Niewykorzystane sytuacje się mszczą, Arsenal 1-2 BVB

Niewykorzystane sytuacje się mszczą, Arsenal 1-2 BVB 22.10.2013, 21:36, Sebastian Czarnecki 1590 komentarzy

Mimo że Kanonierzy byli stroną dominującą w spotkaniu z Borussią, to nie potrafili tego wykorzystać i w konsekwencji ulegli dortmundczykom na własnym stadionie 1:2. Nie był to mecz, który stał na wysokim poziomie, brakowało w nim widowiskowych akcji i kombinacyjnej gry, a przypominał on ciężką walkę w środku pola, o każdy centymetr boiska. Drużyna gości okazała się nie tylko mocniejsza psychicznie, ale także potrafiła wykorzystać wszystkie sytuacje, co pomogło im w wywiezieniu trzech punktów z trudnego terenu.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Ramsey (86. Bendtner) - Rosicky (89. Gnabry), Wilshere (58. Cazorla), Özil - Giroud

Borussia: Weidenfeller - Grosskreutz, Subotić, Hummels, Schmelzer - Bender, Sahin - Błaszczykowski (68. Aubameyang), Mchitarian (68. Hofmann), Reus (87. Papastatopulos) - Lewandowski

Wbrew oczekiwaniom kibiców, początek spotkania był bardzo niemrawy. Obie drużyny bały się odważniej zaatakować, a gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Warto jednak zauważyć, że to goście byli stroną dominującą; częściej byli przy piłce, podczas gdy Kanonierzy spokojnie pilnowali dostępu do swojej bramki, wyczekując okazji do kontrataków.

Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 12. minucie. Marco Reus oddał mocny strzał z dystansu, jednak futbolówka minęła bramkę Wojciecha Szczęsnego.

Słaba gra Arsenalu zemściła się w 16. minucie. Aaron Ramsey stracił piłkę tuż przed własnym polem karnym, a w nim momentalnie znalazł się Robert Lewandowski, który odegrał do lepiej ustawionego Mchitariana. Ormianin oddał mocny strzał na krótki słupek, a zaskoczony Szczęsny w ogóle nie wiedział, co miał zrobić. 1-0 dla Borussii.

Stracony gol sprawił, że Kanonierzy wyszli z własnego pola karnego i zaczęli szukać okazji. W końcu zaczęli konstruować akcje i próbowali jak najszybciej doprowadzić do wyrównania.

W 22. minucie Olivier Giroud został sfaulowany kilkanaście centymetrów przed polem karnym, toteż sędzia podyktował rzut wolny z szesnastki, z ostrego kąta. Mesut Özil dośrodkował ze stałego fragmentu gry do Laurenta Koscielnego, ale jego strzał głową okazał się za mało precyzyjny.

Siedem minut później swoją sytuację miał Jack Wilshere, który otrzymał dobre podanie od Ramseya i wyszedł sam na sam z Weidenfellerem. Niemiecki bramkarz wyszedł jednak górą w tym pojedynku i sprytnie powstrzymał angielskiego pomocnika.

W 38. minucie Kanonierzy mieli fenomenalną okazję do wyrównania. Tomas Rosicky przejął piłkę w okolicach pola karnego i po przyjęciu jej klatką piersiową, oddał potężny strzał z woleja. Co prawda Weidenfeller nie zdołał sięgnąć futbolówki, ale w porę wybił ją z linii Mats Hummels.

Trud Arsenalu w końcu przyniósł upragnionego gola! Bacary Sagna dośrodkował w pole karne, a nieporozumienie Weidenfellera z Suboticiem i ogromny błąd obu panów wykorzystał Olivier Giroud, który wpakował piłkę do praktycznie pustej bramki!

Do końca pierwszej połowy nie ujrzeliśmy już żadnej bramki, Arsenal remisuje z Borussią 1:1.

Druga połowa zaczęła się dokładnie tak samo jak pierwsza - ospale. Żadna z drużyn nie próbowała podjąć rękawic i ruszyć do odważnego ataku, zupełnie jakby remis satysfakcjonował obie ekipy w tym meczu. Co jednak najważniejsze, sytuacja taka trwała przez ponad 15 minut.

W 58. minucie w miejsce Wilshere'a wszedł Santiago Cazorla i ta zmiana znacznie ożywiła poczynania Arsenalu. Już kilka chwil po swoim wejściu, groźnie dogrywał w stronę bramki Weidenfellera, ale niemiecki golkper pewnie przechwycił piłkę.

