Zatrzymać portugalską watahę: Wolves vs Arsenal

Zatrzymać portugalską watahę: Wolves vs Arsenal 23.04.2019, 22:38, Michał Liszkowski 978 komentarzy

Miniona kolejka angielskiej Premier League była dla kibiców Kanonierów prawdziwym emocjonalnym rollercoasterem - z jednej strony punkty zgubili wszyscy rywale w walce o czołową czwórkę, z drugiej stracił je również Arsenal, niespodziewanie przegrywając na własnym boisku z Crystal Palace 2:3. Podopieczni Unaia Emery'ego wciąż mają jednak los w swoich rękach, a plamę z niedzielnego spotkania mogą zmazać już w najbliższą środę. Zadanie to nie będzie jednak proste, ponieważ czeka ich wyjazd na Molineux Stadium, gdzie zmierzą się z Wolverhamptonem.

Beniaminek nie potrzebował wiele czasu na zaadaptowanie się w Premier League i wciąż ma realne szanse na zakończenie sezonu na 7. miejscu w tabeli. Popularne Wilki stały się prawdziwą zmorą dla drużyn z czołowej szóstki - na swoim koncie mają już zwycięstwa z Chelsea, Manchesterem United i Tottenhamem. W ostatnim czasie podopieczni Nuno Espirito Santo nie znajdują się jednak w najlepszej dyspozycji - trzy punkty zdołali zdobyć w zaledwie jednym z ostatnich pięciu ligowych spotkań. Ponadto zaznali niezwykle bolesnej porażki w półfinale pucharu Anglii z Watfordem. Wolverhampton prowadził już 2:0, ale Szerszenie zdołały doprowadzić do remisu i ostatecznie zwyciężyły po dogrywce dzięki bramce Gerarda Deulofeu w 104. minucie.

Na szczęście dla Nuno Espirito Santo kontuzje trzymają się z dala od jego drużyny i wszyscy gracze są gotowi, by w środę pojawić się na murawie. O takim komforcie może tylko pomarzyć Unai Emery, który nie będzie mógł skorzystać z usług Aarona Ramseya, Denisa Suareza, Hectora Bellerina, Roba Holdinga i Danny'ego Welbecka. Pod znakiem zapytania stoi występ Granita Xhaki, a według ostatnich plotek do autokaru jadący do Wolverhampton nie wsiądzie również Pierre-Emerick Aubameyang.

Historia spotkań pomiędzy obiema drużynami zdecydowanie przemawia za Arsenalem - po raz ostatni Kanonierzy musieli uznać wyższość Wilków w sierpniu 1979 roku. Od tego czasu londyński klub 16-krotnie był górą i 4 razy podzielił się punktami z zespołem z Molineux. Jeden z remisów miał miejsce w listopadzie minionego roku na Emirates Stadium, a mecz w ramach 12. kolejki Premier League zakończył się wynikiem 1:1. Jako pierwsi prowadzenie objęli goście za sprawą gola Ivana Cavaleiro w 13. minucie spotkania. Podopieczni Unaia Emery'ego nie stwarzali wielu dogodnych sytuacji bramkowych i przez długi czas wydawało się, że Wolverhampton przerwie trwającą od 15 meczów passę bez porażki Arsenalu, ale wreszcie w 86. minucie futbolówka po "centrostrzale" Henricha Mchitariana zatrzepotała w siatce bramki chronionej przez Ruiego Patricio. W doliczonym czasie gry serca kibiców zgromadzonych na Emirates Stadium na chwilę zamarły, gdy piłka po strzale Morgana Gibbsa-White'a trafiła w poprzeczkę.

Przed Kanonierami bez wątpienia niezwykle trudne spotkanie, które może być decydujące w kontekście walki o Ligę Mistrzów. Ewentualne zwycięstwo pozwoliłoby wyprzedzić londyńską Chelsea i awansować na upragnione czwarte miejsce w tabeli. Ponadto byłoby drugą z rzędu wyjazdową wygraną w lidze - ta sztuka nie udała się podopiecznym Unaia Emery'ego od października. By tak się jednak stało, na murawę Molineux musi wybiec skuteczny i wyrachowany Arsenal z dwumeczu z Napoli, a nie ten apatyczny i popełniający wiele prostych błędów z niedzielnego popołudnia.

