Capello oszukany przez Lisy Pustyni. Anglia vs. Algieria 0-0

Capello oszukany przez Lisy Pustyni. Anglia vs. Algieria 0-0 18.06.2010, 23:08, Krzysztof Mierkiewicz 189 komentarzy

Niespodziewane rozstrzygnięcia na boiskach RPA wydają się nie mieć końca. Z pewnością wielu fanów coraz mniej odważnie wypowiada się co do szans poszczególnych ekip na zwycięstwo, bez względu na przeciwnika, z którym akurat danej drużynie przychodzi się mierzyć. W zakończonym przed niespełna godziną meczu piłkarze Algierii sprawili kolejną niespodziankę, remisując bezbramkowo z naszpikowaną gwiazdami Anglią. Tym samym podopieczni najlepiej wynagradzanego szkoleniowca na Mistrzostwach, po rozegraniu dwóch spotkań, plasują się na 3. pozycji w Grupie C.

Pierwsze 20 minut spotkania mogła wprawić w osłupienie nawet najbardziej optymistycznie nastawionych fanów ekipy z północnej Afryki. Algierczycy rozgrywali bowiem bardzo swobodnie piłkę na połowie Synów Albionu, wymieniając wiele podań. Anglicy mogli jedynie bezradnie patrzeć na poczynania przeciwników, których grą bardzo dobrze dyrygował gracz niemieckiego Wolfsburga – Karim Ziani. Po tym okresie angielscy piłkarze nieco poukładali swoją grę, o ile można tak powiedzieć o wielu niecelnych podania w wykonaniu tak doświadczonych rozgrywających jak Gerrard i Lampard. Dość stwierdzić, że na zakończenie pierwszej, mimo wszystko dość bezbarwnej, połowy spotkania, to Algierczycy byli drużyną z większym posiadaniem piłki, a David James miał przeszło 20 kontaktów z piłką.

W drugiej odsłonie pojedynku obraz gry nie uległ dużej zmianie, choć było widać, że Anglikom zaczyna się wyraźnie spieszyć, co spowodowało jeszcze większą nerwowość w ich poczynaniach. Piłkarze Rabaha Saadane’a natomiast skupiali się na defensywie i wyprowadzaniu dość składnych kontrataków. Każda upływająca minuta przynosiła większą frustrację zarówno na boisku, angielskiej ławce rezerwowych, jak i na trybunach, gdzie kibice Three Lions zagłuszali gwizdami nawet wuwuzele. Wobec braku pomysłu na rozwiązanie problemów z ofensywą piłkarze Capello kilkakrotnie spróbowali uderzeń z dystansu, ale i te nie były dziś ich mocną stroną. Obrazu gry nie odmieniło desygnowanie do gry dwóch dodatkowych napastników – Defoe i Croucha – obie ekipy podzieliły się punktami. W ostatnim, trzecim meczu rozgrywek grupowych Anglicy zagrają o wszystko ze Słowenią, a – wciąż zachowujące szansę na awans - Lisy Pustyni zmierzą się z USA.

Mistrzostwa Świata 2010Reprezentacja AlgieriiReprezentacja Anglii autor: Krzysztof Mierkiewicz źrodło: własne
pawciunio komentarzy: 103019.06.2010, 21:28

Armata_Pl znalezienie skrótów dwoch ostatnich meczy pomaranczowych na necie trwa szybckrocej niz napisanie Twojego tekstu. Polecam stronke footytube gdzie znajdziesz wszystkie skroty, jakie chcesz :) Przepraszam ze lamie zadase regulaminu ale moze to bedzie motywacja dla administratora naszej strony aby zadbac o dzial video naszego portalu. Stonka i bez tego jest super:)

Dominika93 komentarzy: 293719.06.2010, 21:25

noo mecz jest na serio świetny, przynajmniej prawie cały czas coś się dzieje... ostatnie kilka minut było na serio niesamowite, tylko akcja i kontra... szkoda że padły tylko 2 bramki ale druga połowa przed nami :)

Gunner_995 komentarzy: 655019.06.2010, 21:24

Haa wiedziałem że Nicki strzeli :) Ale to dopiero będzie druga połowa więc może jeszcze coś strzeli.
Alex zmienił fryzurkę ;D

kamil_malin komentarzy: 933219.06.2010, 21:24

@ Topek

Uratował dupę po własnej starcie. Najpierw się nie popisał aby później w pełni się poprawić :)

Dobry mecz, oby druga połowa była podobna. Jak na razie Kanonierzy radzą sobie bardzo dobrze. Akcja Duńczyków piękna, szczególnie te crossowe dogranie, no i ładne wykończenie Nicklasa :)

maciekbe komentarzy: 1245819.06.2010, 21:23

Benio ownuje, drugi jego dobry mecz. Alex też ładnie gra. Ja tam kibicuje Danii...ten Keajer czy jak mu tam jest słaby, nie wiem, czemu niektórzy tutaj tak się nim zachwycają. Fajny meczyk :)

Gooner250 komentarzy: 132519.06.2010, 21:22

Ależ mamy mecz! :O Jak na razie zdecydowanie najlepszy do tej pory na mundialu! W przeciągu chyba 2 minut trzy 100% akcje, dwie Kamerunu i jedna Danii.

