Niewykorzystane sytuacje się mszczą, Arsenal 1-2 BVB

Niewykorzystane sytuacje się mszczą, Arsenal 1-2 BVB 22.10.2013, 21:36, Sebastian Czarnecki 1590 komentarzy

Mimo że Kanonierzy byli stroną dominującą w spotkaniu z Borussią, to nie potrafili tego wykorzystać i w konsekwencji ulegli dortmundczykom na własnym stadionie 1:2. Nie był to mecz, który stał na wysokim poziomie, brakowało w nim widowiskowych akcji i kombinacyjnej gry, a przypominał on ciężką walkę w środku pola, o każdy centymetr boiska. Drużyna gości okazała się nie tylko mocniejsza psychicznie, ale także potrafiła wykorzystać wszystkie sytuacje, co pomogło im w wywiezieniu trzech punktów z trudnego terenu.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Ramsey (86. Bendtner) - Rosicky (89. Gnabry), Wilshere (58. Cazorla), Özil - Giroud

Borussia: Weidenfeller - Grosskreutz, Subotić, Hummels, Schmelzer - Bender, Sahin - Błaszczykowski (68. Aubameyang), Mchitarian (68. Hofmann), Reus (87. Papastatopulos) - Lewandowski

Wbrew oczekiwaniom kibiców, początek spotkania był bardzo niemrawy. Obie drużyny bały się odważniej zaatakować, a gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Warto jednak zauważyć, że to goście byli stroną dominującą; częściej byli przy piłce, podczas gdy Kanonierzy spokojnie pilnowali dostępu do swojej bramki, wyczekując okazji do kontrataków.

Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 12. minucie. Marco Reus oddał mocny strzał z dystansu, jednak futbolówka minęła bramkę Wojciecha Szczęsnego.

Słaba gra Arsenalu zemściła się w 16. minucie. Aaron Ramsey stracił piłkę tuż przed własnym polem karnym, a w nim momentalnie znalazł się Robert Lewandowski, który odegrał do lepiej ustawionego Mchitariana. Ormianin oddał mocny strzał na krótki słupek, a zaskoczony Szczęsny w ogóle nie wiedział, co miał zrobić. 1-0 dla Borussii.

Stracony gol sprawił, że Kanonierzy wyszli z własnego pola karnego i zaczęli szukać okazji. W końcu zaczęli konstruować akcje i próbowali jak najszybciej doprowadzić do wyrównania.

W 22. minucie Olivier Giroud został sfaulowany kilkanaście centymetrów przed polem karnym, toteż sędzia podyktował rzut wolny z szesnastki, z ostrego kąta. Mesut Özil dośrodkował ze stałego fragmentu gry do Laurenta Koscielnego, ale jego strzał głową okazał się za mało precyzyjny.

Siedem minut później swoją sytuację miał Jack Wilshere, który otrzymał dobre podanie od Ramseya i wyszedł sam na sam z Weidenfellerem. Niemiecki bramkarz wyszedł jednak górą w tym pojedynku i sprytnie powstrzymał angielskiego pomocnika.

W 38. minucie Kanonierzy mieli fenomenalną okazję do wyrównania. Tomas Rosicky przejął piłkę w okolicach pola karnego i po przyjęciu jej klatką piersiową, oddał potężny strzał z woleja. Co prawda Weidenfeller nie zdołał sięgnąć futbolówki, ale w porę wybił ją z linii Mats Hummels.

Trud Arsenalu w końcu przyniósł upragnionego gola! Bacary Sagna dośrodkował w pole karne, a nieporozumienie Weidenfellera z Suboticiem i ogromny błąd obu panów wykorzystał Olivier Giroud, który wpakował piłkę do praktycznie pustej bramki!

Do końca pierwszej połowy nie ujrzeliśmy już żadnej bramki, Arsenal remisuje z Borussią 1:1.

Druga połowa zaczęła się dokładnie tak samo jak pierwsza - ospale. Żadna z drużyn nie próbowała podjąć rękawic i ruszyć do odważnego ataku, zupełnie jakby remis satysfakcjonował obie ekipy w tym meczu. Co jednak najważniejsze, sytuacja taka trwała przez ponad 15 minut.

W 58. minucie w miejsce Wilshere'a wszedł Santiago Cazorla i ta zmiana znacznie ożywiła poczynania Arsenalu. Już kilka chwil po swoim wejściu, groźnie dogrywał w stronę bramki Weidenfellera, ale niemiecki golkper pewnie przechwycił piłkę.

W 70. minucie znowu w natarciu obserwowaliśmy Santiego Cazorlę! Dobra i składna akcja Arsenalu zakończyła się strzałem Hiszpana z pierwszej piłki, który zakończył się na... poprzeczce. Weidenfeller mógł odetchnąć z ulgą, bo gdyby były gracz Malagi uderzył kilka centymetrów niżej, musiałby wyciągać futbolówkę z siatki.

Kilka minut później Cazorla znowu spróbował strzału zza pola karnego, ale tym razem trafił w jednego z obrońców Borussii Dortmund.

Mimo że Arsenal był stroną dominującą, to Borussia zdobyła bramkę. Szybka kontra zapoczątkowana dalekim wybiciem Grosskreutza zakończyła się mądrą akcją Reusa, dośrodkowaniem do Lewandowskiego i mocnym strzałem Polaka z pierwszej piłki. Szczęsny nie miał szans, 2-1 dla gości.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal przegrał na własnym stadionie z Borussią i po trzech kolejkach ma tyle samo punktów co dortmundczycy i włoskie Napoli.

Borussia DortmundLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
tomekafc95 komentarzy: 413624.10.2013, 23:43

.dailymail.co.uk/sport/football/article-2475398/CESC-FABREGAS-Why-Arsenal-way.html wywiad z fabsem

Qarol komentarzy: 1450224.10.2013, 23:26

@carlosV

To dobrze ; )

Ja to juz jakis czas temu odstawiłem granie LE. LM czasami zagram, ale glownie skupiam sie na ligach.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 124.10.2013, 23:15

Qarol
ja na przykład również wiedziałem, że Pan Ekstrawagancka Fryzura pomyka sobie w barwach Kubania.

Flisu komentarzy: 160224.10.2013, 23:08

miałem na koncie jakieś grosze to zagrałem za 2,75 i miałem 5 dyszek ;/

aNormalny komentarzy: 348224.10.2013, 23:07

Nikt nic nie wie o Fifa Online. spoko.

Namess4 komentarzy: 851 newsów: 124.10.2013, 23:06

Od ilu lat mozna obstawiac mecze (kupony) i jak to sie robi? Ile przewaznie zarabiacie na kolejce?

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50324.10.2013, 23:05

Qarol;
Prawdziwy koneser powinien znać takie drużyny jak np Hajduk Split.

RPZLDZ komentarzy: 99024.10.2013, 23:04

!Flisu

Ile miałeś do wyjęcia?

Qarol komentarzy: 1450224.10.2013, 23:03

A zanim strzelił tego gola to wiedziałeś, że on w ogole gra w tym klubie? No Ty moze tak, bo Swansea to wiadomka, ze grupa sie zainteresowales i mogles wiedziec.

Dinamo Zagrzeb - PSV Eindhoven

Podwójna szansa : Remis lub PSV Eindhoven (Kurs: 1,28)

Slovan Liberec - Sevilla

Podwójna szansa : Remis lub Sevilla (Kurs: 1,25)

PAOK - Maccabi Haifa

Wynik meczu : PAOK (Kurs: 1,75)

Sheriff Tiraspol - Tottenham

Wynik meczu : Tottenham (Kurs: 1,25)

TAK BLISKO.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 124.10.2013, 23:01

Dżibrila Cisse wszyscy znają, a to on zniszczył wszystkim kupony.

Qarol komentarzy: 1450224.10.2013, 22:59

Jeszcze LM to mozna grać, ale LE? To przecież igranie z ogniem ; D

Połowa druzyn to jakis futbolowy Trzeci Świat, którego na bank nie znacie ; )

Druga sprawa to odpuszczanie przez tych lepszych. LE to loteria.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 124.10.2013, 22:56

Dobrze, że Arsenal nie wygrał z Borussią, bo bym się chyba zabił w tym momencie :/

A już się chciałem jarać, że Łabędzie bez straconego gola w LE...

MarcinMotyl komentarzy: 163724.10.2013, 22:52

chcieliscie karnego z dupy dla St Liege to macie :)

RPZLDZ komentarzy: 99024.10.2013, 22:52

@THC

Ja już bym zaryzykował i dał na WBA jak już bym miał koniecznie ten mecz stawiać.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 124.10.2013, 22:49

Piątkowe mecze? Rayo Lille, Stuttgart i oczywiście Al Ahli!

MarcinMotyl komentarzy: 163724.10.2013, 22:46

proponuje jutro do 17:00 podac proponowane kupony na piatek, zobaczymy z kogo jaki typer :)

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 124.10.2013, 22:42

Ja w punkcie opracowałem fantastyczny kupon, który Arsenal koncertowo mi spieprzył. Ramsey wisi mi stówę -,-

aNormalny komentarzy: 348224.10.2013, 22:41

Moze mi ktos cos wiecej powiedziec o Fifie Online 3? Bo cos uslyszalem, ale nie jestem w temacie, pierwszy raz o tym slysze (od zawsze gralem w PES'a).

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50324.10.2013, 22:41

RPZLDZ;
Ja przygotowuje kupon w domu a później w punkcie oddaje wygenerowany kod.

MarcinMotyl komentarzy: 163724.10.2013, 22:40

jak mam czas to przewaznie siadam w domu i sobie analizuje

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 124.10.2013, 22:38

@carlos

Przestał się udzielać na twitterze i stracił w moich oczach...

RPZLDZ komentarzy: 99024.10.2013, 22:38

To mam pytanie!

Sprawdzacie najpierw mecze w domu i potem idziecie z gotowym kuponem do punktu, czy siedzicie i obczajacie na miejscu mecze.