Plan minimum wykonany, Arsenal 1-0 QPR!

Plan minimum wykonany, Arsenal 1-0 QPR! 27.10.2012, 18:44, Kuba Tomaszkiewicz 1933 komentarzy

Najważniejszą informacją dla kibiców Kanonierów przed spotkaniem był powrót Bacary'ego Sagny, a zwłaszcza Jacka Wilshere'a, nowej dziesiątki Arsenalu, jednego z najbardziej utalentowanych graczy w Anglii. Mieli oni pomóc zakończyć beznadziejny wręcz okres drużyny z The Emirates. Po słabym meczu na Carrow Road i kompromitacji w Lidze Mistrzów przeciwko Schalke, Kanonierzy zmierzyli się w derbach Londynu z Queens Park Rangers!

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Od początku wyrysowała się duża przewaga gospodarzy. Napędzani przez tercet Arteta-Wilshere-Cazorla i podłączających się Santosa oraz Sagnę nie pozwolili graczom z Loftus Road zbliżyć się do bramki Mannone.

W 8. minucie po niskim dośrodkowaniu Brazylijczyka i rykoszecie jednego z obrońców QPR, refleksem popisał się Julio Cesar. Najpierw instynktownie odbił piłkę ręką, a następnie w ekwilibrystyczny sposób wykopnął piłkę jak najdalej do przodu. Chwilę później dośrodkowywał Sagna, a Aaron Ramsey trafił głową w poprzeczkę.

Arsenal przeważał także w statystykach. Po 15 minutach podopieczni Wengera mieli 77 procent posiadania piłki.

Jack Wilshere potwierdził swoją dobrą grę w środku pola pierwszą ofensywną akcją. Po klepce z Santim Cazorlą młody Anglik oddał celny strzał, który z problemami obronił bramkarz QPR.

Po tej akcji nastąpiła krótka chwila dekoncentracji Arsenalu. Shaun Wright-Phillips i Jose Bosingwa poprowadzili kilka akcji prawym skrzydłem. Jednak "dominacja" podopiecznych Marka Hughesa skończyła się wraz z mocnym strzałem Girouda z ostrego kąta w 29. minucie. Znowu bez zarzutu Cesar.

Ostatni kwadrans pierwszej połowy toczył się głównie w środkowej strefie boiska. Mieliśmy rzut rożny dla QPR, który zostanie odnotowany, oraz słaby strzał Andre Santosa. Gospodarze, mimo bezbramkowego remisu, zagrali dużo lepiej niż w ostatnich dwóch spotkaniach. Warto dodać, że z trybun mecz obserwował Sir Alex Ferguson.

Druga połowa zaczęła się zupełnie tak samo jak pierwsza. Jednak w 48. minucie tętno wszystkich kibiców Arsenalu gwałtownie się podniosło. Jack Wilshere zwijał się z bólu po ostrym wejściu Estebana Granero. Na szczęście gracz z numerem 10 szybko wrócił do gry.

W 50. minucie bliski pokonania Cesara był napastnik QPR Bobby Zamora. Po chwili David Hoilett lobem pokonał Vito Mannone, jednak wcześniej sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Pierwszą żółtą kartkę w meczu, za kolejny, aczkolwiek dyskusyjny faul na Wisherze otrzymał Granero. Tak samo w 60. minucie został ukarany Giroud za czysty wślizg w piłkę. Sędzia Taylor rozgrywał tragiczne zawody.

Znowu nastąpił przestój w meczu. Arsene Wenger, żeby to zmienić, w 66. minucie dokonał pierwszej zmiany. Zmęczonego Wilshera zastąpił wracający po urazie klatki piersiowej Theo Walcott. Zaraz po tej zmianie bezproduktywnego Lukasa Podolskiego zmienił Gervinho.

Na pierwszą stuprocentową sytuację musieliśmy czekać do 75. minuty. Santi Cazorla znalazł się sam w odległości 10 metrów od bramki Julio Cesara, jednak zamiast profesorskiego wykończenia a la Thierry Henry, musieliśmy patrzeć, jak Hiszpan posyła piłkę podobnie do słynnego już karnego Sergio Ramosa w półfinale Ligi Mistrzów.

79. minucie nastąpił przełom. Po totalnie bezsensownym, żeby nie powiedzieć głupim kopnięciu M'bii w kapitana Arsenalu, Thomasa Vermaelena, obrońca QPR otrzymał czerwoną kartkę.

Tuż po tym kontuzjowanego Gervinho zmienił Andrej Arszawin.

