Arteta przed meczem z Rapidem Wiedeń

Arteta przed meczem z Rapidem Wiedeń 22.10.2020, 00:14, Mateusz Kubacki 28 komentarzy

Mikel Arteta jak zawsze stawił się na spotkaniu z dziennikarzami przed zbliżającym się meczem z Rapidem Wiedeń w Lidze Europy. Hiszpan podczas tej konferencji powiedział kilka ciekawych słów m.in. o Mesucie Özilu. Poniżej tłumaczenie najistotniejszych wypowiedzi.

Czy Liga Europy jest jego priorytetem?
Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością powrotu do Europy po trudnym sezonie, gdzie musieliśmy do końca walczyć o nasze miejsce w tym turnieju. Chcemy jak najlepiej wykorzystać ten bonus i - jak w każdych rozgrywkach, w których bierzemy udział - chcemy je wygrać.

O plotkach wokół powstania European Super League...
Nie wiem. Myślę, że wkrótce będziemy wiedzieli więcej. Musimy być jednością i walczyć o interes nas wszystkich. Dzięki temu właśnie ta liga jest wyjątkowa, bo w Wielkiej Brytanii zawsze miało to duże znaczenie. Pewne rzeczy muszą ewoluować w taki lub inny sposób. Spróbujemy znaleźć właściwe rozwiązanie.

Czy Runarsson zagra z Rapidem?
Niestety nie mogę powiedzieć wam nic o składzie na jutro, przepraszam.

Czy Auba wróci do strzelania goli?
U wszystkich napastników pojawia się lekka niepewność, jeśli od trzech czy czterech meczów nie zdobędą żadnego gola. W sobotę Auba miał okazję na zdobycie gola w sytuacji sam na sam z bramkarzem i zazwyczaj takie okazje wykorzystuje. Staramy się ustawiać go na lepszych pozycjach, aby dać mu szanse na gola. Jestem przekonany, że wkrótce te bramki nadejdą.

O sile składu...
Mamy jeden lub dwa nowe problemy zdrowotne po meczu z City, ale reszta jest w porządku. Mustafi jest z powrotem dostępny po długiej kontuzji. Spisywał się naprawdę dobrze i wygląda na gotowego do gry, więc jestem zadowolony z szerokości kadry. Mamy tu 21 piłkarzy i jutro podejmiemy decyzję, kto zagra.

Czy Thomas Partey zagra z Rapidem?
Przeciwko Man City zareagował naprawdę dobrze. Wszedł z ławki i wyglądał na silnego i pewnego siebie. Dodał coś pozytywnego do zespołu. Miał bardzo mało czasu, ale brał udział w kilku sesjach treningowych i wygląda na gotowego do startu.

Czy Nelson, Smith-Rowe i Willock będą częściej grali w drużynie U-23?
Ci trzej zawodnicy potrzebowali minut. Podczas przerwy międzynarodowej nie mieli okazji grać dla swoich krajów, więc mieli prawie 3-tygodniową przerwę. Chcieliśmy, żeby byli w rytmie meczowym. Oni sami byli bardzo pozytywnie nastawieni do pomysłu zagrania w meczu U-23 i zaprezentowali się naprawdę dobrze.

O oświadczeniu Mesuta Özila
Każdy ma prawo swobodnie wyrażać swoje uczucia. Co ja mogę dodać? Z mojej strony jest to tylko i wyłącznie czysto piłkarska decyzja. Mam czyste sumienie, ponieważ od początku byłem z nim bardzo szczery i uczciwy. Nie mieliśmy problemów w komunikacji i wiedzieliśmy, czego od siebie oczekujemy. Zostałem tutaj zatrudniony, aby wygrywać mecze, turnieje i tworzyć projekt drużyny w planie krótko, średnio i długoterminowym. Miał okazję na wykazanie się - tak jak wszyscy inni. Zawsze staram się podejmować decyzje, które czynią zespół lepszym. Jest mi przykro, że musiałem wykluczyć trzech piłkarzy z listy. Nigdy nie jest to przyjemne, ale chcę tylko powiedzieć, że z każdym graczem rozmawiałem bezpośrednio.

Czy Özil opuści zespół przed końcem jego kontraktu?
To nie jest moment na taką rozmowę. Piłkarz taki jak on ma duży wpływ na wiele spraw. Moim zadaniem jest wyciąganie z każdego gracza tego, co w nim najlepsze - by miał swój wkład w drużynę i występy. W tej sytuacji czuję, że zawiodłem. Chciałem najlepszego możliwego Mesuta w drużynie. W niektórych momentach czułem, że jestem w stanie to osiągnąć, a w niektórych wręcz przeciwnie i musiałem wtedy podjąć decyzję o nieuwzględnieniu go w kadrze. Taka jest rzeczywistość w piłce nożnej. Nauczyłem się przez lata, że wszystko się może zdarzyć. Musimy się zmierzyć z rzeczywistością. Najlepszym sposobem na rozwiązanie tej sprawy jest rozmowa twarzą w twarz i znalezienie kompromisu. W taki sposób pracowałem do tej pory i będę to robił nadal.

Czy Özil zagrał już swój ostatni mecz w klubie?
Szczerze, biorę na siebie pełną odpowiedzialność. To ja muszę wydobywać z piłkarzy to, co najlepsze. To należy do moich obowiązków i ja jestem za to odpowiedzialny. Ta decyzja nie ma żadnego związku z jakimkolwiek zachowaniem lub innymi rzeczami, jakimi czytałem, czyli obniżeniem kosztów. To nieprawda - to była tylko i wyłącznie moja decyzja. Jeśli ktoś będzie chciał znaleźć winnego przegranych meczów - wezmę to na siebie. Zawsze staram się postępować sprawiedliwie z nim i wszystkimi innymi piłkarzami, aby bronić interesów tego klubu.

Czy Özil nie spełniał oczekiwań Artety?
Nie będę omawiał indywidualnych występów każdego gracza z osobna. Czuję ból, gdy muszę pomijać piłkarzy przy ustalaniu kadry. To samo tyczy się Sokratisa i Williama Saliby. Nie mogę ujawniać technicznych decyzji moich wyborów.

O planie na najbliższe miesiące względem Özila...
Do tej pory trenował z nami i był zaangażowany w życie drużyny. Oczekujemy, że dalej będzie trenował i dawał z siebie wszystko. Musimy traktować go dobrze i starać się, aby dalej był zmotywowany. To oczywiście trudne w tych okolicznościach, ale będziemy się starać.

Czy w trakcie lockdownu lub w ostatnich tygodniach wydarzyło się coś istotnego związanego z Mesutem?
Nie skupiam się za bardzo na tym, co wydarzyło się w przeszłości. W ciągu ostatnich sześciu lat wiele się wydarzyło. Atmosfera wokół Mesuta była dość napięta, kiedy dołączałem do klubu. Poprosiłem naszych fanów o wsparcie dla niego i stworzenie mu dobrych warunków do gry. Kilka tygodni później widać było różnicę w stosunku do niego na naszym stadionie. Starałem się maksymalnie zadbać o interesy klubu i jednocześnie wesprzeć zawodnika. Potem codziennie oglądam wkład zawodników w treningi i na tej podstawie podejmuję dalsze decyzje.

Mesut ÖzilMikel Arteta autor: Mateusz Kubacki źrodło: Arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
kubex komentarzy: 543022.10.2020, 16:07

@Wisnia44: Nie zgadzam się. Ozil został problemem za Wengera, był problemem Emerego a teraz Artety... co nie oznacza, że Arteta ma ponosić konsekwencje jego beznadziejnego zachowania i charakteru.
Tak jak powiedział Arteta... dał na początku Ozilowi szansę, której ten nie wykorzystał.

Wisnia44 komentarzy: 56122.10.2020, 12:39

Jak Arteta będzie miał wyniki to wszyscy zapomną o Ozilu.
Jak mieć nie będzie to sprawa będzie wracać.

12thierry14 komentarzy: 11822.10.2020, 11:18

@D14 napisał: "Gdzieś przeczytałem, że chiny płacą Arsenalowi 1mln tygodniowo za transmisje spotkań, oczywiście jeżeli Ozil nie gra, więc role odgrywa polityka.
Twoje rewelacje nie opierają się na konkretnych faktach. Znam Chińczyków i wiem że nie płacą zachodowi za podobne licencje. Ciągną wszystko za darmochę bo kto im podskoczy.
Nie wątpię jednak że mogą wywierać jakieś naciski poprzez swoją agenturę czy propagandę.
@D14 napisał
Piłkarski świat nie widział takiego przypadku, żeby zawodnik takiego kalibru nagle zapomniał jak się gra."

A Yaya Toure w Man City? Od kogo uczył się Arteta jak postępować z zawodnikami?

kuade komentarzy: 65322.10.2020, 11:07

Czyli jednak te europejska premier league to w dużym stopniu prawda, lel

losnumeros komentarzy: 1308222.10.2020, 10:49

Jesteśmy tak potężni na boisku, że bronimy własnej połowy przez większość meczu oraz podajmy piłkę na boki lub do tyłu i laga na napastnika. Wiadomo, że od razu nie będziemy dominować wszystkich, ale nie widać progresu stylu gry na przyszłość.

Mihex komentarzy: 2359522.10.2020, 10:38

Wszyscy zwalają na Chiny odpowiedzialność za postawienie Ozila, a tym czasem ta wielka umowa PL z Chinami już dawno zerwana :p
Facet był bez formy od 2 lat, ma wielki kontrakt, więc od niego wymaga się więcej, zaczął chorować/symulować kontuzje do tego stopnia, że stało się to memem. Do tego zaczął się stawiać, jakieś gierki w social mediach uprawiać. No i ta jego miłość do Erdogana i politykowanie.

Simao12 komentarzy: 763422.10.2020, 10:25

Jakby ta osoba ze swoich płaciła to by taka szybka nie była

Simao12 komentarzy: 763422.10.2020, 10:24

Ja wierzę w wersję Oezila.
Grał przed pandemią, nie grał po niej bo komuś się nie spodobało jego zachowanie. Kto postąpił głupio? Ten kto płaci 8 milionów lojalki graczowi, którego nie ma w kadrze.
Za dużo pychy

maniekuw komentarzy: 231022.10.2020, 10:07

Chińczycy przestańcie mi Ozila prześladować.

tomash473 komentarzy: 201122.10.2020, 10:00

Uważam Ozila za gracza klasy światowej (swego czasu jedna z najlepszych 10 w historii), ale już mi tak obrzydła ta sytuacja, że mam serdecznie we w dupiu czy i gdzie będzie grał. I tak nie poznamy faktycznych powodów zaistniałej sytuacji, przynajmniej nie w najbliższym czasie... Arteta wypowiada się do bólu dyplomatycznie co tylko podsyca kolejne teorie spiskowe. Temat Ozila trzeba wreszcie odłożyć na bok. Nie gra to nie gra, po uj drążyć. Nadrzędnym celem jest przywrócenie Arsenalu do walki o najwyższe cele, a w jaki sposób to się stanie to już mnie grzeje.

mel75 komentarzy: 50622.10.2020, 09:53

Arsenal stał się taką bezduszną amerykańska korporacją Kroenke Inc LTD. Wenger wspominał w książce ,że przychodząc do klubu pracowało tam 40(słownie:czterdzieści) osób. Zmienielismy stadion , pojemnosc zwiększyła się o 25 tysięcy a zatrudnionych jest około 700 ludzi. To jest psycho. To co sie dzieje z Mesutem, zwolnionym staffem a w szczególności z Gunnerosaurusem jest mega niesmaczne. Cała ta otoczka o rodzinnej atmosferze to taki pic na wodę.

mitmichael komentarzy: 4920022.10.2020, 09:43

Za duzo o Ozilu, zdecydowanie za duzo, nudna juz ta historia

patryksz komentarzy: 333822.10.2020, 09:21

@anolis: Nie chodzi tylko o Chiny, ale to się bardziej zaczęło od pamiętnego poparcia tureckiego rządu. Potem wraz z sytuacją wokół piłkarza pogarszała się również jego sytuacja na boisku. Pewnie pociągnęło to za sobą masę nieprzyjemnych sytuacji, a nie oszukujmy się - głowa to większość sukcesu. Arsenal ostatnio nie jest przyjaznym klubem.

patryksz komentarzy: 333822.10.2020, 09:17

Ładny beton gdzieniegdzie wylano.

Generalnie proponuję się wstrzymać z osądami, bo nic nie wiecie. Można darzyć Mesuta sympatią lub nie, ale szacunek należy się każdemu.

Ta sytuacja jest chora i ślepo wierząc w "czysto boiskowe" powody odstawienia go od składu, niektórzy udowadniają swoją naiwność.

Oezil bez formy przydałby się nawet z ławki, skoro nie jest wystarczająco mocny fizycznie. Na zespoły z dołu tabeli, puchary itp byłby idealny. Założę się, że tu nawet nie było dyskusji, jasno przedstawiono mu sytuację - nie grasz.

Może gdyby przegrał rywalizację na boisku to miałby powody by odejść, ale jeżeli został skreślony, ze względu na głoszone poglądy to nie dziwię się facetowi, że wypełnia swój kontrakt. Przykładny pracownik, żal tylko do Artety, że mając takiego zawodnika nawet nie dał mu szansy.

Zapewne w przyszłym sezonie Mesut zacznie gdzieś grać, ale raczej to nie będzie już wysoki poziom. Kto po ponad roku bez gry z marszu złapie formę?

anolis komentarzy: 101822.10.2020, 08:50

I jeszcze jedno: wartość kontraktu CCTV (chińskiej telewizji państwowej) na transmisje PL to ok. 700 mln $ za lata 2019-22. Każdy sobie może policzyć ile to wychodzi tygodniowo na całą PL.

anolis komentarzy: 101822.10.2020, 08:46

@D14 napisał: "Gdzieś przeczytałem, że chiny płacą Arsenalowi 1mln tygodniowo za transmisje spotkań, oczywiście jeżeli Ozil nie gra, więc role odgrywa polityka."
Ta piękna teoria nie tłumaczy tego, że Emery też pomijał Ozila, a wcześniej z jakiegoś powodu Turek rozstał się z Loewem.
Bohaterska wypowiedź Ozila o Ujgurach to był grudzień 2019. Emery od kilku dni już nie był trenerem.

Gallas komentarzy: 3222.10.2020, 08:35

Narobił sobie Mesut biedy ta fotka z erdoganem...

mizio komentarzy: 57322.10.2020, 08:34

"Nie skupiam się za bardzo na tym, co wydarzyło się w przeszłości."
"Potem codziennie oglądam wkład zawodników w treningi i na tej podstawie podejmuję dalsze decyzje."
Arteta dał wszystkim czystą kartę i w wielu wywiadach sugeruje, że Mesut po prostu nie daje rady na treningach. Po prostu swój prime ma za sobą. Różni piłkarze różnie się trzymają, niektórzy potrafią grać na swoim topie do 35 roku zycia inni nie.

Zagrywki PR-owe Mesuta mają na celu robienie szumu medialnego i zarabianie więcej na kolejnym kontrakcie czy na kawie w USA.

Dominik11 komentarzy: 1961422.10.2020, 08:23

Arteta mówi jasno jak jest a ci swoje. Zarząd miał kij do gadania.

Ludzie przejrzyjcie na oczy Arteta nie chce Ozila bo ten jest słaby i wypalony.

Smazony komentarzy: 52622.10.2020, 08:19

@D14: Ciekawe..
No 1 mln tygodniowo to naprawdę dużo. Jednak z drugiej strony żeby tak Arsenal miał się podporządkować, ehhh..

Wisnia44 komentarzy: 56122.10.2020, 07:54

@Dubhead: No mnie to dobija. W tym sezonie przegralimy do tej pory tylko z Liverpoole i City i to na wyjazdach. Mamy 5 miejsce w tabeli.
Gra jest słaba ale według mnie na razie najważniejsze są punkty. Zobaczymy co przyniosą kolejne mecze z Leicester, United i Villa. One dla mnie są ważniejse od tych z City czy Live.

