Ważne zwycięstwo ze Świętymi 2-0!

Ważne zwycięstwo ze Świętymi 2-0! 24.02.2019, 16:17, Patryk Bielski 1264 komentarzy

Kanonierzy planowo wypunktowali w dzisiejszym meczu zespół Southamptonu i dzięki bramkom Lacazetta oraz Mchitariana zwyciężyli 2-0. Trzy punkty w meczu ze Świętymi oznaczają, że podopieczni Unaia Emery'ego choć na chwilę wracają na czwarte miejsce w ligowej tabeli i pozwalają z optymizmem zapatrywać się na walkę o Ligę Mistrzów.

Arsenal: Leno - Lichsteiner (56' Koscielny), Mustafi, Sokratis, Kolasinac - Torreira, Xhaka - Mchitarian, Ramsey (63' Özil), Iwobi (75' Aubameyang) - Lacazette.

Southampton: Gunn - Bednarek, Vestergaard, Stephens (46' Austin) - Valery, Hojbjerg, Romeu, Ward-Prowse, Targett - Armstrong (46' Obafemi (65' Elyounoussi)), Redmond.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili piłkarze Ralpha Hasenhüttla. W 3. minucie meczu nie popisała się defensywa Arsenalu, której z łatwością uciekł Redmond. Angielski pomocnik po minięciu Mustafiego znalazł się oko w oko z Berndem Leno, jednak górą okazał się Niemiec.

Chwilę później było już 1-0 dla Kanonierów. Po sporym zamieszaniu w szestnatce do piłki na prawej stronie pola karnego dopadł Mchitarian, który centrostrzałem dograł ją na piąty metr do Lacazetta, a Francuz sprytnie dołożył nogę.

Southampton nie dawał za wygraną i chciał błyskawicznie wyrównać straty. Między innymi za sprawą strzału Matthew Targetta, jednak dobrze na linii bramkowej spisywał się Leno.

W 17. minucie bramkę na 2-0 zdobył Mchitarian. Goście sami sprezentowali tego gola podopiecznym Unaia Emery'ego. Angus Gunn niefortunnie wybił futbolówkę wprost pod nogi Iwobiego, który zagrał ją w pole karne, a ta odbijając się jeszcze od jednego z piłkarzy Southamptonu wylądowała wprost pod nogami Ormianina.

W końcówce pierwszej połowy Alexandre Lacazette miał znakomitą okazję do zdobycia kolejnego gola. Francuz po wyłożeniu piłki przez Mustafiego przestrzelił jednak z piątego metra.

Ralph Hasenhüttl od razu po przerwie zareagował na boiskowe poczynania swojego zespołu i przeprowadził zmiany. Na boisku pojawili się dwaj napastnicy - Michael Obafemi oraz Charlie Austin. Sygnał do ataku po błędzie Granita Xhaki już w pierwszych minutach drugiej połowy dał James Ward-Prowse, jednak strzał Anglika sprzed pola karnego minął bramkę gospodarzy.

Po uderzeniu pomocnika Świętych na murawie zapanowała "piknikowa" atmosfera. Mecz przypominał bardziej końcówkę starcia Polaków z Japończykami na zeszłorocznym Mundialu, niż spotkanie o punkty w angielskiej Premier League. Piłkarze obu ekip raczej nie garnęli się do ataku, a dwubramkowe prowadzenie wyraźnie zadowalało Kanonierów.

Warto odnotować, że w 75. minucie kontuzji mięśniowej doznał Alex Iwobi, którego na murawie zmienił Aubameyang. Gabończyk rozruszał nieco poczynania ofensywne Kanonierów, jednak kiedy dochodził już do sytuacji strzeleckich, był nieskuteczny.

W końcówce meczu swoją szansę miał jeszcze obrońca Świętych Matthew Targett, ale jego strzał z woleja sprzed pola karnego świetnie wybronił Leno.

Oceń piłkarzy po meczu z Southamptonem

Zarówno skrót spotkania jak i cały mecz możecie zobaczyć TUTAJ.

Raport pomeczowySouthampton autor: Patryk Bielski źrodło: własne
polandblood komentarzy: 10486 newsów: 126.02.2019, 21:40

Co do Diaby'ego,

Arséne Wenger speaking about Abou Diaby in November 2014: "He is not a fragile player. He was the victim of an assassin's tackle that went unpunished." https://t.co/saHu4LlbeS

FabsFAN komentarzy: 1784026.02.2019, 21:39

Suso - Borini - Calhanoglu

Magiczny trojkat zawodnikow na poziomie czempjonszip

Adu komentarzy: 486426.02.2019, 21:39

@TheBestGooner

Nie ten link xD ciekawe masz linki w schowku, tak jak mówiłem jestem tolerancyjny, ale zostaw mnie w spokoju :D

Chopinno komentarzy: 328226.02.2019, 21:38

@TheBestGooner: z Bartkiem największy problem to właśnie to, że nie gra :D

TheBestGooner komentarzy: 305326.02.2019, 21:37

@MarkOvermars: Donnaruma to taki włoski Bartek Drągowski. Niby fajnie młody, i w ogóle ale coś tam nie gra.

MarkOvermars komentarzy: 537026.02.2019, 21:36

Jak patrze na tego Donnarumne to mój bóziu, jeszcze nie ten poziom

TheBestGooner komentarzy: 305326.02.2019, 21:35

@Fabri4: Nie ten link. Każdemu może się pomylić. Ten drugi jest fajny.

@mar12301

Patrząc na nasze osiągnięcia przez ostatnie 11 lat, trenera, grę itd, osaczedzilem sobie jakieś 12 tysięcy komentarzy które skończyło by się warnem :p

Fabri4 komentarzy: 7464 newsów: 4826.02.2019, 21:27

Immobile XDD

Adu komentarzy: 486426.02.2019, 21:27

Zainteresowania pompki między dupa, piszesz mi o grabiach w dupie, jestem tolerancyjny ale odczep się odemnie gościu

mar12301 komentarzy: 2094526.02.2019, 21:27

@Adu: 11 lat i tyle komentarzy :D

Dopiero wtedy się zauważa jakim się jest spamerem :D

mistiqueAFC komentarzy: 2662526.02.2019, 21:26

Śliczna bramka.Pociska wypuścił jak trzeba.Mecz Milanu chwilkę oglądałem na telefonie i stwierdzam, że mecz w Newcastle stoi na dużo wyższym poziomie.

kylo100 komentarzy: 78326.02.2019, 21:22

Adu będzie rewanż niezależnie od wyniku.

kanapka komentarzy: 2899 newsów: 726.02.2019, 21:20

a jakiś seksiak link do tego meczu?

Adu komentarzy: 486426.02.2019, 21:20

Co? xD chłopie skończ.

TheBestGooner komentarzy: 305326.02.2019, 21:19

@Adu: No, jednak nie jesteś aż tak przywiązany do nich.

TheBestGooner komentarzy: 305326.02.2019, 21:17

@Adu: wyjmij kolego grabie z dupy, bo cie za mocno uwierają.

gunners007 komentarzy: 892526.02.2019, 21:16

Ciekawe meczycho Newcastle-Burnley. Szkoda, że nie mogę obejrzeć.
Interesujące czy Rondon coś strzeli, ludzie się na niego rzucili w FPL, a w meczu z Huddersfield Rondon miał ciężkie życie i nie było mu łatwo dojść do dobrej sytuacji. A Burnly wróciło do dobrej formy i jest niewygodnym rywalem.

@EroLDN:
Jesli szybko nie zejdzie Suso, to wtopisz pieniadze.

EroLDN komentarzy: 3226.02.2019, 21:13

@Adu:
Nie wiem, ale postawiłem na Milan. Dobry kurs.

ocwpremiers komentarzy: 34126.02.2019, 21:13

Panie i Panowie, macie linki do reeditow bo znowu lecą w ch..

Adu komentarzy: 486426.02.2019, 21:13

Nie pajacuj bo na nikim wrażenia nie robisz.

@KapitanJack10:
Wrzuciłem też link na pewną stronę poświęconą piłce. Już dostałem info zwrotne, że poleciały głosy :)

TheBestGooner komentarzy: 305326.02.2019, 21:12

@Adu: kapitanowie grają w warcaby.

FabsFAN komentarzy: 1784026.02.2019, 21:12

Jaki ten Suso jest SŁABY

Adu komentarzy: 486426.02.2019, 21:11

Szybkie pytanie, w wypadku remisu Milan - Lazio jest rewanż czy dogrywka karne?

TheBestGooner komentarzy: 305326.02.2019, 21:09

Ma ktoś coś marki feewear z 50style? Fajne, niefajne, warto, nie warto?

KapitanJack10 komentarzy: 138226.02.2019, 21:08

@Papaciok: Lepszej reakcji nie mogłem oczekiwać :D wejście do 2 rundy praktycznie pewne. Potem dopiero od 02 do 07 będą wasze głosy cenne jak złoto w finałowym etapie :D

mistiqueAFC komentarzy: 2662526.02.2019, 21:01

@lays: Rodgers to jest rzadiak.Nie lubię to, w ogóle nie doceniam i mam nadzieje, że szybko wyleci z Premier League.

mistiqueAFC komentarzy: 2662526.02.2019, 20:59

@kanapka: Newcastle z Burnley.Właśnie się zaczyna