Niewykorzystane sytuacje się mszczą, Arsenal 1-2 BVB

Niewykorzystane sytuacje się mszczą, Arsenal 1-2 BVB 22.10.2013, 21:36, Sebastian Czarnecki 1590 komentarzy

Mimo że Kanonierzy byli stroną dominującą w spotkaniu z Borussią, to nie potrafili tego wykorzystać i w konsekwencji ulegli dortmundczykom na własnym stadionie 1:2. Nie był to mecz, który stał na wysokim poziomie, brakowało w nim widowiskowych akcji i kombinacyjnej gry, a przypominał on ciężką walkę w środku pola, o każdy centymetr boiska. Drużyna gości okazała się nie tylko mocniejsza psychicznie, ale także potrafiła wykorzystać wszystkie sytuacje, co pomogło im w wywiezieniu trzech punktów z trudnego terenu.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Ramsey (86. Bendtner) - Rosicky (89. Gnabry), Wilshere (58. Cazorla), Özil - Giroud

Borussia: Weidenfeller - Grosskreutz, Subotić, Hummels, Schmelzer - Bender, Sahin - Błaszczykowski (68. Aubameyang), Mchitarian (68. Hofmann), Reus (87. Papastatopulos) - Lewandowski

Wbrew oczekiwaniom kibiców, początek spotkania był bardzo niemrawy. Obie drużyny bały się odważniej zaatakować, a gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Warto jednak zauważyć, że to goście byli stroną dominującą; częściej byli przy piłce, podczas gdy Kanonierzy spokojnie pilnowali dostępu do swojej bramki, wyczekując okazji do kontrataków.

Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 12. minucie. Marco Reus oddał mocny strzał z dystansu, jednak futbolówka minęła bramkę Wojciecha Szczęsnego.

Słaba gra Arsenalu zemściła się w 16. minucie. Aaron Ramsey stracił piłkę tuż przed własnym polem karnym, a w nim momentalnie znalazł się Robert Lewandowski, który odegrał do lepiej ustawionego Mchitariana. Ormianin oddał mocny strzał na krótki słupek, a zaskoczony Szczęsny w ogóle nie wiedział, co miał zrobić. 1-0 dla Borussii.

Stracony gol sprawił, że Kanonierzy wyszli z własnego pola karnego i zaczęli szukać okazji. W końcu zaczęli konstruować akcje i próbowali jak najszybciej doprowadzić do wyrównania.

W 22. minucie Olivier Giroud został sfaulowany kilkanaście centymetrów przed polem karnym, toteż sędzia podyktował rzut wolny z szesnastki, z ostrego kąta. Mesut Özil dośrodkował ze stałego fragmentu gry do Laurenta Koscielnego, ale jego strzał głową okazał się za mało precyzyjny.

Siedem minut później swoją sytuację miał Jack Wilshere, który otrzymał dobre podanie od Ramseya i wyszedł sam na sam z Weidenfellerem. Niemiecki bramkarz wyszedł jednak górą w tym pojedynku i sprytnie powstrzymał angielskiego pomocnika.

W 38. minucie Kanonierzy mieli fenomenalną okazję do wyrównania. Tomas Rosicky przejął piłkę w okolicach pola karnego i po przyjęciu jej klatką piersiową, oddał potężny strzał z woleja. Co prawda Weidenfeller nie zdołał sięgnąć futbolówki, ale w porę wybił ją z linii Mats Hummels.

Trud Arsenalu w końcu przyniósł upragnionego gola! Bacary Sagna dośrodkował w pole karne, a nieporozumienie Weidenfellera z Suboticiem i ogromny błąd obu panów wykorzystał Olivier Giroud, który wpakował piłkę do praktycznie pustej bramki!

Do końca pierwszej połowy nie ujrzeliśmy już żadnej bramki, Arsenal remisuje z Borussią 1:1.