Brawo Benek!
Co za mecz.

Topek komentarzy: 13964 newsów: 12619.06.2010, 21:19

Wreszcie mecz w którym cokolwiek się dzieje.

FanekAFC komentarzy: 511219.06.2010, 21:17

Song uratował dupe Kamerunowi, a Eto w słupek ; ) Świetny mecz !

Topek komentarzy: 13964 newsów: 12619.06.2010, 21:16

Song teraz dupe Kamerunowi uratowął :P

FanekAFC komentarzy: 511219.06.2010, 21:12

No to długie podanie świetne, no i brawo dla Bendtnera za wykończenie :)

Stanek komentarzy: 827 newsów: 34119.06.2010, 21:08

Benio strzela pierwszą bramkę spośród Kanonierów na MŚ! ;D

kubas40 komentarzy: 73119.06.2010, 20:57

Armata_PL

W ostatnim meczu z Japonią zaliczył asystę do jedynego gola.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 419.06.2010, 20:52

Witam, mam pytanie. Byłem tydzien caly na wczasach i bylem odlaczony od neta, a mecze w tv nie miałem czasu ogladac, tylko jakies poszczególne, Moje pytanie brzmi jak radzi sobie Robin na munidalu bo nie widzialem żadnego jego meczu a wiem ze nic nie ustrzelił.. gra cos? ;D

Stanek komentarzy: 827 newsów: 34119.06.2010, 20:29

Ja kibicuję Kamerunowi. Wolę Songa od Bendtnera ;)

sosnix komentarzy: 38319.06.2010, 20:27

komu kibicujecie w meczu Kamerun z danią
ja dani bo jak dania wygra to Holandia na 100% awansuje a ja kibicuje Holandii

Gunner_995 komentarzy: 655019.06.2010, 20:06

No ja myślę że Alex w pierwszym! :) Bo bym się bardzo zdenerwował !

Gunner_995 komentarzy: 655019.06.2010, 20:03

Guunerr--->Tak to miała być łatwa robota :D
Wielkie dzięki za link.

Stanek komentarzy: 827 newsów: 34119.06.2010, 19:58

Śmiesznie wygląda teraz okładka The Sun, która ukazała się po losowaniu fazy grupowej MŚ.

Miało być tak lekko, łatwo i przyjemnie, a jak jest każdy widzi...

berni3 komentarzy: 32219.06.2010, 19:56

song jest w skladziele

Topek komentarzy: 13964 newsów: 12619.06.2010, 19:55

Song dzisiaj w pierwszej jedenastce Kamerunu. Dobrze, że trener poszedł po rozum do głowy.

kamil_malin komentarzy: 933219.06.2010, 19:52

Trzeba powiedzieć, że Anglicy grają na prawdę "koncertowo" na tych Mistrzostwach. Większość zawodników jest kompletnie bez formy. Gracze którzy mieli ciągnąć grę, kompletnie zawodzą. Zresztą gracze z drugiego planu także nie zachwycają. Brakuje Theo jak nic ;), taki joker by się przydał. Druga sprawa to wybory Capello. Włoch ma nauczkę za te swoje "trafne" decyzje. Patrząc na dyspozycję kilku zawodników, zastanawiam się jakim trzeba być aby wybrać takich cieniasów. Jeśli Anglia odpadnie płakał nie będę :) Wolę aby wyszli Amerykanie i Algierczycy.

Stanek komentarzy: 827 newsów: 34119.06.2010, 19:44

Jak ktoś chce avatar z Songiem w nowej koszulce, pisać na PW. Ten kto napisze pierwszy dostanie link ;)

Gunner_995 komentarzy: 655019.06.2010, 19:25

Jeśli nie zagra dzisiaj Alex to się wku***!
Ale jeśli zagra to nie będę stronniczy tylko będę kibicował obu drużynom. I liczę że Nicki coś strzeli :)

kubas40 komentarzy: 73119.06.2010, 19:16

Reasumując, największe zaskoczenia MŚ 2010:

Anglia 1 - 1 USA (Zaskoczeniem była wpadka Greena).

Korea Płd. 2 - 0 Grecja

Włochy 1 - 1 Paragwaj

Hiszpania 0 - 1 Szwajcaria

RPA 0 - 3 Urugwaj (Gospodarze przegrali tak wysoko? W 2002 Gospodarze kosili mimo, że moim zdaniem Japonia i Korea Płd. nie są mocne).

Francja 0 - 2 Meksyk ( To co pokazała ekipa Domenecha to śmiech na sali).

Anglia 0 - 0 Algeria

Rozczarowania:

1. RPA (Myślałem, że będzie to czarny koń, można tylko się zastanawiać jak smutni są ich kibice. Wkońcu to gospodarze.)

2. Anglia (Zastanawiałem się czy nie ex equo z "Les blues" ale jednak to Anglicy byli na fali)

3. Francja (Obiecywali po nieudanych meczach towarzyskich przed mundialem, że będzie lepiej... Gów*o prawda!)

Miłe zaskoczenie:

1. Urugwaj

2. Meksyk

3. Holandia (Nie jest to zaskoczenie, ale Oranje to jedyni faworyci którzy trzymają poziom... No jest i Argentyna, ale to inna bajka).

RvP345 komentarzy: 36419.06.2010, 19:14

Polecam ten filmik ,,Tworz Przyszlosc''!Noj prosze Anglia slabiutko jagby wzieli Tho,a Francjia Nasri'ego to mieliby szanse! Holandia!!! Holandia!!! Holandia!!! NA MISTRZA SWIATA!!!

Gunner_995 komentarzy: 655019.06.2010, 18:49

Polecam ten filmik :) Tylko że trzeba go obejrzeć w całości. Fajnie wspomnieć sobie stare dobre czasy :)

youtube.com/watch?v=u10QT2HelJg

vP7 komentarzy: 232019.06.2010, 18:36

berni3 dobrze dostrzegłeś, trzeba dawać naszym grać i tyle.
BEZ KANONIERA NIE MA MAJSTERA

berni3 komentarzy: 32219.06.2010, 18:33

jest jedna prawidlowosc w tym mundialu tam gdzie nie stawiaja na kanonierow tam bozia ich pokara przyklady:

francja brak nasriego i anglia brak walotta cięzka sytuacja na wyjscie z grupy

meksyk holandia wks graja kanonierzy i sa wyniki

szanse na pobudke jeszcze ma kamerun i hiszpania inaczej tez bedzie im ciezko ;D

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56719.06.2010, 18:27

Z tego co wyczytałem w sieci, Wenger był wczoraj podczas meczu Anglia - Algieria w świetnej formie :D Stwierdził, że jest zaskoczony, iż fani wygwizdali Anglików - był przekonany, że wszyscy zasnęli :P Przy wejściu Croucha powiedział z kolei, że "Anglia powinna skonsultować to ze służbą kontroli ruchu lotniczego". Brawo, Arsene! xD

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56719.06.2010, 18:19

afcforever > tak, wciąż się interesujemy. Osobiście jestem wręcz przekonany, że po mistrzostwach Schwarzer zostanie zawodnikiem Arsenalu.

Merowingster komentarzy: 74619.06.2010, 18:13

Świetnie broni przeciwko drużynie z Afryki, pokazał na co go stać z turniejową drużyną czyli Niemcami. Nie chce tego dziadka.

marcel134 komentarzy: 1082 newsów: 419.06.2010, 17:47

O to, że nie ma napisane iż zrobi to zawodnik z pola. Napisałeś 'ktoś'. :D Z tego wynika, że bramkarz i sędzia też mogą wylecieć :P

A nie powiem zdarzało się, że sędzia zatrzymywał piłkę również rękami :D

marcel134 komentarzy: 1082 newsów: 419.06.2010, 17:25

a tak z ciekawości -> zaserwujcie mi jakąś stronkę z przepisami FIFA. Poczytam sobie o takiego typu sytuacjach. To, że trzeba karać podwójnie to wiem, ale czy jest powiedziane, że od razu czerwoną? Można różnie interpretować to zagranie, zależy od sędziego.

afcforever -> troche ogólne to zdanie: "Jesli ktos zatrzyma pilke, ktora pewnie zmierza do bramki, zostaje automatycznie wyrzucony z boiska."

Jak zatrzyma nogą, klatką albo głową lub jeśli bramkarz ręką to też będzie wyrzucony? :D

marcel134 komentarzy: 1082 newsów: 419.06.2010, 17:16

ja myśle, że nikt by do niego pretensji nie miał gdyby pokazał Kewellowi żółtą. Dla Ghany liczyłby się rzut karny, mniejsza o Kewella.
Przynajmniej mecz byłby ciekawszy no i funkcjonował by atak Australii.

maciekbe komentarzy: 1245819.06.2010, 17:11

nie musiał go wyrzucać, Kewell nakierowywał swoją klatkę piersiową na piłkę, spróbój zrobić to samo i ręce też Ci się tak ułożą. Ale pretensji do sędziego mieć nie można, fakt.

