Arteta: Musimy pokonywać topowe zespoły

Arteta: Musimy pokonywać topowe zespoły 02.11.2020, 11:31, Jakub Całka 9 komentarzy

Arsenal rozegrał wczoraj znakomite spotkanie, co zaowocowało pierwszą wygraną z Manchesterem United na wyjeździe od 2006 roku. Po tym meczu parę słów do dodania miał Mikel Arteta. Oto, co powiedział szkoleniowiec Kanonierów w wywiadzie pomeczowym:

O wygranej...
Uważam, że zasługiwaliśmy na 3 punkty. Jestem szczęśliwy, że po 14 latach bez zwycięstwa, byliśmy w stanie tu przyjechać i uzyskać taki rezultat. Powiedziałem zawodnikom - "Bądźmy sobą, grajmy naszym stylem i pokażmy naszą tożsamość". Właśnie to udało nam się osiągnąć już od pierwszej minuty meczu przeciwko trudnemu przeciwnikowi. Zasłużyliśmy na zwycięstwo.

O strachu o wynik do momentu strzelenia bramki...
Przypomniałem sobie, co stało się przeciwko Leicesterowi, tam także dominowaliśmy i byliśmy lepszym zespołem w pierwszej połowie. Wtedy w drugiej części meczu nie byliśmy w stanie znaleźć sposobu na wygraną. Dzisiaj nam się to udało i wyglądaliśmy bardzo dorośle na boisku. Widać znaczącą poprawę w tym, jak radzimy sobie w ostatnich minutach meczu. Rezerwowi bardzo pomogli po wejściu, a zawodnicy, którzy grali od początku, zagrali świetny mecz.

O tym, że jest pierwszym menadżerem od czasów Herberta Chapmana, który pokonał Manchester United w swoich pierwszych dwóch meczach...
Nie wiedziałem o tym, ale jest to świetna informacja. Musimy pokonywać najlepsze zespoły, jak chcemy bić się z nimi o miejsce w tabeli. To coś, z czym mieliśmy problemy w ostatnich latach, szczególnie na wyjazdach. Musimy się poprawić w tym aspekcie. Jest tutaj luka i musimy uczynić ją jak najmniejszą jak najszybciej.

O Gabrielu i Thomasie...
Myślę, że grali bardzo dojrzale i wyglądali, jakby byli tu od lat. Wiem jednak, że dalej musimy pracować nad zgraniem w zespole, ponieważ Thomas i Gabriel są z nami od niedawna. Widzę także ducha drużyny, którego staramy się tworzyć oraz osobowość, którą pokazujemy na boisku. Inni gracze tacy jak Mo Elneny za to, jak zagrali, należą im się brawa.

Mikel ArtetaPomeczowa wypowiedź autor: Jakub Całka źrodło: Arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
Elastico07 komentarzy: 1037503.11.2020, 04:53

Brawa to przede wszystkim należą się Artecie że zostawił Granita na ławce.Poprzednicy mieli z tym problem a nawet jak już to szybko do niego wracali.Mam nadzieję że zagości tam na dłuzej aż w koncu poprosi o transfefr.Dzień w którym opuści klub zaznacze sobie w kalendarzu.

mitmichael komentarzy: 4920202.11.2020, 16:46

Juz niedługo czeka nas pojedynek z Tottenhamem i to bedzie powazniejszy test niz mecz ze słabym United.

kuzguwu komentarzy: 461502.11.2020, 16:30

Obecnie wbrew pozorom z naszym stylem łatwiej nam się gra z drużynami z topu niż ze średniakami, które się murują i czekają na jedną kontrę w meczu.

kepha komentarzy: 20902.11.2020, 14:12

Krok po kroku!

PS. W ostatnim zdaniu skrót do poprawienia.
Wydaje mi się, że powinno być "tacy jak" zamiast "tj."

Gryzek komentarzy: 369602.11.2020, 13:51

"Bądźmy sobą, grajmy naszym stylem i pokażmy naszą tożsamość".

Właśnie tak! Trzeba skończyć z tym, że wychodzimy na mecz z topem mając pełne majty.
Często się zdarzało w przeszłości, że przegrywaliśmy mecz z Live, Chelsea czy Manchesterami zanim jeszcze wyszliśmy na boisko.

arsenallord komentarzy: 27029 newsów: 11702.11.2020, 13:34

W tym sezonie ligowm jeszcze nikogo z TOPu nie pokonaliśmy. Czas za tydzień na Aston Ville.

Gunner72 komentarzy: 167802.11.2020, 11:45

No nie wiem, czy Gabriel i Thomas to są te elementy na boisku, nad którymi powinno się pracować w kwestii zgrania. Wyglądają jakby tu grali dłużej niż 3/4 składu

aaron komentarzy: 280302.11.2020, 11:44

@Barney: dokładnie. Po zobaczeniu składu nastawiałem się na mecz niczym z City/Live, a tylko pozytywnie się zaskoczyłem i przecierałem oczy:). Taki Arsenal chcemy oglądać!

Barney komentarzy: 1746902.11.2020, 11:40

Po naszej formacji myślałem , że będzie gra z kontry ,zaskoczył Arteta

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Liverpool 9.10.2022 - godzina 17:30
? : ?
Arsenal - Tottenham 1.10.2022 - godzina 13:30
3 : 1
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Arsenal870121
2. Manchester City862020
3. Tottenham852117
4. Brighton742114
5. Chelsea741213
6. Manchester United740312
7. Newcastle825111
8. Fulham832311
9. Liverpool724110
10. Brentford824210
11. Everton824210
12. Leeds72329
13. Bournemouth82339
14. Aston Villa82248
15. West Ham82157
16. Southampton82157
17. Crystal Palace71336
18. Wolves81346
19. Nottingham Forest71154
20. Leicester70161
ZawodnikBramkiAsysty
E. Haaland111
Harry Edward Kane61
Aleksandar Mitrović60
Gabriel Fernando de Jesus53
Ivan Toney52
Rodrigo Moreno Machado41
Dazet Wilfried Armel Zaha40
A. Mac Allister40
Roberto Firmino Barbosa de Oliveira33
P. Groß32
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz września wybór redaktorów
7.25
Gracz września wybór użytkowników Gabriel Martinelli
Gabriel Martinelli
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl