Kanonierzy wciąż bez zwycięstwa, wysoki remis z Fulham!

Kanonierzy wciąż bez zwycięstwa, wysoki remis z Fulham! 10.11.2012, 16:51, Sebastian Czarnecki 3729 komentarzy

Małe derby Londynu mogły okazać się pasjonujące dla każdego neutralnego kibica. Sześć bramek, dwa rzuty karne, w tym jeden nietrafiony, ładne i składne akcje oraz podział punktów - to wszystko działo się dzisiejszego popołudnia na Emirates Stadium. Rozczarowani mogą być jedynie sympatycy londyńskiego Arsenalu, który znowu nie potrafił wygrać meczu, nawet mając do dyspozycji rzut karny w 95. minucie meczu! The Gunners kolejny raz muszą zadowolić się podziałem punktów, za co sami są sobie winni.

Arsenal: Mannone - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Arteta, Coquelin (56. Ramsey)- Walcott (84. Arszawin), Cazorla, Podolski (76. Oxlade-Chamberlain) - Giroud

Fulham: Schwarzer - Riether, Hangeland, Hughes, Riise - Baird, Sidwell - Dejagah (85. Dejagah), Ruiz, Richardson (23. Kacaniklić) - Berbatow

Obie drużyny bardzo ostrożnie rozpoczęły pierwsze minuty meczu. Nikt nie chciał się narazić na groźną kontrę ze strony rywali, przez co początkowe dziesięć minut nie przyniosły nam żadnych odważnych ataków.

Sytuacja zmieniła się w 11. minucie meczu, kiedy to dośrodkowanie Theo Walcotta z rzutu rożnego głową na gola zamienił Olivier Giroud. Futbolówkę próbował jeszcze trącić Mark Schwarzer, ale nie zdołał uratować zespołu przed stratą bramki. 1-0 dla Arsenalu!

Po zdobytej bramce przez Arsenal, Fulham spróbowało nieco groźniej zaatakować, by odrobić straty. Podopieczni Martina Jola nie potrafili jednak wypracować sobie żadnej dogodnej okazji do zdobycia gola.

W 23. minucie Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. Błąd w obronie rywala wykorzystał Mikel Arteta, który dopadł do bezpańskiej futbolówki i wyłożył już tuż pod bramkę Schwarzera, gdzie wbiegał już Lukas Podolski. Reprezentant Niemiec ubiegł interweniującego defensora i umieścił piłkę w bramce, 2-0 dla Arsenalu!

Chwilę później boisko opuścił wcześniej kontuzjowany Kieran Richardson. W jego miejsce wszedł Kacaniklić.

W 29. minucie The Cottagers w końcu złapali kontakt. Z rzutu rożnego dośrodkował Bryan Ruiz, a Dimitar Berbatow głową pokonał Vito Mannone. 2-1.

Po bramce kontaktowej tempo spotkania nieco się uspokoiło, ale to wciąż Fulham częściej dochodziło do głosu.

Wysiłek gości opłacił się w 40. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Berbatowa Kacaniklić pokonał głową fatalnie ustawionego Vito Mannone, który taki strzał powinien był obronić z zamkniętymi oczami. 2-2!

Tuż przed przerwą gracze Fulham mogli zdobyć jeszcze gola do szatni. Z dogodnej pozycji strzelał Berbatow, ale pomylił się.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Obie drużyny zeszły do szatni z wynikiem 2-2.

Druga połowa zaczęła się zdecydowanie żywiej od pierwszej. W 49. minucie Giroud otrzymał dośrodkowanie w pole karne, ale okazało się dla niego minimalnie za wysokie. Dwie minuty później dobrą akcję przeprowadzili goście. Prawym skrzydłem przeszarżował Dejagah, a następnie wyłożył futbolówkę do Ruiza, który oddał mocny strzał z dystansu, ale jednak obok bramki.

