecy obrońców, do podania, wybiegł Arjen Robben mając przed sobą już tylko Petra Cecha. Udało mu się nawet minąć bramkarza Arsenalu, lecz wślizgiem wyratował gości Debuchy.

Bawarczycy przycisnęli w końcówce. Przed kolejną szansą stanął Thomas Müller, lecz nie mógł poradzić sobie z oblegającymi go w polu karnym obrońcami.

Minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego swoją drugą bramkę w tym spotkaniu strzelił Thomas Müller! Całą robotę wykonał Costa przedzierając się przez środek pola Arsenalu, a autor gola umieścił w bramce futbolówkę, która musnęła słupek!

Sędzia zakończył pogrom ze strony Bayernu Monachium, 5-1!

Bayern MonachiumChampions LeagueLiga Mistrzów autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

new_star komentarzy: 6852 newsów: 907.11.2015, 15:11

Lord dziś w pierwszym składzie. Dzieje się.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.11.2015, 15:07

new_star
Po ostatnich 15 minutach Ekstraklasy to sobie daruje. Z WBA cos tam zobacze ;p

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 307.11.2015, 15:05

już wiem. Chory jest

Bollo komentarzy: 4407.11.2015, 15:05

facebook.com/143711799131801/photos/a.143721415797506.1073741826.143711799131801/503697323133245/?type=3&theater

Sol Campbell w Roysie Arsenalu : )

Morgan jest jakiś pokłócony z Van Gaalem że ciągle nie gra? Czy jakaś kontuzja? Ale to już od jakiegoś czasu siedzi

new_star komentarzy: 6852 newsów: 907.11.2015, 15:03

Kanonier204
Będziesz oglądał Termalika kontra Podbeskidzie? Chyba Twój komentator będzie komentował :D

new_star komentarzy: 6852 newsów: 907.11.2015, 14:55

Robert Pires uważa, że Arsenal może sięgnąć po mistrzostwo Anglii. - Mają wiele składników niezbędnych do wygrania tytułu - twierdzi były piłkarz "Kanonierów".

Po jedenastu kolejkach Arsenal zajmuje drugie miejsce w tabeli Premier League. W dotychczasowych spotkaniach zgromadził tyle samo punktów co prowadzący w lidze Manchester City, ale ma od niego gorszy bilans bramkowy.

- Piłkarze Arsenalu dobrze zaczęli sezon. Mają wiele składników niezbędnych do wygrania mistrzostwa Anglii. Gdy spojrzy się na skład, to widać bardzo wysoką jakość. Liga Mistrzów jest ważna, ale w tym sezonie chciałbym zobaczyć Arsenal zdobywający tytuł. To na pewno główny cel Arsene'a Wengera, piłkarzy i kibiców - powiedział były gracz "Kanonierów"

Pires regularnie trenuje z zawodnikami Arsenalu.

- Wenger powiedział mi, że jeśli chcę, to mogę przychodzić na zajęcia. Każdego ranka przychodzę na treningi pierwszej drużyny. To dla mnie ciekawe doświadczenie. Mam nadzieję, że dla piłkarzy także. Jak wyglądam na ich tle? Trzeba ich zapytać, ale techniki się nie traci - mówi Pires.

W niedzielę Arsenal zagra w prestiżowych derbach Londynu z Tottenhamem. Początek spotkania o 17:00.
Źródło: Goal.com

new_star komentarzy: 6852 newsów: 907.11.2015, 14:51

Dawno nie widziałem tak beznadziejnego Newcastle.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 907.11.2015, 14:49

Ale Bayern ma ofensywny skład.

Kaidus komentarzy: 62607.11.2015, 14:45

Tomlin wszedł na boisko w meczu z Southampton i dosyć mocno rozruszał ofensywę. Może on odmieni losy tego spotkania.

Gunner48 komentarzy: 792907.11.2015, 14:44

@TwojaEndorfina
Wybacz. Myślałem, że piszesz o napastniku Bournemouth :D

Kaidus komentarzy: 62607.11.2015, 14:44

@MG
Swoją drogą, wszystkie rożne wykonują bardzo dobrze. Dziwi mnie fakt, że nie udało im się jeszcze zdobyć bramki po stałym fragmencie gry w tym spotkaniu.
Z przyjemnością patrzy się na grę ich napastnika - Kinga. Może brakuje mu jak na razie skuteczności, ale z łatwością wygrywa pojedynki jeden na jednego i stwarza sobie sytuacje.

Kowal96 komentarzy: 1758907.11.2015, 14:42

Posiada ktoś może podkładkę STEELSERIES QcK mini? Kupuję ją do CSa, ponieważ aktualnie gram bez, a podobno o wiele lepiej gra się z podkładką ;)

KArooo23
West Ham i Everton to bardzo nieprzewidywalny duet. W życiu nie postawiłbym pieniędzy na jedną z drużyn.

KArooo23 komentarzy: 190307.11.2015, 14:38

Lepiej zagrac
West Ham - Everton BTTS
czy Milan - Atalanta 1 na kuponie?

Gunner48 komentarzy: 792907.11.2015, 14:38

Endorfina
Strzelić to on może co najwyżej żonce w sypialni, bo Glenna nie ma na ławce nawet.

afc4life komentarzy: 478307.11.2015, 14:37

Średnia pkt Arsenalu za kadencji Wengera
fangol.pl/view/129170/srednia-pkt-arsenalu

Nadchodzi ciezki okres jak zwykle podyktowany kontuzjami. Ciekawe jak tym razem przebrniemy przez to.

Kaidus komentarzy: 62607.11.2015, 14:37

Strasznie mi szkoda Bournemouth. Od momentu awansu szczęście im nie dopisuje. Trzej potencjalnie kluczowi zawodnicy - Wilson, Mings i Gradel wylecieli z kontuzjami do końca sezonu. Do tego ci dwaj ostatni to najdroższe transfery w historii klubu.
Tydzień temu w drugiej połowie tak bardzo stłamsili Southampton, że Święci nie mieli nic do powiedzenia, pomimo że grali na swoim stadionie. Dzisiaj też dominują, kreują bardzo ładne akcje, mają mnóstwo okazji. I co z tego, skoro zatrzymuje ich randomowy bramkarz, który przez całe życie nie zaliczył tyle interwencji co w pierwszej połowie. Oj, jak nie idzie, to nie idzie.

TwojaEndorfina komentarzy: 7007.11.2015, 14:34

Murray przełamanie od razu na wejściu. To takie przewidywalne.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 907.11.2015, 14:33

MG
ja 120 :D

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 307.11.2015, 14:30

Rozmontero :D

lays komentarzy: 3987107.11.2015, 14:19

Ja mam 2-1 dla Newcastle, ogólnie poprzednia kolejka była dla mnie fatalna jeśli chodzi o punkty... nie trafiłem żadnego wyniku, a trafialem poprzednio wynik w ostatnich 6 kolejkach.

Z 13 miejsca w typerze spadłem na 31, oby ta kolejka była lepsza.

Kosa trenuje normalnie, super wiadomość.

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 307.11.2015, 14:19

Dzień pamięci dzisiaj:

lays komentarzy: 3987107.11.2015, 14:17

Wgl widać na foteczkach z treningu, że atmosfera jest nadal, klucz to nie podłamać się po meczu z Bayernem i grać swoje.

Bardzo bym chciał by Rene-Adelaide był w hierarchii przed Iwobim. Lubie obu panów, natomiast uważam, że Rene jest po prostu lepszy, tylko Iwobi przechodził przez te niższe szczeble w AFC, stąd jest wyżej niż Francuz w hierarchii.

Uważam, że Wenger powinien dać mu szansę gdy jest tylu nieobecnych, nawet z ławki za Campbella, który pewnie po 50 minutach będzie już zdechły :P

new_star komentarzy: 6852 newsów: 907.11.2015, 14:16

MaciekGoooner
Ja właśnie też, ale chyba za szybko padła ta bramka, żeby siadło.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 907.11.2015, 14:15

Jaki macie wynik w Typerze w obecnym meczu?

lays komentarzy: 3987107.11.2015, 14:14

Szczerze to ja jutro chce Chambersa na PO, uważam, że Debuchy nie zasłużył niczym na miejsce w składzie. Strzela tylko fochy i pokazje jaki jest pizdowaty, do tego fatalne mecze przeciwko Szefild i Bajernowi. Jest za słaby... nie wiem co się z nim stało, gdy doszedł do nas to grał na prawdę solidnie i pewnie z tyłu, pokazywał swoje doświadczenie i włączał się częściej do ofensywy niż Bacary, natomiast teraz jest taki mierny, że mam nadzieje, że odejdzie i wróci Jenkie.

@wilshare
Willian w formie. Pewnie znowu ustrzeli z wolnego i skończy się na 1:0. Jaki wynik dałeś w typerze?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 807.11.2015, 14:08