Bielik kontynuuje występy w Charltonie

Bielik kontynuuje występy w Charltonie 25.11.2018, 19:53, Michał Lis 11 komentarzy

Krystian Bielik po powrocie ze zgrupowania reprezentacji Polski U21, podczas którego strzelił ważnego gola, wraca do swojego klubu i nie oddaje miejsca w składzie. Jego drużyna w sobotę mierzyła się z Bristol Rovers, które znajdowało się w strefie spadkowej.

Charlton już w 10. minucie objął prowadzenie. Bramkarz gospodarzy wyłapał dośrodkowanie i bardzo szybko wznowił grę około 70 metrowym wykopem przed siebie. Do piłki dopadł Jamie Ward, który opanował piłkę i przelobował wychodzącego z bramki golkipera. W 30. minucie goście odpowiedzieli skuteczną akcją bramkową. Dalekie wybicie od własnej bramki przejął napastnik Bristol Rovers, który umiejętnie odepchnął Bielika od piłki i szybko podał piłkę do przodu. Tam Joe Martin cudownym strzałem z pierwszej piłki w okienko wyrównał stan spotkania. Piłkarze Charltonu pobiegli z pretensjami do sędziego dając do zrozumienia, że Polak był faulowany, ale sędzia nie zmienił swojej decyzji.

Tuż przed przerwą piłkarze The Addicks wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie w pole karne było podbijane wiele razy, kiedy to w końcu Joe Aribo oddał strzał z główki i z kilku metrów pokonał bramkarza. W drugiej połowie gra uległa wyrównaniu. Gdy wydawało się, że w 94. minucie sędzia zakończy już mecz, na boisku miało miejsce niecodzienne zdarzenie. Piłkarze Bristol Rovers wykonywali rozpaczliwe dośrodkowania w pole karne Charltonu. Na pomoc kolegom wyruszył nawet bramkarz gości, który pobiegł w pole karne przeciwnika. Do wrzutki najwyżej wyskoczył Bielik przytomnie zgrywając futbolówkę do partnera z zespołu, który stał na trzydziestym metrze. Ten minął jednego przeciwnika i podał do Granta, który unikając spalonego wychodził na pustą bramkę. Anglik popędził na bramkę dobre 50 metrów i umieścił piłkę w niestrzeżonej siatce.

Charlton Athletic 3-1 Bristol Rovers

Krystian Bielik grał od pierwszej do ostatniej minuty na pozycji defensywnego pomocnika w formacji 4-4-1-1.