Plan minimum wykonany, Arsenal 1-0 QPR!

Plan minimum wykonany, Arsenal 1-0 QPR! 27.10.2012, 18:44, Kuba Tomaszkiewicz 1933 komentarzy

Najważniejszą informacją dla kibiców Kanonierów przed spotkaniem był powrót Bacary'ego Sagny, a zwłaszcza Jacka Wilshere'a, nowej dziesiątki Arsenalu, jednego z najbardziej utalentowanych graczy w Anglii. Mieli oni pomóc zakończyć beznadziejny wręcz okres drużyny z The Emirates. Po słabym meczu na Carrow Road i kompromitacji w Lidze Mistrzów przeciwko Schalke, Kanonierzy zmierzyli się w derbach Londynu z Queens Park Rangers!

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Od początku wyrysowała się duża przewaga gospodarzy. Napędzani przez tercet Arteta-Wilshere-Cazorla i podłączających się Santosa oraz Sagnę nie pozwolili graczom z Loftus Road zbliżyć się do bramki Mannone.

W 8. minucie po niskim dośrodkowaniu Brazylijczyka i rykoszecie jednego z obrońców QPR, refleksem popisał się Julio Cesar. Najpierw instynktownie odbił piłkę ręką, a następnie w ekwilibrystyczny sposób wykopnął piłkę jak najdalej do przodu. Chwilę później dośrodkowywał Sagna, a Aaron Ramsey trafił głową w poprzeczkę.

Arsenal przeważał także w statystykach. Po 15 minutach podopieczni Wengera mieli 77 procent posiadania piłki.

Jack Wilshere potwierdził swoją dobrą grę w środku pola pierwszą ofensywną akcją. Po klepce z Santim Cazorlą młody Anglik oddał celny strzał, który z problemami obronił bramkarz QPR.

Po tej akcji nastąpiła krótka chwila dekoncentracji Arsenalu. Shaun Wright-Phillips i Jose Bosingwa poprowadzili kilka akcji prawym skrzydłem. Jednak "dominacja" podopiecznych Marka Hughesa skończyła się wraz z mocnym strzałem Girouda z ostrego kąta w 29. minucie. Znowu bez zarzutu Cesar.

Ostatni kwadrans pierwszej połowy toczył się głównie w środkowej strefie boiska. Mieliśmy rzut rożny dla QPR, który zostanie odnotowany, oraz słaby strzał Andre Santosa. Gospodarze, mimo bezbramkowego remisu, zagrali dużo lepiej niż w ostatnich dwóch spotkaniach. Warto dodać, że z trybun mecz obserwował Sir Alex Ferguson.

Druga połowa zaczęła się zupełnie tak samo jak pierwsza. Jednak w 48. minucie tętno wszystkich kibiców Arsenalu gwałtownie się podniosło. Jack Wilshere zwijał się z bólu po ostrym wejściu Estebana Granero. Na szczęście gracz z numerem 10 szybko wrócił do gry.

W 50. minucie bliski pokonania Cesara był napastnik QPR Bobby Zamora. Po chwili David Hoilett lobem pokonał Vito Mannone, jednak wcześniej sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Pierwszą żółtą kartkę w meczu, za kolejny, aczkolwiek dyskusyjny faul na Wisherze otrzymał Granero. Tak samo w 60. minucie został ukarany Giroud za czysty wślizg w piłkę. Sędzia Taylor rozgrywał tragiczne zawody.

Znowu nastąpił przestój w meczu. Arsene Wenger, żeby to zmienić, w 66. minucie dokonał pierwszej zmiany. Zmęczonego Wilshera zastąpił wracający po urazie klatki piersiowej Theo Walcott. Zaraz po tej zmianie bezproduktywnego Lukasa Podolskiego zmienił Gervinho.

Na pierwszą stuprocentową sytuację musieliśmy czekać do 75. minuty. Santi Cazorla znalazł się sam w odległości 10 metrów od bramki Julio Cesara, jednak zamiast profesorskiego wykończenia a la Thierry Henry, musieliśmy patrzeć, jak Hiszpan posyła piłkę podobnie do słynnego już karnego Sergio Ramosa w półfinale Ligi Mistrzów.