To właśnie Rosjanin w 84. minucie rozpoczął akcję bramkową. Po jego dośrodkowaniu gracze Arsenalu musieli potwornie się namęczyć, aby strzelić bramkę. Cudowna interwencja Cesara, poprzeczka, wybicie z linii bramkowej i wreszcie Mikel Arteta wpakował piłkę do bramki.

Wydawałoby się, że Kanonierzy wpakują w derbach jeszcze kilka bramek. Próbowali Ramsey i Cazorla, jednak żaden z nich nie mógł znaleźć sposobu na byłego bramkarza Interu, który zdecydowanie powinien otrzymać nagrodę Man of The Match.

Niespodziewanie w pięciu doliczonych minutach to gracze w biało-niebieskich koszulkach powinni strzelić bramkę. Najpierw po podaniu Taarabta okazji nie wykorzystał Granero, a po chwili Mackie przeprowadził akcję, której nie powstydziłby się sam gwiazdor Barcelony Leo Messi. Gracz QPR minął Artetę, Santosa i Vermaelena, jednak nie był już w stanie pokonać Vito Mannone.

To, co kibice Kanonierów zobaczyli na The Emirates, mogło się podobać. Na uwagę zasługuje świetna gra Sagny i Wilshera. Niestety, Gervinho odniósł kontuzję, która wyglądała dość poważnie. Arsenal pokonał w derbach stolicy Queens Park Rangers 1-0!

Queens Park RangersRaport pomeczowy autor: Kuba Tomaszkiewicz źrodło: własne
pajdi komentarzy: 378028.10.2012, 19:50

" Gdzie diabeł nie może, tam sędziego pośle " :f

mitmichael komentarzy: 4924328.10.2012, 19:50

@LukO
Nasz ewidentny spalony tez był ewidentny dopiero na powtorce a i tak zrobili z tej decyzji sedziego o uznaniu gola wielka afere.

LukO komentarzy: 3228.10.2012, 19:50

Drugiej zółtej karki dla Torresa nie powinno być, ale wiadomo ne od dziś jaki jest Torres i czego się można po nim spodziewać.
W podobnej zresztą sytuacji dostał zółtą Persi czy tam Chica

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 228.10.2012, 19:49

Nie no to teraz dałeś. Z takiego kąta to nikt ci spalonego nie odgwiżdże, no bo jak?

piootrek2 komentarzy: 101828.10.2012, 19:49

Jeśli ktoś uważa, że torresowi kartka się należała, to jest kibicem MU albo Klatenbergiem. Proste.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.10.2012, 19:48

Ja tam stawiam na Hasleya w meczu z nami. Bye bye 3 punkty.

malyglod komentarzy: 648928.10.2012, 19:48

MiEvo

i dobrze, ty to widzisz i interpretujesz w ten sposób. Ja w inny. Peace.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1428.10.2012, 19:48

@LukO Jakie powtórki? On w momencie podania był za bramkarzem nawet! Komentatorzy nawet to od razy bez powtórki zauważyli a zawodowy sędzia nie widział?

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12628.10.2012, 19:48

malyglod, próbujesz robić definicję kopnięcia. Sędziowie mają karać symulowanie kontaktu. Tutaj symulowania kontaktu nie było, nie było nawet ruchu w kierunku kontaktu. Kontakt był i to po wyraźnym ruchu Evansa w kierunku piłki (w którą nie trafił).

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 228.10.2012, 19:48

Jak nie można ocenić w 100%?
Koleś stał ZA BRAMKARZEM i sędzie liniowy tego nie widział. Jakim prawem?

LukO komentarzy: 3228.10.2012, 19:47

MiEvo

O dziwo ja i paru ludzi, którzy oglądali nie widziali spalonego...
Na powtórce tak..

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1428.10.2012, 19:47

@malyglod Ja będę bronić Torresa bo wiem jak to jest gdy biegniesz i ktoś nawet lekko cię trąci. Lecisz na twarz.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 228.10.2012, 19:46

To nie jest konto Balo.

LukO komentarzy: 3228.10.2012, 19:46

Mievo

Ewidentny spalony to był na powtórce VIdeo!
Żaden sędzia nie mógł być pewien ocenienia tej akcji w 100%. Zwłaszcza, że uczestniczy w tej akcji Chicarito.
Ostatni mecz z Bragą np Chicharito został dwa razy nie słusznie odgizdany spalony.

I proszę o nie używanie w stosunku do mnie takich słów jak "nienormalny" !
Po to jest forum, aby dyskutować,

malyglod komentarzy: 648928.10.2012, 19:45

MiEvo

przecież ja nic nie piszę o sytuacji bramkowej! Co więcej, pisałem wcześniej że nie będę jej oceniał. A wydaje mi się, że spalony był.

Topek

nie przesadzaj. Do sędziego należy też interpretacja przepisów. Nie tylko ich przestrzeganie. Zresztą jak zapiszesz "ducha gry"?
To są detale. Poza tym ja nie piszę nic o bólu itd.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1428.10.2012, 19:43

@malyglod Że co? Dziś w meczu każdy debil widział, że Hernandez wybiegał z bramki i potem dobił. MY! Ludzie przed telewizorami. A zawodowy sędzia liniowy tego nie widzi?

grzybek88 komentarzy: 69228.10.2012, 19:42

podpressingiem.wordpress.com/2012/10/16/prawda-jest-na-wyciagniecie-reki/

po przeczytaniu tego tekstu oraz po dzisiejszym meczu... brak mi słów... (w dupie mam Chelsea i United ale to co robi mafia Fergusona to ludzkie pojęcie przechodzi...)

helzing komentarzy: 327328.10.2012, 19:41

to ze mecz za tydzien bedzie sedziował Webb to jest bardziej niz pewne, oraz przepowiadam z tego miejsca, ze muły bedą miały karnego

malyglod komentarzy: 648928.10.2012, 19:41

MiEvo

niestety, to też mnie martwi. Zapis video jest nieodzowny. Ale nawet wprowadzony, nie będzie dostępny w każdej spornej sytuacji. Pewnie i tak zdecyduje sędzia.
Naprawdę to są szczególy czasami i bardzo trudno ocenić sytuację. My mając 10 powtórek z różnych kamer jesteśmy mądrzy.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 228.10.2012, 19:40

Nawet minimalny kontakt w pełnym biegu powoduję wytrącenie z rytmu. Nie próbuj na siłę ciskać argumentami.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1428.10.2012, 19:40

@LukO Albo jesteś nienormalny albo coś ci się pomieszało. Sugerujesz, że sędziowie mają przymykać oko na gole zdobyte z metrowego spalonego? I to ewidentne? To może od razu zlikwidujmy spalone i niech napastnicy cały mecz sępią pod bramką?

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12628.10.2012, 19:39

malyglod, było przejechanie po bucie. Ani Ty ani sędzia nie jest w stanie ocenić jak bardzo to bolało i czy Torres mógł się skrzywić. Dlatego nie może powiedzieć że to był nur. Faule nie zależą od skali bólu, siły kopnięcia. Dlatego są nawet gwizdane przewinienia bez kontaktu.

Kiedyś może i było lepiej, ale to jest inna dyskusja. Powtarzam, jedna kwestia to: co nam się podoba a co nie, a druga: jak powinien zachować się sędzia, który ma egzekwować przepisy.

Brodziol komentarzy: 14528.10.2012, 19:39

Wy tak piszecie, że najgroźniejszy w meczu z Mułami będzie sędzia. Skąd ta pewność? Wystarczy, że Muły będą prowadzić i sędzia nie będzie musiał pomagać.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1428.10.2012, 19:38

@malyglod Bardziej mnie martwi to, że tego samego dnia w jednym meczu sędzia nie uznaje bramki Suareza zdobytej w 100% prawidłowo a parę godzin później uznaje bramkę oszustów strzeloną z 2 metrowego spalonego. To nie jest football

LukO komentarzy: 3228.10.2012, 19:37

@MiEvo

Zacznij czytać ze zrozumieniem.
CHodziło mi o konkretną akcję, gdzie sędzia ma faworyzować piłkę ofensywną u każdej drużyny. U takiej drużyny, gdzie jest 10 akcji na bramke przeciwnika i takiej gdzie jest ta 1 akcja!

MU zaczęli bronić od strzelenia na 2:0 i to był ich błąd.

A Chelsea nie trzeba było faworyzować aż tak wielce pod polem karnym , bo nie było takiej sytuacji jak Chicharito.

malyglod komentarzy: 648928.10.2012, 19:36

Topek.

chłopie, tam nawet kopnięcia nie było. Kontakt minimalny. Powtarzam, kontakt. A interpretacja przepisów zależy od sędziego.

PS. Co ta Barcelona z wami porobiła. Każdy by widział faule. 10 lat temu w PL to byłoby nie do pomyślenia, żeby każda pipa się przewracała zamiast próbować strzelić bramkę.
Jak tak ma wyglądać piłka, że byle kontakt powoduje, że napastnik pada jak kłoda to to nie jest football.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068728.10.2012, 19:33

@kurczak1996

Warto podkreślić słowo "przypadkowo"

pronik komentarzy: 517928.10.2012, 19:32

David Gill został wybrany nowym wiceprezesem angielskiej federacji piłkarskiej, zastępując na tym stanowisku Sir Dave'a Richardsa. - Czuję zaszczyt z powodu wybrania mnie na wiceprezesa federacji piłkarskiej - powiedział dyrektor wykonawczy Manchesteru United.

ncba komentarzy: 55528.10.2012, 19:32

@cycuu89
wczoraj mieliśmy niepodyktowanego karnego i wiele nieodgwizdanych fauli na naszą korzyść. QPR powinien kończyć mecz w 9.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1428.10.2012, 19:30

@LukO Jesteś śmieszny jak pierd nosorożca. To CHELSEA byli lepsi piłkarsko. TO CHELSEA atakowało cały czas.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12628.10.2012, 19:30

malyglod, to nie jest kwestia interpretacji. Przepis jest jasny

'A direct free kick is awarded to the opposing team if a player

kicks or attempts to kick an opponent'

Evans poszedł na raz, chcąc wybić piłkę i był spóźniony trącając o nogi Torresa. To jest faul, czy Ci się podoba czy nie. Według przepisów nawet nie musi być upadku.

Bark w bark był tylko przykładem.

Ramsi komentarzy: 312928.10.2012, 19:30

Właściwie to nasz gol z qpr był podobny do gola cZiczarito ale sędziowie co tydZień sędZia pod MU. To faworyzowanje mulow jest prostu obrzydliwe.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 228.10.2012, 19:30

Skąd tu się wzięło tyle scumbagów..

kurczak1996 komentarzy: 55128.10.2012, 19:30

w naszym meczu z nimi sędzią zupełnie przypadkowo zostanie pan H.Webb...

FcArs komentarzy: 127528.10.2012, 19:30

Ja wlasnie ide ogladac Atletico Madryt i niesamowitego Falcao ;-)

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 628.10.2012, 19:30

Jutro jest powtórka meczu z QPR na C+gol, ale nie wiem o której. Niektóre strony podają 7;45, a inne, że 8;45 ;/ wie ktoś dokładną godzinę?

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1428.10.2012, 19:29

Ja stawiam, że Verma wyleci. Potem karny dla United bo Persil potknie się o piłkę albo trawa będzie zbyt zielona. Potem Arsenal jakimś cudem wyrówna więc sędzia wywali naszego bramkarza za to, że krzywo spojrzał na Rooneya i rozkaże grać nam bez bramkarza.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.10.2012, 19:29

Ciekawe, że niektórzy nie rozróżniają Bayeru Leverkusen od Bayernu Monachium ;o

koczan_4 komentarzy: 330228.10.2012, 19:28

@Conrado
Ktos na dole pisał, że Webb, ale nic pewnego.

LukO komentarzy: 3228.10.2012, 19:28

O wczorajszym spotkaniu również szybko zapomnieliście?? Spalony Artety to pikuś , co do spalonego Chicharito?

Wezcie się ogarnijcie! To jest piłka, lepiej jest oglądać efektywną piłkę, niż non stop gwizdac na nie korzyść stronie atakującym!

mitmichael komentarzy: 4924328.10.2012, 19:27

Czwarta i ostatnia porażka Manchesteru United w sezonie 2010/11 miała miejsce na Emirates, gdzie zakończone zwycięstwem gospodarzy 1:0 zawody poprowadził Chris Foy. Podobnie jak Atkinson, na przypisanie do kolejnego ligowego meczu MU czekał on później CAŁY ROK.

Niech ten pajac w koncu zakonczy kariere trenerska bo sie juz zygac chce

FcArs komentarzy: 127528.10.2012, 19:27

Ja obstawiam ze van perssij trzeli dwie bramki z rzutów karnyc

Ars3n komentarzy: 1235428.10.2012, 19:27

FcArs
Dokladnie. Zeby tylko city szybko sie ogarnelo i pokazalo mulom.

Rege
Zagralem tasiemca na kuponie i ostatni mecz czyli bayern mi nie wszedl, masakra.

malyglod komentarzy: 648928.10.2012, 19:27

Topek

jasne, przepisy przepisami ( oczywiście ty je interpretujesz lepiej ) a decyzja na boisku decyzją na boisku.

Jakby kontaktem bez faulu była tylko gra bark w bark, to przy rzutach rożnych co chwilę gwizdaliby karne.
To jest nieuniknione - drobne kopnięcia, dotknięcia, popchnięcia. To Evansa nie powodowało upadku, nawet zachwiania. Torres go przeskoczył i się położył.
Przepraszam cię, ale naprawdę kończę ten temat. Nie dojdziemy do konsensusu. Pozostańmy przy swoich zdaniach.