20 kwietnia 1995 - Seaman bohaterem Arsenalu

20 kwietnia 1995 - Seaman bohaterem Arsenalu 20.04.2013, 12:02, Marcin Stefaniak 9 komentarzy

Dokładnie 18 lat temu, 20 kwietnia 1995 roku Kanonierzy awansowali do finału Pucharu Zdobywców Pucharów, pokonując Sampdorię w serii rzutów karnych.

Pierwsze spotkanie rozgrywane dwa tygodnie wcześniej w Anglii zakończyło się zwycięstwem Arsenalu 3-2. W rewanżu jeszcze w 80. minucie na tablicy widniał wynik 1-1, ale kolejno w 84. i 86. minucie do bramki trafiał Bellucci i było 3-1 dla gospodarzy.

Taki wynik dawał Sampdorii awans do finału, jednak w 89. minucie Szwed Stefan Schwarz strzelił na 3-2 i doprowadził do dogrywki i jak się później okazało rzutów karnych. W tych bohaterem okazał się David Seaman, który obronił aż 3 jedenastki i zapewnił Kanonierom awans do finału.

Pierwsze spotkanie

Rewanż

David Seaman autor: Marcin Stefaniak źrodło: Arsenal.com
hei007 komentarzy: 352820.04.2013, 21:13

Szkoda, że nie mamy takiego Seamana. Adams i Mancini (ciekawe czy Roberto) ;D.

DawidVilla komentarzy: 18420.04.2013, 18:49

Bardzo miło! Ciekawy pomysł z newsami z historii!

pawciunio komentarzy: 103020.04.2013, 18:40

Bardzo edukująca seria newsów z historii klubu. Bardzo ciekawa inicjatywa. Brawo.

askanonier3 komentarzy: 23820.04.2013, 14:48

Nie wiem czy ktorys z obecnych bramkarzy kiedykolwiek dorowna Seamanowi.

Oldgunner3 komentarzy: 969920.04.2013, 14:11

Pamiętam te mecze ;co to były za czasy człowiek bez neta łowił z gazet i wiadomości teleexpressu wszelkie info o klubie ;na szczęście rewanż z Samp. puszczał eurosport i można było sobie nagrać.Szkoda,że po tym frapującym półfinale i b. dobrym występie Seamana w finale z Saragossą David w ostatniej min. dogrywki stracił głowę i nie został po raz wtóry bohaterem karnych.Nigdy nie zapomnę tego brzemiennego w skutki loba Nayima,najwyraźniej całe szczęście zużyliśmy w półfinałach.

Lukiner komentarzy: 194920.04.2013, 13:01

W tych karnych to prawie nikt nie trafiał:D

vcc93 komentarzy: 17320.04.2013, 12:44

miło jest wspominać takie momenty :)

rage6 komentarzy: 54120.04.2013, 12:29

Ostatni rzut karny przepięknie wyciągnięty. Najładniejsze są te interwencje w ostatniej chwili co daje taki ciekawy efekt spowolnienia jej.