Plan minimum wykonany, Arsenal 1-0 QPR!

Plan minimum wykonany, Arsenal 1-0 QPR! 27.10.2012, 18:44, Kuba Tomaszkiewicz 1933 komentarzy

Najważniejszą informacją dla kibiców Kanonierów przed spotkaniem był powrót Bacary'ego Sagny, a zwłaszcza Jacka Wilshere'a, nowej dziesiątki Arsenalu, jednego z najbardziej utalentowanych graczy w Anglii. Mieli oni pomóc zakończyć beznadziejny wręcz okres drużyny z The Emirates. Po słabym meczu na Carrow Road i kompromitacji w Lidze Mistrzów przeciwko Schalke, Kanonierzy zmierzyli się w derbach Londynu z Queens Park Rangers!

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Od początku wyrysowała się duża przewaga gospodarzy. Napędzani przez tercet Arteta-Wilshere-Cazorla i podłączających się Santosa oraz Sagnę nie pozwolili graczom z Loftus Road zbliżyć się do bramki Mannone.

W 8. minucie po niskim dośrodkowaniu Brazylijczyka i rykoszecie jednego z obrońców QPR, refleksem popisał się Julio Cesar. Najpierw instynktownie odbił piłkę ręką, a następnie w ekwilibrystyczny sposób wykopnął piłkę jak najdalej do przodu. Chwilę później dośrodkowywał Sagna, a Aaron Ramsey trafił głową w poprzeczkę.

Arsenal przeważał także w statystykach. Po 15 minutach podopieczni Wengera mieli 77 procent posiadania piłki.

Jack Wilshere potwierdził swoją dobrą grę w środku pola pierwszą ofensywną akcją. Po klepce z Santim Cazorlą młody Anglik oddał celny strzał, który z problemami obronił bramkarz QPR.

Po tej akcji nastąpiła krótka chwila dekoncentracji Arsenalu. Shaun Wright-Phillips i Jose Bosingwa poprowadzili kilka akcji prawym skrzydłem. Jednak "dominacja" podopiecznych Marka Hughesa skończyła się wraz z mocnym strzałem Girouda z ostrego kąta w 29. minucie. Znowu bez zarzutu Cesar.

Ostatni kwadrans pierwszej połowy toczył się głównie w środkowej strefie boiska. Mieliśmy rzut rożny dla QPR, który zostanie odnotowany, oraz słaby strzał Andre Santosa. Gospodarze, mimo bezbramkowego remisu, zagrali dużo lepiej niż w ostatnich dwóch spotkaniach. Warto dodać, że z trybun mecz obserwował Sir Alex Ferguson.

Druga połowa zaczęła się zupełnie tak samo jak pierwsza. Jednak w 48. minucie tętno wszystkich kibiców Arsenalu gwałtownie się podniosło. Jack Wilshere zwijał się z bólu po ostrym wejściu Estebana Granero. Na szczęście gracz z numerem 10 szybko wrócił do gry.

W 50. minucie bliski pokonania Cesara był napastnik QPR Bobby Zamora. Po chwili David Hoilett lobem pokonał Vito Mannone, jednak wcześniej sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Pierwszą żółtą kartkę w meczu, za kolejny, aczkolwiek dyskusyjny faul na Wisherze otrzymał Granero. Tak samo w 60. minucie został ukarany Giroud za czysty wślizg w piłkę. Sędzia Taylor rozgrywał tragiczne zawody.

Znowu nastąpił przestój w meczu. Arsene Wenger, żeby to zmienić, w 66. minucie dokonał pierwszej zmiany. Zmęczonego Wilshera zastąpił wracający po urazie klatki piersiowej Theo Walcott. Zaraz po tej zmianie bezproduktywnego Lukasa Podolskiego zmienił Gervinho.

