Arsene Wenger na konferencji po meczu z Olympiakosem

Arsene Wenger na konferencji po meczu z Olympiakosem 30.09.2009, 10:23, Mateusz Nowak 10 komentarzy

Arsene Wenger udzielił wyczerpującego wywiadu na temat wczorajszego spotkania w Lidze Mistrzów z Olympiakosem, w którym Kanonierzy zwyciężyli na Emirates Stadium 2-0.

O wyniku...

Jestem bardzo szczęśliwy z naszej gry w pierwszej połowie, podczas której zaprezentowaliśmy wspaniałą dyspozycję. Niestety ta przewaga nie przyniosła nam bramki i do przerwy było 0-0. Bądźmy szczerzy. Takiej jakości, szybkości, świeżości nie jest w stanie utrzymać żaden zespół na świecie przez pełne 90 minut. Gdy wyszliśmy na drugą połowę nasza pewność siebie trochę spadła, co miało wpływ na ilość tworzonych przez nas sytuacji. Najważniejsze jednak, że podczas tego "kryzysu" nie popełniliśmy błędu i nie cofnęliśmy się zbyt głęboko. Wyczekaliśmy rywala, który mógł poszaleć po przerwie, by przejąć pełną kontrolę na ostatnie 20 minut meczu. Wydaję mi się, że pomimo świetnej obrony Greków kontrolowaliśmy przebieg spotkania od 1. do 90. minuty.

O występie Antonisa Nikopolidisa...

Ich bramkarz nie tylko grał dobrze, ale też bardzo inteligentnie. Czytał grę i przerywał akcje zanim na dobre się rozpoczęły. Teraz już wiecie dlaczego gra w reprezentacji swojego kraju. To był jeden z najlepszych występów bramkarzy jakie w życiu widziałem.

O defensywnej taktyce Olympiakosu...

Spodziewałem się takiej gry, bo obserwując ich wcześniejsze mecze zauważyłem, że są świetnie zorganizowani na swojej połowie, gdy wyczekują rywala. Wiemy także, że są niebezpieczni podczas stałych fragmentów, dlatego unikaliśmy niepotrzebnego zagrożenia.

O występie Andrieja Arszawina...

Kiedy grasz z zespołem broniącym się 10 zawodnikami na własnej połowie bardzo ważne jest mieć w swoim zespole piłkarzy, którzy potrafią grać na bardzo małej przestrzeni. Arszawin jest w tym specjalistą. Andriej wyszedł dziś zmobilizowany i zdeterminowany by dobrze wypaść i to mu się udało.

O dwóch niezwykle wyczerpujących spotkaniach w krótkim odstępie czasu...

Mamy w tej chwili 5 dni na odzyskanie pełni sił. Niezależnie od rywala zawsze ciężko jest grać dwa spotkania w tak krótkim czasie. Spotkanie z Fulham dało nam w kość, dlatego w 2. połowie "siedliśmy" psychicznie.

O niedocenianiu rywala...

Olympiakos gra w Lidze Mistrzów, bez przerwy od 10 lat[Arsene chyba się pomylił, bo w zeszłym sezonie piłkarze z Grecji odpadli w eliminacjach z mistrzem Cypru - przyp. red.]. Oni prezentują dobrą piłkę, na europejskim poziomie. W dzisiejszych czasach każdy mecz w Europie jest trudnym meczem. Dowodem na to jest nawet dzisiejszy wieczór. Spójrzcie na wyniki jakie padły w innych grupach. Dlatego zawsze gdy nie stracisz bramki w meczu Ligi Mistrzów powinieneś być dodatkowo zadowolony.

O Robinie van Persie...

Wierzę, że Robin stanie się najlepszym piłkarzem na świecie. Jak na razie nie jest on tak wielki jaki będzie w niedalekiej przyszłości. Mamy w zespole kilku piłkarzy, którzy pomogą mu rozsławić jego nazwisko.

O nie kupowaniu dużej ilości nowych graczy...

Kiedy spojrzysz na listę graczy, którzy dzisiejszego wieczoru nie wybiegli na murawę zobaczysz, że nie jesteśmy zdesperowani do wydawania pieniędzy na nowych zawodników. Teraz kiedy okazało się, że klub jest w świetnej sytuacji finansowej wszyscy chcą bym wydał pieniądze gdziekolwiek i na kogokolwiek. Na chwilę obecną rynek transferowy jest zamknięty, nie można nikogo kupić, koniec kropka.

