Kanonierzy wciąż bez zwycięstwa, wysoki remis z Fulham!

Kanonierzy wciąż bez zwycięstwa, wysoki remis z Fulham! 10.11.2012, 16:51, Sebastian Czarnecki 3729 komentarzy

Małe derby Londynu mogły okazać się pasjonujące dla każdego neutralnego kibica. Sześć bramek, dwa rzuty karne, w tym jeden nietrafiony, ładne i składne akcje oraz podział punktów - to wszystko działo się dzisiejszego popołudnia na Emirates Stadium. Rozczarowani mogą być jedynie sympatycy londyńskiego Arsenalu, który znowu nie potrafił wygrać meczu, nawet mając do dyspozycji rzut karny w 95. minucie meczu! The Gunners kolejny raz muszą zadowolić się podziałem punktów, za co sami są sobie winni.

Arsenal: Mannone - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Arteta, Coquelin (56. Ramsey)- Walcott (84. Arszawin), Cazorla, Podolski (76. Oxlade-Chamberlain) - Giroud

Fulham: Schwarzer - Riether, Hangeland, Hughes, Riise - Baird, Sidwell - Dejagah (85. Dejagah), Ruiz, Richardson (23. Kacaniklić) - Berbatow

Obie drużyny bardzo ostrożnie rozpoczęły pierwsze minuty meczu. Nikt nie chciał się narazić na groźną kontrę ze strony rywali, przez co początkowe dziesięć minut nie przyniosły nam żadnych odważnych ataków.

Sytuacja zmieniła się w 11. minucie meczu, kiedy to dośrodkowanie Theo Walcotta z rzutu rożnego głową na gola zamienił Olivier Giroud. Futbolówkę próbował jeszcze trącić Mark Schwarzer, ale nie zdołał uratować zespołu przed stratą bramki. 1-0 dla Arsenalu!

Po zdobytej bramce przez Arsenal, Fulham spróbowało nieco groźniej zaatakować, by odrobić straty. Podopieczni Martina Jola nie potrafili jednak wypracować sobie żadnej dogodnej okazji do zdobycia gola.

W 23. minucie Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. Błąd w obronie rywala wykorzystał Mikel Arteta, który dopadł do bezpańskiej futbolówki i wyłożył już tuż pod bramkę Schwarzera, gdzie wbiegał już Lukas Podolski. Reprezentant Niemiec ubiegł interweniującego defensora i umieścił piłkę w bramce, 2-0 dla Arsenalu!

Chwilę później boisko opuścił wcześniej kontuzjowany Kieran Richardson. W jego miejsce wszedł Kacaniklić.

W 29. minucie The Cottagers w końcu złapali kontakt. Z rzutu rożnego dośrodkował Bryan Ruiz, a Dimitar Berbatow głową pokonał Vito Mannone. 2-1.

Po bramce kontaktowej tempo spotkania nieco się uspokoiło, ale to wciąż Fulham częściej dochodziło do głosu.

Wysiłek gości opłacił się w 40. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Berbatowa Kacaniklić pokonał głową fatalnie ustawionego Vito Mannone, który taki strzał powinien był obronić z zamkniętymi oczami. 2-2!

Tuż przed przerwą gracze Fulham mogli zdobyć jeszcze gola do szatni. Z dogodnej pozycji strzelał Berbatow, ale pomylił się.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Obie drużyny zeszły do szatni z wynikiem 2-2.

Druga połowa zaczęła się zdecydowanie żywiej od pierwszej. W 49. minucie Giroud otrzymał dośrodkowanie w pole karne, ale okazało się dla niego minimalnie za wysokie. Dwie minuty później dobrą akcję przeprowadzili goście. Prawym skrzydłem przeszarżował Dejagah, a następnie wyłożył futbolówkę do Ruiza, który oddał mocny strzał z dystansu, ale jednak obok bramki.

W 55. minucie Olivier Giroud wymienił się podaniami z Theo Walcottem, a ten drugi przeprowadził szybki rajd prawym skrzydłem, stopniowo przechodząc do środka ataku. Kiedy Anglik znalazł się w dogodnej pozycji, oddał mocny strzał, który minimalnie minął się z bramką Schwarzera.

Minutę później boisko opuścił Coquelin, a w jego miejsce wszedł Aaron Ramsey.

W 60. minucie meczu Phil Dowd podjął bardzo dziwną i mocno kontrowersyjną decyzję. Po faulu Sidwella na Cazorli, arbiter postanowił ukarać faulującego żółtym kartonikiem. Kiedy jednak doszedł do wniosku, że Sidwell został już wcześniej ukarany kartką, ten wręczył ją Aaronowi Ramseyowi. Nikt nie wie za co, pewnie nawet sam Dowd.

W 66. minucie Phil Dowd podyktował jedenastkę przeciwko Arsenalowi. W polu karnym Kanonierów znalazł się Bryan Ruiz, jednak został nieprzepisowo powstrzymany przez Artetę.

Jedenastkę na gola minutę później zamienił Berbatow, który strzelił w prawy róg bramki Mannone. Włoski golkiper nawet nie ruszył się z miejsca, 3-2 dla Fulham

Radość gości nie trwała jednak zbyt długo. W 69. minucie w sytuacji sam na sam wyszedł Giroud, ale w stuprocentowej okazji trafił w słupek. Do bezpańskiej futbolówki dopadł jeszcze Walcott, który natychmiast dośrodkował w pole karne, gdzie... znów czekał Giroud. Francuz tym razem się nie pomylił i głową pokonał australijskiego bramkarza!

W 76. minucie w miejsce Podolskiego wszedł Oxlade-Chamberlain.

Kanonierzy zdecydowanie zaatakowali po wyrównującej bramce i stwarzali sobie coraz więcej sytuacji. W 80. minucie samodzielny rajd przeprowadził Giroud, który przedarł się między obrońcami i z dystansu uderzył na bramkę Schwarzera. Australijski golkiper stanął jednak na wysokości zadania i odbił futbolówkę na rzut rożny.

W 84. minucie Arsene Wenger przeprowadził ostatnią zmianę. Arszawin zastąpił na placu gry Walcotta.

Ostatnia akcja w ostatnich sekundach meczu przyniosła Kanonierom jedenastkę! Dośrodkowanie Arszawina z lewej strony boiska ręką zatrzymał Chris Baird, a Phil Dowd nie zawahał się ani chwili i wskazał na wapno!

Do wykonania jedenastki podszedł Mikel Arteta, który... zmarnował ostatnią szansę na zwycięstwo. Rzut karny pięknie zatrzymał Mark Schwarzer i nie dopuścił do wyrównania!

Tuż po rzucie karnym, Phil Dowd zakończył spotkanie, w którym Kanonierzy kolejny raz nie potrafili zdobyć trzech punktów.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Belzebub666 komentarzy: 280113.11.2012, 22:20

Ja to z maturą będę miał lajcik, w połowie pierwszek klasy przeniosłem się do prywatnego liceum bo bym w tamtej szkole nie zdał ;d, tutaj uwagę przykłada się tylko do maturalnych przedmiotów a reszta to byle na dwóje, nauczyciele nie stwarzają problemów nie to co w publicznych gdzie nawet z Wosu czy po trzeba było byc obcykanym na każdą lekcję

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 113.11.2012, 22:20

Domzi
Ranking szkół to gówno prawda. Wszystko zależy tam od tego ile osób jest dopusczanych do matury :P.

Pinguite komentarzy: 1502013.11.2012, 22:20

Był Sokrates, Platon, Arystoteles będzie i IceMan ^^

Ars3n komentarzy: 1235413.11.2012, 22:20

Ice
:O, ja wlasnie poszedlem na 'stosunki miedzynarodowe'. Dopiero zaczynam, ale jest ciekawie, ze to tak ujme.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9813.11.2012, 22:19

AJZ MAN TU JEZD! ;OOOOO

mallen komentarzy: 2123913.11.2012, 22:19

Jest w TV transmisja U-21?

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34113.11.2012, 22:19

@Domzi
W pierwszej klasie liceum u nas były z tego marne oceny, choć ja najniżej 3 dostałem z takiej pracy. A piszemy je na lekcjach (gdy wypadają nam 2 polskie pod rząd), nie w domu. Teraz 4-5 z nich dostaję, z przewagą piątek właśnie. A i w klasie podniósł się poziom, jeżeli chodzi o takie prace.