W 55. minucie Olivier Giroud wymienił się podaniami z Theo Walcottem, a ten drugi przeprowadził szybki rajd prawym skrzydłem, stopniowo przechodząc do środka ataku. Kiedy Anglik znalazł się w dogodnej pozycji, oddał mocny strzał, który minimalnie minął się z bramką Schwarzera.

Minutę później boisko opuścił Coquelin, a w jego miejsce wszedł Aaron Ramsey.

W 60. minucie meczu Phil Dowd podjął bardzo dziwną i mocno kontrowersyjną decyzję. Po faulu Sidwella na Cazorli, arbiter postanowił ukarać faulującego żółtym kartonikiem. Kiedy jednak doszedł do wniosku, że Sidwell został już wcześniej ukarany kartką, ten wręczył ją Aaronowi Ramseyowi. Nikt nie wie za co, pewnie nawet sam Dowd.

W 66. minucie Phil Dowd podyktował jedenastkę przeciwko Arsenalowi. W polu karnym Kanonierów znalazł się Bryan Ruiz, jednak został nieprzepisowo powstrzymany przez Artetę.

Jedenastkę na gola minutę później zamienił Berbatow, który strzelił w prawy róg bramki Mannone. Włoski golkiper nawet nie ruszył się z miejsca, 3-2 dla Fulham

Radość gości nie trwała jednak zbyt długo. W 69. minucie w sytuacji sam na sam wyszedł Giroud, ale w stuprocentowej okazji trafił w słupek. Do bezpańskiej futbolówki dopadł jeszcze Walcott, który natychmiast dośrodkował w pole karne, gdzie... znów czekał Giroud. Francuz tym razem się nie pomylił i głową pokonał australijskiego bramkarza!

W 76. minucie w miejsce Podolskiego wszedł Oxlade-Chamberlain.

Kanonierzy zdecydowanie zaatakowali po wyrównującej bramce i stwarzali sobie coraz więcej sytuacji. W 80. minucie samodzielny rajd przeprowadził Giroud, który przedarł się między obrońcami i z dystansu uderzył na bramkę Schwarzera. Australijski golkiper stanął jednak na wysokości zadania i odbił futbolówkę na rzut rożny.

W 84. minucie Arsene Wenger przeprowadził ostatnią zmianę. Arszawin zastąpił na placu gry Walcotta.

Ostatnia akcja w ostatnich sekundach meczu przyniosła Kanonierom jedenastkę! Dośrodkowanie Arszawina z lewej strony boiska ręką zatrzymał Chris Baird, a Phil Dowd nie zawahał się ani chwili i wskazał na wapno!

Do wykonania jedenastki podszedł Mikel Arteta, który... zmarnował ostatnią szansę na zwycięstwo. Rzut karny pięknie zatrzymał Mark Schwarzer i nie dopuścił do wyrównania!

Tuż po rzucie karnym, Phil Dowd zakończył spotkanie, w którym Kanonierzy kolejny raz nie potrafili zdobyć trzech punktów.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
TomekO komentarzy: 275014.11.2012, 11:17

@CreatiVe4 - prawda jest tak że trzeba było olać liceum ogólnokształcące i iść do technikum. Prawda jest taka że lepiej być pracującym spawaczem niż bezrobotnym np socjologiem (powtarzając za naszym Premierem).
Odradzam jakiekolwiek studia na typowo rolniczo/ogrodniczo/leśne sam jestem po takich i wiem jakie jest bezrobocie po tych studiach. Po za tym nie możesz się zastanawiać jak zarobić po studiach tylko w ich czasie. Jak już stwierdziłeś że chcesz być mgr albo mgr inz to musisz mieć jakieś doświadczenie nabyte podczas studiów żeby ktoś cię przyjął po studiach. Może nie zaczynaj na pierwszym roku nauki pracy bo to może być twoj ostatni ale od drugiego już musisz.

Borekenema - te dwa tysie netto to mało ale zależy gdzie się mieszka w wawie się nie utrzymasz za to a jak masz netto i mieszkasz gdzieś indziej i możesz wynajmować mieszkanie z kimś na spółe a nie walisz dużo wódy to ci wystarczy.

Kuba93 komentarzy: 25914.11.2012, 10:51

dzisiaj nasz kapitan ma urodziny !

mallen komentarzy: 2123914.11.2012, 10:41

Jack na bank nie jest kontuzjowany bo na Arsenal.com opublikowali jego wypowiedź o prowrocie do kadry na mecz ze Szwecją. Nic nie wspominają o tym, że ominie go ten mecz bo ma kontuzję. Ufff.

Witajcie, pozwólcie, że się podłącze.
Ja skończyłem liceum profilowane (najwiekszy błąd zycia xD mialem od razu walić do zawodówki gorniczej) bez matury, teraz robię technikum policealne 2 letnie, z gwarancją pracy na kopalni węgla : ) (ze Śląska jestem) planuje też olać technika bo już jestem na mega wypaleniu ostateczna szkoła w moim zyciu haha. Studia jakoś niegdy mnie nie pociągały, poza tym jest opcja na spoko zarobek juz teraz : ) Mam w klasie magistra historii, kolega ma 26 lat i przyszedł po gwarancje pracy na kopali :p

Wajdos komentarzy: 163514.11.2012, 10:25

@Borekenema

A co należy do Twoich obowiązków?

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 114.11.2012, 10:06

szkolę się na nauczyciela geografii a pracuje w windykacji :) niby nic wspólnego ale do utrzymania się studiujac robota i zarobki idealne

creatiVe4 komentarzy: 376414.11.2012, 10:02

@Borekenema

A co studiujesz i gdzie pracujesz ?

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 114.11.2012, 09:57

@creative
sam musisz się zastanowić co chcesz robić, jak pójdziesz na to co lubisz i chcesz robić to będziesz w tym dobry, jak będziesz w tym dobry to będzie praca.
2+ to wcale nie jest dużo, ja tyle zarabiam, a studiuje dziennie

pronik komentarzy: 517914.11.2012, 09:56

2 mecze pokazuja w C+ a my w glosowaniu jestesmy na 4 :(

creatiVe4 komentarzy: 376414.11.2012, 09:46

Jest ktoś ? :P Ja pierole, kompletnie nie wiem gdzie mam iść po liceum ogólnokształcącym ;/ Interesują mnie tylko zaoczne, ale kompletne nie mam pomyślu co, gdzie i jak :( Myślałem może o transporcie i logistyce, ale czy znajdę prace? W ogóle jak dobrze zarobić (2+) od razu po jakichś studiach? Na jaki kierunek, co ? ;/

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 114.11.2012, 09:33

jeśli Jack jest kontuzjowany to nie jest szklany jak Diaby, bo mu przynajmniej się udało rozegrać 1 pełny sezon :P

seba9196 komentarzy: 87414.11.2012, 09:27

Jeśli Jack znów jest kontuzjowany, to znaczy że jest szklany jak Diaby. Szkoda by o było.

AFC1208 komentarzy: 137014.11.2012, 09:26

Jesli chodzi o Jacka to odnoszą sie do wczorajszej ploty z goal.com, a Thomasie nie wiem skad maja info, takze jak narazie spokojnie ;p

mallen komentarzy: 2123914.11.2012, 09:25

Tak a propos to TV5 ma chyba dzisiaj urodziny.

mallen komentarzy: 2123914.11.2012, 09:22

@AFC1208

WTF :/

AFC1208 komentarzy: 137014.11.2012, 09:18

FF podało, ze Wilshere i Vermaelen są kontuzjowani. Nie wiem o co juz w tym wszystkim chodzi.

mallen komentarzy: 2123914.11.2012, 08:51

Orientuje się ktoś czy gdzieś w otwartej TV będzie mecz Szwecja - Anglia?

GKS_AFC komentarzy: 871714.11.2012, 08:45

Isco i Zaha sa w naszym zasięgu tak samo Morata, ale Cavanni i Navas to marzenie scietej głowy . I myślę ze wprowadzenie Eisfielda jako ofensywnego pomocnika i wyslanie Ramseya do rezerw new byłyby to głupi pomysł, może tam by się Aron ogarnął.

