Awans nie bez problemów, Brighton & Hove 2-3 Arsenal

Awans nie bez problemów, Brighton & Hove 2-3 Arsenal 25.01.2015, 17:57, Przemek Lasek 3736 komentarzy

Wczorajsze wyniki mocarzy w Pucharze Anglii mogły zasiać odrobinę niepewności w głowach kibiców Arsenalu. Kanonierzy w pierwszej połowie pewnie prowadzili ze swoim rywalem, nie dając mu zbyt wielu okazji do sprawdzenia dyspozycji Szczęsnego. Wydawało się, że londyńczycy bez problemów dowiozą zwycięstwo. Tak się jednak nie stało - podopieczni Wengera po raz kolejny dostarczyli swoim kibicom emocji, dając sobie strzelić 2 bramki w drugiej części spotkania. Znakomity mecz rozegrał Tomas Rosicky. Zanotował on bramkę i asystę oraz był motorem napędowym Arsenalu w tym pojedynku. Kanonierzy nie bez problemów, ale jednak awansowali do 5. rundy FA Cup.

Brighton & Hove Albion: Stockdale - Bruno (72. March), Greer, Dunk, Bennett - Holla, Ince - Calderon, Forster-Caskey (81. Colunga), Baldock - O'Grady

Arsenal: Szczesny - Chambers, Koscielny, Monreal, Gibbs - Flamini - Walcott (70. Sanchez), Ramsey, Ozil (80. Coquelin), Rosicky - Giroud (70. Akpom)

Już w 2. minucie padła pierwsza bramka! Prawym skrzydłem przedarł się Chambers, po czym dośrodkował w pole karne, gdzie czyhał Walcott. Anglik przyjął piłkę i silnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza gospodarzy. 1-0 dla Arsenalu!

W 5. minucie Stockdale'a próbował pokonać Ramsey. Strzał Walijczyka został jednak zablokowany.

Początek spotkania wyraźnie należał do gości tego pojedynku. Arsenal wydawał się kontrolować pole gry, zwłaszcza jego środkową część.

W 22. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Rosicky. Próba okazała się jednak niecelna.

W 24. minucie Rosicky świetnie dostrzegł stojącego w polu karnym Ozila. Niemiec nie miał w tej sytuacji problemu z umieszczeniem piłki w siatce. 2-0 dla Arsenalu!

Pierwsze poważne zagrożenie pod bramką Szczęsnego miało miejsce w 29. minucie spotkania, kiedy to po nieudanej interwencji Kościelnego piłkę uderzył pomocnik Brighton. Futbolówka przeleciała niewiele nad poprzeczką.

Brighton & Hove spoglądało tylko na graczy Arsenalu, którzy posiadając piłkę przez większość czasu gry nie zdołali stworzyć realnego zagrożenia.

Do końca pierwszej połowy nie zdarzyło się już nic godnego uwagi. Arsenal zszedł na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

W 50. minucie Brighton zdobywa bramkę kontaktową. Chambers przegrał pojedynek główkowy na skraju pola karnego. W efekcie piłkę przejął O'Grady i płaskim strzałem pokonał bezradnego bramkarza Arsenalu.

Pięć minut później zawodnik gospodarzy próbował wymusić karnego, jednak sędzia pozostał niewzruszony.

W 58. minucie Arsenal strzela trzecią bramkę! Tomas Rosicky przejął piłkę przed polem karnym, po czym podał ją do Oliviera Giroud. Francuz odegrał ją do Czecha, który huknął z woleja, umieszczając futbolówkę w siatce.

W 62. minucie na boisku zameldował się March, który zmienił Saltora.

Kolejne minuty przyniosły groźniejsze ataki ze strony graczy Brighton. Nie byli oni jednak w stanie zmusić Szczęsnego do interwencji.

W 70. minucie Arsene Wenger zdecydował się zdjąć z boiska Giroud i Walcotta, a w ich miejsce desygnować Akpoma i Alexisa.

Dwie minuty później Brighton & Hove zdobyło gola. W polu karnym Arsenalu piłkę dostał Baldock, po czym bez problemów przelobował bezradnie interweniującego Polaka.

Gospodarze chcieli iść za ciosem. Zmusili obrońców Arsenalu do dwukrotnego blokowania strzałów.

W 79. minucie na boisku zameldował się Coquelin, który zmienił Ozila.

Chwilę później na zmianę zdecydował się również szkoleniowiec gospodarzy. Z boiska zszedł Forster-Caskey, którego zastąpił Colunga.

W 82. minucie piłkę w polu karnym gospodarzy otrzymał Akpom. Anglik zwiódł obrońcę i uderzył futbolówkę wprost w Stockdale'a.

Chwilę później Arsenal miał znakomitą okazję do podwyższenia prowadzenia. Rzut wolny z 20 metra wykonywał Alexis, jednak jego strzał zatrzymał się na poprzeczce.

Kolejne minuty to szybka i intensywna gra. Oba zespoły co jakiś czas szturmowały na bramkę swoich przeciwników, ale za każdym razem coś stawało na przeszkodzie w strzeleniu gola.

