Ostatnia kolejka Premier League: Burnley 1-3 Arsenal

Ostatnia kolejka Premier League: Burnley 1-3 Arsenal 12.05.2019, 16:58, Łukasz Wandzel 2921 komentarzy

W ostatniej kolejce Premier League w sezonie 2018/2019 więcej emocji z pewnością dostarczyły spotkania na Falmer Stadium i Anfield, gdzie rozstrzygały się losy mistrzowskiego tytułu. W tym samym czasie Arsenal podejmował na wyjeździe Burnley Seana Dyche'a. Jak wiadomo, mistrzem Anglii został Manchester City, Kanonierzy z kolei utrzymali się na 5. miejscu w lidze. Londyńczycy nie musieli się nawet starać, bo Manchester United przegrał z Cardiff na Old Trafford, ale przynajmniej zakończyli zmagania ligowe zwycięstwem.

Starcie z The Clarets nie należało do najciekawszych, szczególnie w pierwszej odsłonie meczu. Na szczęście w drugiej połowie zaczęły padać gole i to po obu stronach. Goście wciąż kontrolowali przebieg spotkania i zdołali wygrać. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Pierre-Emerick Aubameyang, dzięki czemu zrównał się zdobyczą bramkową w tym sezonie (22) z Sadio Mane i Mohamedem Salahem.

Składy obu drużyn:

Burnley: Heaton - Taylor, Mee, Tarkowski, Lowton - McNeil, Cork, Westwood, Hendrick - Wood, Barnes.

Arsenal: Leno - Monreal, Mavropanos, Mustafi, Lichtsteiner - Elneny, Guendouzi - Iwobi, Willock, Mchitarian - Aubameyang.

Goście pierwszą okazję na gola mieli już w 3. minucie, kiedy sędzia Martin Atkinson przyznał Kanonierom rzut wolny po zagraniu ręką przez Toma Heatona poza polem karnym. Pierre-Emerick Aubameyang był bardzo bliski wykorzystania wrzutki ze stałego fragmentu gry, ale piłka trącona przez niego barkiem trafiła w poprzeczkę.

Po 20 minutach gry doszło do spięcia między zawodnikami obu ekip. Wszystko za sprawą tego, że Bernd Leno po wyłapaniu jednego ze strzałów próbował wybić piłkę, ale biegnąc, wpadł na Barnesa, który nie zamierzał darować niemieckiemu golkiperowi. Konsekwencją zachowania napastnika Burnley było pokazanie mu przez arbitra żółtej kartki.

W 28. minucie największą szansę na gola mieli gospodarze. Wood wygrał pojedynek z obrońcą Arsenalu i zdecydował się na strzał, ale trafił w słupek. Chwilę później Wood znowu miał okazję, jednak nie wykorzystał dośrodkowania od Barnesa. W zamieszaniu do futbolówki dopadł Lowton, ale na miejscu był Matteo Guendouzi.

Gra obu drużyn nie zachwycała i nic by się nie zmieniło, gdyby na początku drugiej połowy błędu nie popełnił Mee. Aubameyang przejął futbolówkę po złym przyjęciu przez obrońcę Burnley i popędził w stronę bramki gospodarzy. Będąc w sytuacji sam na sam z Heatonem, ze spokojem otworzył wynik spotkania, 1-0!

W 63. minucie było już 2-0! Zaczęło się od zablokowanego dośrodkowania Monreala z lewej strony. Zagranie swojego partnera poprawił Iwobi, który w celnie wrzucił w pole karne, a Aubameyang fantastycznie zmieścił piłkę w siatce, uderzając z woleja z ostrego kąta. Niestety, defensywa Arsenalu za bardzo się rozluźniła i po zamieszaniu w szesnastce Leno gola kontaktowego dla gospodarzy zdobył Barnes.

10 minut później Aubameyang zmarnował szansę na hattricka. Gdy Nketiah dograł do Mchitariana, Ormianin posłał Gabończykowi idealnie wymierzone podanie, ale napastnik Arsenalu zdołał zmienić tor lotu piłki na tyle, by ta poleciała obok słupka.