Domzi komentarzy: 15713.11.2012, 22:16

Dobrze gra. Co Ince gra to nie moge sie napatrzec :X.

@bmwz5
to nie wiem jak wam sprawdza, bo w mojej klasie oceny miedzy 2-3 (pare czwórek) sa. poziom w szkole nie taki niski, bo liczni olimpijczycy, szkoła 70 miejsce w Polsce.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34113.11.2012, 22:14

@Ice
Hehe. Mój brat jest na 5. roku filozofii właśnie i też lubi ten przedmiot. Mnie natomiast nigdy jakoś zbytnio do tego nie ciągnęło, może właśnie przez niego.

mallen komentarzy: 2123913.11.2012, 22:13

Brawo Afobe.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34113.11.2012, 22:12

Nie była taka prosta? Akurat jak byłem w gimnazjum to rozprawka była moją ulubioną formą wypowiedzi pisemnej :)
@Domzi
I dobrze że sprawdza zgodnie z kryteriami maturalnymi. Z tym, że u nas po każdej takiej 'dłuższej' pracy pisemnej, po sprawdzeniu i oddaniu jej, omawiamy ją wraz z kluczem. I w efekcie w sumie nikomu pisanie ich nie sprawia większych problemów.

Domzi komentarzy: 15713.11.2012, 22:10

btw. Afobe strzelił gola w U-21 :D

cieniak14 komentarzy: 172713.11.2012, 22:10

Dobrze dla was jest proste , ale dla kogos kto jest w 3 gim ta rozprawka na serio nie byla taka prosta :)

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 113.11.2012, 22:09

bmwz5
W LO to mamy analizę i interpretację. To jest dopiero poryte:D. Rozprawka to miodzio jest :) w porównaniu do jakiś pierdół poetów z przed 2000 lat ;P

Domzi komentarzy: 15713.11.2012, 22:09

poziom prac his*

U mnie w LO wszystkie klasy maja prace historyczne w zaleznosci od profilu. Jeszcze prace his. przeboleje, ale te analizy interpretacyjne to jakas masakra. No polonistka od 1-szej klasy sprawdza juz z kryterami maturalnymi, wiec no niby surowo jest, co nie zmienia faktu o poziomie tego.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34113.11.2012, 22:08

@Ice
Co w ogóle studiujesz?

Ars3n komentarzy: 1235413.11.2012, 22:08

Domzi
No oprocz tego ja mialem kilka rozprawek do napisania. Dodatkowo musialem pisac eseje ale to dlatego, ze bylem na takim profilu.

Bmwz
No.. Mi od razu do glowy wpadly 2 argumenty :d

Dlaczego niby ten temat jest głupi? Takie odwołania znajdujemy na każdym kroku, więc ten temat jest jak najbardziej na miejscu.
Już na angielskim bardziej wymagające rzeczy piszę : p

tomekafc95 komentarzy: 413613.11.2012, 22:07

afobe strzelil w debiucie dla angli u-21

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34113.11.2012, 22:07

@Domzi
Prace historyczne to na historii raczej, w ramach przygotowania do rozszerzonej matury z tegoż przedmiotu.
Ja na polskim mam prace analityczno-interpretacyjne, czy jak to się zwie (co z reguły trudne nie jest). Piszemy to na lekcji, a do domu mamy czasami zadawane jakieś eseje i tego typu rzeczy.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7213.11.2012, 22:07

Poziom egz gimnazjalnego to dno. Nie zszedłem poniżej 70 proc, a nie jestem jakimś przekocurem.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10313.11.2012, 22:05

Nie,nie,nie. Znalazłem 4 argumenty, twierdzę tylko, że temat jest dosyć głupi.

Domzi komentarzy: 15713.11.2012, 22:05

w LO panowie na polskim to analiza interpretaycjna, a dodatkowo w moim przypadku prace historyczne typu ,, Polska, a ziemie ruskie za Piastów-konfikty i współpraca'' ;X

mallen komentarzy: 2123913.11.2012, 22:04

*komentujący

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34113.11.2012, 22:04

@Ars3n
Dokładnie. Już od razu po przeczytaniu tego tematu (co zrobiłem przed chwilą, jak ktoś podesłał link z nim) przyszło mi na myśl kilka wyjaśnień :d

Ars3n komentarzy: 1235413.11.2012, 22:03

Temat tej rozprawki jest przeciez prosty... Gorsze sie pisalo na lekcjach w liceum :l

mallen komentarzy: 2123913.11.2012, 22:02

Wilshere na trenigu reprezentacji.
Może zagada z Zahą :)
Ludzie komentujące pojeżdżają Goal.com ze ploty z kontuzją Jacka.

facebook.com/photo.php?fbid=502201709810208&set=a.139413289422387.18447.139411852755864&type=1&theater

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34113.11.2012, 22:01

Tak btw to Gangnam Style w tym tygodniu będzie chyba już najpopularniejszym filmikiem na YT :)

Nie umiesz znaleźć kilku prostych argumentów do takiego tematu ?o.0

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10313.11.2012, 22:01

Ja tu oczekuję rozprawki nt. "Pieniądze szczęścia nie dają". To wszystko ^^

Verminator97 komentarzy: 1490013.11.2012, 22:00

No temat naprawdę głupi , spodziewałem się rozprawki po przez całe te trzy miesiące mieliśmy do napisania co dwa tygodnie rozprawkę , a więc rozprawkę miałem opanowaną le temat *******nięty , nie mogłem uzasadnić i znaleźć argumentów :/ ale coś tam napisałem ;)

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34113.11.2012, 21:58

A jaki byś chciał temat? Akurat na ten można sporo 'argumentów' znaleźć.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34113.11.2012, 21:57

W LO nie pisze się rozprawek. Przynajmniej tak mi się wydaje. I przynajmniej tak jest u mnie w szkole, głównie prace analityczne piszemy.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10313.11.2012, 21:57

Coś tam się napisało, co nie zmienia faktu, że temat głupi....

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7213.11.2012, 21:53

Zobaczysz tematy rozprawek/wypracowań w technikum/LO. Tu dopiero są powalone tematy ;d

Verminator97 komentarzy: 1490013.11.2012, 21:52

Nie wiem zobaczę jeszcze ale dziennikarstwo mnie kusi ale jeśli aż tak trudno się dostać do może na prawo ale czasu mam jeszcze sporo...

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10313.11.2012, 21:50

Oto temat rozprawki i niech ktoś mi tu napisze,że to jest normalne. Przecież to na rozprawkę się nie nadaje.

besty.pl/1809584

cieniak14 komentarzy: 172713.11.2012, 21:50

a ja mam zamiar isc na technika informatyki :) polecacie? :D

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 213.11.2012, 21:49

No i widzisz. Siedzenia na k.com ma swoje plusy, bo tu są bardzo ciekawe przykłady na felietony dziennikarskie, nie koniecznie sportowe :D

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 213.11.2012, 21:49

Warto walczyć o swoje plany. Po co komu praca, której nie lubi? Ja Wam gwarantuję, że o mnie jeszcze usłyszycie za kilka lat ;D Zmienię polską kinematografie ;d

sochagol komentarzy: 135413.11.2012, 21:47

jak można być zaskoczonym rozprawką w 3 klasie gim. O.o :D

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10313.11.2012, 21:47

Matmy nie cierpię, angielski uwielbiam.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 113.11.2012, 21:47

@Athene

Bo się nie uczysz, tylko siedzisz na k.com.
Trzeba brać pod uwagę psychopatów bez życia, którzy cały czas się uczą...

Kysio2607 komentarzy: 1336013.11.2012, 21:46

Powodzenia panowie :D Jak kiedyś skomentujecie mecz Arsenalu w Canal+ nie zapomnijcie o kompanach z k.com :D

@others

Na dziennikarstwo się pchają drzwiami i oknami. Ogólnie to w gimbazie nauczyciel historii mi mówił że chciał tam iść tylko się nie dostał i poszedł na historię. 100 osób na jedno miejsce, jak nie lepiej :D

wito88 komentarzy: 38713.11.2012, 21:43

Uczcie sie matmy i jezykow. To przepis na dobrze platna prace i ciekawe zycie :) W zasiegu reki kazdego smiertelnika.