79. minucie nastąpił przełom. Po totalnie bezsensownym, żeby nie powiedzieć głupim kopnięciu M'bii w kapitana Arsenalu, Thomasa Vermaelena, obrońca QPR otrzymał czerwoną kartkę.

Tuż po tym kontuzjowanego Gervinho zmienił Andrej Arszawin.

To właśnie Rosjanin w 84. minucie rozpoczął akcję bramkową. Po jego dośrodkowaniu gracze Arsenalu musieli potwornie się namęczyć, aby strzelić bramkę. Cudowna interwencja Cesara, poprzeczka, wybicie z linii bramkowej i wreszcie Mikel Arteta wpakował piłkę do bramki.

Wydawałoby się, że Kanonierzy wpakują w derbach jeszcze kilka bramek. Próbowali Ramsey i Cazorla, jednak żaden z nich nie mógł znaleźć sposobu na byłego bramkarza Interu, który zdecydowanie powinien otrzymać nagrodę Man of The Match.

Niespodziewanie w pięciu doliczonych minutach to gracze w biało-niebieskich koszulkach powinni strzelić bramkę. Najpierw po podaniu Taarabta okazji nie wykorzystał Granero, a po chwili Mackie przeprowadził akcję, której nie powstydziłby się sam gwiazdor Barcelony Leo Messi. Gracz QPR minął Artetę, Santosa i Vermaelena, jednak nie był już w stanie pokonać Vito Mannone.

To, co kibice Kanonierów zobaczyli na The Emirates, mogło się podobać. Na uwagę zasługuje świetna gra Sagny i Wilshera. Niestety, Gervinho odniósł kontuzję, która wyglądała dość poważnie. Arsenal pokonał w derbach stolicy Queens Park Rangers 1-0!

Queens Park RangersRaport pomeczowy autor: Kuba Tomaszkiewicz źrodło: własne
Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41228.10.2012, 21:42

A tu macie artykuł o Webbie:

neal-collins.blogspot.com/2012/02/webb-of-intrigue-why-whistler-howard.html

olusia31071997 komentarzy: 14728.10.2012, 21:40

19Patryk86
Wierzę w naszych. Tylko bardzo obawiam się sędziego po tym dzisiejszym meczu Man U z Chelsea. Jeżeli sędziowie będą gwizdać równo w obie strony, nie faworyzować nikogo to możemy wygrać ten mecz. Jednak mimo wszystko to będzie bardzo trudne.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41228.10.2012, 21:39

notki z tłita:

"Arsenal fans, u r next, and u r up against Howard Webb... Good luck."

"Howard Webb has awarded Man United with 9 penalties in 32 games. Just 10 penalties for Arsenal, Chelsea and Liverpool combined in 100 games."

"Howard Webb will have to up his game now that Mark Clattenburg has staked his claim for a regular first team spot."

"God save Arsenal cing weekend cause Howard Webb is the match official..i think they should start training on how to play with 8men"

cesar90 komentarzy: 1228.10.2012, 21:39

krakuus komentarzy: 182928.10.2012, 21:38

diminbeirut.typepad.com/my-blog/2012/10/the-whole-worlds-watching.html

Dzisiejszy mecz idealnie wpisuje sie w teorie przedstawiona w poprzednich artykulach tego pana.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34128.10.2012, 21:38

Mam nadzieję, że w meczu z MU nasi ponownie pokażą, że są drużyną która może przegrać z najsłabszą drużyną w lidze tylko po to, żeby wygrać z drużyną z czołówki (jeżeli nie europejskiej to przynajmniej krajowej). Już nie raz Arsenal to udowadniał - dlatego też mam nadzieję, że uda się to i teraz.

gunners007 komentarzy: 954328.10.2012, 21:38

Webb w "Teatrze sędziów" czyli jak klub nie może to sędzia pomoże. (wiadomo o jaki klub chodzi).
Na dodatek jesteśmy po prostu słabi. Z tego nic dobrego nie wyniknie.

helzing komentarzy: 327328.10.2012, 21:37

przeciez sedziego juz znamy, na 120% bedzie to Webb. Wiadomo, nikt inny tak nie drukuje jak on, no chyba ze Calttenburg chce go zastapić w niedlugim czasie

18Patryk86 komentarzy: 50228.10.2012, 21:36

Moze gramy ostatnio słabo,ale z MU Nasi mogą sie sprezyc i mogą nas zaskoczyc . To jest piłka w dodatku Premier League w niej nigdy nic nie wiadomo . Można stamtąd wywieźć 3 pkt mimo ostatnich meczy w Naszym wykonaniu i do tego ze Webb bedzie sędzią tego spotkania . Trzeba wierzyć w Arsenal ! ARSENAL FC ♥

kamil_malin komentarzy: 933228.10.2012, 21:35

Dopiero teraz dokładnie zobaczyłem, dośrodkowanie Valencii przy bramce na 2-0 dla United, po prostu genialne. Czapki z głów.

Szkoda, że nasi skrzydłowi nie potrafią dogrywać w ten sposób. Dośrodkowania w każdy możliwy sposób w Arsenalu kuleje. Nie ma ani mocnych dośrodkowań po ziemi, ani dobrych ciętych zagrań na głowę. Mamy balony, albo piłki lądujące w trybunach czy zatrzymujące się na pierwszym obrońcy.

olusia31071997 komentarzy: 14728.10.2012, 21:34

Webb?!
Najgorszego sędziego nam dali. Teraz to o remis będzie ciężko, a co dopiero o wygraną:/

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.10.2012, 21:34

Jutro poznamy sędziego na mecz z United :P Spokojnie .

gunners14 komentarzy: 228428.10.2012, 21:33

chica10-> najważniejsze, żeby coś było ;)
Lepiej żeby był komentarz angielski, bo w środę z Schalke myślałam że wyjdę z siebie, kiedy słuchałam tych komentatorów.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 228.10.2012, 21:33

Co wy z tym Webbem, jakoś w tygodniu dopiero ogłoszą.

monerica komentarzy: 60028.10.2012, 21:33

to pewne?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41228.10.2012, 21:32

Webb sędziuje nasz mecz za tydzień. No to pozamiatane :[

Kons komentarzy: 132628.10.2012, 21:31

chica10

Może na Sportklub ? Tam kiedyś mecze pucharowe puszczali ;)

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 228.10.2012, 21:29

gunners14
A to super, dzięki;) Z reguły jak na tej stronce dają transmisję to w tv też jest.

archterror komentarzy: 428728.10.2012, 21:28

poratujcie sopcastem na mallorca- real

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 228.10.2012, 21:26

Nie będzie źle imo.

gunners14 komentarzy: 228428.10.2012, 21:26

chica10 -> będzie, widziałam na activepl.tv że na którymś kanale swoim pokazują w necie. Jak w tv to nie wiem.

steveaoki komentarzy: 76628.10.2012, 21:25

Mila Kunis ---> Szkoda, że my takiego grajka nie mamy, który by nam ładował bramkę za bramką;/

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 228.10.2012, 21:24

Ktoś wie czy będzie transmisja wtorkowego meczu?

gunners14 komentarzy: 228428.10.2012, 21:21

Ja to nawet nie chcę myśleć co to będzie na Old Trafford.

vinio komentarzy: 254728.10.2012, 21:10

dobra ja spadam na tą chwile trzeba pomyśleć o wtorkowym meczu a mecz z Muałmi za tydzień

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 228.10.2012, 21:09

Nie, to nie konto Balo.
Jakby coś takiego pisał to by go z City wywalili.

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 628.10.2012, 21:07

Ja nawet nie licze na zwycięstwo w "teatrze sędziów" remis to chyba na chwilę obecną maksimum jakie da się stamtąd wyciągnąć

vinio komentarzy: 254728.10.2012, 21:05

@MarioBaloltelli
"That half time blowjob Fergie gave Mark Clattenburg at half time has definitely paid off. "
to prawda czy jakiś kit ? dla nie rozumnych chodzi mi czy to jego prawdziwe konto?

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 228.10.2012, 21:01

Dokładnie. Jestem ciekaw co by kibice United mowili, gdyby oni zostali w taki sposob pozbawieni punktów.

Najważniejsze są punkty. Czyli w sumie można dawać łapówki za wygrane i mieć wy*ebke na wszystko. Liczy się zwycięstwo w końcu.

vinio komentarzy: 254728.10.2012, 21:01

filip999
dokładnie trzeba walczyć o remis najlepiej na 0 z tyłu będzie ciężko

fabs126 komentarzy: 23728.10.2012, 20:58

Hernandez jedynie potrafi dokladac ta szkite na pusta bramke to sie mu nei ma co dziwic ze nie moze sie pogodzic ze na lawie siadzie

Ars3n komentarzy: 1235428.10.2012, 20:58

Jimmy
Pajace. Gdyby to bylo przeciwko nim, to zaraz byloby wielkie oburzenie tego dziadka.

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 628.10.2012, 20:55

Nie liczcie na jakiekolwiek zwyciestwo na Old Trafford, sedzia sie juz nami zajmie jesli tylko bedziemy wygrywali do tego na ich stadionie. Mam nadzieje, ze ugramy remis bo z nasza obecna forma raczej nie ugramy wiecej z takim rywalem

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078428.10.2012, 20:55

Najbardziej wkurza mnie to
Ferguson: Torres jest sam sobie winien!
Hernandez: Spalony? No i co?

Lampard104 komentarzy: 828.10.2012, 20:51

fabs126

Słuchaj ja się nie żale tylko wyrażam swoje zdanie a jeśli wolisz Mułów od Chelsea twoja sprawa mnie to nie obchodzi.

vinio komentarzy: 254728.10.2012, 20:50

nie ma co się łudzić Muły nam nie dadzą żyć w teatrze marzeń. Trzeba liczyć na 3 miejsce w lidze i tyle, z Mułami mam nadzieję na remis

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 228.10.2012, 20:50

Jest gdzieś napisane, że musi mieć ręke przy ciele?
Bez przesady z tym blokiem. To jest w miare naturalne ułożenie, ale dajesz takie przykłady że mi się kawa wylewa z kubka. Śmiech.

fabs126 komentarzy: 23728.10.2012, 20:49

Lampard104

Juz sie zalic nie masz gdzie omg ;p i tak z dwoja zlego wole MU od Chelsea...

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078428.10.2012, 20:48

moim zdaniem cletenburg nie powinien już sedziować za karę żadnego meczu w tym sezonie na szczeblu premier legaue

Lampard104 komentarzy: 828.10.2012, 20:47

Najbardziej był bym szczęśliwy jak byście byli już bez szans na wygranie a tu nagle sędzie daje wam zwycięstwo wtedy było by cudownie. Ale spokojnie wiem że Arsenal może bez tego wygrać więc życze wam powodzenia z mułami!

mitmichael komentarzy: 4924328.10.2012, 20:44

Sedziow to dopiero wyznacza na 2-3 dni przed startem kolejki. Ja wczesniej pisałem, ze znajac nasze Nieszczescie to specjalnie własnie jego wyznaczą a nie, ze na 100 bedzie. To tak dla wyjasnienia zeby nie było niedomowien

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.10.2012, 20:44

Z taką grą jak z Norwich, Schalke, czy nawet QPR, raczej nie wygramy, ale liczę na przebudzenie ala Chelsea 3-5

Lampard104 komentarzy: 828.10.2012, 20:42

Mam nadzieje że pokonacie te muły najlepiej jak najwyżej. Jeśli sędzia im nie będzie pomagał (co jest prawie niemożliwe) to sądze że wygracie 2:1.

LoveTheGunners komentarzy: 914028.10.2012, 20:41