Pod koniec meczu na boisku pojawił się Peter Crouch a zespół Burnley przycisnął Arsenal, licząc na wywalczenie remisu. Gospodarze nie stworzyli jednak na tyle dogodnej okazji, by wydrzeć zwycięstwo podopiecznym Unaia Emery'ego. Kiedy wszyscy czekali na ostatni gwizdek sędziego, londyńczycy przeprowadzili ostatnią akcję, w której gola z ostrego kąta zdobył Eddie Nketiah. Burnley 1-3 Arsenal!

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
MarkOvermars komentarzy: 511319.05.2019, 18:22

*ekstraklapie

MarkOvermars komentarzy: 511319.05.2019, 18:22

W ekstraklasie liczą się bramki czy jak ? Piastowi wystarczy remis ?

Kowal96 komentarzy: 1179119.05.2019, 18:16

Legia 1-0

TheBestGooner komentarzy: 253119.05.2019, 18:10

Kabaret czas zacząć

pbs.twimg.com/media/D5L9CLnW0AEcVFs.jpg

mitmichael komentarzy: 4606919.05.2019, 18:08

Piast do boju, Legia nie zasługuje na mistrzostwo

polishbrigadesx komentarzy: 837419.05.2019, 18:06

walcz Legio

lukasz845 komentarzy: 299219.05.2019, 18:05

Come on you Piast! :D

Patriko komentarzy: 112219.05.2019, 18:04

Chyba pierwszy raz w życiu tak mnie interesuje ostatnia kolejka ekstraklasy i to kto zostanie mistrzem, dalej Piast :D

ostriket komentarzy: 340319.05.2019, 18:00

Marciniak sędziuje Piasta? czyli Legia mistrzem? :D

nie no żart, dawać Gliwice, utrzeć nosa wszystkim ekspertom i mędrkom futbolowym w kraju

Kysio2607 komentarzy: 1313119.05.2019, 17:59

Trochę moze niepokoić ilość Xmenów w skladzie Lecha.

kamilo_oo komentarzy: 2122819.05.2019, 17:58

Nie walczyć Kolejorz, nie walczyć! :D

Kowal96 komentarzy: 1179119.05.2019, 17:37

http://strims.world/MultiLiga.php

Multiliga najlepszej ligi świata.

kwiatinho komentarzy: 477819.05.2019, 17:28

@ZielonyLisc:
Postawiłeś na Torino??? Mój Boże. Szkoda że wcześniej nie pisałeś wybił bym Ci to z głowy. Empoli walczyło o życie. Ilość goli albo rzuty rożne
Współczuję. Mi wczoraj zabrakło 1 rzutu rożnego w meczu Arki do 2 tyś i 1 rzutu rożnego w meczu Romy do kilku tyś

NineBiteWolf komentarzy: 9707 newsów: 4719.05.2019, 17:28

Dopiero zauważyłem, że Atalanta ma 73 gole strzelone w 36 meczach, najwięcej w lidze. Kosmos.

ZielonyLisc komentarzy: 1016619.05.2019, 16:59

TORINO!! Co za .... pozbawiło mnie nadziei na 37 tyś.

kwiatinho komentarzy: 477819.05.2019, 16:57

@Kondi:
Wszystkie źródła cytują OFFO nie odwrotnie. Przyzwyczajaj się

Barney komentarzy: 1221019.05.2019, 16:52

@RIVALDO700:

Temu kaiowi Havertozvi to ładnie ublizaja

Matelko komentarzy: 58619.05.2019, 16:48

Dużym plusem w kontekście nowego sezonu będzie powrót Roba Holdinga oraz Héctora Bellerína. Oby szybko odzyskali dawny blask i formę. Wierzę w obydwu i pokładam olbrzymią nadzieję.

RIVALDO700 komentarzy: 2911919.05.2019, 16:45

Najlepsi zawodnicy młodego pokolenia wg ESPN. Z dopiskiem co o nich sądzą.

1. Kylian Mbappe
The future Ballon d'Or winner
2. Jadon Sancho
Dortmund's latest success story
3. Matthijs de Ligt
The new Maldini
4. Trent Alexander-Arnold
The next great two-way English defender
5. Kai Havertz
The next Mesut Özil
6. Vinicius Junior
The Neymar whom Real wanted when they didn't get Neymar
7. Frenkie de Jong
The next Cruyff
8. Gianluigi Donnarumma
The next Buffon
9. Marcus Rashford
The future at Old Trafford
10. Luka Jovic
The Serbian Luis Suarez, with less bite

Papaciok komentarzy: 427119.05.2019, 16:39

Fani Arsenalu: kiedy doczekamy się swojego Sancho, Gnabryego, Sterlinga ???
Może warto postawić na Nketiaha/Nelsona/Sake od przyszłego sezonu?
Tez fani Arsenalu: nie.

Xddd

Kondi komentarzy: 83719.05.2019, 16:37

@OFFO:
Masz jakies zrodla tych swoich rewelacji czy to sa tylko jakies twoje eksperckie domysly?

darek250s komentarzy: 5943 newsów: 419.05.2019, 16:35

@hot995 napisał: "Zatem sezon na bezmyślne plotki bez podawania źródeł właśnie się zaczął i ruszył pełną parą."

Odpowiadając na twoj zal w tej sprawie, specjalnie dla Ciebie

Crystal Palace chce około 80 milionów funtów za Wilfrieda Zahę. Iworyjski piłkarz jest celem Arsenalu na te okienko transferowe, jednak Kanonierzy nie mogą sobie pozwolić na tak duży wydatek. Działacze klubu z północnego Londynu zaoferowali Caluma Chambersa, Reissa Nelsona i dodatkowe pieniądze. W grę wchodzi jeszcze ewentualne dodanie do wymiany Carla Jenkinsona.

ŻRÓDŁO : THE SUN

Diam51 komentarzy: 2605 newsów: 13919.05.2019, 16:30

Gdzie to do sierpnia bez hejtowania Lakazeta...

Matelko komentarzy: 58619.05.2019, 16:26

Arsenal U23 zdobył więcej punktów od rówieśników z City , Liverpoolu, Tottenhamu, Chelsea czy nawet United:)

Tylko kogo można by wprowadzać do 1 składu hmm?

Eddie Nketiah, Bukayo Saka, Joe Willock plus wypożyczony Krystian Bielik oraz wspomniany niżej Reiss Nelson.

kwiatinho komentarzy: 477819.05.2019, 16:14

@OFFO:
Przeczytaj komentarz hot995
Potwierdza to co usiłowałem Ci przekazać

hot995 komentarzy: 5031 newsów: 519.05.2019, 16:01

Bzdura. Hoffenheim nie odstawiło Nelsona z powodu braku opcji wykupu. To nie miało nic do rzeczy. 22 października Bild wypuścił informację, że Anglik musi wrócić na Emirates, bo nie ma klauzuli wykupu, a wypożyczenie kosztowało pół miliona euro:

"Oh No! Hoffenheim feiert Nelson – verpflichten können sie ihn jedoch nicht. Nach BILD-Infos bekamen die Kraichgauer für die Arsenal-Leihgabe (kam für 500 000 Euro) keine Kauf-Option für den Sommer."

Pomimo tego, Reiss potem i tak wyszedł dwukrotnie w podstawowym składzie i dostawał minuty. Odsunięto go, bo młodemu trochę odbiło. Spóźnił się na trening, podobno robił prowokacyjne zdjęcia na instagramie i kto wie co jeszcze. Klub musiał utemperować młodego. Gnabry był w podobnej sytuacji. "Dorfverein" wiedzieli, że nie będę mogli wykupić Niemca, bo Bayern chciał go z powrotem, ale mimo tego Nagelsmann do końca stawiał na niego, więc to nie ma nic do rzeczy. Po prostu Nelson stracił miejsce w składzie i zaufanie trenera. Tak się zdarza.

Taki komentarzy: 28119.05.2019, 16:00

@Marcinafc93 napisał: "De Ligt do wyciągnięcia za 60 mln euro, szkoda że nie dla Arsenalu."
Ponoć w grze zostały Barca, City i Live.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1038319.05.2019, 15:58

Żeby zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, a przy okazji robić bardzo dobre transfery wystarczy po prostu zwolnić wszystkich skautów i kupować po prostu zawodników, którymi interesuje się Ajax

OFFO komentarzy: 271519.05.2019, 15:48

@kwiatinho:

wystarczy prześledzić transfery Hoffenheim

OFFO komentarzy: 271519.05.2019, 15:47

@kwiatinho:

przytoczyłem bo ci ostatnio nie odpowiedziałem ponieważ mnie nie było jak do mnie pisałeś a widziałem ze teraz jesteś to ci odpowiedziałem na tamto i to nic nie miało byc wspólnego z Nelsonem

t

RIVALDO700 komentarzy: 2911919.05.2019, 15:42

Real przegral 12 meczow w tym sezonie la liga. A w calym sezonie 19 meczow. Ciekawe kto szybciej zlapie rytm united czy real, choc podobno hazard i jovic to kwestia dni wiec Real jakos tam sie odbuduje bo z asensio, vasquezem i vinicusem to nikt cudow by nie zwojowal.

kwiatinho komentarzy: 477819.05.2019, 15:41

@OFFO:
Masz rację. Poddaję się. Hoffenheim zapłaciło za wypożyczenie i placilo pilkarzowi przez cały sezon ale zrezygnowali z jego usług jak tylko dowiedzieli się że nie będzie można go kupić. Dawali mu pograć po kilka minut tak dla niepoznaki dla alibi ale Ty ich wszystkich przejrzałeś... taki mały Sherlock z Ciebie

kwiatinho komentarzy: 477819.05.2019, 15:37

@OFFO:
Po tym jak zaczął strzelać na potęgę???
Po strzelaniu 6 goli w kolejnych 16 meczach gdzie grał strzelił 1 gola. Nie rób z niego Boga. Miał dobre wejście potem przetestuj kilka meczów kontuzja i trochę nawywijał podpadając trenerowi. Od razu zakładasz że to jest gracz o którego już teraz będą się bić inne kluby. Sytuacja była jasna. Zawodnik idzie na wypożyczenie i wraca po sezonie. Nie wymyślaj

Womanizer komentarzy: 676719.05.2019, 15:32

@prezes77:

W przyszłym sezonie mnie nie zdziwi, jak wicemistrz LaLiga będzie miał 70 pktów. A Barca wygra znowu majstra w styczniu. Real jest w całkowitej przebudowie. A takie Atletico zaraz straci 1/3 podstawowego składu.
Odchodzi Lucas Hernandez, Godin, Felipe Luis, Griezmann. Do tego być może Partey i Costa.

kwiatinho komentarzy: 477819.05.2019, 15:31

@OFFO:
Wyobraź sobie że Arsenal wypożyczył Suareza i nie zgodził się na obowiązek wykupu po sezonie. Niektórzy po prostu wypożyczają piłkarzy.

kwiatinho komentarzy: 477819.05.2019, 15:29

@OFFO:
Przytoczyłeś mój komentarz odnośnie Welbecka jakby w ogóle miał coś wspólnego z Nelsonem.
Twoja teoria upadła w momencie kiedy trener Hoffenheim przywrócił Nelsona do składu i dawał grać. Mniej czasami więcej bywało różnie ale Ty wiesz lepiej że nie grał bo nie dali rady go kupić. Brawo Ty

grzegorz1211 komentarzy: 553619.05.2019, 15:28

@Catalonczyk:
MU taką oferuje

Catalonczyk komentarzy: 227319.05.2019, 15:27

@grzegorz1211: z pensja to Cie ponioslo

OFFO komentarzy: 271519.05.2019, 15:27

Andrej Kramaric tez wypożyczył z Leicester City bez prawa wykupu a pózniej go wykupili

ale mądrale bedą mi wmawiać ze Hoffenheim sobie z góry zakłada ze wypożyczonego to nie wykupi tylko bedzie rozwijał dla inny a bo co taki caritas futbolu

XD

grzegorz1211 komentarzy: 553619.05.2019, 15:25

@Marcinafc93:
Plus spora prowizja dla Riaoli i pensja na poziomie 300 tyś tyg

prezes77 komentarzy: 57119.05.2019, 15:24

Real po 38kolejkach 68 pkt I spokojne 3 miejsce w tabeli z w wielka przewaga nad 4 Valencia a Arsenal 70 pkt I nadal bez LM, widac jak silną liga jest PL

fabregas1987 komentarzy: 1983619.05.2019, 15:23

Nelson, Saka, Smith-Rowe, Willock, Nketiah - z jednej strony chciałbym zobaczyć jak wchodzą do pierwszej drużyny, z drugiej są to niedoświadczeni zawodnicy i postawienie na nich w przyszłym sezonie może nam się odbić czkawką. Myślę, że z 2-3 powinno pójść na wypożyczenie, szczególnie Nketiah, który musi pokazać, że umie strzelać na poziomie najlepiej PL, a jeśli nie to Championship

OFFO komentarzy: 271519.05.2019, 15:19

@kwiatinho:

czyli mam rozumieć że uważasz ze hoffenheim kompletnie nie podają nawet wstępnego tematu transferu Nelsona po tym jak zaczął tam strzelać na potęga ?

xd

OFFO komentarzy: 271519.05.2019, 15:13

@kwiatinho:

ty naprawdę jestes tak naiwny ? naprawdę uważasz jakby Nelson był ich zawodnikiem to tez by go tak całkowicie odstawili od 1 składu po tym ze raz sie spóźnił 20 min ?

a po za tym to chyba ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem
"Gdzie napisałem że Arsenal powinien go się pozbyć"

Gdzie ja coś takiego zasugerowałem ??? (daj cytat)

@gabilondo

to ze wypożyczasz bez prawa wykupu nie oznacza ze później nie możesz próbować renegocjować tej umowy i na to liczył Hoffenheim (to jest normalna praktyka transferowa tylko nie spodziewali sie ze Nelson tak szybko wypali i przez to Arsenal nie bedzie miał zamiaru renegocjować)

Jacek1s komentarzy: 183319.05.2019, 15:11

@Gunner18AFC: Jeszcze John-Jules :)

Marcinafc93 komentarzy: 1863119.05.2019, 15:08

De Ligt do wyciągnięcia za 60 mln euro, szkoda że nie dla Arsenalu.

kwiatinho komentarzy: 477819.05.2019, 15:05

@OFFO:
Potrzebowali piłkarza do rotacji jako uzupełnienie składu. Dlaczego nie potrafisz zrozumieć że zgodzili się na warunki Arsenalu że piłkarz nie jest na sprzedaż?! Wychowanek klubu poszedł żeby się ograć a nie wypromować. Arsenal nie zgodził się na klauzulę wykupu więc sprawa była jasna od samego początku

Gunner18AFC komentarzy: 173819.05.2019, 15:02

Mamy dwóch kozaków Lace i Aube, młody Nhetiah czy jak tam sie pisze. Napastników wystarczy

kwiatinho komentarzy: 477819.05.2019, 15:02

@OFFO:
Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.
Gdzie napisałem że Arsenal powinien go się pozbyć. Liczę na niego i mam nadzieję że dostanie swoje szanse i że będzie w tym sezonie sporym wzmocnieniem. Napisałem tylko żebyś nie wymyślał dlaczego nie grał. Jak czegoś nie rozumiesz to zapytaj postaram się pomóc.

gabilondo komentarzy: 25019.05.2019, 15:02

@OFFO: przecież wypożyczyli go bez możliwości pierwokupu, wiec o czym ty w ogóle piszesz, od początku wiedzieli na czym stali, najnormalniej świecie stracił miejsce w składzie, bramki widziałem i chyba trzy to było dostawienie nogi do pustaka, na tysiąc procent bardziej przydałby się nam Zaha

Następny mecz
Ostatni mecz
Burnley - Arsenal 12.05.2019 - godzina 16:00
1 : 3
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Man City38322498
2. Liverpool38307197
3. Chelsea38219872
4. Tottenham382321371
5. Arsenal382171070
6. Man United381991066
7. Wolves381691357
8. Leicester381571652
9. West Ham381571652
10. Everton371491451
11. Watford381481650
12. Crystal Palace381471749
13. Newcastle381291745
14. Bournemouth381361945
15. Burnley371171940
16. Southampton389121739
17. Brighton38992036
18. Cardiff381042434
19. Fulham38752626
20. Huddersfield Town38372816
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah228
Pierre-Emerick Aubameyang225
Sadio Mané221
Sergio Agüero218
Jamie Vardy184
Raheem Sterling1710
Harry Kane174
Eden Hazard1615
Callum Wilson149
Paul Pogba139
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
7
Gracz kwietnia wybór redaktorów Sokratis Papastatopulos
Sokratis Papastatopulos
7.09
Gracz kwietnia wybór użytkowników Bernd Leno
Bernd Leno
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna