Rozszarpani na strzępy: Wolves 3-1 Arsenal

Rozszarpani na strzępy: Wolves 3-1 Arsenal 24.04.2019, 21:42, Łukasz Wandzel 1461 komentarzy

Po ostatnim meczu na The Emirates przeciwko Crystal Palace zasłużoną krytykę, jak i tą przesadzoną, przyjął głównie Shkodran Mustafi. Niemiecki obrońca nie znalazł się wyjściowej jedenastce na mecz z Wolverhamptonem, ale to nie uszczelniło magicznie defensywy Kanonierów. Popularne Wilki rozszarpały Arsenal, strzelając trzy gole jeszcze w trakcie pierwszej połowy.

Unai Emery przez cały sezon nie potrafi sobie poradzić sobie z tymi samymi problemami, przez co niepoukładana gra w defensywie po raz kolejny zaprzepaściła szasne na trzy punkty w spotkaniu wyjazdowym. Jego drużyna dobrze rozpoczęła spotkanie, po czym wylądowała na deskach, z których do ostatniego gwizdka już nie wstała.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Koscielny, Monreal - Torreira (59' Guendouzi), Xhaka - Mchitarian (58' Kolasinac) - Özil, Iwobi (71' Nketiah) - Lacazette.

Wolves: Patricio - Bennett, Coady, Boly - Doherty, Dendoncker, Neves, Otto - Moutinho (90' Gibbs-White) - Raul (82' Adama), Diogo (78' Cavaleiro).

Unai Emery od początku spotkania postawił na formację z czwórką obrońców. Wybrana przez hiszpańskiego szkoleniowca formacja wydawała się dobrze wyglądać na tle rywali, ale to wrażenie trwało niecałe pół godziny. Kanonierzy starali się kontrolować grę, ale Wolverhampton nacierał na bramkę Arsenalu, co w końcu przyniosło skutek. Do otwarcia wyniku doprowadzili gospodarze w 28. minucie spotkania za sprawą celnego strzału z rzutu wolnego w wykonaniu Rubena Nevesa. Portugalczyk uderzał tuż sprzed szesnastki i nie dał golkiperowi The Gunners szans na reakcję.

Arsenal był w zamknięty na własnej połowie. Na zryw zebrał się w 35. minucie, gdy podanie górą przyjął Alexandre Lacazette z prawej strony pola karnego. Francuz efektownie minął rywala, ale jego strzał pozostawiał wiele do życzenia. Futbolówka po chwili powędrowała na drugą połowę boiska, a po chwili gospodarze mogli cieszyć się już z dwubramkowego prowadzenia. Wilki rozegrały rzut rożny na krótko, a dopiero później zdecydowały się na dośrodkowanie w szesnastkę. Tam defensywa Arsenalu zrobiła sobie piknik i zupełnie niekryty Matt Doherty wygrał główkę w pojedynku z rękami Bernda Leno.

Nadzieje na powrót do meczu uciął jeszcze w trakcie pierwszej połowy Diego Jota. W drugiej doliczonej minucie Portugalczyk goniony przez Henricha Mchitariana zdołał minąć Sokratisa, po czym pokonał Leno, który nieudanie interweniował.

Po przerwie Arsenal wymieniał podanie dookoła szesnastki Wolverhamptonu, ale gęsto ustawieni na swojej połowie gospodarze nie pozwalali Kanonierom znaleźć słabego punktu. Alexandre Lacazette próbował nawet nadziać się na przeciwnika, by wywalczyć rzut karny, ale na taką zagrywkę arbiter słusznie się nie nabrał. Londyńczykom nie udawało się granie w piłkę, więc ich szansą na bramkę był rzut rożny, którego wykorzystali. W 80. minucie po podaniu z rzutu rożnego do siatki trafił Sokratis.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

M: Bo Ty mnie stresujesz.
U: Ja CIe k.... stresuje ?! Trenujesz codziennie i wszystko to jak krew w piach!

