Aubameyang zaprezentowany w Barcelonie
03.02.2022, 22:36, Dawid
25 komentarzy
Pierre-Emerick Aubameyang po czterech latach opuścił Arsenal i dołączył do FC Barcelony jako wolny zawodnik. Dzisiejszego popołudnia na Camp Nou odbyła się prezentacja Gabończyka, który podczas konferencji prasowej nie krył swojego zadowolenia z przenosin do nowego zespołu. Poniżej prezentujemy wypowiedzi 32-latka.
– To wszystko jest snem, z którego nie chcę się budzić. Jestem szczęśliwy, a zarazem gotów zrobić wszystko, aby przywrócić Barcę na sam szczyt. W tym miejscu jest odpowiednia jakość i atmosfera, aby tego dokonać.
– Jestem mentalnie przygotowany, ponieważ mam jasne pomysły w głowie. Dam z siebie wszystko na każdej pozycji na boisku. Rozmawiałem z Xavim... chce, żebym grał jako środkowy napastnik, ale jeśli kiedykolwiek poprosi mnie o grę na skrzydle, to nie będę miał z tym żadnego problemu. Jestem gotowy, aby zaadaptować się do niesamowitego stylu Barcy.
Potwierdzono, że w nowym klubie Auba będzie nosił koszulkę z numerem 25.
źrodło: fcbarcelona.com
03.09.2025, 23:30 8 komentarzy

03.09.2025, 08:41 19 komentarzy

03.09.2025, 08:39 7 komentarzy

03.09.2025, 08:38 5 komentarzy

02.09.2025, 07:46 7 komentarzy

02.09.2025, 07:43 15 komentarzy

02.09.2025, 07:39 2 komentarzy

02.09.2025, 07:32 1 komentarzy

02.09.2025, 07:31 4 komentarzy

31.08.2025, 20:04 1150 komentarzy
Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
---|
Zawodnik | Bramki | Asysty |
---|
-
Okiem kibica #2: Marzenie młodego chłopca
- 28.08.2025 6 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #37: Manita na Emirates
- 26.08.2025 5 komentarzy
-
Powrót do domu: Jak Arsenal odzyskał wychowanka po 14 latach
- 25.08.2025 16 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #36: Trzy punkty na trudnym terenie
- 19.08.2025 13 komentarzy
-
Okiem kibica #1: 15-letni fenomen
- 17.08.2025 7 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
Gość jest już sportowym emerytem. Szybki zjazd, bo jeszcze dwa lata temu to był przecież top. Teraz to już raczej jako maskotka-znana twarz do grania w Fife.
@fabregas1987: dostał 7mln na odchodne + opcje ogromnej podwyżki po sezonie
Czekamy na te seteczki w oknie Pana Boga.
Przynajmniej już nie będzie sabotować bramek kolegów z drużyny stojąc na drodze piłki albo na gigantycznym spalonym
Barcelona zaczyna krystalizować ciekawy nieprzewidywalny skład.
Jak zatrudnią kilku dobrych psychologów to może odpali to na dłużej.
@Gunner18AFC: nie tylko u nas drodzy zawodnicy z wielkimi pensjami i bez formy odchodzą za bezcen ;)
Wartość Auby była dla Arsenalu ujemna więc oddanie za darmo to zysk
@MATIKIUSZpl: W ten sposób rozgrywa nas każdy klub i bierze od nas piłkarzy za darmo.
@Gunner18AFC: nie grałby a pensje by dostawał lepiej już ze za te free odszedł.
Powinien gnić do końca kontaktu jeśli nie chce grać, ani nikt nie chce za niego płacić. Tylko u nas cyrki z puszczaniem wszystkich za free.
@Rider napisał: "strzela dużo goli"
Yyy Stary chyba żyjesz przeszłością... Auba w tym sezonie to dużo marnował, a nie strzelał.. po co trzymać na trybunach gościa zarabiającego ponad 300k?
Podobno 7 mln dostał od nas za rozwiązanie kontraktu.
W Barcelonie myślę, że trochę nastrzela. Dużo mniej wymagająca liga. Wyszło jak wyszło, ale sporo radości też dał przez to parę lat w naszej koszulce. Ja tam mu życzę powodzenia.
@Pitu88: I dla repry tez sie odechcialo grac.
Myślę, że nie Arteta był problemem. Pojechał na PNA i też balował do rana, aż odesłali go z drużyny. Swoje lata ma, szczy formy za sobą. Skończyły się sportowe ambicje i zaczęło odcinanie kuponów.
@Rider: Napewno lepiej jest nie mieć w klubie zawodnika któremu nie zależy, zarabia olbrzymią tygodniówkę i jedyne co robi to marnuje kolejne okazje lub psuje akcje na wcześniejszym etapie.
@Pitu88: o to właśnie mi chodziło ;)
Pytanie czy lepiej mieć napastnika, który niechętnie gra w klubie i strzela dużo goli i mieć top 4 czy pozbyć się gada i walczyć o maks top 6 ? pamiętajcie jak nieszczęśliwy Sanchez nam tyłek ratował ? Może faktycznie przestał się starać tylko z powodu Artety, ale zawsze jest coś za coś.
@Furgunn: możemy ewentualnie zatęsknić za jego golami, bo nie za nim. Jemu się już ewidentnie w Arsenalu odechciało grać
Jeszcze za nim zatęsknimy w tym sezonie, czuje że zrobi do końca sezonu lepszy wynik od naszych napastników.
@Sobieski14: Z Dembele będą mogli poimprezować
@MarkOvermars: bo co? Zrezygnował z ogromnej pensji żeby nadal grać w piłkę na wysokim poziomie? Mógł iść do Kataru czy ZEA
Bo zmienia co 3-4 lata kluby? A kto nie zmienia pracodawcy z różnych podowów? Nie rozumiem takiego podejścia
Najemnik
Miło widzieć że nie zmarnował się do końca jak Ozil, tylko zgłosił się po niego taki klub jak Barcelona. Powodzenia.