Walka o Ligę Mistrzów. Arsenal - MU

Walka o Ligę Mistrzów. Arsenal - MU 10.03.2019, 09:48, Kamil Garczorz 1041 komentarzy

Arsenal podejmie na własnym boisku Manchester United. Zawsze tym pojedynkom towarzyszyły szczególne emocje, a teraz jeszcze oba zespoły spoglądają na pierwszą czwórkę, która da awans do Ligi Mistrzów.

Manchester United po objęciu sterów przez Ole Gunnara Solskjaera diametralnie się zmienił. Przed dołączeniem Norwega Czerwone Diabły miały 11 punktów straty do Arsenalu, teraz mają punkt przewagi. Piłkarze z czerwonej części Manchesteru ostatni ligowy mecz przegrali 16 grudnia z Liverpoolem, a w ostatniej kolejce po ciekawym meczu pełnym zwrotów akcji wygrali 3-2 z Southamptonem. Goście będą bardzo podbudowani tym, co stało się w Lidze Mistrzów. Manchester przegrał pierwszy mecz z PSG 0-2, ale w środę w Paryżu odrobili straty i po wygranej 3-1 wywalczyli awans do ćwierćfinału.

Odrobinę inne nastroje panują w Londynie, gdzie Kanonierzy nie potrafią ustabilizować swojej formy. Podczas gdy ich rywale wgrali w Paryżu z PSG, Arsenal przegrał z Rennes w Lidze Europy 3-1. A w ostatniej kolejce ligowej zremisowali na Wembley z Tottenhamem 1-1. Trzeba przyznać, że Arsenal na własnym boisku, a na obym obiekcie, to dwa inne zespoły. Na własnym boisku gra The Gunners wygląda zupełnie inaczej, w ostatnich dwóch spotkaniach na Emirates wygrali kolejno z Bournemouth 5-1 oraz Southamptonem 2-0.

Unai Emery nie może narzekać na kontuzje, poza kadrą znajdują się piłkarze, którzy urazy leczą już od kilku miesięcy, czyli Welbeck, Holding i Bellerin. Jednak dużą stratą może być brak Lucasa Torreiry, który w starciu z Tottenhamem dostał czerwoną kartkę. W Manchesterze United niepewni występu są Matić i Herrera, ale Solskjaer przyznał, że ma nadzieje, że będą dostępni na dzisiejsze spotkanie.

To będzie jubileuszowe starcie. Oba zespoły spotkają się w lidze po raz 200. W trwającym sezonie spotkają się już trzeci raz. W poprzednim meczu, który również był rozgrywany na Emirates, Czerwony Diabły zwyciężyły 3-1, a w lidze na Old Trafford padł remis 2-2.

Spoglądając na obecną formę obu drużyn faworytem wydaje się Manchester United, ale należy wziąć pod uwagę to, że mecz odbędzie się w Londynie na Emirates, z której Kanonierzy zrobili swoją twierdzę. Arsenal na własnym boisku oraz Arsenal na obcym obiekcie to dwie inne drużyny. Kanonierzy nie przegrali 14. ostatnich starć rozgrywanych na ich stadionie.

Rozgrywki: Premier League

Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium

Data: Niedziela, 10 marca, godzina 17:30 czasu polskiego

Skład Kanonierzy.com: Leno - Mustafi, Sokratis, Koscielny -Maitland-Niles, Guendouzi, Xhaka, Monreal - Mkhitaryan - Lacazette, Aubameyang

Typ Kanonierzy.com: 3:2

Manchester UnitedPremier LeagueZapowiedź autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
Babil komentarzy: 22110.03.2019, 19:22

Napisz jeszcze 20 komentarzy pod rząd...

wnw46 komentarzy: 182210.03.2019, 18:53

aubamajang WON!!!!!!!!!!!!!!!!!!! co to za strzal ciamajda juz girud lepszy!!!!!!!!!!!

wnw46 komentarzy: 182210.03.2019, 18:47

niles kontuzja co 3 mecze z czego teraz sa ci pilkarze...plastik

Patriko komentarzy: 528710.03.2019, 18:46

Nie Ozil a Obama pierwszy do zmiany, turek chociaż potrafi jeszcze przyjąc piłkę i wykonac proste podanie, Gabończyk niestety co pisze z żalem, ale w ostatnich tygodniach gra jak sabotażysta

PrzeArs komentarzy: 278410.03.2019, 18:45

Czerwo powinno być dla pogby.celowy atak na głowę rywala!!

wnw46 komentarzy: 182210.03.2019, 18:44

i co bez kartki????

Mickeylo komentarzy: 272910.03.2019, 18:43

ktoś jeszcze wątpi w talent Leno ?

Habiwin komentarzy: 41010.03.2019, 18:43

@wnv46

Jaki spalony? Stali w jednej linii. No chyba, że uważasz, że ręką też można zdobyć bramkę

wnw46 komentarzy: 182210.03.2019, 18:42

@cvp: tylko i wylacznie

lukaku na spalonym oczywiscie nie widzi

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 210.03.2019, 18:38

Bernd Neuer Leno

cvp komentarzy: 110510.03.2019, 18:32

United coś ustrzeli. Jak chcemy to wygrać to i my musimy.

softgreat komentarzy: 208110.03.2019, 18:31

kogo sciagamy ozila czy aube? pewnie wskoczy elneny albo guendozi

MarcinTBG komentarzy: 8910.03.2019, 18:28

koło 60 min dałbym Iwobiego za Aubameyanga, chyba że ten się poprawi na początku drugiej połowy

Leehu komentarzy: 1049610.03.2019, 18:27

De Gea myślał że grają w zbijaka i uciekał od piłki. :D

Leehu komentarzy: 1049610.03.2019, 18:26

@Arsenal96l: Niles moim zdaniem daje radę, miał kilka ładnych wejść do ofensywy, a w defensywie też raczej nigdzie nie zawinił jakoś mocno, Auba to bez formy jest od początku lutego, a Ozil... czekamy na jeden magiczny moment, jakiejś tragedii nie gra, więc moim zdaniem może zostać tak jak pozostała dwójka.

kylo100 komentarzy: 368010.03.2019, 18:26

Byle wygrana. Ciekawe ilu z devilpage przyjdzie. Obstawiam z ciemno nikt ;]

schnor25 komentarzy: 1854610.03.2019, 18:26

@piter1908: żeby nie zdechły w wodzie? ;)

FanekAFC komentarzy: 511210.03.2019, 18:25

Auba najgorszy, Niles swój słaby poziom. Xhaka najlepszy, aż sam nie wierze że to napisałem.

pulver19 komentarzy: 710.03.2019, 18:25

Może doczekam się zmiany Ozila już w przerwie.

Kaniecha komentarzy: 8210.03.2019, 18:25

Największe niebezpieczeństwo może nadejść z prawego skrzydła. AMN nie ogarnia, ale i tak najważniejsze że nie gra tam Lichy. Ostatnio te pierwsze połowy wychodzą nam na plus obyśmy w drugiej nie dali ciała. Druga brameczka dała by więcej pewności siebie.

pumeks komentarzy: 2080810.03.2019, 18:24

@Topek:

Za fergiego była sraczka i masa błędów.
Dziś jest niezły pressing przez 25 minut, gol i prowadzenie do przerwy.

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36210.03.2019, 18:24

*bedzie

Lukagor komentarzy: 510.03.2019, 18:24

Macie jakiegoś linka najlepiej PL?

Nomad (zawieszony) komentarzy: 268310.03.2019, 18:24

pewnie nikt nie zejdzie po przerwie, bo trzeba bylo zmienic totalnie formacje. ale taki iwobi by sie przydał na rozruszanie XDD

schnor25 komentarzy: 1854610.03.2019, 18:24

No i ponownie mam wątpliwości co do pracy sędziów asystentów. Powtórki na SNWL wołają o pomstę do nieba.

piter1908 komentarzy: 510310.03.2019, 18:24

@schnor25 napisał: "Druga bramka potrzebna jak tlen rybie. W końcu United strzeli, ileż można farcić słupkami, porzeczkami."

Tylko po co Rybie tlen????????????

:D

mitmichael komentarzy: 4924310.03.2019, 18:23

Nowy głowny, chodzcie bo nudno xD

Patriko komentarzy: 528710.03.2019, 18:23

Ostatnie 15 minut pierwszej połowy to "padaka" w drugiej połowie trzeba całe 45 minut zapieprzać jak w pierwszych 30, bo inaczej to różnie się to może skończyć

Habiwin komentarzy: 41010.03.2019, 18:23

Musi ich Unai ogarnąć w przerwie, bo choć początek mieliśmy bardzo dobry, to po stracie bramki to United gra lepiej. Jeśli nic się nie zmieni to możemy 3 punktów nie dowieźć

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57310.03.2019, 18:23

ozil obowiązkowo do zmiany, zastanowiłbym się poważnie nad aubą i zmienił tę formację, bo nic dobrego z tego nie wychodzi

pumeks komentarzy: 2080810.03.2019, 18:23

muły są bardzo blisko swojego farta.......

Końcówka połowy za nerwowo, chaotycznie i za dziko z przodu.

Leehu komentarzy: 1049610.03.2019, 18:23

Co ten Xhaka tak agresywnie przecież trafiłby tego Freda w twarz (a to wysoki zawodnik nie jest) i całą drugą połowę gralibyśmy w 10 tak się nie robi szczególnie jak do przerwy zostało kilka sekund. A tak poza tym to chyba gracz meczu. :D

Druga bramka by sie przydała, w koncu skonczy sie fart i wpadnie jakis babol albo nie daj Boze Sokratis wyleci i bedziemy grali w 10tke. Jak spierdzielic dobre staty (8 z rzedu wygranych na Emirates) to oczywiscie z MU bo oni sa dla nas pechowi

Papaciok komentarzy: 438710.03.2019, 18:22