Arsenal w pięknym stylu żegna się z Ligą Mistrzów!

Arsenal w pięknym stylu żegna się z Ligą Mistrzów! 06.03.2012, 21:38, Sebastian Czarnecki 3626 komentarzy

Pomimo niekorzystnego dla Arsenalu rezultatu, wszyscy sympatycy The Gunners mogą być dumni z tego, co pokazał ich ukochany zespół. Kanonierzy nie poddali się przed pierwszym gwizdkiem arbitra i od samego początku ruszyli do odrabiania strat, co w pierwszej połowie wychodziło im świetnie.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

W drugiej połowie mediolańczycy pokazali się już z dużo lepszej strony i nie dali sobie wbić kolejnej bramki, która doprowadziłaby do wyrównania stanu dwumeczu. Trzeba jednak przyznać, że Abbiati miał więcej szczęścia niż umiejętności i na dobrą sprawę mecz ten wcale nie musiał się skończyć tak, jak się skończył.

Wynik 3-0 może cieszyć wszystkich smakoszy wielkiego futbolu, ale nawet tak wysoka wygrana nie usatysfakcjonowała zawodników dowodzonych przez Arsene Wengera. Nam pozostało jedynie podziękować Kanonierom za walkę od pierwszej do ostatniej minuty, za wspaniały charakter i olbrzymią wolę walki, które mogły się opłacić i przynieść korzystny rezultat. Ogromne brawa dla Arsenalu, bo pomimo eliminacji z najbardziej prestiżowego turnieju w Europie, naprawdę na nie zasłużyli.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs, Song, Rosicky, Oxlade-Chamberlain, Walcott, Gervinho, Van Persie.

Milan: Abbiati, Abate, Mexes, T. Silva, Mesbah, Emanuelson, V. Bommel, Nocerino, El Shaarawy, Robinho, Ibrahimović.

Od samego początku meczu dominowali Kanonierzy. Podopieczni Arsene Wengera odważnie ruszyli do przodu i zamierzali odrobić stratę czterech bramek z pierwszego meczu.

Już w 6. minucie Kanonierzy udowodnili, że nie zamierzają przez cały mecz siedzieć z założonymi rękoma. Po dośrodkowaniu Chamberlaina z rzutu rożnego, Laurent Koscielny głową skierował piłkę do bramki. 1-0 dla Arsenalu!

Cztery minuty mogło być już 2-0. Świetne podanie na wolne pole otrzymał Robin van Persie, ale Abbiati zachował czujność i nogami odbił uderzenie Holendra.

Ataki Arsenalu wciąż trwały, wszak w dwumeczu wciąż przegrywał różnicą trzech bramek. W 18. minucie Van Persie mógł zmienić jego oblicze, kiedy oddał piękny strzał z dystansu. Kolejny raz na wysokości zadania stanął jednak Abbiati, który świetnie sparował futbolówkę na rzut rożny.

W 26. minucie Kanonierzy zdobyli kolejną bramkę, zmniejszając swoją stratę w dwumeczu do dwóch trafień! Fatalny błąd Thiago Silvy wykorzystał Tomas Rosicky, który popisał się niebywałym sprytem i pokonał Abbiatiego!

W 41. minucie świetnym rajdem popisał się Chamberlain, który został nieprzepisowo powstrzymany w polu karnym przez dwóch graczy Milanu. Damir Skomina wskazał na jedenasty metr.

Robin van Persie się nie pomylił! Kanonierzy powiększyli swoją przewagę do trzech trafień i już niewiele brakuje do wyrównania stanu dwumeczu!

Tuż przed końcem pierwszej połowy El Shaarawy stanął przed szansą, by popsuć Kanonierom świetne nastroje, jednak w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym zachował się jak amator i oddał bardzo niecelne uderzenie.

W 59. minucie Kanonierzy stanęli przed idealną szansą na strzelenie czwartej bramki. Sam na sam z Abbiatim wyszedł Gervinho, jednak nie potrafił zaskoczyć włoskiego golkipera. Temu nie udało się jednak opanować futbolówki, do której chwilę później dopadł Van Persie i... strzelił prosto w podnoszącego się z ziemi Abbiatiego. Wciąż 3-0 na The Emirates.

Chwilę później błąd obrony Arsenalu mógł wykorzystać Ibrahimović, który przejął złe podanie Szczęsnego do Songa i oddał natychmiastowy strzał na bramkę cofającego się golkipera. Szwedowi nie udało się jednak oddać celnego uderzenia.

W 69. minucie z kolejną groźną akcją ruszyli mediolańczycy, ale słabo dysponowany dzisiaj El Shaarawy nie potrafił pokonać Szczęsnego. Chwilę później młody Egipcjanin opuścił murawę Emirates Stadium, a w jego miejscu pojawił się Alberto Aquilani.

W 75. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. Nie mając nic do stracenia zdjął z boiska Oxlade-Chamberlaina, a do gry dysponował Chamakha.

AC Milan nie rezygnował ze zdobycia bramki. Podopieczni Allegriego zamierzali umieścić piłkę w bramce Szczęsnego, by definitywnie zakończyć szanse Arsenalu na awans. Polski golkiper najpierw nie dał się jednak zaskoczyć przez Ibrahimovicia, a kilkadziesiąt sekund później przez Nocerino. Wciąż 3-0 dla Arsenalu.

W 84. minucie murawę boiska opuścił Theo Walcott, który kilka minut wcześniej doznał urazu. Jego miejsce zajął Koreańczyk Park.

Do końca meczu wynik niestety nie uległ już zmianie. Kanonierzy pokazali się ze wspaniałej strony i od początku do końca meczu dzielnie walczyli o korzystny wynik. Niestety nie udało się strzelić czterech bramek Milanowi, który wcale nie rozegrał dobrego spotkania, a w kilku sytuacjach mediolańczykom dopisało ogromne szczęście.

AC MilanLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
ciemny444 komentarzy: 2810.03.2012, 20:16

Nie wiem co te Kurczaki nasladuja Farse ze przy kazdym starciu sie przewracaja? W meczu z nami to mnie doprowadzalo do szalu a dzis z Evertonem to samo. Panienki!

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 210.03.2012, 20:16

No a transfermarkt to przypadkiem nie współpracuje z bild ? Przecież na bild.de jest odnośnik w sporcie do transfermarkt.

karlo komentarzy: 906910.03.2012, 20:15

Mid
dokładnie, na już kogoś nam potrzeba, ale życzyłbym sobie aby Wenger naprawdę dokonał dobrego wyboru. Na przyszłość Ox wydaje się dobrym pomysłem, jak będziemy mieli kogoś na skrzydła.

NBW

Wolałbym wydać 20 mln na Hernanesa niż 13-14 na Martina. Wenger raczej 20 nie wyłoży i Hernanes go raczej nie interesuje, ale podałem tylko kogo ja bym widział.

Szogun

Też wątpię.

mitmichael komentarzy: 4924310.03.2012, 20:14

@Arsenal23
Wiesz ja bardziej wierze Bild-owi niz transfermarkt - zobaczymy po sezonie, teraz wszystkie informacje trzeba odbierac jako plotki.

Kaziu09 komentarzy: 325310.03.2012, 20:14

dalej, dalej niech ten mecz się już kończy !

lukasxsoad komentarzy: 83210.03.2012, 20:14

Jeszcze 8 minut, mam nadzieję, że Everton wytrzyma...

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4210.03.2012, 20:12

Tak patrze na tabele i mam do Was pytanie:

Czy Tottenham ma 1 mecz wiecej rozegrany od nas czy tabele uwzglednia juz obecny mecz ( w co watpie)?

