Ostatnia kolejka Premier League: Burnley 1-3 Arsenal

Ostatnia kolejka Premier League: Burnley 1-3 Arsenal 12.05.2019, 16:58, Łukasz Wandzel 5581 komentarzy

W ostatniej kolejce Premier League w sezonie 2018/2019 więcej emocji z pewnością dostarczyły spotkania na Falmer Stadium i Anfield, gdzie rozstrzygały się losy mistrzowskiego tytułu. W tym samym czasie Arsenal podejmował na wyjeździe Burnley Seana Dyche'a. Jak wiadomo, mistrzem Anglii został Manchester City, Kanonierzy z kolei utrzymali się na 5. miejscu w lidze. Londyńczycy nie musieli się nawet starać, bo Manchester United przegrał z Cardiff na Old Trafford, ale przynajmniej zakończyli zmagania ligowe zwycięstwem.

Starcie z The Clarets nie należało do najciekawszych, szczególnie w pierwszej odsłonie meczu. Na szczęście w drugiej połowie zaczęły padać gole i to po obu stronach. Goście wciąż kontrolowali przebieg spotkania i zdołali wygrać. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Pierre-Emerick Aubameyang, dzięki czemu zrównał się zdobyczą bramkową w tym sezonie (22) z Sadio Mane i Mohamedem Salahem.

Składy obu drużyn:

Burnley: Heaton - Taylor, Mee, Tarkowski, Lowton - McNeil, Cork, Westwood, Hendrick - Wood, Barnes.

Arsenal: Leno - Monreal, Mavropanos, Mustafi, Lichtsteiner - Elneny, Guendouzi - Iwobi, Willock, Mchitarian - Aubameyang.

Goście pierwszą okazję na gola mieli już w 3. minucie, kiedy sędzia Martin Atkinson przyznał Kanonierom rzut wolny po zagraniu ręką przez Toma Heatona poza polem karnym. Pierre-Emerick Aubameyang był bardzo bliski wykorzystania wrzutki ze stałego fragmentu gry, ale piłka trącona przez niego barkiem trafiła w poprzeczkę.

Po 20 minutach gry doszło do spięcia między zawodnikami obu ekip. Wszystko za sprawą tego, że Bernd Leno po wyłapaniu jednego ze strzałów próbował wybić piłkę, ale biegnąc, wpadł na Barnesa, który nie zamierzał darować niemieckiemu golkiperowi. Konsekwencją zachowania napastnika Burnley było pokazanie mu przez arbitra żółtej kartki.

W 28. minucie największą szansę na gola mieli gospodarze. Wood wygrał pojedynek z obrońcą Arsenalu i zdecydował się na strzał, ale trafił w słupek. Chwilę później Wood znowu miał okazję, jednak nie wykorzystał dośrodkowania od Barnesa. W zamieszaniu do futbolówki dopadł Lowton, ale na miejscu był Matteo Guendouzi.

Gra obu drużyn nie zachwycała i nic by się nie zmieniło, gdyby na początku drugiej połowy błędu nie popełnił Mee. Aubameyang przejął futbolówkę po złym przyjęciu przez obrońcę Burnley i popędził w stronę bramki gospodarzy. Będąc w sytuacji sam na sam z Heatonem, ze spokojem otworzył wynik spotkania, 1-0!

W 63. minucie było już 2-0! Zaczęło się od zablokowanego dośrodkowania Monreala z lewej strony. Zagranie swojego partnera poprawił Iwobi, który w celnie wrzucił w pole karne, a Aubameyang fantastycznie zmieścił piłkę w siatce, uderzając z woleja z ostrego kąta. Niestety, defensywa Arsenalu za bardzo się rozluźniła i po zamieszaniu w szesnastce Leno gola kontaktowego dla gospodarzy zdobył Barnes.

10 minut później Aubameyang zmarnował szansę na hattricka. Gdy Nketiah dograł do Mchitariana, Ormianin posłał Gabończykowi idealnie wymierzone podanie, ale napastnik Arsenalu zdołał zmienić tor lotu piłki na tyle, by ta poleciała obok słupka.

Pod koniec meczu na boisku pojawił się Peter Crouch a zespół Burnley przycisnął Arsenal, licząc na wywalczenie remisu. Gospodarze nie stworzyli jednak na tyle dogodnej okazji, by wydrzeć zwycięstwo podopiecznym Unaia Emery'ego. Kiedy wszyscy czekali na ostatni gwizdek sędziego, londyńczycy przeprowadzili ostatnią akcję, w której gola z ostrego kąta zdobył Eddie Nketiah. Burnley 1-3 Arsenal!

