Awans do kolejnej rundy Carling Cup, Liverpool pokonany

Awans do kolejnej rundy Carling Cup, Liverpool pokonany 28.10.2009, 21:16, Rafal Mazur 195 komentarzy

Dokładnie o godzinie 20:45, sędzia dzisiejszego meczu rozpoczął najciekawiej zapowiadający się pojedynek IV rundy Carling Cup, w którym Arsenal mierzył swoje siły z Liverpoolem.

Pierwsze minuty były bardzo wyrównane, jednak z czasem do głosu zaczęli dochodzić Kanonierzy.

Jednak w 8. minucie zupełnie pogubili się obrońcy Arsenalu, a przed świetną okazją stanął jeden z graczy gości. Kilka minut potem, Samir Nasri został sfaulowany na linii 16 metra. Sam poszkodowany podszedł do piłki, ale strzał pozostawił wiele do życzenia.

Przez kilka kolejnych chwil The Gunners spokojnie i bez pośpiechu budowali swoje ataki.

W 19. minucie Fran Merida znakomicie uderzył z 18 metrów, nie dając tym samym żadnych szans golkiperowi The Reds. Piłka zdążyła jeszcze odbic się od słupka. 1-0 !

6 minut później Emiliano Insua strzelił pięknego gola spoza pola karnego. Piłka poszybowała pod poprzeczkę niczym rakieta, a Fabiański nie miał większych szans.

Po strzeleniu bramek przez obie ekipy, stan gry znacznie się wyrównał. Przeważającą grę w środku pola przerywały nieliczne ataki gości i gospodarzy.

W 42. minucie nastąpiło wielkie zamieszanie w polu karnym Diego Cavallieriego. Przy bramce gości zdobyc bramkę próbowało kilku graczy The Gunners, jednak bez skutku.

Do końca pierwszej połowy nic nie uległo zmianie; Kanonierzy remisują na Emirates 1-1 z Liverpoolem.

Po 15-minutowej przerwie piłkarze powrócili na murawę, by rozegrać drugie 45 minut.

W 49. minucie Kanonierzy ponownie wyszli na prowadzenie. Nicklas Bendtner uszczęśliwił wszystkich fanów The Gunners, pokonując bramkarza gości strzałem pod poprzeczkę.

Z każdą kolejną akcją wyraźnie widać było problemy Nicklasa Bendtnera z opanowywaniem futbolówki i czytaniem gry, a świetnie spisywał się Samir Nasri.

W 65. minucie Liverpool stanął przed szansą wyrównania stanu gry. Ryan Babel uderzał z rzutu wolnego, jednak kolejny raz Łukasz fabiański był na posterunku.

Kilka chwil potem nastąpiły zmiany w obu klubach. W ekipie gości na boisku pojawił się Benayoun, a w Arsenalu murawę opuścili Bendtner i Eastmond, a zmienili ich Sanchez Watt i Mark Randall.

Końcówka meczu była niezwykle nerwowa, żaden z zespołów nie dawał za wygraną lecz to Arsenal coraz bardziej zbliżał się do kolejnej rundy Carling Cup.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i to Arsene Wenger może cieszy się z awansu. Bardzo zadowalająca była także gra gospodarzy, a na pochwały zasługują wszyscy piłkarze The Gunners.

Arsenal: Łukasz Fabiański, Kerrea Gilbert, Phillipe Senderos, Mikael Silvestre, Kieran Gibbs, Fran Merida, Craig Eastmond, Aaron Ramsey, Samir Nasri, Nicklas Bendtner, Eduardo

Ławka rezerwowych: Wojciech Szczęsny, Kyle Bartley, Francis Coquelin, Emmanuel Frimpong, Mark Randall, Gilles Sunu, Sanchez Watt.

Liverpool: Cavalieri, Degen, Insua, Skrtel, Kyrgiakos, Plessis, Spearing, Babel, Kuyt, Voronin, Ngog

Ławka rezerwowych: Reina, Aquilani, Benayoun, Darby, Dossena, Eccleston, Ayala.

KySiO komentarzy: 66728.10.2009, 21:59

Jak tak dalej pójdzie i nie strzelimy bramki to będzie nerwówka do końca z takim rezultatem że będzie 2-2

Strzeluch komentarzy: 153028.10.2009, 21:58

tak tez mi sie wydawało:)

Strzeluch komentarzy: 153028.10.2009, 21:57

silvestre nie wie, co zrobic z pilka to wybija na oslep.

Strzeluch komentarzy: 153028.10.2009, 21:52

ale mlodziki zapierdzielaja :) stary, dobry Arsenal.

fabri04 komentarzy: 338528.10.2009, 21:51

jakieś zmiany były bo nie piszą??? Gramy bardzo ładnie!

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12628.10.2009, 21:51

Strzeluch, pardon, źle przeczytałem z pośpiechu :P

Strzeluch komentarzy: 153028.10.2009, 21:50

nicklas jaki sprinter :D

Strzeluch komentarzy: 153028.10.2009, 21:49

nie po tej stronie:P czarny Cesc chyba nie jest;)

Strzeluch komentarzy: 153028.10.2009, 21:48

wchodzi randall

sebo656 komentarzy: 182528.10.2009, 21:47

gibbs dobry mecz rozgrywa, czysci na obronie :)

Strzeluch komentarzy: 153028.10.2009, 21:43

kto to jest ten typek obok Andrzeja na trybunach ? ( czarny z czapka z daszkiem )

Gujet komentarzy: 98128.10.2009, 21:30

Bendtner zawsze wybiera źle, ale czasami wybiera dobrze i wtedy mało się nie posikamy ze szczęścia :)
2:1 :D

berni3 komentarzy: 32228.10.2009, 21:30

przychylam się od opini o bendtnerze ale szybko się zrekompensował w 2 połowie zobaczymy jak dalej bedzie

KySiO komentarzy: 66728.10.2009, 21:27

KŁODA ! CHOCIAŻ TO MU WYSZŁO !!!!!!!! 2:1 !!!!!!!!!!!!!

sebo656 komentarzy: 182528.10.2009, 21:20

bendtner jaki ten koles jest slaby, nie nadaje sie wogole na 1 zespol
nie potrafi ocenic sytuacji, zawsze wybeira ten najgorszy wybor

a mecz poza tym swietny, oby takich wiecej
2 piekne bramki, nasri jak narazie swietnie :)

leecoaster komentarzy: 10928.10.2009, 21:19

Bendtner i Gilbert powinni zejść bo są dziś słabi. To co Nicklas robi dziś to masakra... Po tym co widziałem w 1 połowie to przy większej skuteczności spokojnie powinniśmy wygrać 2 golami.