Ostatni mecz i ostatnia wygrana Wengera

Ostatni mecz i ostatnia wygrana Wengera 13.05.2018, 19:21, Kamil Garczorz 5302 komentarzy

Oficjalnie możemy powiedzieć, że to koniec wielkiej epoki. W ostatnim meczu sezonu, w ostatnim meczu Arsene'a Wengera, piłkarze Arsenalu odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym roku. Kanonierzy na John Smith's Stadium pokonali Huddersfield po golu Pierre-Emericka Aubameyanga.

Oba zespoły nie grały już o nic i widać to było w ciągu tego spotkania. Huddersfield było pewne utrzymania w Premier League, a Arsenal bez względu na wszystko zakończyłby sezon na szóstej lokacie.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Huddersfield: Lössl - Hadergjonaj, Zanka, Schindler, Kongolo, Löwe - Pritchard, Mooy, Hogg (87' Whitehead), Ince (61' Depoitre) - Mounie (79' Billing)

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mustafi, Holding, Kolasinac (68' Monreal) - Xhaka, Ramsey - Iwobi (72' Maitland-Niles), Mchitarian, Aubameyang (67' Welbeck) - Lacazette

Spotkanie rozpoczęło się pod dyktandem gospodarzy. To oni oddawali więcej uderzeń na bramkę, a to, że Arsenal nie stracił gola zawdzięcza postawie Ospiny, który do pokazania swych umiejętności został zmuszony już po kilku minutach. W 22. minucie mogliśmy oglądać piękne obrazki w Huddersfield. Dla uczczenia 22-letniej pracy Arsene'a Wengera cały stadion wstał z krzeseł i oklaskiwał francuskiego menedżera. Po pewnym czasie do głosu zaczęli dochodzić Kanonierzy, a w 38. minucie Aubameyang dał prowadzenie gościom. Kilka podań na około 30. metrze wymienili Lacazette i Mchitarian, a ten pierwszy odnalazł w polu karnym Aarona Ramseya, który pełnił funkcję kapitana. Walijczyk jeszcze dograł wzdłuż pola karnego, gdzie czekał Gabończyk. Po ładnej akcji Arsenal prowadzi 1-0.

Druga połowa toczyła się w podobnym tempie do pierwszej. Gospodarze próbowali wyrównać, ale ich uderzenia albo mijały bramkę Ospiny, albo Kolumbijczyk okazywał się przeszkodą nie do przebicia. Podopieczni Wengera również mieli swoje szanse, ale Lössl spisywał się w bramce nie gorzej od Ospiny. Mówimy o tym, że to Huddersfield częściej uderzało na bramkę i w tej statystyce wgrali 19-8, ale, co ciekawe, jeśli weźmiemy pod uwagę tylko strzały w światło bramki, to górą będą Kanonierzy (4-3). To w tym aspekcie gospodarze mogą sobie pluć w brodę, bo kto wie, jakim wynikiem zakończyłby się ten mecz, gdyby celowniki gospodarzy były ustawione lepiej.

Oklaski na stojąco od kibiców nie były jedynym miłym gestem w stronę Wengera. Nad stadionem mogliśmy podziwiać samoloty. Oglądaliśmy je już we wcześniejszych etapach, ale transparenty "Wenger out" zostały zastąpione podziękowaniami dla Francuza. Śpiewając w rytm Elektrycznych Gitar "To już jest koniec", możemy stwierdzić, że ten sezon pozostawi pustkę większą, niż jakikolwiek. W historii Arsenalu kończy się ważny rozdział, a zaczyna zupełnie nowy i całkowicie nieznany.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Huddersfield Town

Skrót spotkania:

Huddersfield TownPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
daniken komentarzy: 349620.05.2018, 20:10

Teraz hołota z Poznania będzie polowała na swoich piłkarzy bo obiecali im to jak nie wygrają z Legią ^^ i tak się kręci ta polska ekstraklapa,nie potrafią sobie poradzić z bandą łysych karków ,ten zadymiony finał pucharu polski też był dobry a wielki prezes Boniek się tylko oburzył i obraził na kibiców haha

Kredens komentarzy: 369820.05.2018, 20:10

@ FabsFan

a mi sie tez wydaje, ze nie dostal. Wztial druzyne w zastepstwie po kims w trakcie sezonu, wygral LM, a po sezonie przyszedl jtos nowy, "znany", ale na 100% nie jestem pewien

tomek_13 komentarzy: 243220.05.2018, 20:09

jakby w PL odbyłaby się taka akcja jak dzisiaj w Poznaniu, to by zamknęli stadion na cały sezon

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 120.05.2018, 20:09

@tomek_13: Za szybko wbiegli aby świętować wicemistrza Polski...

DontCry komentarzy: 760820.05.2018, 20:08

@Eustachy: Słyszałeś, żeby w ostatnich kilku latach kibice przerwali mecz w Premier League? Słyszałeś, żeby w Anglii kibice lali po mordach własnych piłkarzy, bo im się wydaje, że nie wykazują wystarczającego zaangażowania?

U nas nadal jak w lesie, więc skończ te swoje żałosne "hahahah". Pozdrawiam serdecznie.

hanzo88h komentarzy: 165920.05.2018, 20:08

erykgunner

A gdzie byłeś mądralo jak leciały tutaj rasistowskie żarty i teksty typu "white power" ?. Do wymądrzania się i straszenia banem jesteś pierwszy, a jak trzeba faktycznie reagować to akurat gotujesz pierogi.