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia123456następna
Nomad (zawieszony) komentarzy: 232329.05.2019, 00:51

@Ziebka napisał: "Policja zatrzymuje fanów Arsenalu w koszulkach Mikiego !!"

Przecież nic się nie stało. Zabrzmiało jakby ich zatrzymali i zawieźli na posterunek.
Po co kopiować te idiotyczne medialne podchody polityczne...
(Tak się właśnie steruje umysłami i jak widać działa)

lukasz845 komentarzy: 337728.05.2019, 19:42

@Ziebka: za krótki filmik, to tylko domysły tak naprawdę

Ziebka komentarzy: 204728.05.2019, 19:39

@lukasz845:

Przecież nie napisałem ze aresztuje, tylko zatrzymuje. Ewidentnie widać ze chłop sobie idzie i z niczego sobie sprawy nie zdaje, a policjant łapie go za ramie i ZATRZYMUJE po czym zgłasza coś w słuchawkę

lukasz845 komentarzy: 337728.05.2019, 19:38

btw nowy news

lukasz845 komentarzy: 337728.05.2019, 19:37

@Ziebka: gdzie ty tu zatrzymanie widzisz? to jest urywek nie wiadomo z jakiej sytuacji, nie popadajcie w paranoję

JanikK komentarzy: 1478528.05.2019, 19:34

Bild+: Götze is having second thoughts about signing a new contract with BVB following interest from #AFC.

darek250s komentarzy: 6899 newsów: 428.05.2019, 19:33

@thide:

Tak dodam więcej. 60 milionów to dla nich za mało

macc komentarzy: 446628.05.2019, 19:33

@mar12301:
To była pierwsza wersja, potem się zreflektował i powiedział,że sobie nagra i odtworzy w samolocie;)

mar12301 komentarzy: 2148028.05.2019, 19:30

@macc: Borek mówił, że musi obejrzeć finał LE w czwartek rano z odtworzenia, bo właśnie Polska - Senegal gra xD

Redzik (redaktor) komentarzy: 14772 newsów: 8828.05.2019, 19:27

@Ziebka: dla mnie to jest jawny skandal na skale światową. :(

Ziebka komentarzy: 204728.05.2019, 19:26

https://m.youtube.com/watch?v=wISnUDnEggE

Policja zatrzymuje fanów Arsenalu w koszulkach Mikiego !!

macc komentarzy: 446628.05.2019, 19:26

Jutro mega ważny mecz
Polska - Senegal godz. 20.30
Nie przegapcie!

thide (redaktor) komentarzy: 30057 newsów: 105828.05.2019, 19:25

@darek250s: czy to ten mighty bbc_darek?

thide (redaktor) komentarzy: 30057 newsów: 105828.05.2019, 19:25

@ChatCrapGetBanged: redaktor zawczasu rezerwuje zapowiedź. kruczek to zrobił, więc nikt inny mu nie zabierze zapowiedzi, bo jeszcze jej nie napisał.

DavidSilva21 komentarzy: 239828.05.2019, 19:25

Uff, dobrze że to tylko lekki uraz. Jakby został np mocno kopnięty to by był problem.

Redzik (redaktor) komentarzy: 14772 newsów: 8828.05.2019, 19:23

Pierre-Emerick Aubameyang trained with a cast on his arm today but it is believed to be a minor issue. His availability for the Europa League Final will not be affected. [Ornstein]

darek250s komentarzy: 6899 newsów: 428.05.2019, 19:20

BBC : Tottenham daje 60 milionów euro za Lo Celso z Realu Betis

Kowal96 komentarzy: 1352028.05.2019, 19:20

@DavidSilva21:

Już wolałbym dać szanse Martinezowi, niż go sprowadzać.

DavidSilva21 komentarzy: 239828.05.2019, 19:19

Wirus Daily Star dotarł do Włoch.

DavidSilva21 komentarzy: 239828.05.2019, 19:18

Arsenal have reportedly identified AC Milan goalkeeper Gianlugii Donnarumma as one of their top targets in the summer.

The 20-year-old could be on his way out of Serie A as the Rossoneri look to sell players to comply with Financial Fair Play regulations.

According to Tuttomercatoweb, the Gunners have made an enquiry to sign the goalkeeper as they look to replace Petr Cech.

Kowal96 komentarzy: 1352028.05.2019, 19:17

@GunnersFan9:

To zwykły fake. Słyszałem, że Kante został mocno kopnięty i jego występ stoi pod znakiem zapytania.

To nie może być prawda.

Ziebka komentarzy: 204728.05.2019, 19:12

Panowie Czaicie ????? Już jutro !!! Nie mogę się doczekać i nie myśle o niczym innym

GunnersFan9 komentarzy: 5555 newsów: 828.05.2019, 19:12

https://twitter.com/bbcsport_david/status/1133420189821882369

Ornstein.

mar12301 komentarzy: 2148028.05.2019, 19:08

@michal192837465:

https://icdn.2cda.pl/g/28361_5f69f67ab868656203afa1a18cd1f22a.jpeg

aguero10 komentarzy: 586328.05.2019, 19:08

Gotze następca Ramseya ?

ChatCrapGetBanged komentarzy: 478028.05.2019, 19:07

@Redzik włożył tyle trudu w promowanie Krystiana Bielika, ale prawdopodobnie zostanie zapamiętany jako twórca pierwszej pasty w historii k.com

Arsenal96l komentarzy: 274728.05.2019, 19:07

@michal192837465: Fascynująca opowieść :D

michal192837465 komentarzy: 723428.05.2019, 19:04

Nie uwierzycie, co mi się dzisiaj przytrafiło. Stoję na przystanku, czekam na busa, który miał planowo przyjechać o 14:07. Z drugiej strony zbliża się starsza pani, dziwnie ubrana. Na dworze gorąco, na oko jakieś 26 stopni, żadnej chmurki na niebie, a ona płaszcz przeciwdeszczowy, parasolka, kapelusz, w ręku dwie siatki (pewnie była na zakupach). Chwila się porozglądała. Nagle podchodzi i pyta mnie, czy nie wiem, kiedy odjeżdża bus do Janowa. Sprawdzam godzinę (czekałem na tego samego busa), a że była już 14:06, no to mówię do niej, że Goal informuje, że Kante został mocno kopnięty i jego występ stoi pod znakiem zapytania. Loftus-Cheek nie zagra i Hudson-Odoi chyba też i że bus powinien być za minutę. Podziękowała. I faktycznie bus przyjechał punktualnie. Wsiadłem, kupiłem bilet i wróciłem do domu.

filo94 komentarzy: 5778 newsów: 228.05.2019, 18:56

Wenger do Milanu!

MatczaK komentarzy: 57528.05.2019, 18:55

twitter.com/polsport/status/1133414042901594112?s=21

To jest jakiś dramat.

Marcinafc93 komentarzy: 2039428.05.2019, 18:55

https://twitter.com/i/status/1133388990915207168

darek250s komentarzy: 6899 newsów: 428.05.2019, 18:53

Zamiast narzekać możecie też ruszyć pupeczki i czasem jakiś news wrzucić. Nie trzeba być redaktorem.

GunnersFan9 komentarzy: 5555 newsów: 828.05.2019, 18:51

Sarri confirms that Kante will have a fitness test tomorrow. Not ideal preparation but it shows his importance

Sarri on N'Golo Kante's injury: "He had a little problem on Saturday. A very little problem with his knee. The problem is just the timing because we have only four days. We are trying but it is not really serious... we have problem of 3-4 days to recover"

ChatCrapGetBanged komentarzy: 478028.05.2019, 18:46

Redaktorzy lekceważą swoje obowiązki i nie ma żadnego usprawiedliwienia. Nie mówię o zapowiedzi, napisanie jej nie jest tak proste jak się wydaje ludziom, którzy nic nigdy nie napisali. Ale nie odpisać @Alonso "może grzeczniej"? Skandal.

thide (redaktor) komentarzy: 30057 newsów: 105828.05.2019, 18:39

redaktorzy też pracują, uczą się, mają rodziny, inne pasje. Kruczek napisze zapowiedź. czy ktoś mu za to płaci? tak. czy ktoś mu za to płaci w sześciocyfrowych kwotach co tydzień? nie.