Rozgrywki: 35. kolejka Premier League

Miejsce: Anglia, Wolverhampton, Molineux Stadium

Data: Środa, 24 kwietnia, godzina 20:45 czasu polskiego

Sędzia: Stuart Attwell

Transmisja: brak

Skład Kanonierzy.com: Leno – Koscielny, Sokratis, Monreal – Maitland-Niles, Torreira, Guendouzi, Kolasinac – Mchitarian, Iwobi - Lacazette

Typ Kanonierzy.com: 1:2

Premier LeagueWolverhampton WanderersZapowiedź autor: Michał Liszkowski źrodło: własne
Ech0z komentarzy: 1040824.04.2019, 21:37

Przeciez oni co zrobią to się kończy bramka bawią się z nami jak z jakimiś dziećmi z autyzmem. Wychodzi brak wyszkolenia na wysokim poziomie i mentalność baletnicy

huanito komentarzy: 3724.04.2019, 21:37

@polishbrigadesx: mistrza.....oni do pierwszej piątki się nie nadają

Matelko komentarzy: 320524.04.2019, 21:37

kur.wa panowie jest 3:0, nie takie historie widzieliśmy w piłce, jazda z Wilkami !

SemperFidelis47 komentarzy: 53924.04.2019, 21:37

Można ***** przegrać. Ale nie w taki frajerami sposób. To jest sposób Wejherowski wstyd

Arsenal50 komentarzy: 7624.04.2019, 21:37

Najlatwiejszy terminarz, wszystko ladnie pieknie i ciach chlopako robia pod siebie bo sie boja halasu na obcych stadionach. Mniej by bolalo gdybysmy teraz byli na 7-8 miejscu. Tak slabych psychicznie pilkarzy nie ma w calej premierleague... i psim swedem oczywiscie chelsea w top4 :/

Rosomak komentarzy: 253724.04.2019, 21:37

I my walczymy o top 4? ludzie przecież to jest żałosne. Jak można w dwóch tak ważnych meczach popełniać aż takie błędy przecież na 6! bramek, które straciliśmy w dwóch ostatnich spotkaniach to 4! strzeliliśmy sobie sami to jest dramat.

mitmichael komentarzy: 4924324.04.2019, 21:37

Jak oni moga tak kompromitowac ten klub. Arsenal na to nie zasługuje. Nawet Liverpool na poczatku przygody Kloppa tak zle nie grał jak graja oni.

Kysio2607 komentarzy: 1336024.04.2019, 21:37

Niezle, Palace wychodzimy pol-orlikowym skladem i oklep, Wolves najlepszym co mozemy i 3:0 do przerwy :D

Trochę to smutne, że wiedząc o co gramy 4 kolejki przed koncem sezonu, dostajemy takie cos.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40024.04.2019, 21:37

No... piękny wynik. Dla mnie to bez znaczenia. Byle wygrać LE.

Molas komentarzy: 112424.04.2019, 21:36

W jakiej my jesteśmy dupie od 10 lat to chyba żaden klub nie jest. Równia pochyła. Lata lecą a my ciągle dno i wodorosty. Żenada.

Garfield_pl komentarzy: 2799224.04.2019, 21:36

Straciliśmy wszystkie gole z własnej winy, a z przodu nie możemy wykorzystać szans, no trzeba coś strzelić mimo wszystko.

bobslej22 komentarzy: 830224.04.2019, 21:36

"zachować trzeźwość umysłu "

silvano95 komentarzy: 980524.04.2019, 21:36

Za darmo to ja bym oddał Mustafiego i Iwobiego

pumeks komentarzy: 2080824.04.2019, 21:36

Oozila to zauważyłem dopiero teraz...........jak spojrzałem na składy meczowe.

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020424.04.2019, 21:36

To co my gramy na wyjazdach to jest istny kabaret każdy leje nas jak chce. Skład najmocniejszy jaki obecnie mamy a my 3 lapiemy już do przerwy. Ten zespół musi nauczyć się wygrywać wyjazdy inaczej mistrza jeszcze długo nie zobaczymy.

Matelko komentarzy: 320524.04.2019, 21:36

Krzak gra wszystko do tylu, Iwobi się kompromisuje w dryblingach....
Wstydddddddddd

aikon90 komentarzy: 60224.04.2019, 21:35

Elneny wróć!

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 824.04.2019, 21:35

Nie zasługujemy na grę w Lidze Mistrzów. Nie prezentując taki żenujący styl.

Sandbead komentarzy: 341924.04.2019, 21:35

Mustafi przy tym co dzisiaj gra nasza obrona to le professeur. Najlepsza ta pulapka ofsajdowa. X kur*a D

tom8203 komentarzy: 150724.04.2019, 21:35

Niech s........ja z tak gra !!

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 324.04.2019, 21:35

U nas nie ma kto grać z przodu. Trzeba było walnąć w pierwszych 10 minutach bramkę na 1-0 dla nas i może by im chęci opadły trochę, a tak to pokazali, że są bekowi wciąż i można ich (Arsenal) łatwo pojechać bez mydła.

Ja pierdziele co za wstyd.

Takiej wagi spotkanie i tak odpuścić totalnie. Przecież Guardiola by chyba ich wszystkich wypierdylił z klubu.

D14 komentarzy: 436624.04.2019, 21:35

Emery, uciekaj stąd i ratuj swoją kariere xD

Michu komentarzy: 171124.04.2019, 21:35

Ozil i Mkhitarian sa tak slabi i tak wolni, ze az szkoda patrzec na nich, kazdy wie co oni zrobia, Ozil jak juz kogos kiwnie to i tak stoi w miejscu i wraca do punktu wyjscia, a Mkhitarian to Walcott v2 tylko ze bez szybkosci.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9224.04.2019, 21:35

W lecie 60 milionów i weź tu ulep skład, gdy Ramsey odchodzi. Ten klub wpadł w błędne koło już parę dobrych lat temu, a teraz zbieramy tego żniwa...

emes37 komentarzy: 31424.04.2019, 21:35

To ewidentnie siedzi w ich głowach nie mozna byc az tak słabym na tym poziomie.. chyba :d

pumeks komentarzy: 2080824.04.2019, 21:35

Niech posadzi Laczette na ławce, żeby odpoczął.
W 2 połowie nic się nie zmieni.

Wilki graja bardzo ładny mecz, solidnie w obronie, DOKŁADNIE w ataku.

Elastico07 komentarzy: 1252524.04.2019, 21:35

Nasuwam się jeden ironiczny komentarz,przerabiany już tysiąc razy.
Fajny ten Arsenal,taki nie za mocny ....

GROMALL komentarzy: 509024.04.2019, 21:35

Iksde

RaFa2456 komentarzy: 8224.04.2019, 21:35

Czeski mecz...

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 324.04.2019, 21:35

To jest tragiczne. Oni nie zasłużyli na swoją tygodniówkę i na przywiązanie kibiców.

gunners007 komentarzy: 954324.04.2019, 21:35

Ten mecz pokazuje jak ważne było zdobycie punktow przeciwko Palace!

Arsenal96l komentarzy: 501724.04.2019, 21:35

Jak można winić Emerego ... Gość wystawia swoich najlepszych graczy a to że oni są zwykłym planktonem to niekoniecznie jego wina .

Czeczenia komentarzy: 1248424.04.2019, 21:35

No, to można oglądać Manchestery. Albo Milan. Albo Legię. Albo M jak miłość. Nic bardziej żenującego od Arsenalu i tak w telewizji nie ma.

Ranczomen komentarzy: 1232424.04.2019, 21:35

Mustafi nie był problemem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sztofort komentarzy: 259524.04.2019, 21:35

Xhaka z Mustafim do Mozambiku. Silvestry, Pascale czy inne Squillacie to jak mistrzowie piłki przy nich.

Kowal96 komentarzy: 1758924.04.2019, 21:35