MarkOvermars komentarzy: 807322.10.2020, 06:43

@D14: bardzo to ciekawe

MarkOvermars komentarzy: 807322.10.2020, 06:41

Czyli brak do zrozumienia że Ozilowi znudził się Arsenal i nie przykładał się na treningach

Dubhead (redaktor) komentarzy: 340 newsów: 1222.10.2020, 06:10

Czy serio wasz obraz Artety zmienił się tak bardzo bo Auba nie strzela i przegraliśmy na wyjeździe z Liverpoolem i City? wow.

arsenal159 komentarzy: 17105 newsów: 29722.10.2020, 02:30

Niby kazdy czysta karta, ale jednak Guendo i Ozil potraktowani w inni sposób. Oj Panie Mikel, zacznijcie chociaz grac ladnie dla oka, bo to ostatnio ani stylu, ani dobrych wyników a w srodku pola bida az piszczy. Patrzac po meczu z City to sam Partey niestety przy takiej grze niewiele co zdziała.

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202322.10.2020, 01:34

ja myślę że zdecydowały czysto pragmatyczne rzeczy: w premier league dla pomocnika nawet zawieszonego za 9tką kluczowa jest nie technika, kreatywność, przegląd pola itp. ale przede wszystkim wydolność tlenowa, wytrzymałość, siła, skoczność i też wolicjonalne atrybuty jak odwaga, determinacja, gryzienie trawy przez 95minut..., Ozil to taki relikt poprzedniej epoki który nic już z tego nie ma niestety i faktycznie wstawianie go na kwadrans żeby magicznie raz podał w uliczkę nie ma sensu.

D14 komentarzy: 408422.10.2020, 00:42

Aha i jeszcze jedno. Niektórych może dziwić mój upór w sprawie Ozila, więc już wyjaśniam. Gdyby w kadrze Arsenalu było kilku kozaków, którzy faktycznie robiliby różnicę w środku pola, wtedy bym uwierzył, że różnice odgrywa aspekt sportowy, a że nie mamy kreatorów tylko zawodników co przeważnie grają do tyłu, a do przodu mocno średnio to stąd moje niedowierzanie w to co mówi Arteta i zostaję przy tym co napisałem niżej, tyle.

D14 komentarzy: 408422.10.2020, 00:30

I tak w to nie wierzę. Logiczne jest, że nie powie bezpośrednio o co chodzi i że będzie to brał na klatę... a za granicą mówi się co innego:

Miguel Delaney [Independent]: Na sytuację w której znalazł się Özil składa się wiele czynników, ale z tego co mi wiadomo, jednym z nich jest fakt, że Niemiec podobno bardzo dużo mówił w szatni o tym, że miał rację nie zgadzając się na cięcia pensji, bo i tak nastąpiły zwolnienia. Nie spodobało się to "górze".


Na innym forum czytałem też ciekawy komentarz:

It's not football decision it's about a comment he made about Chinese killing Muslims in China and China has block any aresanl game which ozile play we all know that it's about its not about football


Gdzieś przeczytałem, że chiny płacą Arsenalowi 1mln tygodniowo za transmisje spotkań, oczywiście jeżeli Ozil nie gra, więc role odgrywa polityka.

Piłkarski świat nie widział takiego przypadku, żeby zawodnik takiego kalibru nagle zapomniał jak się gra. Arteta będzie to brał na klatę, ale po prostu nie wierzę, że to aspekt sportowy odgrywa tu rolę.. i żeby nie było, nie jestem fanem Ozila, nie jest to mój ulubiony pilkarz i nigdy nim nie był.. po prostu próbuje logicznie zrozumieć, dlaczego dzieją się takie cyrki.

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Everton 22.05.2022 - godzina 17:00
:
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City38296393
2. Liverpool38288292
3. Chelsea382111674
4. Tottenham382251171
5. Arsenal382231369
6. Manchester United3816101258
7. West Ham381681456
8. Leicester3814101452
9. Brighton3812151151
10. Wolves381561751
11. Newcastle3813101549
12. Crystal Palace3811151248
13. Brentford381371846
14. Aston Villa381361945
15. Southampton389131640
16. Everton381162139
17. Leeds389111838
18. Burnley387141735
19. Watford38652723
20. Norwich38572622
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah2313
Heung-Min Son237
Cristiano Ronaldo183
H. Kane179
S. Mané162
Kevin De Bruyne158
Diogo José Teixeira da Silva154
J. Vardy152
W. Zaha141
R. Sterling135
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
9
Gracz lipca wybór redaktorów Gabriel Magalhaes
Gabriel Magalhaes
10
Gracz lipca wybór użytkowników Gabriel Martinelli
Gabriel Martinelli
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl