Arsenal z 14. Pucharem Anglii w historii!

Arsenal z 14. Pucharem Anglii w historii! 01.08.2020, 19:32, Łukasz Wandzel 6292 komentarzy

Sezon uratowany! Tak można spuentować zwycięstwo Arsenalu 2-1 z Chelsea w derbowym pojedynku na Wembley. Wygrana w finale FA Cup oznacza bowiem dla zespołu z The Emirates możliwość gry w Lidze Europy w kolejnym sezonie i zwiększony budżet na transfery. Jest to także pierwsze trofeum w trenerskiej karierze Mikela Artety, mimo że Hiszpan nie przepracował jeszcze z Arsenalem pełnego sezonu.

Piłkarze udźwignęli ciężar spotkania, od którego tak wiele zależało. Co się jednak tyczy wydarzeń boiskowych, mecz finałowy zachwycał głównie w pierwszej połowie, a Chelsea, choć jako pierwsza wyszła na prowadzenie, przegrała m.in. z samą sobą. Podopiecznych Franka Lamparda nękał w tym spotkaniu podobny pech do tego, którego ofiarami padali kibice Kanonierów. Davida Luiza zastąpił Cesar Azpilicueta, który bezsensownie faulował i podarował Arsenalowi jedenastkę. Następnie dwie kontuzje wyeliminowały z gry dwóch kluczowych zawodników, a przez drugą żółtą kartkę z boiska zszedł Kovacić. Do tego należy wspomnieć o kontrowersyjnych decyzjach sędziego, który swoimi decyzjami "zabijał grę", mimo że sprzyjały one Arsenalowi.

Bezsprzecznym bohaterem tego finału należy uznać Pierre'a-Emericka Aubameynga. Obok niego najlepszym piłkarzem na boisku był także Nicolas Pepe, którego w takiej odsłonie kibice z pewnością chcieliby oglądać w każdym meczu kolejnego sezonu. Iworyjczykowi nie brakowało fantazji w trakcie dryblingu, zaliczył on także asystę i był bliski zdobycia gola, gdyby nie odgwizdany spalony.

Arsenal: Martinez - Holding, Luiz (87' Sokratis), Tierney (90+13' Kolasinac) - Bellerin, Xhaka, Ceballos, Maitland-Niles - Pepe, Lacazette (81' Nketiah), Aubameyang.

Chelsea: Caballero - Azpilicueta (34' Christensen), Zouma, Rüdiger (78' Hudson-Odoi) - James, Jorginho, Kovacic, Alonso - Mount (78' Barkley), Giroud (78' Abraham), Pulisic (49' Pedro).

Dużo lepiej rozpoczęli to spotkanie piłkarze The Blues, wychodząc na prowadzenie już w 5. minucie. Po składnej akcji, i pogubieniu się przez zespół Arsenalu, Olivier Giroud zgrał futbolówkę piętką do Christiana Pulisica, który po zwodzie pokonał Emiliano Martineza. Amerykanin błyszczał formą nie tylko przy trafionej bramce, ale przez całą pierwszą połowę. Chelsea częściej utrzymywała się przy piłce, a pierwszy kwadrans zwiastował koszmar dla zawodników Arsenalu, którzy wrócili do gry po przerwie na uzupełnienie płynów.

W 25. minucie strzałem-marzenie popisał się Nicolas Pepe. Iworyjczyk trafił sprzed szesnastki w samo okienko. Gol nie mógł jednak zostać uznany, ponieważ wcześnie Ainsley Maitland-Niles, przyjmując podanie, znajdował się na pozycji spalonej. Chwilę później karma wróciła jednak do Arsenalu, ponieważ Cesar Azpilicueta faulował Pierre'a-Emericka Aubameyang, kiedy Gabończyk zdążył już wbiec w obręb pola karnego. Napastnik i kapitan The Gunners, mając na sobie ogromną presję, zmylił golkipera rywali i pewnym strzałem doprowadził do remisu.

Azpilicueta, stanowiąc filar obrony Chelsea, nie zaliczył najlepszego spotkania przez nierozważny błąd dający Kanonierom jedenastkę. Hiszpan nie dostał czasu, żeby się zrehabilitować, ponieważ doznał kontuzji i musiał zostać zastąpiony przez Andreasa Christensena. Po stracie kapitana podopieczni Franka Lamparda zaliczyli pojedynczy zryw, a następnie oddali pole Arsenalowi, który nękał swoich rywali dośrodkowaniami. Przed przerwą okazję na bramkę miał również Alexandre Lacazett z rzutu wolnego. Pomimo kilku okazji oba zespoły schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Plaga kontuzji dopadła zespół Franka Lamparda, który zmuszony był wykorzystać drugą z pięciu zmian na początku drugiej połowy. Tym razem w trakcie ofensywnej akcji Chelsea ucierpiał Christian Pulisic, będący najaktywniejszym spośród piłkarzy The Blues w całym finale.

Druga była znacznie spokojniejsza od pierwszej. Kanonierzy ponownie mniej czasu utrzymywali się przy piłce, licząc na kontrę. Kiedy oba zespoły uśpiły czujność kibiców, Hector Bellerin popisał się rajdem przez środek boiska. Następnie piłkę przejął Pepe i zagrał ją do Aubameyanga. Gabończyk popisał się fantastyczną zmyłką i sygnalizując zejście w prawo, przełożył futbolówkę na lewą nogę, po czym podciął ją nad Caballero, 2-1!

