Niewykorzystane sytuacje się mszczą, Arsenal 1-2 BVB

Niewykorzystane sytuacje się mszczą, Arsenal 1-2 BVB 22.10.2013, 21:36, Sebastian Czarnecki 1590 komentarzy

Mimo że Kanonierzy byli stroną dominującą w spotkaniu z Borussią, to nie potrafili tego wykorzystać i w konsekwencji ulegli dortmundczykom na własnym stadionie 1:2. Nie był to mecz, który stał na wysokim poziomie, brakowało w nim widowiskowych akcji i kombinacyjnej gry, a przypominał on ciężką walkę w środku pola, o każdy centymetr boiska. Drużyna gości okazała się nie tylko mocniejsza psychicznie, ale także potrafiła wykorzystać wszystkie sytuacje, co pomogło im w wywiezieniu trzech punktów z trudnego terenu.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Ramsey (86. Bendtner) - Rosicky (89. Gnabry), Wilshere (58. Cazorla), Özil - Giroud

Borussia: Weidenfeller - Grosskreutz, Subotić, Hummels, Schmelzer - Bender, Sahin - Błaszczykowski (68. Aubameyang), Mchitarian (68. Hofmann), Reus (87. Papastatopulos) - Lewandowski

Wbrew oczekiwaniom kibiców, początek spotkania był bardzo niemrawy. Obie drużyny bały się odważniej zaatakować, a gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Warto jednak zauważyć, że to goście byli stroną dominującą; częściej byli przy piłce, podczas gdy Kanonierzy spokojnie pilnowali dostępu do swojej bramki, wyczekując okazji do kontrataków.

Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 12. minucie. Marco Reus oddał mocny strzał z dystansu, jednak futbolówka minęła bramkę Wojciecha Szczęsnego.

Słaba gra Arsenalu zemściła się w 16. minucie. Aaron Ramsey stracił piłkę tuż przed własnym polem karnym, a w nim momentalnie znalazł się Robert Lewandowski, który odegrał do lepiej ustawionego Mchitariana. Ormianin oddał mocny strzał na krótki słupek, a zaskoczony Szczęsny w ogóle nie wiedział, co miał zrobić. 1-0 dla Borussii.

Stracony gol sprawił, że Kanonierzy wyszli z własnego pola karnego i zaczęli szukać okazji. W końcu zaczęli konstruować akcje i próbowali jak najszybciej doprowadzić do wyrównania.

W 22. minucie Olivier Giroud został sfaulowany kilkanaście centymetrów przed polem karnym, toteż sędzia podyktował rzut wolny z szesnastki, z ostrego kąta. Mesut Özil dośrodkował ze stałego fragmentu gry do Laurenta Koscielnego, ale jego strzał głową okazał się za mało precyzyjny.

Siedem minut później swoją sytuację miał Jack Wilshere, który otrzymał dobre podanie od Ramseya i wyszedł sam na sam z Weidenfellerem. Niemiecki bramkarz wyszedł jednak górą w tym pojedynku i sprytnie powstrzymał angielskiego pomocnika.

W 38. minucie Kanonierzy mieli fenomenalną okazję do wyrównania. Tomas Rosicky przejął piłkę w okolicach pola karnego i po przyjęciu jej klatką piersiową, oddał potężny strzał z woleja. Co prawda Weidenfeller nie zdołał sięgnąć futbolówki, ale w porę wybił ją z linii Mats Hummels.

Trud Arsenalu w końcu przyniósł upragnionego gola! Bacary Sagna dośrodkował w pole karne, a nieporozumienie Weidenfellera z Suboticiem i ogromny błąd obu panów wykorzystał Olivier Giroud, który wpakował piłkę do praktycznie pustej bramki!

Do końca pierwszej połowy nie ujrzeliśmy już żadnej bramki, Arsenal remisuje z Borussią 1:1.

Druga połowa zaczęła się dokładnie tak samo jak pierwsza - ospale. Żadna z drużyn nie próbowała podjąć rękawic i ruszyć do odważnego ataku, zupełnie jakby remis satysfakcjonował obie ekipy w tym meczu. Co jednak najważniejsze, sytuacja taka trwała przez ponad 15 minut.

