Bielik z czystym kontem

Bielik z czystym kontem 04.11.2018, 22:49, Michał Lis 15 komentarzy

Krystian Bielik zachował swoje miejsce w składzie i po raz siódmy w tym sezonie wystąpił od pierwszej minuty broniąc barw The Addicks. Charlton Athletic w sobotę mierzył się na swoim stadionie z dziewiątą drużyną League One - Doncaster Rovers.

Gospodarze dobrze rozpoczęli ligowe spotkanie co zaowocowało strzelonym golem w 18. minucie przez Aribo. Podczas rzutu rożnego Anglik wyskoczył najwyżej do dośrodkowania i mocnym strzałem uderzył w poprzeczkę. Piłka odbiła się od bramki i ponownie spadła mu pod nogi. Joe wykorzystał drugą szansę i instynktownym uderzeniem pokonał bramkarza.

W 33. minucie gospodarze zdobyli drugą bramkę. Sprytne dośrodkowanie z lewej strony boiska wykończył Karlan Grant. Kilkanaście minut później zawodnicy Charltonu uderzyli w słupek po ładnie wykonanym rzucie rożnym. W dalszej fazie meczu zawodnicy The Addicks kontrolowali spotkanie i ze spokojem pokonali u siebie 2-0 Doncaster Rovers.

Krystian Bielik grał od pierwszej do ostatniej minuty na pozycji prawego środkowego obrońcy w ustawieniu 4-4-2 z diamentem w środku.

Statystycy z portalu WyScout odnotowali występ 20-latka.

- 90 minut gry,

- 34/38 celnych podań (89% skuteczności),

- 10 przechwytów,

- 5 wybić,

- 15 odzyskanych piłek,

- 2 wygrane główki.

Wygląda na to, że zmiana pozycji wyszła na dobre młodemu Kanonierowi. W poprzednim spotkaniu Krystian został zmieniony w przerwie z powodu wolnego rozgrywania piłki. Jak możemy zobaczyć po statystykach Bielika oraz Twitterowej ankiecie na stronie klubowej Charltonu pytającej kibiców o to, kto ich zdaniem był zawodnikiem meczu możemy sądzić, że rosły obrońca tym razem był jednym z najlepszych na boisku. Wypożyczony z Arsenalu piłkarz zajął drugie miejsce i zebrał 32% głosów. Lepszy wynik osiągnął tylko strzelec bramki Aribo z 47%.

Piłkarze Charltonu najbliższy mecz rozegrają już we wtorek z Walsall.

CharltonKrystian Bielik autor: Michał Lis źrodło: własne
Forever_gunner komentarzy: 255507.11.2018, 06:38

Cieszę się, że Krystian sobie radzi. Bardzo powoli puka do pierwszego zespołu.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9205.11.2018, 16:23

@Chakaa: swoją karierę w Lechu i Legii zaczynał jako defensywny pomocnik. Gdy przybył do Arsenalu to Wenger po jakimś miesiącu lub dwóch zaczął wystawiać go na środku obrony. Wytłumaczył Bielikowi, że z jego bardzo dobrym przeglądem pola i rozgrywaniem może zostać topowym obrońcą, jeśli 'nauczy się bronić i zdobędzie doświadczenie'. I tak oto Arsene zmienił pozycję Krystianowi. W Charltonie w większości gra na obronie.

Chakaa komentarzy: 191205.11.2018, 15:56

On gra na środku obrony? a gdzie grał wcześniej? Na def. pomocniku ? Liczę na odpowiedź bo jakoś nigdy nie czytałem i nim.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9205.11.2018, 15:37

Bielik has started five games in defence, with Charlton conceding just two goals in those games.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9205.11.2018, 15:21

@Marcel90: dzięki za konstruktywną opinię ;)

Marcel90 komentarzy: 809605.11.2018, 12:44

Artykul standardowo bardzo fajnie i przejrzyscie napisany jednak podobnie jak osoba wypowiadajacym sie wczesniej, nie podoba mi sie tytul.

glock9mm komentarzy: 25205.11.2018, 11:33

Bielik zostal bramkarzem?

kuzguwu komentarzy: 538405.11.2018, 10:53

League One to dobre przetarcie dla obrońców. Jest tam dużo fizyczności i walki, więc Krystian ma dobrą szansę na poznanie angielskiego futbolu "od podszewki".

Armata500 komentarzy: 4354 newsów: 13005.11.2018, 07:42

Mam nadzieję, że to wypożyczenie zaprocentuje u Bielika otrzymaniem szansy od Emery'ego. Trener z pewnością bacznie śledzi poczynania wypożyczonych piłkarzy, a dobre występy Krystiana na pewno nie uchodzą jego uwadze. Tylko ta liga jednak trochę słaba, no ale dla młodego piłkarza liczy się przede wszystkim regularność i ogranie, a pod tym względem jest bardzo dobrze.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 205.11.2018, 07:16

Uwolnić Redzika!

fabregas1987 komentarzy: 2577005.11.2018, 07:02

Niech się rozwija, chociaż ma sporą konkurencję. Jest Mavrapanos, Pleguezuelo, Holdingc czy Chambers, a dochodzą przecież jeszcze starsi zawodnicy.

Ranczomen komentarzy: 1230505.11.2018, 00:47