marcel134 komentarzy: 1082 newsów: 419.06.2010, 16:54

faktycznie szła w światło bramki, no ale to nie było mimo to na czerwoną.

maciekbe komentarzy: 1245819.06.2010, 16:53

afcforever - w tej sytuacji sędzia może zrobić co chce, Kewell chciał zablokować piłkę klatką piersiową, ale nie zdążył... Kartka ok, ale wolałbym żółtą, mecz byłby bardziej wyrównany.

marcel134 komentarzy: 1082 newsów: 419.06.2010, 16:50

afcforever -> gdybyś stał w polu karnym przed bramką (byłbyś tam zupełnie przypadkowo) i nagle zobaczyłbyś piłkę lecącą w twoją stronę z szybką prędkością (tak, że sie nie można zorientować) i to na dodatek wprost na twoją rękę, to co byś zrobił?
Kewell starał się ją przyjąć na klatkę, miał ułamek sekundy (w powtórce ewidentnie cofnął rękę ale nie miał czasu) żeby się zorientować.

Gdyby przez przypadek sędzia wyrzucił cię z boiska to nie był byś poirytowany?
To nie było celowe. Dostali karnego i jeszcze powinien dostać żółtą kartkę. Ale na miłość boską czerwona jest dla kogoś kto złapie nadlatującą piłkę umyślnie, prosto w ręce, lub ją wypchnie. Tutaj tego nie widziałem.
No cóż ale to twoje zdanie. W przerwie przeanalizuje jeszcze czy ta piłka czasem nie leciała na słupek, bo w pierwszej chwili człowiek nie zwraca na takie rzeczy szczególnej uwagi.

Cóż to jest twoje zdanie, ale pomyśl troche czy ta czerwona była konieczna

marcel134 komentarzy: 1082 newsów: 419.06.2010, 16:36

Muszę stwierdzić, że to już koniec MŚ dla Australii. Myślałem, że zabłysną, ale nic z tego.
Stracili dwóch najlepszych zawodników (Cahilla i Kewella). Już drugi mecz Australii w osłabieniu. Szkoda, bo 4 lata temu też ich sędzia skrzywdził w 1/8, gdy w 93' minucie podytkował karnego dla Włoch.

Gunner_995 komentarzy: 655019.06.2010, 16:33

No właśnie! Chociaż jestem za Ghaną to nie wiem jakim cudem sędzia dał czerwoną kartkę! Przecież to nie było celowe!

marcel134 komentarzy: 1082 newsów: 419.06.2010, 16:30

W tym momencie sędzia całkowicie okaleczył Australię. Na tych MŚ jakoś im nie sprzyjają. Karny jak najbardziej, ale to było na max żółtą kartkę.

WojO komentarzy: 225219.06.2010, 16:05

Może nie na temat, ale nie mogę sie opanować xD ta fotka z reklamy nike w tym newsie xd fotka Rooneya z broda > all xD

Topek komentarzy: 13964 newsów: 12619.06.2010, 16:03

Robin zagrał jak cała Holandia - przeciętnie i bez polotu, ale na tyle by wygrać. Kolejny mecz z serii byle nie stracić, byle specjalnie nie ryzykować. Zdecydowanie za dużo tego na tych mistrzostwach. Jedynie tutaj Argentyna wychodzi na plus z tego powodu, że oni takiej taktyki nie stosują - Maradona nie stosuje żadnej.

Zobaczymy jak dzisiaj się spiszą Kanonierzy w meczu Kamerunu z Danią. Mam nadzieję, że trener zrozumiał swój błąd i da Alexa od pierwszych minut, bo już za dużo w tym turnieju było trenerów - cyrkowców, których decyzje są pozbawione sensu.

Gooner250 komentarzy: 132519.06.2010, 16:01

Robin jest beznadziejny jak na razie i tak samo jak gra Holandii, nie porywa. A szkoda, narobił smaku przed mundialem, chyba się wystrzelał w meczach o nic :/ No ale mam nadzieję, że wkrótce się przebudzi. Napastnik jego klasy powinien znaleźć drogę do siatki rywala.
Słaby jak na razie dla niego mundial, mimo tego, że Holandia wygrała 2 mecze, a on sam przyczynił się w jakimś stopniu do tych zwycięstw. Po jego podaniach Holandia zdobywała bramki.

pelek komentarzy: 214619.06.2010, 15:56

właściwie po slashu dowolna strona ;) [mialo być kanonierzy.com, ale zapominalem ze z www nie mozna]

pelek komentarzy: 214619.06.2010, 15:55

poczujcie się jak na MŚ :P

Szogun komentarzy: 28800 newsów: 319.06.2010, 15:54

Ja myślę,że może w końcu trener Holandii szykuje ja na turniej tak,że nawet jak następny przegrają to wejdą dalej.