O strzelaniu późno bramek...

Wydaje mi się, że aby strzelać późno bramki potrzebne jest maksymalne skupienie i cierpliwość. Gdy utrzymasz odpowiednią koncentrację przez pełne 90 minut na pewno coś strzelisz. W pewnym momencie graliśmy ustawieniem 4-2-4, ale nasze podejście do gry się nie zmieniło. Skoncentrowani w końcu osiągnęliśmy to co chcieliśmy, czyli zdobyliśmy bramkę. Potem było już łatwiej.

O grze Eduardo

Eduardo jest graczem posiadającym spore umiejętności, jednak nie był ostatnio w dobrej kondycji dlatego rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Jednak przed niedzielnym mecze nie będziemy mieli żadnych oporów przed wystawieniem go od pierwszych minut

O fanach...

Tłum na trybunach był dzisiaj fantastyczny.

O powrocie Theo Walcotta...

Theo zagrał dziś w meczu z Olympiakosem U-20 przez 60 minut i czuł się po nim bardzo dobrze. Spokojnie możemy go brać pod uwagę przy ustalaniu składu na niedzielny mecz ligowy.

Liga Mistrzów autor: Mateusz Nowak źrodło: Arsenal.com
pietraz komentarzy: 158830.09.2009, 20:17

"Tłum na trybunach był fantastyczny"
Chyba tłum kibiców greckich?! Mimo, że miałem przerywana transmisję internetową, to w chwilach odbioru słyszałem praktycznie tylko ich. To co robili przez pierwsze 20 minut było super dopingiem. I choć było ich niewielu w porównaniu do fanów Arsenalu to przez pierwsze 20 minut zdominowali stadion.

Specjalnie zwróciłem na to uwagę po ostatniej wypowiedzi Clichy'ego i muszę powiedzieć, że gdyby nie strzelone bramki, to chyba w ogóle nie słyszałbym dopingu dla The Gunners. Jest to dziwna sprawa i było mi wczoraj nawet trochę przykro, że oni nie umieją wesprzeć Naszych zawodników tak jak kibice Greccy.

Trochę żyycia luudzie w końcu macie okazję wspomóc swoją obecnością i okrzykami najlepszą drużynę na świecie! Ci co chcą sobie tylko siedzieć i wpierdzielać chipsy, czy co oni tam jedzą, to niech zostaną w domu przed telewizorem i udostępnią miejsce dla innych, dla kogoś kto ma chęci i zapał aby dopingować graczy. Po to się w końcu przychodzi a stadion. Przynajmniej według mnie

waldek_89 komentarzy: 573530.09.2009, 19:41

krótkie i konkretne odpowiedzi. mam nadzieję na jeszcze lepszą grę naszego zespołu:)

Kanonierka15 komentarzy: 2185 newsów: 530.09.2009, 19:32

Następny tydzień mamy wolny, przyda się jakiś odpoczynek naszym chłopcom.
Robin na prawdę się rozkręca, może i Złotej Piłki nie dostanie, ale po sezonie, pewnie i wszyscy będą się o niego bić. ;]

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 130.09.2009, 18:24

"Wierzę, że Robin stanie się najlepszym piłkarzem na świecie."Wielkie słowa Wengera ale myślę Robin jak mało kto z tej drużyny ma właśnie szanse stać się najlepszym.Ma wszystko co potrzeba żeby być najlepszym.

ShK15 komentarzy: 4230.09.2009, 15:52

wysoko wygraliśmy, 2-9 to jest coś! ;D

topol95 komentarzy: 152730.09.2009, 14:47

Gdy zobaczyłem ,że Eduardo był na ławce to się lekko zdenerwowałem. Teraz jednak wiem dlaczego nie grał od pierwszych minut.

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1430.09.2009, 11:09

Kurde czemu nie zagrał Theo
Z Blackburn niech zagra co najmniej 45 min

ivexo123 komentarzy: 176630.09.2009, 11:06

Walcott jesli zagra to napewno nie wiecej niz 30 ostatnich minut...

Topek komentarzy: 13964 newsów: 12630.09.2009, 10:30

Wczoraj byłem podirytowany faktem, że Eduardo znalazł się na ławce (szczególnie patrząc na to, ile wniósł na boisko w tych ostatnich minutach), ale jednak, to problemy kondycyjne zadecydowały, a nie wybór Wengera. W niedziele powinien zagrać, razem z Walcottem.