Najgorszy Arsenal od lat, Brighton wygrywa 2-1

Najgorszy Arsenal od lat, Brighton wygrywa 2-1 05.12.2019, 22:15, Łukasz Wandzel 2530 komentarzy

Efekt nowej miotły wyraźnie nie zadziałał na The Emirates. Choć zasadniczo miotła wcale nie jest nowa, to na pewno tymczasowa. Patrząc na przebieg ostatnich dwóch spotkań, w których Kanonierów poprowadził Freddie Ljungberg, ani styl gry, ani rezultaty nie zmieniły się od momentu zwolnienia Unaia Emery'ego. Szwed nie wprowadził w składzie drastycznych zmian taktycznych i nie wiadomo, czy się na nie odważy, ale zarząd Arsenalu z pewnością przyspieszy poszukiwania nowego trenera. W szatni potrzebny jest ktoś z zewnątrz, kto przeprowadzi rewolucję. Co pozostaje do stracenia? Niedługo Arsenal na stałe może stać się ligowym średniakiem.

Takie występy jak tego wieczora przeciwko Mewom tylko to potwierdzają. Arsenal nie może się pochwalić w tym momencie żadnym ciekawym pomysłem na grę w ataku, przy czym dysponuje jedną z najgorszych defensyw w Premier League. W ostatnich tygodniach na tle londyńczyków każda drużyna prezentuje się świetnie. Brighton bez żadnego respektu podszedł do tego meczu, o czym najlepiej świadczy decyzja Grahama Pottera o wprowadzeniu napastnika w 75. minucie przy stanie 1-1 i zdobycie bramki na wagę zwycięstwa kilka minut później. Tym samym Brighton zbliżył się w tabeli na odległość jednego punktu do Arsenalu, który po 15 kolejkach zajmuje 10 miejsce z dorobkiem 19 punktów.

Składy, w jakich oba zespoły wyszły na murawę:

Arsenal: Leno - Bellerin, Sokratis, David Luiz, Kolasinac (72' Tierney) - Willock (46' Pepe), Torreira, Xhaka - Özil - Lacazette (77' Martinelli), Aubameyang.

Brighton: Ryan - Alzate (88' Duffy), Webster, Dunk, Burn - Propper, Stephens, Mooy - Gross (80' Trossard), Maupay, Connolly (75' Montoya).

Gospodarze na początku spotkania wypracowali sobie lekką przewagę dzięki pressingowi, a pierwszą ładną okazją dla Arsenalu była dwójkowa akcja Pierre'a-Emericka Aubameyanga i Alexandre'a Lacazette'a. Obaj panowie wymienili krótkie podania, a Lacazette z bliskiej odległości trafił w bramkarza, co nie miało już znaczenia, ponieważ sędzia liniowy uniósł chorągiewkę - spalony. Z kolei Brighton nie atakował zaciekle, ale wiadomo, że przeciwko Kanonierom nie trzeba zbyt wielu okazji, ponieważ w końcu i tak popełnią błąd. W okolicach 20. minuty ryzykownie faulował Hector Bellerin, w zasadzie centymetry przed polem karnym. Na szczęście dla hiszpańskiego defensora rywale nie wykorzystali swojej szansy ze stałego fragmentu gry.

Po grze nie było widać tych mini przebłysków DNA The Gunners czy małych zmian dokonanych przez Freddiego Ljungberga, które gołym okiem widoczne były w meczu z Norwich. Londyńczycy więcej pracowali w obronie niż w ofensywie. Brighton dochodził do lepszych okazji. Wystarczy wspomnieć o strzałach Maupaya, czy to z dystansu, czy też po dośrodkowaniu Mooya. Brak kontroli nad spotkaniem i pozwalanie Mewom wręcz na strzelecki trening w końcu musiało zakończyć się stratą gola. Wynik otworzył Adam Webster, pokonując w zamieszaniu Bernda Leno po wrzutce z rzutu rożnego.

Kanonierzy, pomimo niewielu szans, w 40. minucie wypracowali sobie idealną okazję na remis. Celnym dośrodkowaniem z prawego skrzydła popisał się Pierre-Emerick Aubameyang, ale adresat podania - Joe Willock - główkował prosto w golkipera. Dopiero po przerwie szans było więcej. Arsenal ruszył od przodu w poszukiwaniu wyrównania, do którego doprowadził w 50. minucie. Po wrzutce z rzutu rożnego Alexandre Lacazette, znajdując się przy bliskim słupku, uderzył piłkę głową tyłem do bramki, a ta praktycznie wpadła za kołnierz Ryana. Zamieszany w akcję był też Sead Kolasinac, który próbował pomóc piłce znaleźć się w bramce. Bośniak nie dotknął futbolówki, tym samym nie odbierając Lacazette'owi trafienia.