W 58. minucie w miejsce Wilshere'a wszedł Santiago Cazorla i ta zmiana znacznie ożywiła poczynania Arsenalu. Już kilka chwil po swoim wejściu, groźnie dogrywał w stronę bramki Weidenfellera, ale niemiecki golkper pewnie przechwycił piłkę.

W 70. minucie znowu w natarciu obserwowaliśmy Santiego Cazorlę! Dobra i składna akcja Arsenalu zakończyła się strzałem Hiszpana z pierwszej piłki, który zakończył się na... poprzeczce. Weidenfeller mógł odetchnąć z ulgą, bo gdyby były gracz Malagi uderzył kilka centymetrów niżej, musiałby wyciągać futbolówkę z siatki.

Kilka minut później Cazorla znowu spróbował strzału zza pola karnego, ale tym razem trafił w jednego z obrońców Borussii Dortmund.

Mimo że Arsenal był stroną dominującą, to Borussia zdobyła bramkę. Szybka kontra zapoczątkowana dalekim wybiciem Grosskreutza zakończyła się mądrą akcją Reusa, dośrodkowaniem do Lewandowskiego i mocnym strzałem Polaka z pierwszej piłki. Szczęsny nie miał szans, 2-1 dla gości.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal przegrał na własnym stadionie z Borussią i po trzech kolejkach ma tyle samo punktów co dortmundczycy i włoskie Napoli.

Borussia DortmundLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Me3mber komentarzy: 256124.10.2013, 20:07

RPZLDZ -> ok, dzięki. Grając w fut13 nie radziłem sobie dobrze, gdyż zawsze brakowało kasy. Mówisz, żeby nie kupować paczek? Poza tym jakie są sposoby (najlepsze) na zarabianie kasy, oprócz wygrywania meczy? Ogólnie preferuję styl, bardziej inteligentnej gry - robić kasę :)

RPZLDZ komentarzy: 99024.10.2013, 20:02

@Me3mber

W F13 w Futa ponad 20 dób spędziłem, to Ci powiem, co zauważyłem:

-Buduj zawsze pod "chemię", czyli, że gracze muszą być z tej samej ligi(ew repki)
-Jeśli chodzi o pozycję snajpera to zdecydowanie najlepsi są z BPL Van Persie i Suarez, ale dopóki na nich nie nazbierasz to zawodnicy ypu Benteke(nie kupuj Carolla *****e gówno nie karta)
-Na rozegraniu dobrze mieć kogoś kto umie mocno kopnąć
-Najlepsze formacje to 4-2-3-1 4-1-2-1-2
-Na GK nie ma co wydawać dużo monet
-jak chcesz zrobić super mega skład muisz umieć robić handel
-nie kupuj paczek, nie wyjdziesz na tym dobrze

thide komentarzy: 32389 newsów: 185224.10.2013, 20:00

Panowie, sciagajcie fife online 3 i gramy. Jest open beta. Jutro mozna juz grac!

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 224.10.2013, 19:59

Widze że Totki znowu grają na jakimś niezłym zadupiu, i to najsilsniejszym składem. Dobrze. Te ich dalekie podróże z pewnością zaprocentują - na korzyść innych drużyn PL :-)

Verminator97 komentarzy: 1490024.10.2013, 19:56

pronik > Dobre :D

Me3mber komentarzy: 256124.10.2013, 19:54

RPZLDZ-> ja właśnie też zamierzam zacząć grać w FUT14. Masz może jakieś inne ciekawe rady i sugestie? Albo może polecisz fajny tutorial dla laika? Dzięki jak coś.

THC komentarzy: 72524.10.2013, 19:54

wale tą fife, już w to nie gram. gniot

Verminator97 komentarzy: 1490024.10.2013, 19:54

RPZLDZ > Dzięki za rady :)

ID - amanino15

pronik komentarzy: 517924.10.2013, 19:54

wokal Wojtka facebook.com/photo.php?v=242611025893628&set=vb.194949070659824&type=2&theater

RPZLDZ komentarzy: 99024.10.2013, 19:51

Podaj swoje ID, to może sobie jutro jebniemy meczyka, co nie? Jako doświadczony gracz dam Ci radę - najpierw ustaw sobie jakąś koncepcję, np. BPL, lub La Liga. I jeśli budujesz PL. To kup sobie na początek Benteke(!) potem sobie wymień na kogos lepszego. Nie kupuj Pera!! Gra jak przyjeb w tej fifie!

Verminator97 komentarzy: 1490024.10.2013, 19:48

RPZLDZ > Ok ;-) Ja na razie w swoim składzie mam Aarona i Viviano z tych znanych. Muszę zacząć więcej grać i lepiej ogarniać ten rynek transferowy :D

RPZLDZ komentarzy: 99024.10.2013, 19:45

Taki Ake Ci się przyda w sam raz. 77 pace ma, nienajgorszy jest, a ja już mam Vidicia i Kossera w duecie. Jak coś to pisz :P

THC komentarzy: 72524.10.2013, 19:45

gunner
żydzi to nie ludzie.

Verminator97 komentarzy: 1490024.10.2013, 19:43

RPZLDZ > Gram, ale na razie słabo ogarniam :P Dopiero tydzień gram...

RPZLDZ komentarzy: 99024.10.2013, 19:38

Nawet nie wiecie jak chwytają mnie takie piosenki tego typu jak ta Veddera, czy Wake me up? Takie w których gitara jest właśnie w takim typie używana. Też tak macie?

RPZLDZ komentarzy: 99024.10.2013, 19:36

Jak grasz w F14 to Ci mogę oddać Ake bo mam na zbyciu.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52424.10.2013, 19:36

Trequartista
Świetna piosenka jak dla mnie.

Verminator97 komentarzy: 1490024.10.2013, 19:34

RPZLDZ > Jaka nagroda? :D

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 124.10.2013, 19:34

huhu, udalo mi sie civilisation v ogarnac z tej akcji gmg w ktorej mozna mafie 2 albo civ 5 ogarnac(mafie juz mam - swietna gra)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320724.10.2013, 19:34

Kroos w tej edycji wykonał 157 podań w tym celnych 155.

@arsenallord

I jeszcze dziadek Hopkins walczy w nocy :-)

RPZLDZ komentarzy: 99024.10.2013, 19:28

Nie

@Marzag

Nie dla tej pedalskiej cioty Biebera.

Tam w teledysku na początku są chyba góry!

Panowie, pomożecie?

Nie mogę sobie przypomnieć tytułu piosenki, bardzo znana jest to piosenka, na początku jest jakby gitara akustyczna i jakiś typek śpiewa. Ostatnio często w radiu.

Gunner48 komentarzy: 792924.10.2013, 19:22

shoebat.com/2013/10/21/muslims-behead-man-cold-blood/

Co o tym sądzicie? OSTRZEGAM, drastyczne sceny.

mitmichael komentarzy: 4924324.10.2013, 18:46

Sobota 13.40 Crystal Palace - Arsenal (Andrzej Twarowski, Rafał Nahorny)

:D

dawidsk komentarzy: 245124.10.2013, 18:08

Shinev

W sumie to może i masz rację, ten mecz mogę sobie odpuścić, dzięks.

Takie ryzyko, a taki śmieszny kurs.

Swansea zniszczyło Valencie na wyjeździe, a z St Gallen były spoore problemy u siebie. Gdyby Vorm karniaka nie wybronił, to mogłoby być różnie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.10.2013, 18:00

gomisowi nie idzie jak lyonowi

a tam gole gole , Ibra to tez maszyna , maszyna ,ktora nikt jak inny ciagnie repre Szwecji niekedy potrafiaca strzelac dla nich 4 bramy w jednym meczu.

Ibra nie odskakuje zbytnio od tej dwojki jak wszyscy sadza.

kenta komentarzy: 22424.10.2013, 17:59

Tak btw to trochę szkoda, że Zlatan nigdy do końca nie wykorzystał swojego potencjału. Myślę, że byłby teraz porównywany do wyżej wymienionej dwójki.

dawidsk komentarzy: 245124.10.2013, 17:58