Arsenal na półmetku sezonu 2015/2016

Arsenal na półmetku sezonu 2015/2016 29.12.2015, 10:06, Jakub Mach 17 komentarzy

Arsenal zakończył wczoraj swoje 19. spotkanie w Premier League. Znaczy to, że jesteśmy już na półmetku sezonu 2015/2016. Jak wiemy, statystyki to nieodłączna część piłki nożnej i warto się im przyjrzeć. Poniżej przedstawiamy osiągnięcia Kanonierów w poszczególnych kategoriach, po pierwszej części sezonu.

tyson880 komentarzy: 1049630.12.2015, 00:42

Bardzo lubię statystyki. Poprosiłbym o więcej tego typu artykułów. Generalnie celność podań lekko do poprawy. Ilość goli w drugiej połowie sezonu wzrośnie. O to się nie martwię. Mam tylko nadzieje, że to przełoży się na jeszcze lepsze wyniki. Do końca sezonu jedna porażka i dwa/trzy remisy.

kubex komentarzy: 575329.12.2015, 22:10

Kontratak 2 (6%)
Szok!

Verminator97 komentarzy: 1490029.12.2015, 16:02

ZelGrey > No ten sezon jest idealny na zdobycie tytułu. Nie ma żadnej drużyny, która zdominuje rozgrywki. Mistrzem będzie ten kto będzie najbardziej regularny i w najważniejszych momentach daje radę i jak na ten moment tym zespołem jest Arsenal. Oby tak zostało do końca sezonu.

ZelGrey komentarzy: 252429.12.2015, 13:13

Coś czuję, że mecz z City na Etihad w przedostatniej kolejce może być grą o mistrzostwo... :)

kanonier21afc komentarzy: 225729.12.2015, 12:37

33 bramki, kiepska skuteczność

Dominik11 komentarzy: 2017129.12.2015, 12:34

w 2 połowie sezonu trzeba zacząć nie gubić pkt przez lekceważenie WBA czy Norwich

mitmichael komentarzy: 4924329.12.2015, 11:44

Strzały zza pola karnego to tragedia, to samo strzały z dystansu

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.12.2015, 11:21

Ciekawe statystyki dotyczace minut, w ktorych Arsenal traci bramki. Albo zaraz przed przerwą, albo zaraz po przerwie, albo pod sam koniec meczu.

Co chyba swiadczy o tym, ze wiekszosc bramek tracimy przez brak koncentracji, a nie swoja slabosc.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 129.12.2015, 10:43

Jak widać liga co roku staje się słabsza, nie trzeba być w jakiej nie wiadomo formie, aby być liderem, Manu i Chelsea w kryzysie, to i takie Leicester jest na szczycie

ZelGrey komentarzy: 252429.12.2015, 10:36

Z jednej strony - na półmetku jest nieźle; w zależności od dzisiejszego wyniku spotkania będziemy albo liderami albo będziemy mieli max 2 punkty straty do lidera.
Z drugiej - wynik 39 zdobytych punktów nie powala. Z takim rezultatem po 19 kolejkach poprzednich sezonów bylibyśmy:
2014/15 - na 3 pozycji, z 7 punktami straty do lidera (Chelsea - 46 pkt)
2013/14 - na 4 pozycji, z 3 punktami straty do lidera (Arsenal - 42 pkt)
2012/13 - na 3 pozycji, z 10 punktami straty do lidera (United - 49 pkt)
2011/12 - na 4 pozycji, z 6 punktami straty do lidera (City - 45 pkt)

Krótko mówiąc, w drugiej części sezonu trzeba się bardziej postarać, bo utrzymanie obecnej formy może nie wystarczyć, jeśli Citi w którymś momencie bardziej odpali. Zdobycie dwukrotności tej ilości punktów co mamy (a więc 78) w żadnym z ostatnich sezonów nie dawałoby mistrza, ani nawet wicemistrza.
2014/15 - Chelsea 87 pkt
2013/14 - City 86 pkt (Arsenal 79, czyli więcej niż dwukrotność obecnego wyniku, a to dało nam dopiero 4 pozycję!)
2012/13 - United 89 pkt
2011/12 - Citi 89 pkt

Obecny sezon jest bardziej wyrównany, ale myślę, że co najmniej 82-84 punkty będzie trzeba zgromadzić, żeby marzyć o mistrzostwie.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1429.12.2015, 10:35

Poprawić je trochę w 2 części sezonu i mistrz jest nasz.

adrianpilsczek2000 komentarzy: 154229.12.2015, 10:30

Moim zdaniem za mało goli zza pola karnego. Fajnie się ogląda klepki w polu karnym ale z dalsza też trzeba strzelać :)

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9229.12.2015, 10:21

Królestwo Simpllemanna ;)

Kowal96 komentarzy: 1758929.12.2015, 10:19

Fajne statystyki, skuteczność do poprawy.

pawlo12 komentarzy: 114329.12.2015, 10:16

o ile się nie mylę to rzuty karne były 2 santiego nie wykorzystany ale był i ostatnio Giroud strzelił

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.12.2015, 10:16

lipa z tymi kontratakami... przy takich szybkich graczach i Ozilu mogłoby się wydawać, że Arsenal częściej będzie strzelał gole z kontr, a oni klepią całe życie

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 829.12.2015, 10:13

Trzeba zwrócić uwagę, że jesteśmy jednak dość nieobliczalni. Ataki rozkładany na każde ze stron równomiernie, co świadczy o naszej nieprzewidywalności.
Tylko jeden rzut karny jak do tej pory, tu moglibyśmy sobie ułatwić znacznie sprawę, ale jest jak jest.