Raz Bellerin, raz Kolasinac. Boczni obrońcy po strzeleniu gola stali się aktywni, podobnie jak reszta zespołu, i zaliczyli po niezłej centrze, jednak piłka dwukrotnie nie mogła znaleźć Pierre'a-Emericka Aubameyanga. W 63. minucie do bramki trafił z powietrza David Luiz. Brazylijczyk wykorzystał podanie z rzutu wolnego od Mesuta Özila. Gol nie mógł zostać zaliczony, ponieważ stoper The Gunners znajdował się na oczywistym spalonym i VAR po chwili anulował bramkę, która dałaby gospodarzom prowadzenie. Apetyt Kanonierów na kolejnego gola mógł cieszyć kibiców, tymczasem Bernda Leno nie mogła opuścić czujność. Niemiecki bramkarz kilkukrotnie wyciągał swoich kolegów z opresji.

Około 70. minuty obie ekipy przystopowały. Wolniejsze tempo okazało się być jednak tylko ciszą przed burzą. Na 10 minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego Brighton zaskoczył obronę Arsenalu. Mooy celnie wrzucił w pole karne, a nieupilnowany przez Davida Luiza Maupay główką dał przyjezdnym prowadzenie. Chwilę później Gabriel Martinelli w podobny sposób mógł wpisać się na listę strzelców, ale strzał był nieco słabszy i Ryan interweniował. Gospodarze nie pokusili się o gola w końcówce. O mały włos to Trossard nie upokorzył defensywy Kanonierów. Minął dwóch środkowych obrońców w szesnastce, lecz strzelił ponad bramką. Sędzia nie torturował już jednak kibiców na The Emirates i niedługo po tej akcji zakończył mecz.

Brighton & Hove AlbionPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
miki9971 komentarzy: 2963 newsów: 209.12.2019, 12:33

@Redzik: Pamiętam jakby to było w tym roku...dziś...

call_me komentarzy: 119109.12.2019, 12:33

@miki9971:

W spadek nie wierzę.:) Myślę, że mimo wszystko będziemy bliżej top 4 niż obecnie.:)

Redzik komentarzy: 15384 newsów: 9209.12.2019, 12:32

@miki9971: https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1203978988059856896

Warto sobie przypomnieć :-)

miki9971 komentarzy: 2963 newsów: 209.12.2019, 12:31

Swoją drogą... Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, że klub z taką historią , który ma już 133 lata skończy jak Leeds United, jak średniak w postaci Stoke, Middlesborough czy innego Charltonu...

A to wszystko niestety, może się wydarzyć...

Redzik komentarzy: 15384 newsów: 9209.12.2019, 12:31

@arsenal159 napisał: "@Redzik: lepiej bylo jak potezny Yaya Sanogo biegal w ataku w meczu z Bayernem XD"

Z Borussią w Lidze Mistrzów również grał. Ludzie robio karjery....

miki9971 komentarzy: 2963 newsów: 209.12.2019, 12:29

@Redzik: Damn...

Trzeba przyznać, że kiedy kibicuje się jakiejś drużynie, oddaje jej serce, śledzi te wszystkie spotkania...

To czas ucieka tak nieubłaganie szybko, że potem właśnie czytam taką nowinkę od Ciebie i jestem zszokowany, że to było, aż tak dawno ! :O

ELAdzik komentarzy: 39009.12.2019, 12:26

@kwiatinho: A czy ty umiesz czytać. Napisałem, że jeśli nie czekamy na Poche to lepiej niech zostanie Ljungberg niż mamy zatrudnić Emery 2 jak to napisałeś.

michalmsos komentarzy: 78909.12.2019, 12:20

@Catalonczyk: cholera nikt onePlusa nie wybiera ;)

grzegorz1211 komentarzy: 645809.12.2019, 12:18

Podobno Pochettino będzie musiał zapłacić Tottenhamowi 12,5 miliona funtów, jeśli podejmie kolejną pracę w Premier League w tym sezonie. Pochettino i jego zespół trenerski dostali ponad 20 milionów funtów odprawy, gdy zostali zwolnieni.
https://www.express.co.uk/sport/football/1211481/Man-Utd-Arsenal-blow-Mauricio-Pochettino-pursuit-Daniel-Levy-clause-EXCLUSIVE

call_me komentarzy: 119109.12.2019, 12:17

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że rozum mówi iż dzisiaj będzie w plecy, a serce nakazuje wierzyć.:)

call_me komentarzy: 119109.12.2019, 12:15

@Catalonczyk:

Oczywiście zgadzam się, że nie każdy.:) No, ale nie mamy pewności jak będzie w tym wypadku. Nie neguję również faktu, że propozycji Argentyńczyk będzie miał sporo.
Wydaje mi się, że mimo wszystko skończy się na Artecie.

call_me komentarzy: 119109.12.2019, 12:14

@kwiatinho:

Co nie zmienia faktu, że jak mówi moja babcia "mógł z gęby ściery nie robić".:P

Catalonczyk komentarzy: 313409.12.2019, 12:11

@grzegorz1211:

No tak, myślałem o jednym a napisałem drugie :d

@darek250s:

Jak dla mnie to nie wydarzy się nic. Poczeka do końca sezonu i obejmie Unted albo Real.

@call_me:

Nie każdy robi z gęby dupe :)

thegunner4life komentarzy: 629709.12.2019, 12:11

@kwiatinho napisał: "Bądźmy poważni. Lepiej żeby potrwało to 2 miesiące niż ściągnąć Emery'ego 2.0"

Wiesz, że nawet jak to potrwa 4 miesiące to i tak będzie Emery 2.0? Bo szkopuł jest w tym, że Ci ludzie bardzo słabo zarządzają tym klubem. Niczego pozytywnego się po nich nie należy spodziewać.

call_me komentarzy: 119109.12.2019, 12:11

@kwiatinho napisał: "wymagania odnośnie sztabu szkoleniowego"

Tak mi się właśnie przypomniał widok naszej ławki w dwóch ostatnich meczach... mówiąc delikatnie... niezła zbieranina.:)

kwiatinho komentarzy: 689309.12.2019, 12:10

@call_me:
Dopóki nie zaoferował się Arsenalowi a Ci mu pokazali fucka.

Taka mała różnica. Pochetino nie będzie narzekał na brak ofert

call_me komentarzy: 119109.12.2019, 12:09

@grzegorz1211:

Porównanie 4 sezonów (chyba dobrze kojarzę) Pochettino do 22 Wengera to jednak lekkie nadużycie.

Taki komentarzy: 70209.12.2019, 12:08

Manchester City’s 2-1 defeat to Manchester United on
David Ornstein
3 234 Tweety
David Ornstein w TheAtletic:
"Saturday put a huge dent in their bid to win a third consecutive Premier League title and led to increased speculation as to whether this could be Pep Guardiola’s final season as manager at the Etihad Stadium."

Pewnie wróci do Barcelony.

kwiatinho komentarzy: 689309.12.2019, 12:08

@ELAdzik:
Po co zwlekamy???
Myślisz że trenerów kupuje się w biedronce? Wchodzisz bierzesz koszyk idziesz na dział z trenerami i bierzesz sobie jednego?

Jeśli dobrze pamiętam jak przedstawiał to chyba Ornstein w grę wchodziło 12 nazwisk i po licznych rozmowach miało zostać 4 kandydatów z którego wybiorą tego który zostanie nowym szkoleniowcem.

Każdy ma swoje wyobrażenie jak ma wyglądać jego Arsenal, każdy ma swoje wymagania odnośnie sztabu szkoleniowego, sposobu trenowania, okienka transferowego, pensji, długości kontraktu milionów klauzul premii dla agentów itd itd
Z każdym trzeba się spotkać pewnie nie raz ani dwa potem muszą to omówić i zdecydować się na tego nsjlepszego w ich mniemaniu.

Bądźmy poważni. Lepiej żeby potrwało to 2 miesiące niż ściągnąć Emery'ego 2.0

call_me komentarzy: 119109.12.2019, 12:07

@Catalonczyk:

A Fabregas mówił, że nie zagra w Anglii nigdzie poza Arsenalem.:)

grzegorz1211 komentarzy: 645809.12.2019, 12:07

@Catalonczyk: NIe Espaniolu tylko Barcelony

darek250s komentarzy: 7807 newsów: 409.12.2019, 12:06

@Catalonczyk:

Ta a ostatnio jak został zapytany o Arsenal to odpowiedział : "Zobaczymy co się wydarzy, niedługo wracam do Londynu i podejmę decyzję"

Catalonczyk komentarzy: 313409.12.2019, 12:03

@grzegorz1211:

Przecież Poch się wypowiadał że nie zostanie nigdy trenerem zarówno Espanyolu jak i Arsenalu :v

grzegorz1211 komentarzy: 645809.12.2019, 12:02

Ja tam nie wierzę żeby Pochettino przyszedł do Arsenalu, wyobrażacie sobie żeby Wenger został trenerem kogutów, bo ja nie.

ELAdzik komentarzy: 39009.12.2019, 12:01

@darek250s: Zapewne tak XD ale bardziej chodzi o to żeby im pokazać, że nie tylko trener jest tu problemem.

Catalonczyk komentarzy: 313409.12.2019, 12:00

@michalmsos napisał: "- one plus 7t pro
- huawei p30 pro
- Samsung s 10+ lub note 10"


Zdecydowanie P30 Pro :)

michalmsos komentarzy: 78909.12.2019, 11:58

@darek250s: dzięki:)

michalmsos komentarzy: 78909.12.2019, 11:57

@Szogun: ok dzięki za info:)

darek250s komentarzy: 7807 newsów: 409.12.2019, 11:56

@ELAdzik napisał: "Jak nie to zabrać miesięczną pensję tym aktorom może wtedy się czegoś nauczą."

Myślę, że jak im miesięczną zabierzesz to i tak sobie poradzą :D

ELAdzik komentarzy: 39009.12.2019, 11:55

Jeśli nie czekamy na Poche to nie wiem po co zwlekamy z nowym trenerem. Nie mam nic do Ljungberg bo nie ma on doświadczenia itd. A po drugie został wrzucony w takie g.. że szok. Oprócz Poche i Allegri ( on już odpada) nie wiedzę tu nikogo innego. Jeśli mamy ściągnąć drugiego Emery to lepiej niech Ljungberg zostanie. Mam nadzieję, że dziś wygramy. Jak nie to zabrać miesięczną pensję tym aktorom może wtedy się czegoś nauczą.

Szogun komentarzy: 23857 newsów: 309.12.2019, 11:52

@michalmsos: Mam s10 plus i chodzi bardzo płynnie. P30 ma za to dużo lepszy aparat.

darek250s komentarzy: 7807 newsów: 409.12.2019, 11:49

@michalmsos:

No to w sumie po krótce masz odpowiedź. Też bardzo fajny telefonik. A tutaj ile ludzi tyle opinii. A to ty masz czuć co ci się najbardziej widzi.

call_me komentarzy: 119109.12.2019, 11:48

Przepraszam za spam, ale tak jakoś człowiek nie chce pisać elaboratów w jednym poście.:)
Wydaje mi się również, że tak długie oczekiwanie na nowe nazwisko na ławce trenerskiej jest raczej związane z niechęcią do objęcia tego stanowiska przez obecnych kandydatów. Nie dość, że jesteśmy w połowie sezonu to i wśród "potencjalnych" chętnych wybór jest mocno ograniczony.
Z jednej strony gdzieś z tyłu głowy dopuszczam, że Pochettino byłby zainteresowany. Jednak jedynym argumentem, który za tym przemawia będzie chęć utarcia nosa Levy-mu przez Argentyńczyka. Bowiem w obecnej sytuacji sportowo dla Pochettino objęcie kanonierów byłoby krokiem do tyłu.
O trenera, którzy obecnie są zatrudnieni nawet nie piszę bo to po prostu mrzonki.
W mojej opinii najbardziej realny na tę chwilę wydaje się Arteta. Młody, nieopierzony i mający coś do udowodnienia. Zarząd będzie miał alibi w razie gorszych wyników sugerując, że to "projekt na przyszłość".

michalmsos komentarzy: 78909.12.2019, 11:48

@darek250s: rozumiem, cenowo jest trochę droższy, ale mega kręci mnie ten ekran w oneplusie ;)
i nie wiem na co się zdecydować:(

Ranczomen komentarzy: 942409.12.2019, 11:47

Naprawdę wymowa good evening jest taka trudna? Dzieci w szkołach po pierwszej lekcji angielskiego potrafią to poprawnie wymawiać...

Mihex komentarzy: 2341809.12.2019, 11:47

Btw. Uefa nie jest uważana za "major" organizatota więc na euro ich nie zawieszą xd

darek250s komentarzy: 7807 newsów: 409.12.2019, 11:46

@michalmsos:

Ja bym wybrał S 10+

michalmsos komentarzy: 78909.12.2019, 11:45

Panowie, pytanko offtopic :)
jaki telefon polecacie:
- one plus 7t pro
- huawei p30 pro
- Samsung s 10+ lub note 10

ratunku:)!!!

Mihex komentarzy: 2341809.12.2019, 11:44

https://twitter.com/goal/status/1203987171725561856?s=19

Dzisiaj jakas wersja prima aprilis w anglii czy jak?

softgreat komentarzy: 206209.12.2019, 11:43

unai kandydatem do evertonu sky sport

darek250s komentarzy: 7807 newsów: 409.12.2019, 11:43

@Kanonier204:

Weź nie strasz

Kanonier204 komentarzy: 40347 newsów: 309.12.2019, 11:42

Jaki Arsenal, taki cały tydzień.

call_me komentarzy: 119109.12.2019, 11:41

Co do zmiany trenera. Zgadzam się z opiniami, że w obecnej sytuacji potrzebny jest ktoś CAŁKOWICIE z zewnątrz. Nie obciążony dotychczasowymi wynikami i panującą w klubie atmosferą.
Jednocześnie wydaje mi się, że spokojnie można zapomnieć o LM w najbliższych dwóch, czy trzech sezonach. I na spokojnie odbudować klub.
Czas przestać się oszukiwać. Arsenal twardo wylądował na dnie i zajmie troszkę czasu zanim z tego dnia się podniesie. Pisanie, że jesteśmy Arsenalem i nadal będziemy atrakcyjni dla nowych graczy to zaklinanie rzeczywistości. W obecnej sytuacji ściągnięcie "wielkiego" nazwiska lub chociażby "młodej gwiazdy" będzie graniczyć z cudem. Nikt o zdrowych zmysłach nie zaryzykuje kariery w obawie przed potencjalną "powtórką z rozrywki".

call_me komentarzy: 119109.12.2019, 11:36

Przykre jest to, że Arsenal miał nie tracić "gwiazd", a w świetle ostatnich doniesień wychodzi na to iż będzie inaczej.
I oczywiście nie miałbym nic przeciwko temu by w składzie byli tak zwani "no name" byle tylko widać było jakiś styl. Niestety... nie widać by miało się ku lepszemu.:/

RIVALDO700 komentarzy: 3297309.12.2019, 11:27

Swoja droga tez ciekawe , ze WHU jest az na 16 miejscu w tabeli, jeszcze niedawno latali na 7.

Spotykają się wielcy przegrani.

arsenal159 komentarzy: 15004 newsów: 29609.12.2019, 11:26

@Redzik: lepiej bylo jak potezny Yaya Sanogo biegal w ataku w meczu z Bayernem XD

Gunner915 komentarzy: 153609.12.2019, 11:26

przydalby sie Koscielny teraz na strazaka.

Redzik komentarzy: 15384 newsów: 9209.12.2019, 11:25

Dokładnie 5 lat temu Ramsey strzelił przepięknego gola z Galatą w Lidze Mistrzów. W ataku biegał wtedy... Yaya Sanogo.

RIVALDO700 komentarzy: 3297309.12.2019, 11:23

AFC bedzie miał 4 , ale lata bez LM z rzedu.

Piotrek95 komentarzy: 297009.12.2019, 11:21

Swoją drogą zobaczcie jakie smutne czasy nadeszły, marzymy o tym żeby być w Top 4, jeszcze niedawno top 4 było formalnością a wszystkie te miejsca 3, 4 czy 2 były traktowane przez kibiców jako porażka. Teraz gdyby jakis trener osiągnął z nami awans do Ligi Mistrzów to byłby uważany za cudotwórcę...

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
Fortuna
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy194
Pierre-Emerick Aubameyang171
Mohamed Salah166
Sergio Agüero163
Danny Ings151
Sadio Mané147
Marcus Rashford144
Raúl Jiménez136
Tammy Abraham133
Dominic Calvert-Lewin131
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz maja wybór redaktorów
10
Gracz maja wybór użytkowników Buyako Saka
Buyako Saka
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl