Arsenal trzeci w lidze po zwycięstwie na Goodison Park!

Arsenal trzeci w lidze po zwycięstwie na Goodison Park! 21.03.2012, 21:50, Kamil Ciborowski 1743 komentarzy

Po dość bezbarwnym meczu na Goodison Park Arsenal odniósł 6. zwycięstwo z rzędu, pokonując Everton 1:0 po bramce Vermaelena.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Do meczu sędziowanego przez Lee Masona drużyny przystąpiły w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Gibbs, Vermaelen, Koscielny, Song, Arteta, Ramsey, Rosicky, Walcott, Robin van Persie

Everton: Howard, Baines, Distin, Heitinga, Hibbert, Osman, Pienaar, Cahill, Jelavic, Drenthe, Fellaini

Piłkarze obu drużyn złożyli hołd przebywającemu w szpitalu Fabrice'owi Muambie wychodząc na murawę w specjalnych koszulkach. Publiczność zgromadzona na stadionie wyraziła solidarność z piłkarzem bijąc brawa przez niespełna minutę.

Już w 2. minucie Kanonierzy podeszli pod bramkę Howarda. Kieran Gibbs dośrodkował z lewej strony boiska, jednak piłka nie trafiła do Robina van Persiego. Minutę później, swoją obecność na boisku zaznaczył Bacary Sagna, jednak jego dośrodkowanie również było niecelne.

W 7. minucie strzał oddał Aaron Ramsey. Niezły, mocny strzał Walijczyka został zablokowany przez obrońcę Evertonu.

Minutę później rzut rożny na bramkę zamienił Thomas Vermaelen! Belg najwyżej wyskoczył w polu karnym i strzałem głową pokonał Howarda! Drugi z rzędu mecz, w którym obrońca zdobywa gola!

Już w 9. minucie Robin van Persie mógł podwyższyć prowadzenie. Mocny strzał Holendra z 11. metra zablokowany został przez bramkarza drużyny Evertonu.

Po zdobytym golu Kanonierzy oddali inicjatywę drużynie The Toffees. W czternastej minucie strzał głową na bramkę Szczęsnego oddał Osman. Uderzenie było jednak niecelne.

Od 15. minuty Arsenal znowu dominował na boisku. Kibice mogli podziwiać liczne podania, kombinacyjne akcje i ładne dla oka, choć niezbyt groźne dla rywala uderzenia. Piłkarze z Londynu całkowicie kontrolują przebieg wydarzeń na boisku i wymieniają podania z dużym spokojem.

Tempo meczu po 20. minucie spotkania wyraźnie spadło. Arsenal kontroluje przebieg meczu, kibice woleliby jednak zobaczyć akcje i walkę obu drużyn, której chwilowo brakuje.

W 30. minucie spotkania kibice Arsenalu zadrżeli. Bramkę po ładnej akcji zdobył Royston Drenthe, sędzia uznał jednak, że Holender był na spalonym. Powtórki pokazują jednak, że sędzia pomylił się...

Przez kolejne 10 minut na boisku działo się niewiele. Trochę lepiej zaczęli grać piłkarze z Liverpoolu, jednak nie zagrozili ani razu bramce Szczęsnego.

W ostatnich minutach pierwszej połowy piłkarze Wengera zaakcentowali swoją przewagę w tej części meczu. Kanonierzy zbliżyli się pod bramkę Howarda i próbowali zdobyć bramkę. Obronną ręką wyszedł jednak po raz kolejny weteran Premier League, Howard.

Po minucie doliczonego czasu sędzia zakończył pierwszą połowę meczu, a kibice the Toffees dali wyraz temu, co sądzą o poziomie sędziowania w dzisiejszym spotkaniu.

Obie drużyny wyszły na drugą połowę w niezmienionych składach.

Początek tej części meczu nie mógł zachwycić kibiców. Na boisku działo się niewiele, brakowało celnych podań i groźnych strzałów, przy piłce utrzymywali się piłkarze Evertonu, jednak nie potrafili oni zagrozić bramce Szczęsnego. Trzeba jednak przyznać, że w pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy, Kanonierzy zostali zepchnięci do defensywy.

W 56. minucie trybuny Goodison Park poderwały się i kolejny raz kibice dali wyraz swojemu niezadowoleniu po tym jak Jelavic przewrócił się w starciu z Vermaelenem. Tym razem jednak sędzia nie pomylił się.

Kilka chwil później obok bramki strzeżonej przez Szczęsnego strzelał Fellaini.

Gra z minuty na minutę stawała się coraz ostrzejsza. Piłkarze jednej jak i drugiej drużyny nie oszczędzają się. Po tym jak Pienaar sfaulował Walcotta, sędzia pokazał mu żółtą kartkę. To na szczęście ograniczyło nieco brutalność piłkarzy.

W 62. minucie miała miejsce kolejna świetna akcja Evertonu i świetna obrona Szczęsnego. Na szczęście Polak nie musiał przejmować strzałem Fellainiego, Belg był bowiem na spalonym. Wciąż to gospodarze mają jednak inicjatywę w tym meczu.

Po tym jak szturm na bramkę Arsenalu nie przyniósł rezultatu, tempo meczu znowu siadło. Everton gra tak, jakby piłkarzom skończyły się pomysły na rozegranie piłki.

W 72. minucie piłkarze Wengera w końcu pokazali, że potrafią zagrozić bramce rywala. Groźnym strzałem popisał się Ramsey, jednak i tym razem obronną ręką wyszedł z całej sytuacji Howard. Po rzucie rożnym Pienaar i Drenthe wyszli z kontrą, jednak dośrodkowanie pewnie złapał Szczęsny.

2 minuty później świetnym podaniem do Robina van Persiego popisał się Kieran Gibbs. Wyśmienicie z bramki wyszedł amerykański bramkarz the Toffees i strzał Holendra nie trafił w bramkę.

Kolejny strzał Roystona Drenthe w 77. minucie. Holender po rzucie rożnym strzela mocno zza pola karnego. Piłka szybuje nad bramką Arsenalu.

W 78. minucie nastąpiły 3 zmiany. Trener Evertonu zdjął z boiska Drenthe i Osmana. Na boisko weszli Gueye i Anichebe. W ekipie Arsenalu za Walcotta wszedł Gervinho.

W 82. minucie Gervinho po raz pierwszy mógł popisać się swoją szybkością. Po rajdzie lewym skrzydłem wyłożył piłkę na 6. metr, gdzie czaił się van Persie. Holender poślizgnął się jednak i piłka poleciała nad bramką Howarda.

W 87. minucie kolejne zmiany. W Evertonie schodzi Cahill, którego zmienia Stracqualursi. Trener the Toffees rzuca ostatnie siły do boju. W ekipie Kanonierów za Rosickiego wchodzi Djorou.

Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry. Everton próbuje zdobyć jeszcze bramkę, jednak piłkarzom brakuje nieco kreatywności i sił. Wykorzystują to Kanonierzy, którzy nie śpieszą się, nie forsują tempa i kradną czas. Na koniec Song przy linii bocznej boiska przetrzymuje piłkę w stylu świętej pamięci Włodzimierza Smolarka.

Gdy sędzia zakończył spotkanie, na twarzach piłkarzy Wengera zagościły uśmiechy i uczucie ulgi. W końcu najważniejsze są 3 punkty, a nie styl w jakim się je zdobywa. Szczególnie, jeśli są to punkty na wagę awansu na 3. miejsce w tabeli Premier League!

Arsenal oddał w tym meczu 8 celnych strzałów przy 2 strzałach rywala. Posiadanie piłki to 58:42 na korzyść piłkarzy z Londynu.

EvertonRaport pomeczowy autor: Kamil Ciborowski źrodło:
m91aciek komentarzy: 44824.03.2012, 00:26

Mam nadzieję, że Chelsea zremisuje z Tottenhamem, a nasi w ładnym stylu wygrają :)

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 224.03.2012, 00:14

Najwazniejsze mecze :

Stoke, Chelsea i City - jeśli uda nam się je wygrać to będe spokojny :)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.03.2012, 00:06

Marex

Adam pierwszą połówkę sezonu miał całkiem niezłą.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.03.2012, 00:04

Arsenal_1886

Oczywiście, że remis - zwiększylibyśmy przewagę nad KFC i Chelsea. Powiem szczerze, że bardziej obawiam się Chelsea niż Tottenhamu.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952124.03.2012, 00:00

Mid > Też fakt ;p
Jutro w meczu Chelsea vs Tottenham jaki dla ciebie byłby najbardziej korzystny rezultat patrząc ze strony Arsenalu ? ;p
Dla mnie wygrana Smerfów lub remis .
Tottenham jak wygra to mógłby wrócić do dobrej formy ,a tego nikt nie chce ;p Mają cały czas najłatwiejszy terminarz patrząc na Arsenal i Chelsea .

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.03.2012, 23:57

Jeszcze niedawno kibice Tottenhamu mówili podobnie o ich 10-punktowej przewadze nad nami.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.03.2012, 23:52

triumphst666 > Nie jest łatwo mi przejść obok takiego wpisu :D Cóż , muszą się pogodzić ,że ten "przeciętny" klub jest wyżej od nich w tabeli mając tylko 13 punktów przewagi nad nimi :)

triumphst666 komentarzy: 257423.03.2012, 23:49

Czym Ty ie przejmujesz:). Są w gorszej sytuacji niz my, wiec wiadomo, ze wiekszosc ich kibicow bedzie nam bruździła :). Ważne, że my jestesmy na fali wznoszącej a nie oni :). Oby tak też pozostało, tylko martwi mnie ten Rosa na skrzydle... W środku był idealny. Wykurował sie Ramsey i Rosa nie może wykorzystac potencjału. Chore. Tzn to moje zdanie. Oby jutro roznieśli A. V. ^^

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 323.03.2012, 23:48

34 gole czyli jeszcze brakowało by RvP jednego trafienia na mecz aby ten rekord pobić.Ciężko będzie ale to nie jest niemożliwe

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.03.2012, 23:45

Szogun

The current record holders for most goals in a 42 Game Season are ; Andy Cole [1993-94, Newcastle United] and Alan Shearer [1994-95, Blackburn Rovers], they both managed to score 34 goals in one season.

The current record holder for the most goals in a 38 Game Season is ; Alan Shearer [1995-96, Blackburn Rovers], who managed to score 31 goals in that specific season.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.03.2012, 23:44

lfc.pl/45559/liverpool-spoglada-na-plan-b

Rozśmieszył mnie ten 2 komentarz fana Liverpoolu . Jeżeli my mamy przeciętny skład to niby oni jaki mają , jak w zespole są tacy gracze jak Downing , Carroll czy Adam ?

triumphst666 komentarzy: 257423.03.2012, 23:38

kanonierzy.com/shownews_id-25058_Glosuj-na-mecz-Arsenalu-w-ankiecie-Canal--.shtml
głosujmy, bo inaczej nie zobaczymy naszego meczu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na razie przegrywamy ;/ nawet moja dziewczyna zagłosowała!;p

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 323.03.2012, 23:38

Jaki jest więc rekord strzelonych goli na boiskach PL i kto tego dokonał??

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.03.2012, 23:33

Jack Wilshere is ready to hand Arsenal and England a huge boost and return for the final four games of the season. (Daily Mail)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.03.2012, 23:30

pelek

Uważam, że nie byłoby ciekawie. Ciekawie by było, gdyby pobił rekord strzelonych bramek w PL podczas jednego sezonu (lu chociaż przekroczył granicę 30 goli) - a hat-trick w najbliższym meczu zdecydowanie pomógłby mu to osiągnąć.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.03.2012, 23:27

Dobra fota . Robin wygląda jak ojciec Jacka :D

IGWC komentarzy: 1052 newsów: 123.03.2012, 23:23

@RvP90

I oby cała Liga była czerwona. Niech, że diabły utrą nosa tym niebieskim i zgarną trofeum zostawiając City z pustymi rękoma.

pelek komentarzy: 214623.03.2012, 23:17

cesc69
i bez bramki van Persiego :D
W sumie ciekawie by było jakby do końca sezonu nic już nie strzelił nie?

cesc69 komentarzy: 35823.03.2012, 23:13

Coś mi się wydaję nie wiem czemu ze jutro padnie wynik 5-1 dla Arsenalu tak obstawiam.

walka trwa.
Fanów czerwonej części Londynu jest więcej :)

koszel14 komentarzy: 25523.03.2012, 22:55

canalplus.pl*

kuba350 komentarzy: 323.03.2012, 22:53

ligamistrzow.com/bitwy-kibicow/liga/1

zagłosujcie na arsenal zebysmy wygrali z juventusem

popekns komentarzy: 742023.03.2012, 22:45

Robin i tak nie odejdzie. Nie wierzę, żeby okazał się takim frajerem i nie dotrzymał słowa. Jesteśmy już na trzecim miejscu. Na miejscu, które było praktycznie dla nas osiągalne matematycznie. A tu nagle nie przegraliśmy w lidze o 7 meczów. Zdobyliśmy 19 punktów na 21 możliwych. Wzmocnimy się latem i Robin od razu zauważy, że mamy potencjał do zdobywania pucharów.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.03.2012, 22:40

Ta informacja ma być w jutrzejszym wydaniu Daily Express .

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.03.2012, 22:37

twitpic.com/90b8of

Tak ma wyglądać gazeta Daily Express ,która będzie mówiła o ofercie Realu za Robina opierająca się na kwocie 25 mln funtów .

popekns komentarzy: 742023.03.2012, 22:35

Kons: standardowo po północy. Nasi redaktorzy, to nocne marki, tak więc nie zdziw się jeżeli zapowiedź pojawi się o 2, 3 w nocy ;)

MUFC1878 komentarzy: 122223.03.2012, 22:34

Jano
No właśnie, o dziwo będą mieli "rewelacyjna" końcówkę sezonu...

Jano komentarzy: 8523.03.2012, 22:32

@MUFC1878
Fakt pewnie nie spadną wyratują się w ostatnich kolejkach jak zawsze lub utrzymają się przy "zielonym stoliku"

Jano komentarzy: 8523.03.2012, 22:30

zczuba.pl/zczuba/1,90957,11406490,Wojciech_Szczesny_wsrod_najwiekszych_talentow_swiata.html
Widzieliście to ?
co o tym sądzicie moje zdanie że
Wojtek powinien być trochu wyżej.

Kons komentarzy: 132623.03.2012, 22:28

Mam takie pytanie. Kiedy się pojawi zapowiedź naszego jutrzejszego meczu ? Jeszcze dziś albo dopiero jutro ? ;)

MUFC1878 komentarzy: 122223.03.2012, 22:27

Cracovia znowu w plecy... Ale i tak się nie zdziwie jak nie spadna. Chociaż z czystej przyzwoitości mogliby spaść bo praktycznie co sezon są blisko I ligi...

grzyb komentarzy: 14723.03.2012, 22:26

jak myślicie opłaca mi sie stawiać na remis Tottenhamu z Chelsea ??

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 323.03.2012, 22:15

Limp Bizkit niestety nie widziałem bo byłem zobaczyć Opetha ale Paradise Lost grali fantastycznie a Metallica czwarty raz ich widziałem i za każdym razem bardziej się mi podoba ;)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.03.2012, 22:10

Flisu

Też nie wiem kto to mógł być. Adrius jest z Częstochowy, ale dawno go tu nie widziałem.

Szogun

Tak jak mówiłem - impressive.

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 323.03.2012, 22:09

ArsenaAl Znajomej kolega pracował przy pomocy technicznej tam i dostałem za 70 funtów

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11723.03.2012, 22:08

Haha a Barcelona jest ponoć w stanie wydać na Luiza z Chelsea(piłkarz, którego wprost nienawidzę) 40mln... a Ceska kupili za 27

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 523.03.2012, 22:06

Cravovia 1-3 Górnik.

ArseneAl komentarzy: 2341723.03.2012, 22:05

@Szogun
O kurde o.O po ile były bileciki na to cudo?

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 523.03.2012, 22:05

RvPersie@
No dla mnie The Diplomats-Crunk Muzik to jest przynajmniej raz w tygodniu słuchane;D

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11723.03.2012, 22:02

ArseneAl---> Ja też wiem kto to jest. "Na szczycie", "Biba", "Naprawimy to"

RvPersie komentarzy: 1145823.03.2012, 22:01

peciakk - ostatnio zacząłem trochę solówek Dipsetu słuchać a dokładniej Juelza Santany i nawet sprawdza się typ. Ale polecam jednak ich razem The Diplomats - Crunk Muzik

Flisu komentarzy: 160223.03.2012, 22:01

@Mid

No to widzisz podobnie jak u mnie :D Ale pamiętam, że ktoś tutaj kiedyś gadał, że jest z Częstochowy to może przypomni się w tych tematach "Kanonierzy oglądają mecz gdzieś tam"

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 523.03.2012, 22:00