Jezeli tak, to z kim ?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 210.03.2012, 20:12

transfermarkt

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41210.03.2012, 20:12

_D_B_

"Ty" napisałeś, że docelowo, ale "karlo" chodziło o sytuację na już - i to właśnie skomentowałem. Bo kogoś trzeba na tą pozycję sprowadzić.

mitmichael komentarzy: 4924310.03.2012, 20:11

@Arsenal23
Nie wiem gdzie to znalazles ale na Bild tego nie ma

Szogun komentarzy: 28670 newsów: 310.03.2012, 20:10

Zobaczymy ale nie sądzę,że można go wyciągnąć za mniej niż 20 mln i nie sądzę w ogóle,że jest w orbicie zainteresowań Naszego trenera.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 110.03.2012, 20:10

Everton za chwilę się doigra.

karlo komentarzy: 906910.03.2012, 20:10

DB
a co w przypadku jak Rosa będzie niedysponowany ?
Chociaż mam nadzieję, że Cech jeszcze z dwa może trzy sezony pogra u nas na wysokim poziomie.

basterag komentarzy: 2710.03.2012, 20:09

No to piszta normalnie a nie jakies B2B ;d

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41210.03.2012, 20:09

Szogun

Właśnie wątpię. Lazio w ostatnim czasie posprzedawało paru zawodników po przystępnych cenach. Tyle, że mogą się zakwalifikować do rozgrywek LM kosztem Napoli, co może podnieść jego cenę.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997310.03.2012, 20:08

@Midgardsorm;

ja napisalem docelowo AOC, i ze teraz trzeba kogos kupic na ta pozycje, bo nie sadze aby opierac gre na 32 letnim Rosie, aczkolwiek patrzac na Scholsa to powoli zmieniam zdanie:)

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148910.03.2012, 20:07

Defoe na spalonym, już myślałem, że 1:1.

karlo

Sam Wenger wspominał, że dla Oxa jest jeszcze za wcześnie, by go tam wystawiać.

Arsenal23

Sahin to raczej mało realny transfer - Real kupił go zaszłego lata i raczej nie będzie chciał się go tak szybko pozbywać (choć też bym go chciał).

Oglądałem, ale teraz przyszedłem tu.. Oglądałem tak 60 minuty :)

basterag komentarzy: 2710.03.2012, 20:05

box to box?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 110.03.2012, 20:05

AOC124, hehe, Bojan=kupa od zawsze to mówiłem, bo tak jest .

dawid
to mecu tego nie oglądasz, bo KFC teraz ciśnie...

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1410.03.2012, 20:04

Piękny wynik, ale ptactwo sobie nie radzi :)

marjanekAFC komentarzy: 11110.03.2012, 20:04

B2B-box to box

Szogun komentarzy: 28670 newsów: 310.03.2012, 20:03

Zgadzam się co do Hernanesa ale Lazio może zaśpiewać za niego cenę za którą można by kupić Hazarda ale umiejętności ten piłkarz ma wysokie.

basterag komentarzy: 2710.03.2012, 20:03

Ej ludzie;d B2B? co to za skrót?

Gofer999 komentarzy: 1470410.03.2012, 20:02

No ja już straciłem szacunek i zamiłowanie to tego piłkarza, w tym sezonie zrobiła się z niego "gwiazdeczka" i "aktoreczka". :/

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41210.03.2012, 20:02

NBW

Ale kto? Goetze? Ja ze wszystkich to chyba najbardziej chciałbym Hernanesa lub Elma (choć drugi to raczej B2B.)

AOC124 komentarzy: 2510.03.2012, 20:02

słyszałem plotki jakoby arsenal był zainteresowany Bojanem... co sądzicie?

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997310.03.2012, 20:02

@NineBiteWolf;

nie ma sensu tylko wtedy gdy Song zacznie grac jak w sezonie 09/10, bo aktualnie wielu sytuacjach gramy bez asekuracji...

ElSar komentarzy: 416810.03.2012, 20:01