Na pierwszą stuprocentową sytuację musieliśmy czekać do 75. minuty. Santi Cazorla znalazł się sam w odległości 10 metrów od bramki Julio Cesara, jednak zamiast profesorskiego wykończenia a la Thierry Henry, musieliśmy patrzeć, jak Hiszpan posyła piłkę podobnie do słynnego już karnego Sergio Ramosa w półfinale Ligi Mistrzów.

79. minucie nastąpił przełom. Po totalnie bezsensownym, żeby nie powiedzieć głupim kopnięciu M'bii w kapitana Arsenalu, Thomasa Vermaelena, obrońca QPR otrzymał czerwoną kartkę.

Tuż po tym kontuzjowanego Gervinho zmienił Andrej Arszawin.

To właśnie Rosjanin w 84. minucie rozpoczął akcję bramkową. Po jego dośrodkowaniu gracze Arsenalu musieli potwornie się namęczyć, aby strzelić bramkę. Cudowna interwencja Cesara, poprzeczka, wybicie z linii bramkowej i wreszcie Mikel Arteta wpakował piłkę do bramki.

Wydawałoby się, że Kanonierzy wpakują w derbach jeszcze kilka bramek. Próbowali Ramsey i Cazorla, jednak żaden z nich nie mógł znaleźć sposobu na byłego bramkarza Interu, który zdecydowanie powinien otrzymać nagrodę Man of The Match.

Niespodziewanie w pięciu doliczonych minutach to gracze w biało-niebieskich koszulkach powinni strzelić bramkę. Najpierw po podaniu Taarabta okazji nie wykorzystał Granero, a po chwili Mackie przeprowadził akcję, której nie powstydziłby się sam gwiazdor Barcelony Leo Messi. Gracz QPR minął Artetę, Santosa i Vermaelena, jednak nie był już w stanie pokonać Vito Mannone.

To, co kibice Kanonierów zobaczyli na The Emirates, mogło się podobać. Na uwagę zasługuje świetna gra Sagny i Wilshera. Niestety, Gervinho odniósł kontuzję, która wyglądała dość poważnie. Arsenal pokonał w derbach stolicy Queens Park Rangers 1-0!

Queens Park RangersRaport pomeczowy autor: Kuba Tomaszkiewicz źrodło: własne
PrzeArs komentarzy: 278428.10.2012, 18:58

Bardzo dobry wynik dla nas padł na SB :) szkoda tylko że Manu ze 2 czerwonych nie dostało jeszcze to i oni by sie osłabili ale i tak może być :)!!!! teraz czekamy co wydarzy się w sobote Bo to może być dla nas kluczowy mecz w tym sezonie !! . Go go gunners :)

mitmichael komentarzy: 4924328.10.2012, 18:58

Manchester Clattenburg lepszy od The Blues hahaha dobry tytuł z anglia.goal. Jak tu wygrac z druzyna FA :/

PetrCech_ komentarzy: 4128.10.2012, 18:58

Mam nadzieję że rozjebie... za tydzień ten zasrany manchester.......

Traitor komentarzy: 10308 newsów: 2428.10.2012, 18:58

idz stad trollu

skyrim komentarzy: 807128.10.2012, 18:58

A gol Hujarito + spalony to już mistrzostwo świata.

Masziah komentarzy: 1828.10.2012, 18:57

malyglod, mam nadzieje że to był sarkazm, bo jak serio.. to przerzuć się na oglądanie innego sportu

Nevil komentarzy: 3928.10.2012, 18:57

Dalej, dalej nakręcajcie się jakie to United jest złe :D Aż się miło czyta, i tak wrodzona nienawiść do Robina, którego jeszcze sezon temu chwalliście pod niebiosa :D
A tak po za tym, co United jest winne że mylą się sędziowie? I uszy do góry a puacz off :)

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 128.10.2012, 18:57

mskafc

I wszystko jasne ;/

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12628.10.2012, 18:57

Zniechęcają ludzi do futbolu. Świetnie wyszkoleni piłkarze, bardzo dobre tempo i jak zwykle sędzia stwierdza, że za mało go widać.