Nie był to koniec "pomyślnych" wydarzeń dla Arsenalu, ponieważ chwilę po akcji bramkowej drugą żółtą kartkę obejrzał Kovacić. Opuszczenie murawy przez Chorwata odmieniło grę, ponieważ podopieczni Mikela Artety zaczęli grać na czas, skupiając się na obronie korzystnego rezultatu. W samej drugiej połowie, poza kontrowersyjną kartką dla Kovacicia, można wspomnieć o łapaniu piłki przez Emiliano Martineza poza polem karnym, czemu arbiter spotkania nie poświęcił uwagi. Anthony Taylor, niezależnie od debaty o słuszności jego decyzji, gwizdał (bądź nie) w tym finale na korzyść Kanonierów.

Zawodnikom Chelsea brakowało sił, aby doprowadzić do wyrównania. Tym samym Arsenal został zdobywcą Pucharu Anglii 14. raz w historii!

Womanizer komentarzy: 991712.08.2020, 21:55

Paryż jak odpadnie to ciekawe co z Tuchelem. Bo facet taką żenade odwala w LM że głowa mała. United, Atalanta (póki co) Emery to sie chowa przy nim :D

Patriko komentarzy: 528712.08.2020, 21:54

@redcowdestroyer: Ronaldo mi w reklamie pokazują, ale chyba działa, dzieki

@Simpllemann: dzięki też sprawdze

sWinny komentarzy: 782712.08.2020, 21:51

Neymar rozregulowany celownik, ale to jest jednak kot niesamowity. Jego łatwość praktycznie w każdym aspekcie gry doprowadza do tego, że człowiek myśli, jakby na przeciwko niego grali zawodnicy kilka półek niżej.

Dziadyga komentarzy: 828012.08.2020, 21:51

@gnabry_ napisał: "Jakoś mi się nie chce wierzyć że P$G nic nie strzeli. Atalanta będzie musiała zdobyć jeszcze jedną bramkę bo nie dowiozą 1:0, a w dogrywce pewnie padną."

Całe szczescie jest tylko jeden mecz,wiec przy takiej "skutecznosci" PSG to moze nie strzelą.
Patrząc tez na te moje kupony na koncowe wygrane w tej LM to idealnie ułożyło sie,że to tylko po jednym meczu teraz.Przeciez taki nasz Arsenal jest wiadomo słabszy od Liverpoolu czy City a dalismy rade,wiec moze byc tez sporo loterii,szczescia w tej edycji.Ja sie ciesze ;)

play.google.com/store/apps/details?id=com.sports.live.football.tv&hl=pl

Dobrze że teraz psg przegra bo Bayern City czy Atletico miazgę by zrobili z ropuch

TakKrzysiu komentarzy: 893612.08.2020, 21:45

@redcowdestroyer:
dzieki

ProroK komentarzy: 86112.08.2020, 21:44

Atalanta gra futbol ładny dla oka, taki jaki Wenger zawsze chciał budować „romantyczny”

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 112.08.2020, 21:43

XD ale fajnie się ogląda jak Neymar takie patelnie marnuje.

redcowdestroyer (zawieszony) komentarzy: 9012.08.2020, 21:43

Wpisz footybite.com

Wpisz podbite.com

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11712.08.2020, 21:43

Auba > Icardi

TakKrzysiu komentarzy: 893612.08.2020, 21:42

Ludzie dajcie jakąś stronę bo zaraz wywalę lapka do kibla tak tnie wszystko że dzwonie do Dudy, podeślijcie coś

Gunner72 komentarzy: 167812.08.2020, 21:41

Undergroundowy klub zawsze na propsie! Brawo Atalanta

Dziadyga komentarzy: 828012.08.2020, 21:41

@gnabry_ napisał: "Ile do wygrania?!"

Dałem za 30 pln.
Mam jeszcze jeden kupon też w trakcie jeszcze fazy grupowej dałem,ze Bayern wygra był kurs 9 też za 30 pln.

TakKrzysiu komentarzy: 893612.08.2020, 21:40

@zdyp:
Jak najbardziej

Patriko komentarzy: 528712.08.2020, 21:40

Macie link do meczu inny niż ten zas*any strims world? który na telefonie wypierdziela milion reklam i innego swinstwa.

gnabry_ komentarzy: 5709 newsów: 112.08.2020, 21:39

@Dziadyga: Ile do wygrania?!

Womanizer komentarzy: 991712.08.2020, 21:39

Kogo oni muszą kupić żeby przestać robić pośmiewisko w LM?
Van Dijka, De Bruyne, Messiego?

Ledwo wczytuje się strona. Co tak muli???!!!

Dziadyga komentarzy: 828012.08.2020, 21:39

Piekna Atalanta,juz nie raz pisałem,ze chciałbym,żeby Arsenal grał taki kozacki futbol jak oni.
Ktos stawiał na leszczy z PSG i po co? To frajerzy.
No i w dalszym ciągu kupon z kursem 50 na wygrana Atalanty w Lm w grze..oby do konca haha.

zdyp komentarzy: 455812.08.2020, 21:36