W 70. minucie znowu w natarciu obserwowaliśmy Santiego Cazorlę! Dobra i składna akcja Arsenalu zakończyła się strzałem Hiszpana z pierwszej piłki, który zakończył się na... poprzeczce. Weidenfeller mógł odetchnąć z ulgą, bo gdyby były gracz Malagi uderzył kilka centymetrów niżej, musiałby wyciągać futbolówkę z siatki.

Kilka minut później Cazorla znowu spróbował strzału zza pola karnego, ale tym razem trafił w jednego z obrońców Borussii Dortmund.

Mimo że Arsenal był stroną dominującą, to Borussia zdobyła bramkę. Szybka kontra zapoczątkowana dalekim wybiciem Grosskreutza zakończyła się mądrą akcją Reusa, dośrodkowaniem do Lewandowskiego i mocnym strzałem Polaka z pierwszej piłki. Szczęsny nie miał szans, 2-1 dla gości.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal przegrał na własnym stadionie z Borussią i po trzech kolejkach ma tyle samo punktów co dortmundczycy i włoskie Napoli.

Borussia DortmundLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
THC komentarzy: 72524.10.2013, 22:33

ja tu opracowuje mój niecny plan żeby STS mi zasponsorowal samochód

aNormalny komentarzy: 348224.10.2013, 22:32

Moze mi ktos cos wiecej powiedziec o Fifie Online 3? Bo cos uslyszalem, ale nie jestem w temacie, pierwszy raz o tym slysze (od zawsze gralem w PES'a).

@songoku95

Nie śmiej się, bo raz dałem taki kupon, że za 5 zł do wyjęcia miałem 700zł i tylko united mi nie wesżło. To był mój pierwszy kupon. Ogólnie to jakby te kupony co mi jeden mecz nie wszedł podsumować i dodać wygrane z 800zł byłbym bogatszy ;o

songoku95 komentarzy: 2348624.10.2013, 22:23

rpzlzd
widać że masz dar!

RPZLDZ komentarzy: 99024.10.2013, 22:21

@songoku95

Postawiłem za to nastepny kupon, hokeja, bo tam są wysokie kursy. Stawiałem faworytów z lamusami. Tylko nie znam się za bardzo na tym i cały mój "zysk" poszedł się ...

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 124.10.2013, 22:21

Jest i on! Vazquez wchodzi, więc Swansea jednak wygra. Uff.

Arsenal WBA z podpórką

Za 5 zł wygrałem 9 zł. Jestem wytrawnym bukmaherem?

songoku95 komentarzy: 2348624.10.2013, 22:16

carlos
tylko nie szalej z wygraną za bardzo!

RPZLDZ komentarzy: 99024.10.2013, 22:15

Ale wstyd, żadnego gola nie strzelić... A oni się do LM pchali ;o Co za *****e osły O.o

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 124.10.2013, 22:10

Raz w życiu można się pomylić, nie rozumiem o co ta spina. Nie wszystkie ryzykowne typy wchodzą ;]

@carlos

Żenua, ale pewnie coś wpadnie.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 124.10.2013, 22:09

Shinev
Jak tam Łabędzie? Ostatni mecz który mi pozostał, a wyjmę całe 15zł za dwójaka z 4 meczy!!!11 Będę bogacz.

assain333 komentarzy: 23024.10.2013, 22:09

Panowie pytanie z innej beczki może ma ktoś keya do Bety Hearthstone ? :)

dawidsk komentarzy: 245124.10.2013, 22:08

Shinev,

źle mi doradzałeś, nie jesteś znafcą! Valencia gromi tych suabiakuf...

Verminator97 komentarzy: 1490024.10.2013, 22:08

Shinev jeszcze liczy, że uda im się odrobić :D

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 124.10.2013, 22:07

@Arsenalfcfan

Czuję się tak bardzo sprowokowany, że aż nie odpowiem.

MarcinMotyl komentarzy: 163724.10.2013, 22:07

troszke słonzi cieniuije mam nadzieje ze wygraja bo tylko oni mi zostali: Trabzon, Fiorentina(nie powinna juz dac dupy), Lyon, Słonzi i Maccabi (euroliga)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320724.10.2013, 22:05

Shinev,

Ile się dorobiłeś grając przeciwko VFC? Więcej takich typów! Wszyscy się wzbogaćmy.

Verminator97 komentarzy: 1490024.10.2013, 22:01

Jak wam się gra Hernandezem w 14?

THC komentarzy: 72524.10.2013, 21:59

rafson
Genk :(

Verminator97 komentarzy: 1490024.10.2013, 21:58

Merk19 > Tak. Nasz mecz z Chelsea będzie transmitowany na Sky Sports :-)

songoku95 komentarzy: 2348624.10.2013, 21:57

ale puszto!

Merk19 komentarzy: 63024.10.2013, 21:50

A ja mam takie pytanie ? Leci na Skysports Capital One Cup? Bo we wtorek chciałbym w miarę dobrej jakości obejrzeć nasz mecz z Chelsea.

MarcinMotyl komentarzy: 163724.10.2013, 21:48

nie byłem peny czy to Ty :D

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 124.10.2013, 21:43

Jak już mnie cytutyjecie, to podpisujcie. Lubię sławę.

MarcinMotyl komentarzy: 163724.10.2013, 21:40

ktos tu dzisiaj pisal cytutyje: "dzisiaj st. gallen rozniesie Valecie, a ja nie postawilem" hehe 30 mniut i 4:0

hqsportz.com/

Jak ktoś chce Swansea obejrzeć. Fajna jakość.

Alonso komentarzy: 1282424.10.2013, 21:01

bo Legia jak reszta najlepszych klubów w Europie nie traktuje LE poważnie :)

Drzemor komentarzy: 93024.10.2013, 20:53

Legła Warszawa tyle w temacie ;/

Klama komentarzy: 3971 newsów: 224.10.2013, 20:52

Legła, Legła Warszawa!

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 224.10.2013, 20:51

SPÓJRZ NA WIDZEW I ŁKS !! Z GÓWNA NIE MOŻECIE WYJŚĆ . A mi tu z Ległą. Gamoniu !!!
Szacunku !!!

tomekafc95 komentarzy: 413624.10.2013, 20:45

Legia sobie moze obijac ogorkow z polskiej lidze a Europie zbieraja baty z kim popadnie zenada

gunners1886 komentarzy: 74224.10.2013, 20:43

i 2-0 legła

kuba289 komentarzy: 216024.10.2013, 20:42

Marzag a ja nawet nie wiem bo nikt dobry się nie trafił a conajmniej 20 otworzyłem. Był Bernard, ale tak to sam syf

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 124.10.2013, 20:38

kuba289, no wiesz, ja z paczek mam ozila i de gee ;p

kuba289 komentarzy: 216024.10.2013, 20:34

RPZLDZ Mi się już znudziła fifa i nie gram :p W parę dni zarobiłem na spoko skład z BPL jestem na + 70k a na paczkach conajmniej z 50-60 straciłem tu się zgadzam nie ma najmniejszego sensu kupowanie paczek.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2724.10.2013, 20:34

Ja tam się cenami na futheadzie bym nie sugerował, lepiej samemu rynek poobserwować, bo ceny się ciągle zmieniają.

RPZLDZ komentarzy: 99024.10.2013, 20:30

@kuba

Dlatego ja bardzoe dużo gram, żeby nadrobić!

kuba289 komentarzy: 216024.10.2013, 20:29

Jak można nie umieć handlować (fut) :D Wbijasz na futhead.com i masz średnie ceny kupujesz za mniejsze, wystawiasz za trochę wieksze niż na futheadzie :p trochę czasu nad tym spędzić trzeba, ale da się nieźle zarobić

Me3mber komentarzy: 256124.10.2013, 20:26

Oks, jutro porozkminiam od 0 grę. Pooglądam parę toturiali i może coś tam zaszaleję :D

Vendeful komentarzy: 236824.10.2013, 20:26

nie no trzeciej raczej by juz mu nie dali,chyba ze dla beki

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52424.10.2013, 20:20

Vendeful
Jescze jedna niewykorzystana "jedenastka" przez Stocha i wyrówna rekord Martina Palermo.

RPZLDZ komentarzy: 99024.10.2013, 20:14

Nie umiem handlować niestety, dlatego muszę dużo grać.

Kupując paczki tracisz, bo masz tam pare kontraktów, parę gównianych kart zawodników. Quick sellujesz ich i nawet na zero nie wychodzisz. Lepiej kupuj kontrakty i kase odkładaj na graczy :)

Vendeful komentarzy: 236824.10.2013, 20:13