Arsenal przegrywa z Liverpoolem na koniec tournée po Stanach Zjednoczonych

Arsenal przegrywa z Liverpoolem na koniec tournée po Stanach Zjednoczonych 02.08.2024, 11:29, Trempa 101 komentarzy

Arsenal przegrał z Liverpoolem 1-2 w ostatnim meczu sparingowym podczas zgrupowania w Stanach Zjednoczonych. Tym razem spotkanie odbyło się w Filadelfii na stadionie Lincoln Financial Field.

The Reds już po 33 minutach prowadzili 2-0 po golach Salaha i Carvalho. Ładnymi asystami przy bramkach popisał się Harvey Elliott. Kanonierzy odpowiedzieli w 40 minucie bramką Havertza.

W drugiej połowie Arsenal miał zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, ale nie przełożyło się to na zbyt dużą ilość wykreowanych sytuacji. Mocny strzał Vieiery obronił Kelleher, próbował również Kiwior, lecz główkował niecelnie. Liverpool nie stworzył żadnej groźnej sytuacji, ale dobrze bronił i dowiózł wynik do końca.

Liverpool: Kelleher; Bradley (Stephenson 46′), Quansah (Phillips 72′), Van den Berg (Nallo 72′), Tsimikas (Beck 72′); Jones (Endo 46′), Elliott (Morton 72′), Szoboszlai (Bajcetic 72′); Salah (Doak 72′), Carvalho (Blair 72′), Jota (Nyoni 46′)

Arsenal: Hein; White (Nichols 74’), Kiwior, Gabriel (Heaven 84’), Zinchenko (Lewis-Skelly 70’); Partey (Jorginho 78’), Odegaard, Havertz (Nwaneri 70’); Nelson (Vieiera 46’), Jesus (Nketiah 78’), Martinelli (Trossard 46’)