Jurr komentarzy: 133128.10.2012, 18:57

A dla mnie nie bylo nurkowania bo najzwyczajniej w swiecie zachaczyl Evans Torresa zawody porwadzone skandalicznie ale do tego juz sedziowie "FA=united" przyzwyczaili.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.10.2012, 18:57

torres czy kartka sluszna czy nie to drewno straszne obecnie...

skyrim komentarzy: 807128.10.2012, 18:57

Obie czerwone słuszne ?
Yo każda powtórka wykazała że Evans sfaulował Torresa, więc skąd ta słuszność ?

kurczak1996 komentarzy: 55128.10.2012, 18:57

korupcja korupcja i jeszcze raz korupcja...

mskafc komentarzy: 579628.10.2012, 18:56

FcArs komentarzy: 127528.10.2012, 18:56

Kolejny teatrzyk sędziow juz za tydzien niestety tym razem naszym kuwa kosztem. ****C OSZUSTÓW!!

pumeks komentarzy: 2080828.10.2012, 18:56

jedyny plus tego wszystkiego, że twarowski nie komentuje meczów premiership juz od dwóch kolejek :-)

... bo dziś by dostał kolejnego orgazmu na wizji :D

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7228.10.2012, 18:55

W ogóle kto do tego dopuścił, żeby David Gill będący jakimś szefem w Mułach, miał stanowisko w FA? Stanowiska w FA powinny być przydzielane ludziom nie mającym nic wspólnego z żadnym angielskim klubem, bo widać czym to skutkuje.

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 128.10.2012, 18:55

Gdzie Webb nie może, tam Clattenburga pośle.

mitmichael komentarzy: 4924328.10.2012, 18:55

FA = Ferguson Association

malyglod komentarzy: 648928.10.2012, 18:55

Dla mnie niestety ( bo nie znoszę i MU i Chelsea ), ale zawody sędziowane poprawnie. Obie czerwone słuszne. Oczywiście faul Ivanovicia nie był spektakularny, ale był.
No i nurkowanie trzeba karać.

maniekmm komentarzy: 4828.10.2012, 18:55

Porażka w sobotę z MU będzie oznaczała 9 pkt straty do nich. To będzie kluczowy moment sezonu a my bez formy.

cycuu89 komentarzy: 7828.10.2012, 18:55

A jak wczoraj Arsenal zdobył gola ?? bo wydaje mi się że wygrał dzięki sędziemu. Więc patrzcie na siebie a nie na innych.

krawiec256 komentarzy: 54228.10.2012, 18:55

Wytłumaczcie mi jedno:

Boją się, że powtórki wideo zabiją ducha gry tzn. zatrzymywanie, odczyt spornych sytuacji itd.

Ale co przeszkadza aby kamery tv wyłapywały pozycje spalone w czasie rzeczywistym ????

skyrim komentarzy: 807128.10.2012, 18:55

Komentatorzy C+ "Błędy sędziowskie są wkalkulowane w tą grę".
Gdy gra United ? To chyba oczywiste że wtedy wszystko jest wkalkulowane.
Dziwne że innym zespołom się to raczej nie przydarza.

TheKomar komentarzy: 69628.10.2012, 18:55

chelsealive przeciążone :D

pumeks komentarzy: 2080828.10.2012, 18:55

taaa ale na stadionie jest taki wieeeelki telebim i widać powtórkę....wystarczyło zerknąć

gunners14 komentarzy: 228428.10.2012, 18:55

Ohhhho komentatorzy już swoja gadka, żal mi ich tak samo jak United.

Theo44 komentarzy: 426428.10.2012, 18:54

NO nic. Lista hanby PL sie wydluza...Webb, Atkinson, Cluttenburg. Tylko powtorki wideo moga to zmienic. Inaczej ta liga zgnije albo sie przepoczwarzy cos na wzor Lalipy, gdzie beda rzadzic 2, 3 najbogatsze kluby a reszta bedzie karana takim "widowiskiem" jak dzisiaj....Paskudny mecz, paskudna niedziela. Dziekuje, dobranoc.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41228.10.2012, 18:54

Cholerni oszuści. Powtórki powinny zostać wprowadzone "jak najszybciej" - a tak to tylko Blatter oczy mydli, że poważnie to rozważają.

steveaoki komentarzy: 76628.10.2012, 18:54

Van Pussy niech sie tak nie podnieca;/

Mongoose komentarzy: 123128.10.2012, 18:54

Persie sie usmiecha bo w Arsenalu nigdy spotkan nie ustawiali. A on przeciez lubi wszystko zwiazane z szelestem kasy.

Agher komentarzy: 278428.10.2012, 18:53

ten mecz to już przeszłość. Ja się bardziej boję o to jak nas oszukają za tydzień...

Aaaa komentarzy: 50528.10.2012, 18:53

zagwiazdkowane jest "pod"

AFC_JUVE_FAN komentarzy: 57128.10.2012, 18:53

ja pierdziele co za mecz...jak zwykle sędziowie dla United...

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078428.10.2012, 18:53

słuszne gwizdy

szymoniq97 komentarzy: 166828.10.2012, 18:53

Złodzieje!

podpressingiem.wordpress.com/2012/10/16/prawda-jest-na-wyciagniecie-reki/

maniekmm komentarzy: 4828.10.2012, 18:52

Pierwszy raz w życiu żal mi Chelsea. Teraz już wszyscy wielcy nam odjechali.

GKS_AFC komentarzy: 871828.10.2012, 18:52

3:2 taki wynik typowalem na meczyki.pl lol xd

gawliq komentarzy: 112128.10.2012, 18:52

Nie będzie powtórek video, bo nie będzie można wtedy ustawiać meczy!

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1428.10.2012, 18:52

Nie wiem kto, ale wiem że Theo jest lepszy od niego, Naniego, Younga razem wzietych. Tylko, że oni jak złpią się za noge to mają karnego od zaraz... symulanty śmierdzące...

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1428.10.2012, 18:52

Zwykle nie lubiłem MU ale po tych meczach z LFC i Chelsea to zwyczajnie ich nienawidzę.

mitmichael komentarzy: 4924328.10.2012, 18:51

Po hicie kolejki Premier League powinien byc taki tytuł newsow - Pilkarze Manchesteru United lepszymi aktorami od Chelsea w teatrze na Stamford Bridge :D W roli glownej sedzia Clattenburg :D

pioafc komentarzy: 4390 newsów: 228.10.2012, 18:51

Wprowadzić powtórki video. Jedyna nadzieja, że będzie jeszcze można mecz obejrzeć z przyjemnością, a nie ze zesmaczeniem. Doprawdy oglądałem 4 mecze w ten weekend i KAŻDY z nich skończył by się innym wynikiem gdyby nie ZŁA decyzja sędziego. Odechciewa mi się oglądania spotkań bo każde z nich jest ustawione.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078428.10.2012, 18:51

chelsea zostałą dzisiaj okradziona z 3 punktów

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1428.10.2012, 18:51

Tego można się było spodziewać po USTAWIONYM meczu z Liverpoolem. Jak MU nic nie gra to banknoty Fergusona pomogą.

skyrim komentarzy: 807128.10.2012, 18:50

Ciężko wygrać z zespołem, który ustawia sobie sędziów i przebieg spotkania wedle własnego uznania.

AFC_JUVE_FAN komentarzy: 57128.10.2012, 18:50

kto tu sie kiedyś kłucił że Valencia dużo lepszy od Walcotta za jeden z argumentów podając to że Valencia ma od Theo lepsze wykończenie, bo nie pamiętam...?

Koroniarz komentarzy: 1016528.10.2012, 18:50

hahahahaha jak muły tak pudłują to jak oni moga wygrać ?? Brawo sedziowie!!!

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 228.10.2012, 18:50