Rozszarpani na strzępy: Wolves 3-1 Arsenal

Rozszarpani na strzępy: Wolves 3-1 Arsenal 24.04.2019, 21:42, Łukasz Wandzel 1461 komentarzy

Po ostatnim meczu na The Emirates przeciwko Crystal Palace zasłużoną krytykę, jak i tą przesadzoną, przyjął głównie Shkodran Mustafi. Niemiecki obrońca nie znalazł się wyjściowej jedenastce na mecz z Wolverhamptonem, ale to nie uszczelniło magicznie defensywy Kanonierów. Popularne Wilki rozszarpały Arsenal, strzelając trzy gole jeszcze w trakcie pierwszej połowy.

Unai Emery przez cały sezon nie potrafi sobie poradzić sobie z tymi samymi problemami, przez co niepoukładana gra w defensywie po raz kolejny zaprzepaściła szasne na trzy punkty w spotkaniu wyjazdowym. Jego drużyna dobrze rozpoczęła spotkanie, po czym wylądowała na deskach, z których do ostatniego gwizdka już nie wstała.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Koscielny, Monreal - Torreira (59' Guendouzi), Xhaka - Mchitarian (58' Kolasinac) - Özil, Iwobi (71' Nketiah) - Lacazette.

Wolves: Patricio - Bennett, Coady, Boly - Doherty, Dendoncker, Neves, Otto - Moutinho (90' Gibbs-White) - Raul (82' Adama), Diogo (78' Cavaleiro).

Unai Emery od początku spotkania postawił na formację z czwórką obrońców. Wybrana przez hiszpańskiego szkoleniowca formacja wydawała się dobrze wyglądać na tle rywali, ale to wrażenie trwało niecałe pół godziny. Kanonierzy starali się kontrolować grę, ale Wolverhampton nacierał na bramkę Arsenalu, co w końcu przyniosło skutek. Do otwarcia wyniku doprowadzili gospodarze w 28. minucie spotkania za sprawą celnego strzału z rzutu wolnego w wykonaniu Rubena Nevesa. Portugalczyk uderzał tuż sprzed szesnastki i nie dał golkiperowi The Gunners szans na reakcję.

Arsenal był w zamknięty na własnej połowie. Na zryw zebrał się w 35. minucie, gdy podanie górą przyjął Alexandre Lacazette z prawej strony pola karnego. Francuz efektownie minął rywala, ale jego strzał pozostawiał wiele do życzenia. Futbolówka po chwili powędrowała na drugą połowę boiska, a po chwili gospodarze mogli cieszyć się już z dwubramkowego prowadzenia. Wilki rozegrały rzut rożny na krótko, a dopiero później zdecydowały się na dośrodkowanie w szesnastkę. Tam defensywa Arsenalu zrobiła sobie piknik i zupełnie niekryty Matt Doherty wygrał główkę w pojedynku z rękami Bernda Leno.

Nadzieje na powrót do meczu uciął jeszcze w trakcie pierwszej połowy Diego Jota. W drugiej doliczonej minucie Portugalczyk goniony przez Henricha Mchitariana zdołał minąć Sokratisa, po czym pokonał Leno, który nieudanie interweniował.

Po przerwie Arsenal wymieniał podanie dookoła szesnastki Wolverhamptonu, ale gęsto ustawieni na swojej połowie gospodarze nie pozwalali Kanonierom znaleźć słabego punktu. Alexandre Lacazette próbował nawet nadziać się na przeciwnika, by wywalczyć rzut karny, ale na taką zagrywkę arbiter słusznie się nie nabrał. Londyńczykom nie udawało się granie w piłkę, więc ich szansą na bramkę był rzut rożny, którego wykorzystali. W 80. minucie po podaniu z rzutu rożnego do siatki trafił Sokratis.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
lukasz845 komentarzy: 454427.04.2019, 15:16

@NineBiteWolf: no akurat Arsenal to czasami stan umysłu, zwłaszcza z Mustafim na obronie :D

Matelko komentarzy: 320527.04.2019, 15:16

@lukasz845: to samo można powiedzieć o Ekstraklasie xD

Tevez komentarzy: 408727.04.2019, 15:16

@radzio_TRN: FFP powstało w zamyśle po to żeby kluby się nie zadłużały. A więc żeby wykluczyć ryzyko bankructwa. Klubom zasilanym przez bogatych właścicieli to nie grozi. FFP ogranicza za to ich rozwój. Np: kluby z Mediolanu choć mają teraz hajs od chińczyków to nie mogą sobie pozwolić na duże transfery bo bilans zysków i strat się nie zgadza.

Ech0z komentarzy: 1040827.04.2019, 15:14

Przegrana totkow nic nie zmieni. Nie wiem cyzm się tak cieszy cię :p

Kowal96 komentarzy: 1758927.04.2019, 15:14

@lukasz845:

W Ekstraklapie jest podobnie.

lukasz845 komentarzy: 454427.04.2019, 15:13

Za to wszyscy kochają Premier League, nawet najsłabsza drużyna potrafi zagrać świetny mecz i się postawić czołówce. Dobra poza Huddersfield oczywiście

Jurr komentarzy: 133127.04.2019, 15:10

Co nam niby daje porazka Spurs jak i tak przegramy z Leicester...

Tevez komentarzy: 408727.04.2019, 15:10

Trzeba przyznać że dawno w Premier League nie był tak mocnych kadrowo średniaków jak Wolves, Watford, Everton, Leicester czy West Ham. Oni każdej topowej drużynie potrafią postawić trudne warunki.

radzio_TRN komentarzy: 2715 newsów: 1327.04.2019, 15:10

@Sobieski14 napisał: "Nieuczciwe praktyki? O czym mówisz? Omijanie luk prawnych w FFP to dla mnie nie jest nic nieuczciwego.
Jakoś bardzo się nikt nie czepia Barcelony że zrobili chyba największy wałek w historii z transferem Neymara, wyszło to na światło dzienne i cisza..."

No jeśli dla Ciebie podpisywanie lewych umów z jakimiś fundacjami, czy innymi firmami-krzakami zarejestrowanymi przez szejka tylko po to, by przelać drogą przekrętu kasę do klubu to jest jedynie "wykorzystywanie luk w FFP", to spoko. xD Dla mnie tyle w tym moralności i uczciwej rywalizacji, co w kupowaniu sobie przez Katar reprezentantów kraju do różnych dyscyplin.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1427.04.2019, 15:09

@darek250s: To taki sezon po prostu dziwny jest. Everton zlał każdego na Goodisson, a sa daleko z tyłu, bo dostaje od Fulham czy Soton srogie lanie.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 627.04.2019, 15:07

Chociaż z byłych Kanonierów wolałbym Jacka zobaczyć.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 627.04.2019, 15:06

Dajesz ich tam Lucas! ;D

mar12301 komentarzy: 2311727.04.2019, 15:06

@darek250s: E no, ale Wovles to ty szanuj i do leszy ich nie wrzucaj.

Furgunn komentarzy: 922427.04.2019, 15:06

@darek250s: A gdyby tak zatrudnić obu jednocześnie? ;)

Ziebka komentarzy: 265927.04.2019, 15:06

Ogólnie to najbardziej szkoda tego meczu z totkami....

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 527.04.2019, 15:04

Patrzcie jak to się zmieniło.

Za Wengera laliśmy leszczy, ale z topką problemy.

Teraz z topką w miarę dobre wyniki, leszcze nas cisną.

mitmichael komentarzy: 4924327.04.2019, 15:03

@polishbrigadesx: nie zgadzam sie, u siebie lisy sa mocne tak samo jak Wilki a my na wyjazdach dalej gramy taka sama kaszane

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020427.04.2019, 15:02

Jutro przerwiemy tą fatalną passę i wygramy. Lisy to trochę słabszy rywal od tych wilków.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1427.04.2019, 15:00

@Marcinafc93: jak zdobędziemy 1 pkt to zbliżymy się na 3 xd

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189927.04.2019, 14:59

Najlepsze to były te obliczenia tutaj kto ile punktów zdobędzie i jak się ułoży tabela na miejscach 3 - 6. Oczywiście przewidywania były takie, że jedni zdobędą w ostatnich 5 spotkaniach 13 punktów, ktoś tam ma jeden trudny mecz to zdobędzie 12, ktoś tam 10. Tymczasem wszyscy przegrywają wszystkie, nawet łatwe spotkania, jakby walczyli o to, żeby broń Boże w top 4 się nie znaleźć.

mar12301 komentarzy: 2311727.04.2019, 14:59

@Marcinafc93: Dlatego napisał na 4 pkt, bo tyle do nich tracimy obecnie xD

Czeczenia komentarzy: 1248427.04.2019, 14:59

Szkoda, że sami sobie robimy krzywdę w lidze, bo można by bez stresu skupić się na LE.

mar12301 komentarzy: 2311727.04.2019, 14:58

Najpierw my jutro zdobądźmy jakiś punkt, bo co z tego że inni tracą jak Arsenal też klasycznie spierdzieli potem :D

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 127.04.2019, 14:57

@Dawid04111: Nie byłbym tego taki pewny, jak zdobędziemy 1 pkt. to będzie dobrze

Furgunn komentarzy: 922427.04.2019, 14:57

A żeby tak Spurs przegrało wszystkie mecze do końca sezonu i odpadło z Ajaxem :D

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1427.04.2019, 14:55

Hahahahah Toty 0:1, czyli zbliżamy się jutro do nich na 4 punkty.

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020427.04.2019, 14:55

Brawo WHU teraz pełna obrona.

mitmichael komentarzy: 4924327.04.2019, 14:55

Jak mloty wygraja to Tottenham nie ma sie czego obawiac bo my i tak przegramy z Lisami. Mecz jednak leci jutro na C+ Sport 2, wczesniej nie było w programie. Skomentuja Piotr Domagała i Rafał Nahorny

dolny komentarzy: 265627.04.2019, 14:54

wszyscy grają pod Arsenal, tylko Arsenal sam rzuca sobie kłody pod nogi...

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 827.04.2019, 14:54

JUż nie będzie fuksa na 1-0 w 90 minucie.

mallen komentarzy: 2123927.04.2019, 14:54