GKS_AFC komentarzy: 871714.11.2012, 08:42

Co sądzicie o wypożyczeniu do końca sezonu Moraty a jak się sprawdzi to transfer definitywny, nic nie ryzykujemy a możemy zyskać, do tego dokupić skrzydlowego i sp np Zaha i Isco i byłbym zadowolony Jak Giroud będzie w gorszej formie dać Theo na atak i na przemian z Morata :)

Arsenalfcfan
Ale na Bratford można byłoby tak zaeksperymentowac, zobaczyć jak to by u nas dzialalo

Arsenalfcfan komentarzy: 1320714.11.2012, 07:58

co do tej taktyki.. to byłoby to bez sensu.. grasz 3 obrońcami i 2 skrzydłowymi czyli gramy:

-------Kosa-Per-Verma
Sagna-Arteta-Wilshere-Gibbs
----------Cazorla---------
---Giroud--Podolski--

jeśli ktoś z trójki obrońców wypada, nie ma kto go zastąpić.. więc trzeba byłoby kupić jakiegoś ŚO..
kolejna rzecz to nasi napastnicy musieliby często do skrzydeł schodzić, a przynajmniej jeden.
Do tego nasze akcje w większości opierałby się na Cazorli, który musiałby grać piłki do napastników lub do bocznych obrońców, którzy wrzucaliby w pole piłkę.. wg. mnie miałoby to szanse wypalić, ale potrzebowalibyśmy troche to potrenować no i kupić dodatkowego ŚO.

Kikut123 komentarzy: 124914.11.2012, 07:57

@Maximilliano, Bravo towarzyszu, takich ludzi nam potrzeba :D

Maximilliano komentarzy: 82314.11.2012, 07:55

Arsenal_1886
Ale np na Bradford można było by wyjść w takiej eksperymentalnej formacji. Piłka nożna zmienia się coraz więcej klubów gra 3 obrońcami. Może przyniosło by to nam korzyści. Obrona Kosa-Merte-Verma + Gibbs i Sagna na szkrzydłach :)

Maximilliano komentarzy: 82314.11.2012, 07:50

Strona FC Arsenal Lovers (15tys like) udostępniła moją prośbe o głosowanie na mecz Arsenal-Everton :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.11.2012, 02:37

M'Vila zawieszony w reprezentacjach do 2014 roku. Wenger pewnie chciałby, żeby wszyscy zawodnicy AFC dostali takie bany :p

M'Vila bardzo dobry piłkarz, ze słabym charakterem po niskiej cenie. Ciekawe czy Wenger złamie swoją zasadę o nieściąganiu problematycznych piłkarzy z powodu promocyjnej ceny :-)

Albo Wenger go uratuje, albo wyląduje na jakimś zad.piu piłkarskim jak Rosja, gdzie na 99% rozmieni swój talent na drobne.

Widziałbym go u nas, bo pasuje do naszej koncepcji futbolu.

Dziadyga komentarzy: 826614.11.2012, 02:23

Z Szachtara to Ja bym wziął Wiliana albo tego Ormianina Mikhitaryan czy jak to się pisze,ten koleś jest przekozak :)

Ps : Jest ktoś jeszcze czy już śpicie ? :P

steveaoki komentarzy: 76614.11.2012, 02:10

Noo jak został wyróżniony przez najlepszą ligę na świecie to coś musi być na rzeczy:)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.11.2012, 01:30

Kieran Gibbs is hoping to return this weekend at left-back after an injury lay-off. [Mirror] Arsenal hope to have keeper Szczesny and Gibbs back for Saturday . Theo Walcott expected to be Fit [Mail]

Arsenal, Tottenham and Liverpool are considering a January move for Shakhtar Donetsk's Brazilian striker Luiz Adriano. (Daily Mail)Arsenal were offered Luiz Adriano in the summer and were keen but opted for Olivier Giroud instead. (Mail)

łeee, jeden z groszych Brazylijczyków w Szachtarze :/

TW_Szczepan komentarzy: 188414.11.2012, 01:07

3 stoperów ? W całym składzie mamy 3 stoperów + SS, niezłe bajki

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.11.2012, 00:30

Gerrard: "Having the captaincy & having players like Wilshere coming through, I decided it's worth carrying on. Jack's a fantastic talent."

Miłe słowa :)

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 714.11.2012, 00:13

i sześc tysięcy komentarzy na kanonierach

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 714.11.2012, 00:11

ja chcę zostać szejkiem i mieć ropę i arabskie foczki

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 114.11.2012, 00:11

I_Tak_I_Nie, a co byś oferował klientom? ;)

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141414.11.2012, 00:08

Marzag
jeśli chcesz zacząć tak totalnie od 0, to polecam zapoznać się z taką firmą jak FM GROUP. Nie koniecznie ich produkty, ale bardziej to w jaki sposób działają. Chodzi tutaj o MLM, czyli marketing wielo-poziomowy. W Polsce jeszcze nie było o tym głośno, bo przyszło to z zachodu... Trzeba włożyć w to sporo pracy i mieć dużo samozaparcia, ale to chyba wszędzie jeśli chce się coś osiągnąć :P

Arsenal_1886 komentarzy: 1952113.11.2012, 23:59

Szkoda jednak, że to raczej nie będzie prawda :(
Wątpię, że Boss zmieni taktykę kiedykolwiek, a szczególnie przed takim ważnym meczem.

Marzag komentarzy: 41240 newsów: 113.11.2012, 23:58

I_Tak_I_Nie, powiedz mi teraz co to za biznesy, bo kazdy chce zostac milionerem ;p

Arsenal_1886 komentarzy: 1952113.11.2012, 23:58

mirror.co.uk/sport/football/news/arsenal-considering-three-at-the-back-and-wing-backs-1434373

Wenger rozważa nową taktykę z 3 obrońcami plus dwóch skrzydłowych w postaci Sagny i Gibbsa na flankach. Do tego trójka pomocników oraz dwóch snajperów. Niczym Juventus :D
Myślę, że to była by dobra taktyka, bo przy trójce stoperów z tyłu taki Gibbs czy Santos mogli by być jeszcze bardziej efektywni.
Wkońcu też była by szansa, że Theo zagrałby w ataku ;p

sithael komentarzy: 63413.11.2012, 23:46

I tak i nie

trzeba być ambitnym wykształcenie i znajomości też się przydadzą ale podstawą jest inwestowanie

Najczęściej jak ktoś uzbiera oszczędności 100 tyś nie pomyśli żeby zainwestować tylko kupuje nowy samochód który wcale nie jest potrzebny a koszty trzeba ponieść.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141413.11.2012, 23:44

teraz zapewne bd brany za idiotę w waszych oczach :/ ??

Topek komentarzy: 13940 newsów: 12613.11.2012, 23:39

co ja właśnie przeczytałem

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141413.11.2012, 23:29

Teraz pewnie wszyscy myślą: zostać milionerem... w Polsce.... Proszę ....
Tak, wszystko jest możliwe, wystarczy tylko chcieć !!!

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141413.11.2012, 23:27

ja jestem bardzo ambitnym człowiekiem :P 20 lat nie skończyłem a już mam 4 biznesy na oku na przyszłość. Cel: zostać milionerem. Prawda jest taka, że " LUDZIE NIE PLANUJĄ PRZEGRANEJ.... PRZEGRYWAJĄ, BO NIE PLANOWALI!!!"
Napiszę Wam pewną historyjkę. Kiedyś profesor wszedł na wykład i się pyta studentów: Kto ma zapisane swoje cele życiowe. Większość ludzi go wyśmiała lub była obojętna, a tylko 3% miała zapisane swoje cele i do nich dążyła. Po 15 latach to właśnie te 3% zostały milionerami lub osiągnęły swój życiowy cel. To jest fakt!!!

Pinguite komentarzy: 1502013.11.2012, 23:21