Arsenal 1-1 Bournemouth (k. 5-4) w pierwszym meczu towarzyskim na obozie w USA

Arsenal 1-1 Bournemouth (k. 5-4) w pierwszym meczu towarzyskim na obozie w USA 25.07.2024, 12:57, Trempa 666 komentarzy

Arsenal rozegrał pierwszy z trzech meczów towarzyskich podczas zgrupowania w Stanach Zjednoczonych. W zawodach przeciwko Bournemouth padł remis 1-1, a w rzutach karnych lepsi okazali się Kanonierzy, którzy wygrali serię jedenastek 5-4.

Skład Arsenalu: Hein, Timber (Rekik 61), White (Nichols 77), Heaven (Kiwior 62), Lewis-Skelly (Zinchenko 62), Partey (Jorginho 61), Salah (Odegaard 46), Nwaneri (Gower 83), Vieira (Sagoe Jr 62), Nelson (Trossard 62), Nketiah (Jesus 62)

Mimo że Arsenal zdominował początek spotkania, to Wisienki stworzyły pierwszą dogodną sytuację. W 13 minucie strzelał Dominic Solanke, ale jego uderzenie poszybowało nad bramką. Podopieczni Mikela Artety odpowiedzieli akcją bramkową w 18 minucie. Nwaneri podał na lewą stronę do Nelsona, który popędził do linii końcowej i dośrodkował na dalszy słupek. Tam czekała już dwójka atakujących: Nketiah i Vieira, a ten drugi ładnym strzałem z woleja umieścił piłkę w siatce. W 33 minucie Dominic Solanke powinien doprowadzić do wyrównania, ale jego strzał, po muśnięciu rękawicy Karla Heina, wylądował na poprzeczce.

W pierwszych 25 minutach drugiej połowy Bournemouth oddało kilka celnych strzałów, ale dobrze spisywał się Karl Hein. Strzałem z rzutu wolnego odpowiedział Martin Odegaard. Jednak w 72 minucie na tablicy wyników mieliśmy remis. Omar Rekik stracił piłkę na rzecz Semenyo, którego strzał po mocnym rykoszecie wpadł do bramki Arsenalu. W końcówce celny strzał oddał jeszcze Trossard, ale dobrze w bramce spisał się Neto.

Po końcowym gwizdku rozegrano serię rzutów karnych, w których lepsi okazali się gracze Arsenalu, wygrywając 5-4.

karne

Kolejny sparing rozegramy z Manchesterem United w niedzielę o godz. 02:00 czasu polskiego.

Skrót meczu:

BournemouthMecze TowarzyskieUSA autor: Trempa źrodło: arsenal.com
Jack_Herrer komentarzy: 6318 newsów: 19225.07.2024, 14:32

Jokeres jest wart tyle ile za niego zapłacą, ale nikt nie da 80 baniek, bo to czysta utopia. Jak nikogo nie znajdziemy to można zaproponować z 40 w ostatnim tygodniu okna i ani centa więcej.

Womanizer komentarzy: 1013325.07.2024, 14:25

Ja nie wierzę w żadnego Gyokeresa za 80 baniek z prostego powodu. To nie jest młody talent (26 lat) i Edu z Artetą na pewno wiedzieli kim on jest, jak strzelał w championship.

Nie boimy się kupować nieoczywistych piłkarzy. Więc jeśli wtedy nie był dla nich wart 18 mln funtów. To na pewno po roku nie będzie wart 80.
Bo jeden sezon w lidze portugalskiej aż tak percepcji nie zmieni.

Dziadyga komentarzy: 866125.07.2024, 14:05

Gyokeres już mówię od września,nawet jak mają przepłacać o te 20 mln to trudno,nie nasza kasa a facet jeszcze,że killer to i potrafi super pile dograć,gra zespołowo.Sprawdzi się.

Piotrek_175 komentarzy: 189225.07.2024, 14:03

Na temat Gyokeresa pisały jakieś poważniejsze źródła czy to tylko luźne sugestie kibiców?:D

Gonzo92 komentarzy: 23725.07.2024, 13:51

@artur759: Mam nadzieję że ruszymy po Eze. Takie moje marzenie.

Garfield_pl komentarzy: 3088925.07.2024, 13:47

@Dzulian napisał: "Inter nawiązał pierwsze kontakty z Arsenalem w celu wypożyczenia Jakuba Kiwiora.

/la Repubblica"

To fejur był, zdementowany póki co przez Romano

Arsenal have turned down several approaches from clubs in Germany, Spain & Italy for Fabio Vieira, while sides from the Saudi Pro League have also been in contact. Mikel Arteta has major hopes that Vieira can play a significant role this season. [@GraemeBailey] #afc

Dzulian komentarzy: 285225.07.2024, 13:38

/la Repubblica

artur759 komentarzy: 75025.07.2024, 13:26

No całkiem niezłe te sprzedaże: Smith-Row pojdzie za 35 mln funtów, Nketiah też z doniesień medialnych raczej w końcu odejdzie za okolice 30, podobnie Nelson za 15, jeszcze kilka mniejszych transferów jak (Tavares, Bireth, pewnie Patino). No i powoli zbliżamy się do 100 mln dochodów ze sprzedaż, z czego większość to wychowankowie, więc z punktu widzenia ffp wygląda to bardzo dobrze, bo jednak sprzedaż wychowanka jest nieporównywalnie bardziej korzystna niż kupionego zawodnika. Niektórzy idą na wypożyczenia z przymusem wykupu, więc nie wszystko będzie zaksięgowane w tym roku, ale też transfery przychodzące możemy rozbić na kilka rat.

Jest miejsce w składzie i prawdopodobnie będą fundusze. Calafiori już jest, robi się całkiem głośno o Merino, wrócił też delikatnie temat Gyokeresa, odejście ESR być może przywróci starania o Eze

Takie okienko:
- IN: Calafiori, Eze, Merino, Gyokeres
- OUT: Tierney, Tavares, Nelson, Nketiah, Smith-Row, Bireth, Patino + nawet Kiwior/Zina

Byłoby 10/10, a finansowo chyba realne. Każda formacja z głębią składu, młodością i doświadczeniem

pablofan komentarzy: 257225.07.2024, 13:25

@Garfield_pl: w takim razie życzę chłopakowi powodzenia. Oby coś z tego wyszło.
W sumie to tylko okres przygotowawczy i nie ma co
Wyciągać daleko idących wniosków, ale taki zabieg może świadczyć o tym, że sztab woli wyszkolić sobie własnego OCS-a niż szukać po rynku.
Ponoc ten chłopak wyróżnia się dość dobrą gra w obronie i niezłym przeglądałem pola, więc kandydatura nie dziwi.

kaziu874 komentarzy: 683325.07.2024, 13:10

Po tylu miesiącach bez piłki fajnie, że Arsenal wrócił, a to oznacza że start Premier League co raz bliżej. W końcu.

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30