Ostatnia kolejka Premier League: Burnley 1-3 Arsenal

Ostatnia kolejka Premier League: Burnley 1-3 Arsenal 12.05.2019, 16:58, Łukasz Wandzel 5581 komentarzy

W ostatniej kolejce Premier League w sezonie 2018/2019 więcej emocji z pewnością dostarczyły spotkania na Falmer Stadium i Anfield, gdzie rozstrzygały się losy mistrzowskiego tytułu. W tym samym czasie Arsenal podejmował na wyjeździe Burnley Seana Dyche'a. Jak wiadomo, mistrzem Anglii został Manchester City, Kanonierzy z kolei utrzymali się na 5. miejscu w lidze. Londyńczycy nie musieli się nawet starać, bo Manchester United przegrał z Cardiff na Old Trafford, ale przynajmniej zakończyli zmagania ligowe zwycięstwem.

Starcie z The Clarets nie należało do najciekawszych, szczególnie w pierwszej odsłonie meczu. Na szczęście w drugiej połowie zaczęły padać gole i to po obu stronach. Goście wciąż kontrolowali przebieg spotkania i zdołali wygrać. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Pierre-Emerick Aubameyang, dzięki czemu zrównał się zdobyczą bramkową w tym sezonie (22) z Sadio Mane i Mohamedem Salahem.

Burnley: Heaton - Taylor, Mee, Tarkowski, Lowton - McNeil, Cork, Westwood, Hendrick - Wood, Barnes.

Arsenal: Leno - Monreal, Mavropanos, Mustafi, Lichtsteiner - Elneny, Guendouzi - Iwobi, Willock, Mchitarian - Aubameyang.

Goście pierwszą okazję na gola mieli już w 3. minucie, kiedy sędzia Martin Atkinson przyznał Kanonierom rzut wolny po zagraniu ręką przez Toma Heatona poza polem karnym. Pierre-Emerick Aubameyang był bardzo bliski wykorzystania wrzutki ze stałego fragmentu gry, ale piłka trącona przez niego barkiem trafiła w poprzeczkę.

Po 20 minutach gry doszło do spięcia między zawodnikami obu ekip. Wszystko za sprawą tego, że Bernd Leno po wyłapaniu jednego ze strzałów próbował wybić piłkę, ale biegnąc, wpadł na Barnesa, który nie zamierzał darować niemieckiemu golkiperowi. Konsekwencją zachowania napastnika Burnley było pokazanie mu przez arbitra żółtej kartki.

W 28. minucie największą szansę na gola mieli gospodarze. Wood wygrał pojedynek z obrońcą Arsenalu i zdecydował się na strzał, ale trafił w słupek. Chwilę później Wood znowu miał okazję, jednak nie wykorzystał dośrodkowania od Barnesa. W zamieszaniu do futbolówki dopadł Lowton, ale na miejscu był Matteo Guendouzi.

Gra obu drużyn nie zachwycała i nic by się nie zmieniło, gdyby na początku drugiej połowy błędu nie popełnił Mee. Aubameyang przejął futbolówkę po złym przyjęciu przez obrońcę Burnley i popędził w stronę bramki gospodarzy. Będąc w sytuacji sam na sam z Heatonem, ze spokojem otworzył wynik spotkania, 1-0!

W 63. minucie było już 2-0! Zaczęło się od zablokowanego dośrodkowania Monreala z lewej strony. Zagranie swojego partnera poprawił Iwobi, który w celnie wrzucił w pole karne, a Aubameyang fantastycznie zmieścił piłkę w siatce, uderzając z woleja z ostrego kąta. Niestety, defensywa Arsenalu za bardzo się rozluźniła i po zamieszaniu w szesnastce Leno gola kontaktowego dla gospodarzy zdobył Barnes.

10 minut później Aubameyang zmarnował szansę na hattricka. Gdy Nketiah dograł do Mchitariana, Ormianin posłał Gabończykowi idealnie wymierzone podanie, ale napastnik Arsenalu zdołał zmienić tor lotu piłki na tyle, by ta poleciała obok słupka.

Pod koniec meczu na boisku pojawił się Peter Crouch a zespół Burnley przycisnął Arsenal, licząc na wywalczenie remisu. Gospodarze nie stworzyli jednak na tyle dogodnej okazji, by wydrzeć zwycięstwo podopiecznym Unaia Emery'ego. Kiedy wszyscy czekali na ostatni gwizdek sędziego, londyńczycy przeprowadzili ostatnią akcję, w której gola z ostrego kąta zdobył Eddie Nketiah. Burnley 1-3 Arsenal!

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
simson16 komentarzy: 461427.05.2019, 17:40

@Pablo19: ale jedziesz pracowac oficjlnie czy nie? jak oficjalnie to kazdy pracodawca Cie ubezpiecza, kazdego czlonka UE:) chyba ze chcesz dodatkwow to zawsze mzoesz...

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492527.05.2019, 17:35

Aston Villa przegibała pół sezonu w drugiej dziesiątce. Zostawianie sił na kluczową część sezonu chyba naprawdę działa.

arsenallord komentarzy: 29709 newsów: 11727.05.2019, 17:31

Brawo Aston. Villa Park zawsze fajne miejsce do gry.

Mihex komentarzy: 2360427.05.2019, 17:13

@Marcinafc93: Bo dopiero go kopną, goal.com po prostu donosił z przyszłości.

Mihex komentarzy: 2360427.05.2019, 17:12

@ZielonyLisc: To ja kiedyś dostawałem jak były bardzo silne wiatry nad morzem. Mieszkam 100 km od morza. No chyba, że liczyć Szczecin xD

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 127.05.2019, 17:11

Kante dziś normalnie był na treningu z resztą drużyny

Mariusz28 komentarzy: 495127.05.2019, 17:09

@Pablo19: gaz pieprzowy i ewentualnie pałka teleskopowa. Plus może plaster wieprzowiny w przypadku wyjazdu do krajów europejskich.

ZielonyLisc komentarzy: 2028227.05.2019, 17:08

Przyszedł mi SMS z Rządowego Centrum Bezp w sprawie podnoszenia się poziomu wody w rzekach ;x

simson16 komentarzy: 461427.05.2019, 17:06

no to chyba po Hurkaczu;/

simson16 komentarzy: 461427.05.2019, 17:01

@Pablo19: zadne:) a do jakiego panstwa sie wybierasz?

silvano95 komentarzy: 980527.05.2019, 16:57

@lays Jeden mecz kto wygra ten awansuje

Pablo19 komentarzy: 37327.05.2019, 16:56

Panowie jakie ubezpieczenie wybrać na wyjazd do pracy za granicę?

kamilo_oo komentarzy: 2356727.05.2019, 16:52

Jacek Laskowski - Robert Podoliński i mecz od razu będzie się oglądało jeszcze lepiej

lays komentarzy: 3987127.05.2019, 16:50

Panowie to jest 1 mecz tylko i kto wygra to gra w championship, czy rewanz jakis jest? Neutralny teren, wiiec pewnie 1 mecz, co?

@lays:

Super kozacki wywiad z Unaiem już przetłumaczony. Lays nie promuj obcych treści :(

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 327.05.2019, 16:41

Środa: 20:50 CHELSEA FC - ARSENAL FC
Ipla TVP Sport HD sport.tvp.pl
Komentarz w PSP 1: Bożydar Iwanow - Artur Wichniarek (z Baku)
Komentarz w TVP Sport: Jacek Laskowski - Robert Podoliński (z Baku)

TheBestGooner komentarzy: 358427.05.2019, 16:23

@RIVALDO700: Jeśli to był słaby sezon, a City i Live zrobił sobie worki treningowe z reszty to co powiedzieć o pozostałych klubach Europy, które dostały w czape od tych worków treningowych?

Przypominam, że City które "zrobiło sobie worek treningowy" nie jest nawet w finale LM kosztem cienkiego Tottenhamu.

Moim zdaniem Premier League było bardzo mocne lecz również bardzo nieregularne.

Kowal96 komentarzy: 1758927.05.2019, 16:19

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 827.05.2019, 16:19

Poproszę link do Derby - AV

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52427.05.2019, 16:18

@miki9971
Władze EFL zdecydowały, że nie będzie systemu VAR.

miki9971 komentarzy: 6434 newsów: 227.05.2019, 16:08

Czy jest VAR podczas spotkania Derby z Aston?

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2427.05.2019, 16:04

A mi tam pasuje, od 7 do 15 haruje na tego zlodzieja prywaciarza kwiii

simson16 komentarzy: 461427.05.2019, 16:03

@Traitor: tylko godzina srednia? znow pewnie przez Chinczykow, ktos cos wie?

silvano95 komentarzy: 980527.05.2019, 16:02

Cole gra nawet

michal192837465 komentarzy: 765427.05.2019, 16:00

Hurkacz:
Coś powinno działać

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2427.05.2019, 15:56

Playoffy do Premier League... atmosfera i otoczka wygladaja minimuum jak Final LM

Kosmos

simson16 komentarzy: 461427.05.2019, 15:50

Hurkacz do boju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.05.2019, 15:47

Podobno szejki kupily newcastle. Ciesze sie. Licze na mega deale. Kolejny krok by PL byla nba lig.

KapitanJack10 komentarzy: 5387 newsów: 427.05.2019, 15:43

@DoomSlayer: No, niby racja, ale jakby tak popatrzeć to każdy mógłby sobie tu wsadzić swoje drzewko z De Ligtami, Sane, Coutinho itp. itd.
Dyskusja nad składem, który nigdy nie powstanie imo jest bez sensu

Zolno (zawieszony) komentarzy: 36427.05.2019, 15:42

Da ktos jakiegos linka sensownego do Djoko Hurkacz ?

Da radę?

Na ławie jeszcze Pogba, Radović i jakieś piony, nie ma sensu wymieniać.
Mam nadzieję, że Kucharczyk nie sypie konceptu. :D

simson16 komentarzy: 461427.05.2019, 15:41

za chwile zaczyna sie mecz Djoko Hurkacz na Eurosport 1 :) kurde a baraz juz o 16 godz, bezsensu;/

silvano95 komentarzy: 980527.05.2019, 15:41