W doliczonym czasie gry z rzutu wolnego strzelał Alexis, jednak jego próba nie była na tyle dobra, aby pokonać Stockdale'a.

Chwilę później arbiter zakończył mecz rozgrywany na Falmer Stadium.

Brighton & Hove AlbionFA CupRaport pomeczowy autor: Przemek Lasek źrodło: własne
Novazzy komentarzy: 351027.01.2015, 22:44

Looo Bario...

FadeIn komentarzy: 354727.01.2015, 22:44

lays

Już to wałkujemy cały mecz. Xander wyjaśnił. Tacy my kibice angielskiej piłki :-0

Bramki liczą się od dogrywki. Przy 0-0 Chelsea przechodzi

pumeks komentarzy: 2080827.01.2015, 22:43

Coś tu śmierdzi golem Mario :P
Nie przepadam za live ale smarkacza lubię :)

kozz10 komentarzy: 372427.01.2015, 22:43

Czyli jednak, najprawdopodobniej BBC się pomyliło, dzisiaj Gabrysia nie będzie.

Novazzy komentarzy: 351027.01.2015, 22:43

@lays
nie

lays

nie

lays komentarzy: 3987127.01.2015, 22:42

Czemu dogrywka? Nie liczą się tutaj gole na wyjezdzie?

XandeR komentarzy: 968427.01.2015, 22:42

Jakby tak jeszcze Mou kilku zawodnikow stracil to chyba mialby maly bol glowy.
Btw Henry w studio= swietny mecz

kelob komentarzy: 86227.01.2015, 22:42

Skoro w dogrywce 0-0 daje awans Chelsea to pewnie zamurują. Rotacja u nich słaba, więc pewnie mają mniej sił.

FadeIn komentarzy: 354727.01.2015, 22:41

Tak. 0-0 na koniec dogrywki to awans Chelsea

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 127.01.2015, 22:41

Ale niektórzy już wypompowani.A tu jeszcze 30 minut.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.01.2015, 22:41

afckonrad

i co z tego? to oznacza ze to dobre grajki?

bradford ma rzadac teraz 30 mln euro za swoich grajkow?

Novazzy komentarzy: 351027.01.2015, 22:40

@roya
remis 0-0
1-1 karniaki
2-2 wiecej livy

royal87 komentarzy: 142427.01.2015, 22:40

w przypadku remisu w dogrywce chelska awansuje?

RIVALDO700
Te cieniasy strzelily nam po 2 bramki w zeszlorocznym pogromie na Stamford Bridge

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2227.01.2015, 22:37

Co ta Chelsea? u siebie po zero? Magia Mou sie skonczyla poki co?

Novazzy komentarzy: 351027.01.2015, 22:36

niech Bario albo Skrel wjedzie koszcie to bedzie gites ^^

kozz10 komentarzy: 372427.01.2015, 22:35

Ile można na tego Gabriela czekać

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.01.2015, 22:35

fadein

schurrle jest cienki, to samo willian i oscar.

novazzy

lepiej spytaj, kto nie pamięta

Novazzy komentarzy: 351027.01.2015, 22:34

@Fade
Wolałbym rojsa , pozatym dostaje 35k (funtów) tygodniowo wiec mogłby przejść.

o.O
Myślałem, że więcej do tyłu gramy. Nam głównie takie podania nabijają Flamini, Arteta i Per.

Novazzy komentarzy: 351027.01.2015, 22:32

Zeszło

Paniu76 komentarzy: 1246427.01.2015, 22:32

Salah to tam przyszedł chyba tylko po to, aby nam bramkę wsadzić w tamtym pogromie i nic więcej.

dla mnie też to jest bez sensu.
Teraz gole na wyjeździe liczą się dopiero po dogrywce.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 227.01.2015, 22:30

@Novazzy
Ok, dzięki ;)

Sory,a le nie chce mi się patrzeć czy ktoś wcześniej pytał. Tyle się tu tematów przewija, że głowa mała. Większy ruch niż na stonkach realu, barcy, live, cfc, manu razem wziętych :D

XandeR komentarzy: 968427.01.2015, 22:30

Paniu

Terry wsadzil mu korki miedzy nogi.

Novazzy komentarzy: 351027.01.2015, 22:30

Kuraki wygrały z Shefield ?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.01.2015, 22:30

salah i schurrle nie sa nawet na lawie, szykuje sie ciekawy tydzien u smerfów z transferami

kelob komentarzy: 86227.01.2015, 22:30

@paniu - Ta. Po zderzeniu z Terry'm

Mecz dla postronnego widza fenomenalny. Sędzia trochę psuje, ale to ostatnio częste..

Paniu76 komentarzy: 1246427.01.2015, 22:29

Fabs zszedł z kontuzją? Bo już nie patrzę.

Wychodzi gra jednym składem :)

afckonrad9101 komentarzy: 783427.01.2015, 22:29

Paniu76
Moze od momentu kiedy jest Capital One Cup tak jest , w Carling Cup sie liczyly bramki, to wlasciwie po cholere ten dwumecz?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 127.01.2015, 22:29

Macie jakiś dobry link do transmisji ze sky?