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 626.04.2019, 21:39

@pLYTEK:

Jeżeli piłkarz zagra 5 spotkań, musi dostać medal. Kluby otrzymują 40 medali do rozdzielenia i jak chcą, mogą dać medale też innym zawodnikom.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 826.04.2019, 21:34

@lays: ale Łaguta dziś jest piękny. Mecz trudny jak szlag 30-30

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 826.04.2019, 21:33

Dawaj Piast róbcie majstra

aguero10 komentarzy: 856826.04.2019, 21:27

Niby Liverpool nie ma wybitnego składu ale jest to dobrze poukładane od obrony po atak .

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.04.2019, 21:26

@Sparku: tu masz historie taką w słupku

pLYTEK komentarzy: 411826.04.2019, 21:25

@Glajskor:
Dzieki za info, czyli dziś wyczuwam 'debiut' OXa w tym sezonie premier league, myślę ze Klopp przy minimum dwubramkowym prowadzeniu wpusci anglika na ostatni kwadrans.

To teraz następne pytanie: ile razy zawodnik musi wystąpić/być w kadrze meczowej, żeby otrzymać medal za mistrzostwo kraju ? (Kojarze ze wasylowi zabraklo niewiele i to bylo cos kolo 6 meczow ale nie pamietam dokladnie na jakiej zasadzie to działa)

Kysio2607 komentarzy: 1336026.04.2019, 21:23

Robertson jest niesamowity :D Jak to jest mozliwe, ze po jego wrzutach taki Mane ładuje bramy z głowy xD

Kysio2607 komentarzy: 1336026.04.2019, 21:17

Na razie najgrozniejszą bronią Liverpoolu jest chęć krótkich podań Terrierow kiedy są na swojej polowie xD

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 626.04.2019, 21:12

Widać w sumie, że Arsenal U23 ma coś ze starszych kolegów, bo będąc na 2 miejscu w Premier League 2, są w czołówce jeżeli chodzi o stracone gole. Za to nie mają sobie równych w ilości strzelonych.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214326.04.2019, 21:11

Sparku komentarzy: 340226.04.2019, 21:09

Wie ktoś wogóle jak się ten Vinai Venkatesham znalazł i kim on tutaj był i jak długo?

Kysio2607 komentarzy: 1336026.04.2019, 21:08

rozwala mnie to jak ekipa slaba jak barszcz ma staly fragment (czyli jak dla nich swietna szansa xD), który kopią albo na wysokości kolana albo przerzucają pod drugą chorągiewkę :D kopnąc stojącą piłkę - za trudne

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9226.04.2019, 21:02

@Jacek1s napisał: "Bo jeśli drugie to nie mogę się doczekać tych piłkarzy w pierwszym zespole Arsenalu."

to życzę cierpliwości, bo Arsenal w ogóle nie stawia na młodych. W ogóle to może przesada, ale mało.

Jacek1s komentarzy: 764626.04.2019, 20:52

U23 mają świetne staty, ciekawe z czego to wynika? Ci rywale tacy słabi czy my tacy mocni? Bo jeśli drugie to nie mogę się doczekać tych piłkarzy w pierwszym zespole Arsenalu.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 826.04.2019, 20:50

@Kowal96: niech się obudzi, bo się zes**ł.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.04.2019, 20:45

piękna ta nasza ekipa

Od lewej
Vinai Venkatesham - Managing Director
Unai Emery - Director of human resources
Andrzej Grabowski
Rau Sanllehi- Director of Football at Arsenal F.C.

Glajskor komentarzy: 106126.04.2019, 20:34

@pLYTEK napisał: "Ox zagrał jakiś mecz już po kontuzji ?"

Brał udział w dwóch spotkaniach U23, w pierwszym zszedł z boiska po 40 minutach z powodu urazu mięśniowego, w kolejnym zagrał 45 minut(zalecenie Kloppa). 2 dni temu minął rok od meczu z Romą w którym się zerwał.

pLYTEK komentarzy: 411826.04.2019, 20:27

Ox zagrał jakiś mecz już po kontuzji ?

Kowal96 komentarzy: 1758926.04.2019, 20:24

"Moze jestem naiwny ale wierze ze wygramy z Chelsea, pozniej oni zremisuja z Watford a my wygramy 2 mecze i bedziemy w top4 Arsenalu nawet nie biore pod uwage bo skoncza na 6. Wiara to jedyne co nam pozostalo a wiec Manchester nie zawiedz mnie :)"

No nieźle.

Kowal96 komentarzy: 1758926.04.2019, 20:23

Herrera jednak w PSG, ciekawe kim go zastąpią w United.

Traitor komentarzy: 10307 newsów: 2426.04.2019, 20:22

Shaqiri nie przytulil sie z kloppem, ze nie gra wgl czy co?

veron komentarzy: 459226.04.2019, 20:21

Ten cały Sako, gol, asysta i wywalczony karny w 10 minut, szkoda, że tak mało szans dostawał

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 626.04.2019, 20:18

Arsenal U-23 w 17 minucie prowadzi 3:0 z Leicester. Mogliby starsi koledzy pójść w ich ślady ;p

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.04.2019, 20:14

szaka gol

ZielonyLisc komentarzy: 2028526.04.2019, 20:11

Piękna pogoda, słoneczka, lato w mieście, jest na co popatrzeć 8)

Dominik11 komentarzy: 2017126.04.2019, 20:11

Kevin Campbell były piłkarz Arsenalu.

10 piłkarzy za słabych na grę w zespole Arsenalu.

Tevez komentarzy: 408726.04.2019, 19:55

Ale to nie jest kwestia tego ile to razy Emery w byłych klubach zbierał baty na wyjazdach. To jest wina piłkarzy którzy reprezentują ten klub. Już w ostatnim sezonie Wengera mogliśmy zaobserwować że gra w delegacjach wygląda coraz gorzej. Ci sami zawodnicy zawodzą gdy tylko przychodzi im zagrać pod presją na wrogim terenie.

mar12301 komentarzy: 2313726.04.2019, 18:34

@FabsFAN: Arsenal miałby więcej, gdyby miał obronę. :P

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189926.04.2019, 18:11

@FabsFAN:

Nie no jasne, to nie problem trenera, że jego drużyna przegrywa, to jedynie problem ogrodnika i dozorcy

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 326.04.2019, 18:00

@Traitor:
United mialoby więcej, gdyby na bramce nie stał ręcznik.

schnor25 komentarzy: 1854626.04.2019, 17:52

Dobra zobaczymy co w tym sezonie ugramy, zawsze można dać drugi rok Unaiowi na poprawę rezultatów (włączając kupno/sprzedaż zawodników), albo wykonać krok (którego się nie spodziewam, nie u Nas) i zatrudnić nowego szkoleniowca, np. Beniteza (no bo nie przecież zaklepanego od dawna przez RB Lipsk Nagelsmanna), który pewnie zrobił porządek w defensywie.

@Racjonalny:
To nie problem Emeryta, ze Arsenal w ogole nie wygrywa na wyjezdzie. Zobacz sobie ostatni sezon. Tam byla chyba kilkumiesieczna passa, az Papcio przelamal sie przeciwko Burnleyowi na koniec sezonu. Po prostu w tej druzynie graja patalachy.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 226.04.2019, 17:23

@kanapka:
Dokładnie.
Suarez to jeden z największych pomyłek Arsenalu w ostatnich latach....

Pablo19 komentarzy: 37326.04.2019, 17:21

@Racjonalny: Każdy projekt musi potrwać i przy odpowiednich transferach zobacz na Lfc gdzie byli kilka lat temu

Klama komentarzy: 3971 newsów: 226.04.2019, 17:13

Kto waszym zdaniem dał więcej Arsenalowi z dwóch MISTRZOWSKICH wypożyczeń w zimowym okienku?
Talent z Barcelony, Denis Suarez czy Kim Kallstrom? ;)

Dla mnie jednak potężny Szwed, z nim w składzie coś wygraliśmy chociaż ;p

Racjonalny komentarzy: 6826.04.2019, 17:12

Emery dobry trener a to dobre :D
Gościu który w Sevilli nie wygrał żadnego meczu na wyjeździe teraz przenosi swoją "wiedzę "do Arsenalu i nie umie dotrzeć do drużyny i wyniki wyjazdowe są jakie są.
Poprzednik pisał coś o walce o mistrzostwo, kolego Arsenal niestety to nie klub który będzie bił się się takie cele i chyba powinieneś to wiedzieć. Pozostaje się cieszyć kryzysem Chelsea i United bo tak 6 miejsce to byłby maks.

Kowal96 komentarzy: 1758926.04.2019, 17:05