MarkOvermars komentarzy: 913320.05.2018, 20:07

Nie tylko kompromitacja Pseudokibiców ale i całej Ekstraklasy. W dalszym ciągu liga jest daleko za murzynami

Kredens komentarzy: 369820.05.2018, 20:06

polscy legionisci browary wala w szatnmi, a obcokrajowcy stoja grzecznie z boku ;)

ejmati komentarzy: 94820.05.2018, 20:06

POTĘŻNA ta nasza ekstraklasa, też oglądałem pierwszy raz od jakiegoś, nie wiem, roku i już wiem, że wystarczy mi tych emocji na cały kolejny rok

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 120.05.2018, 20:05

Piłkarze Płocka zgłaszają protest u sędziego. Co za jełopy...

Eustachy komentarzy: 77420.05.2018, 20:05

@tomek_13: Bo w Anglii są olbrzymie kary finansowe, które w większości skutecznie odstraszają przed takimi akcjami, poza tym jest więcej zakazów niż zabawy, co powoduje że angielska na trybunach wypada blado.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747420.05.2018, 20:05

Te dymy i tak sa ciekawsze od eklapy.

tomek_13 komentarzy: 243220.05.2018, 20:05

@DontCry: no właśnie, a kojarzę że kiedyś było chyba jakieś zamieszanie ale dostali takie kary/zawieszenia że dali sobie spokój

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 120.05.2018, 20:04

Kibice Jagi za szybko wbiegli na murawę, debile...

DontCry komentarzy: 760820.05.2018, 20:03

@tomek_13: To chyba dobrze, że takiego bydła nie ma w Anglii?

tomek_13 komentarzy: 243220.05.2018, 20:02

dlaczego nie ma takich akcji w PL?

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 220.05.2018, 20:02

Lechowi punkty odjąć :D albo zabronić europejskich pucharow

DontCry komentarzy: 760820.05.2018, 20:02

To się naoglądałem naszej ekstraklasy po kilku latach przerwy. Wspaniała liga, wspaniali kibice, wspaniały mecz, wspaniali piłkarze.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.05.2018, 20:02

Rozwiązać klub!

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068720.05.2018, 20:01

Mecze bez kibiców na cały sezon w Poznaniu i może się nauczą.

silvano95 komentarzy: 980520.05.2018, 20:00

za takie cos powinni byc bardzo ostre kary a nie jakas kara pieniezna

Eustachy komentarzy: 77420.05.2018, 20:00

Jak płacz na kapiszonach xD

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 520.05.2018, 20:00

Myślałem, że bardziej się kompromitować nie da niż na boisku, ale oczywiście Lech udowodnił, że można.

Deiigloo (zawieszony) komentarzy: 144820.05.2018, 19:59

No i jak ktoś tu ma traktować polską ligę poważnie

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 120.05.2018, 19:59

Amico Wronki, przeproście, że istniejecie!!#

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 320.05.2018, 19:59

@KapitanJack10:
Z tego co pamiętam, to Di Matteo dostał kontrakt,ale został wywalony ,bo ośmieszył się w kolejnej edycji LM i słabo gral w lidze.

wojtek1256 komentarzy: 298620.05.2018, 19:59

Co za bydło na tych trybunach w Polsce

Alonso komentarzy: 1282420.05.2018, 19:59

Jeszcze niech walną Lechowi jakieś ujemne punkty za ten zwierzyniec i zostaną bez eliminacji do LE.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 220.05.2018, 19:56

Co ta wiara ma we łbie? Współczuje normalnym kibicom, którzy przyszli dopingować swój zespół.
Wstyd dla kraju. Nie dziwie się, że nasz piłka jest 100 lat za murzynami.

KapitanJack10 komentarzy: 5387 newsów: 420.05.2018, 19:55

@Adrian12543: No tak, ale chodzi mi o ich politykę. Jak dwóch z dziesięciu trenerów zdobywa trofeum to niby ok, bo półki się zapełniają, ale co to da? Potrzeba stabilizacji a oni oczekują od każdego trenera że w pierwszym sezonie będzie mistrz/LM.

To ich do niczego nie doprowadzi, bo co trener zacznie coś składać po swojemu zostaje zwolniony.. A najlepszy już jest Di Matteo. Wyciągnąć z gownianego sezonu Ligę Mistrzów i nie dostać kontraktu to przegryw dekady xD

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.05.2018, 19:55

Tomasz Włodarczyk

@wlodar85
3 min.3 minuty temu
Więcej
Jeśli nie dokończą w Poznaniu, dziś decyzja o walkowerze.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5020.05.2018, 19:55

@pauleta19: Nie, w Polsce jak w chlewie.

kamilo_oo komentarzy: 2356720.05.2018, 19:54

hahah ale zdziwienie. Mówiłem, że ten mecz sie nie zakończy normalnie.

silvano95 komentarzy: 980520.05.2018, 19:54

za take cos powinni miec mecze bez kibiców na sezon i tyle

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 120.05.2018, 19:54

W Polsce jak w lesie. Piłką klubową nadal rządzą bandyci.

silvano95 komentarzy: 980520.05.2018, 19:53

fernando mój ulubiony piłkarz

mistiqueAFC komentarzy: 2676920.05.2018, 19:52

Bydło znowu szaleje.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 220.05.2018, 19:52

Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Czy mecz między tymi drużynami obędzie się kiedykolwiek bez kontrowersji z udziałem bydła z trybun?

arsenallord komentarzy: 29709 newsów: 11720.05.2018, 19:52

Co za bydło. Zaorać ten stadion i będzie bez problemów.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.05.2018, 19:52

Nie dość, że zrobili dla Torresa taką oprawę, to gość strzela dwa gole.

Brawo Fernando!

metjuAFC komentarzy: 5699 newsów: 120.05.2018, 19:51

@Marcinafc93:@arsenallord: czyli szykuje się ciekawy meczyk. Dzięki za info Panowie.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 120.05.2018, 19:50