Banfield: Musimy wierzyć w to, co robimy

Banfield: Musimy wierzyć w to, co robimy 25.01.2012, 19:06, Łukasz Szabłowski 10 komentarzy

O wyniku…

Myślę, że zaczęliśmy nieźle, mieliśmy sporo szczęścia w pierwszej połowie. Kontrolowaliśmy przebieg meczu, dobrze się spisywaliśmy. Druga połowa również dobrze się dla nas zaczęła, po czym Fulham doszło do głosu i w ciągu 15, może 20 minut byliśmy w odwrocie. Na kwadrans przed końcem meczu obudziliśmy się i znowu dyktowaliśmy warunki, więc ogólnie mecz nie był taki zły. Myślę, że kilku zawodnikom dają o sobie znać zmęczenie, oraz inne czynniki fizyczne.

O niewykorzystanych sytuacjach…

W pierwszej połowie sporo działo się pod bramką Fulham, stworzyliśmy kilka niezłych sytuacji, przez co można powiedzieć, że czujemy niedosyt z faktu, że na drugą część meczu nie wyszliśmy z korzystnym wynikiem. Taka jest piłka, trzeba wykorzystywać swoje szanse.

O utracie gola tuż po wznowieniu meczu…

Na nasze nieszczęście Elton Monteiro popełnił błąd, ale jest jeszcze młody, to dopiero jego drugi mecz i ogólnie zaprezentował się dobrze przeciwko silnej drużynie. Myślę, że to spotkanie nas czegoś nauczy i wyciągniemy z niego wnioski.

O sile przeciwnika…

Na tym polega ta liga – jest bardzo twarda. Po to tu jesteśmy, aby się jej uczyć. Powiedziałem zawodnikom w szatni, że czeka nas mecz z silnymi, twardymi graczami, a my po prostu musimy robić swoje i wierzyć, że się uda. Dzięki temu być może uda nam się stworzyć, wyszkolić kolejnych świetnych piłkarzy.

O pozytywach…

Myślę, że to jak graliśmy pod presją można uznać za pozytyw. Mamy kilku bardzo młodych zawodników, co tym bardziej zasługuje na wyróżnienie. Oczywiście sam wynik, przegrana, jest ogromnym rozczarowaniem, ale myślę, że powinno się na to patrzeć bardziej szczegółowo, na przykład właśnie na postawę tych młodych chłopców.

O Łukaszu Fabiańskim…

Wspaniale znów widzieć Łukasza w drużynie. Dobrze się spisał, jest profesjonalistą i kilka razy uchronił swoimi interwencjami naszą młodą defensywę od utraty większej ilości bramek.

Neil BanfieldRezerwy autor: Łukasz Szabłowski źrodło: Arsenal.com
armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 426.01.2012, 15:51

Takie słowa pasowałoby powiedzieć chłopakom w szatni przed ważnymi meczami bo jak wychodzą na pojedynek z inną lepsza drużyną to nogi mają jak z waty.

karlo komentarzy: 906926.01.2012, 08:24

Potrzebują czasu aby pokazać ile są warci i na ile ich stać.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125126.01.2012, 08:18

Będzie dobrze, w gruncie to utalentowani chłopcy :D. Tylko trzeba dać im czas :)

dawcio090909 komentarzy: 187225.01.2012, 19:40

Musimy popracować nad skutecznością , Remi masz rację jeśli nie popracujemy nad obroną to nie mamy szans żeby zakwalifikować się do ligi mistrzów.

mitmichael komentarzy: 4924325.01.2012, 19:40

@Remi
Szkoda, ze cytujesz wypowiedz z 24 stycznia ale 2011 roku. Przegrana z rezerwami pokazuje tylko, ze w Arsenalu na prawde jest zle.

Lykasz komentarzy: 104 newsów: 14725.01.2012, 19:26