Druga połowa zaczęła się dokładnie tak samo jak pierwsza - ospale. Żadna z drużyn nie próbowała podjąć rękawic i ruszyć do odważnego ataku, zupełnie jakby remis satysfakcjonował obie ekipy w tym meczu. Co jednak najważniejsze, sytuacja taka trwała przez ponad 15 minut.

W 58. minucie w miejsce Wilshere'a wszedł Santiago Cazorla i ta zmiana znacznie ożywiła poczynania Arsenalu. Już kilka chwil po swoim wejściu, groźnie dogrywał w stronę bramki Weidenfellera, ale niemiecki golkper pewnie przechwycił piłkę.

W 70. minucie znowu w natarciu obserwowaliśmy Santiego Cazorlę! Dobra i składna akcja Arsenalu zakończyła się strzałem Hiszpana z pierwszej piłki, który zakończył się na... poprzeczce. Weidenfeller mógł odetchnąć z ulgą, bo gdyby były gracz Malagi uderzył kilka centymetrów niżej, musiałby wyciągać futbolówkę z siatki.

Kilka minut później Cazorla znowu spróbował strzału zza pola karnego, ale tym razem trafił w jednego z obrońców Borussii Dortmund.

Mimo że Arsenal był stroną dominującą, to Borussia zdobyła bramkę. Szybka kontra zapoczątkowana dalekim wybiciem Grosskreutza zakończyła się mądrą akcją Reusa, dośrodkowaniem do Lewandowskiego i mocnym strzałem Polaka z pierwszej piłki. Szczęsny nie miał szans, 2-1 dla gości.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal przegrał na własnym stadionie z Borussią i po trzech kolejkach ma tyle samo punktów co dortmundczycy i włoskie Napoli.

Borussia DortmundLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Arsenalfcfan komentarzy: 1320724.10.2013, 17:57

Rivaldo700,

Jak nie będzie rozstrzygnięty? Może i Ibra strzela, ale nie w takich ilościach co ta dwójka... nie przesadzajmy.

btw. to co tak dobrze w tym sezonie bestia Gomis?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.10.2013, 17:53

Widze , ze niektorzy po 4 golach ibry z anderlechtem ,kapneli sie ,ze to napastnik przez duze N , dla mnie pojedynek messi ,cr7 ibra ,nigdy dokonca nie bedzie rostrzygniety.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 124.10.2013, 16:57

naprawdę nikogo nie interesuje prorosyjska propaganda w polsce?

@Topek
Myślę, że dałby radę, ale tak czy siak ta brama chyba będzie mogła kandydować do bramki tej edycji UCL.

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 324.10.2013, 16:36

Skoro Arsha mogl walnac Liverpoolowi 4 to takiemu zespolowi jak Anderlecht w swojej najlepszej dyspozycji Poldi mgby pare ladnych bramek zaladowac.

Topek komentarzy: 13945 newsów: 12624.10.2013, 16:26

Właśnie zobaczyłem bramę Ibry, ładna rakieta. Ciekawe czy Podol by mógł tak zarąbać jakby mu siadło.

pLYTEK komentarzy: 412024.10.2013, 16:18

Gibbo jakby w ostatnich meczach mniej się podłączał. Pamiętam m.in. co robił w meczu z Marsylią, gdzie ciągnął nasze ataki lewą stroną. Dośrodkowania Bacarego to temat rzeka, ale nie ma co się rozwodzić nad nimi... Liczę na Monreala w wyjściowym z CP

Maciek_AFC komentarzy: 248624.10.2013, 16:11

Nie ma tragedii z tymi koszulkami, mnie się podobają :D armata na dole jest fajna :)

MrWhite komentarzy: 74224.10.2013, 15:48

Siemano! Kogo polecacie mi na PO w Fifie 14? Clyne czy Richards, mysle nad tym pierwszym bo podobna charakterystyka jak Gibbs, ktory jest w grze dla mnie mistrzem :D

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511624.10.2013, 15:42

Mam meega skład w FPL na tą kolejkę.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320724.10.2013, 15:38

ArseneAl,

Wyprzedziłem Cie w FCL i liczyłem na top1, a tutaj nagle BMWZ mnie wyprzedził.

mallen komentarzy: 2123924.10.2013, 15:30

No patrz, a najbardziej jestem przekonany do Oscara...

Namess4 komentarzy: 851 newsów: 124.10.2013, 15:21

mallen: Bierz Aguero lub Hazarda (z wskazaniem na Argentyńczyka). Lukaku może w przyszłym sezonie ;)

ElSar komentarzy: 416824.10.2013, 15:19

Nie wiem czy było

Ian Holloway został oficjalnie zwolniony z Crystal Palace.

mallen komentarzy: 2123924.10.2013, 14:59

Ja planuje małe roszady w składzie ale cały czas nie moge się zdecydowąć kto będzie bardziej punktował: Oscar/Hazard/Aguero/Lukaku :/

ArseneAl komentarzy: 2341724.10.2013, 14:45

@A23
Serio ktoś tak mówił?
To chyba jakieś nooby musiały być..

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 224.10.2013, 14:34

Arsenalfcfan

No, kupiłem go po meczu z Evertonem, tam nawet ładnie ciachał tylko zabrakło skuteczności bo spokojnie mógł mieć 4 bramki. Teraz nooby się na niego rzucą w FPL. A ja pamiętam jak jakieś znaffcy mówiły że będzie grzał ławę...

ArseneAl komentarzy: 2341724.10.2013, 14:23

@mallen
Strasznie.. beznadziejne. Te wstawki są komiczne.

mlody13 komentarzy: 337424.10.2013, 14:19

Dla mnie genialne koszulki, które wstawił @mallen

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 124.10.2013, 14:18

David92, ja wczoraj nie miałem czasu dokonać zmian i mam strasznie mało pkt a na ławce (oprócz bramkarza bo i tak bym go nie zmienił) siedzi ze 30~pkt :| podczas gdy 3 moich graczy miało 1 pkt :|

@Arsenalfcfan

Bestia w uj, aż przecieram oczy ze zdumienia.

David92 komentarzy: 640024.10.2013, 13:21

Ibra i reszta zrobili swoje w FCL:D Nie chwalac sie mam pierwsze miejsce w naszej lidze :P

Arsenalfcfan komentarzy: 1320724.10.2013, 12:50

A i Gomis 1 bramka w 6 spotkaniach, co za bestia.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320724.10.2013, 12:44

Aguero na 10 spotkań 9 bramek... chyba wróciła forma z sezonu 2011/12.

mallen komentarzy: 2123924.10.2013, 12:44

Kolejna symulacja nowej koszulki od Pumy.
Mi osobiście się średnio podobają te wstawki na rękawach i na dole koszulki:

kamil_malin komentarzy: 933224.10.2013, 12:36

Arsenal przegrał, bo brakowało dynamiki na skrzydłach. Oby na rewanż wrócił Theo.

mallen komentarzy: 2123924.10.2013, 12:22

Możliwe, że Piszczek zagra z nami w rewanżu.

mallen komentarzy: 2123924.10.2013, 11:57

Ciekawe kiedy Bellerin zacznie dostawać swoje szanse w pierwszym zespole.

pronik komentarzy: 517924.10.2013, 11:30

grzegorz1211
Chiellini nie byl przed Ronaldo tylko go doganial i chcac go powstrzymac uderzyl.Nie bylo to celowe ale faul byl

mallen komentarzy: 2123924.10.2013, 11:08

Teraz można sobie gdybać, ale myślę, że jakby zamiast Jacka i Aarona zagrali Flamini i Cazorla od pierwszych minut to byśmy wygrali ten mecz. No ale to tylko "gdybologia".

mallen komentarzy: 2123924.10.2013, 11:05