Marcinafc93 komentarzy: 2039428.05.2019, 18:33

https://i2.wp.com/lifebogger.com/wp-content/uploads/2018/11/Mustafi-Everton-Story.jpg?resize=566%2C344&ssl=1

Mustafi znalazł odpowiednich przeciwników, aby mógł pokazać swoje skillsy w obronie xd

Glajskor komentarzy: 85228.05.2019, 18:26

https://mbasic.facebook.com/watch/?v=387969378472394&_rdr

Coś, co może was zainteresować.

'Takie kraje powinny być zaorane, wylać tam szambo, ogrodzić i wrzucać tam śmieci z całego świata.'

Marcinafc93 komentarzy: 2039428.05.2019, 18:22

Sarri says Kante is 50-50 to play in the final. An improvement from his initial '60-40' no statement. Also adds that he will be assessed tomorrow before a decision is made and says they are in 'trouble' in midfield if he cannot make it.

Ranczomen komentarzy: 819128.05.2019, 18:22

Jakby Suarez do nas trafił na stałe to bym chyba obrócił się 4 razy na lewej nodze i walnął facepalma stulecia.

rev komentarzy: 151628.05.2019, 18:18

Oj coś przeczuwam, że zapowiedź finału LE na kanonierzy.com będzie najlepszą zapowiedzią w historii tego serwisu, bo już tak długo redaktorzy nad nią pracują, że muszą szykować coś wyjątkowego :)

GunnersFan9 komentarzy: 5555 newsów: 828.05.2019, 18:17

@Papaciok: Kante został mocno kopniety i jego występ stoi pod znakiem zapytania. Loftus-Cheek nie zagra i Hudson-Odoi chyba też.

:D

cwalin komentarzy: 155128.05.2019, 18:17

Najważniejszy mecz sezonu a na 24 h przed wciąż o ostatniej kolejce.

Alonso komentarzy: 1075728.05.2019, 18:17

Daj mi tą zapowiedź finału człowieku

darek250s komentarzy: 6899 newsów: 428.05.2019, 18:14

Swoją drogą ładne porządki robi Gazidis w Milanie.

Gattuso, dyrektor sportowy...

Hmm.. ciekawie

NineBiteWolf komentarzy: 11019 newsów: 4728.05.2019, 18:12

@mar12301 napisał: "Najwyższy czas na nowy njus o najważniejszym wydarzeniu sezonu..."
Redaktorzy nadal są pod wrażeniem ligowego zwycięstwa Arsenalu, to nie było zbyt częste w końcówce sezonu.

Marcinafc93 komentarzy: 2039428.05.2019, 18:10

Nowy news będzie jutro przed meczem xd

entap komentarzy: 132228.05.2019, 18:10

@kwiatinho: to będzie 3 jeśli liczymy 20 lat :p

NineBiteWolf komentarzy: 11019 newsów: 4728.05.2019, 18:08

Mam nadzieję, że nie sprowadzimy Umititiego, gość może stać się naszą kulą u nogi z tym rozwalonym kolanem.

mar12301 komentarzy: 2148028.05.2019, 18:08

Najwyższy czas na nowy njus o najważniejszym wydarzeniu sezonu...

Marcinafc93 komentarzy: 2039428.05.2019, 18:06

Nicolò Schira


@NicoSchira
1 godz.1 godzinę temu
Więcej
After #EL’s final there will be a new contacts between #Arsenal and #Barcelona about Samuel #Umtiti, who is the #Emery’s first choice for defense. They will speak about #DenisSuarez, who would like to remain with #Gunners. #transfers #AFC

poprzednia123456następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Crystal Palace 27.10.2019 - godzina 17:30
? : ?
Sheffield United - Arsenal 21.10.2019 - godzina 21:00
1 : 0
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool981025
2. Man City961219
3. Leicester952217
4. Chelsea952217
5. Arsenal943215
6. Crystal Palace942314
7. Tottenham933312
8. Burnley933312
9. Sheffield United933312
10. Bournemouth933312
11. West Ham933312
12. Aston Villa932411
13. Wolves925211
14. Man United924310
15. Everton931510
16. Brighton92349
17. Southampton92258
18. Newcastle92258
19. Norwich92167
20. Watford90454
ZawodnikBramkiAsysty
Sergio Agüero82
Tammy Abraham80
Pierre-Emerick Aubameyang70
Teemu Pukki62
Raheem Sterling61
Jamie Vardy61
Sadio Mané51
Harry Kane51
Callum Wilson50
Mohamed Salah43
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
7.33
Gracz września wybór redaktorów Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang
7.53
Gracz września wybór użytkowników Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna