Carling Cup: Faworyci górą

Carling Cup: Faworyci górą 24.09.2009, 12:34, Maciej Lewandowski 15 komentarzy

Trzecia runda Pucharu Ligi Angielskiej już za nami. Zarówno we wtorek, jak i wczoraj zabrakło niespodzianek. Co prawda Newcastle United oraz Burnley przegrały z niżej notowanymi rywalami, jednak te drużyny trudno było uznać za pretendentów do tytułu.

Aston Villa pokonała u siebie Cardiff City 1:0. Zwycięską bramkę już w trzeciej minucie spotkania strzelił niezawodny Gabriel Agbonlahor.

Takim samym rezultatem zakończył się mecz na Stamford Bridge, gdzie Chelsea Londyn podejmowała Queens Park Rangers. Jay Simpson, który w sobotę zdobył dla QPR dwie bramki, tym razem nie był w stanie uchronić swojej drużyny przed odpadnięciem z Carling Cup. Dla podopiecznych Carlo Ancelottiego gola na wagę awansu do czwartej rundy strzelił Salomon Kalou.

W wyjazdowym spotkaniu Everton dosłownie rozbił w pył ekipę Hull City. Goście już po 25 minutach prowadzili różnicą trzech goli. Po przerwie resztek nadziei oraz chęci do gry pozbawił gospodarzy Leon Osman, który ustalił wynik meczu na 0:4.

Jeszcze bardziej okazałym rezultatem zakończył się pojedynek pomiędzy Preston North End a Tottenhamem Hotspur. Ekipa grająca na co dzień w Championship nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Goście z Londynu od początku narzucili swój styl gry i na przerwę schodzili z dwu bramkowym prowadzeniem, a na listę strzelców wpisali się Peter Crouch oraz Jermain Defoe. Dla "Kogutów" było to jednak zbyt mało. W 77. minucie Crouch dołożył kolejne trafienie. Preston odpowiedziało co prawda honorowym golem autorstwa Browna, jednak bramki Keane'a oraz Croucha, który skompletował tym samym hattricka, nie pozostawiły Hull City żadnych złudzeń.

Manchester United długo męczył się na własnym stadionie z ekipą Wolverhampton Wanderers. Na taki obrót sprawy miała z pewnością wpływ czerwona kartka Fabio da Silvy, który już po dwóch kwadransach został wyrzucony z boiska. Fani zgromadzeni na Old Trafford jedyną bramkę spotkania ujrzeli dopiero w 67. minucie, kiedy to Danny Welbeck pokonał bramkarza "Wilków" i ustalił wynik na 1:0.

Na wyłonienie zwycięzcy najdłużej czekać musieli kibice, którzy przybyli na The City of Manchester Stadium, gdzie ekipa prowadzona przez Marka Hughesa podejmowała Fulham Londyn. W regulaminowym czasie gry żadna z drużyn nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. W dogrywce decydującą bramkę strzelił były gracz Arsenalu, Kolo Toure. Goście z Londynu nie dali już rady odpowiedzieć na to trafienie i mecz zakończył się wygraną gospodarzy 2:1.

Losowanie par czwartej rundy Carling Cup odbędzie się w najbliższą sobotę, 26 września. Poniżej przedstawiamy wszystkie zespoły, które wezmą w nim udział:

Tottenham Hotspur

Capital One CupJay Simpson autor: Maciej Lewandowski źrodło: PremierLeague.co.uk
KuBaJo komentarzy: 217425.09.2009, 09:28

obyśmy trafili na np: scuntrope . Spokojnie bysmy ich rozpykali

Hubert89 komentarzy: 83224.09.2009, 20:23

Tottenham nie oszczędza swoich gwiazd, dziwne.

Kanonierka15 komentarzy: 2185 newsów: 524.09.2009, 19:09

Bardzo silne zestawienie. Mam nadzieję, więc że nam przypadnie Scunthorpe.

Cesc_Fabri_4 komentarzy: 113424.09.2009, 19:07

Muszą młodzi wygrać. Ale jak nie teraz wygrają to na następnych zawodach CC

Henry12 komentarzy: 41924.09.2009, 18:56

Wiekszosc przeciwnikow to b.silne druzyny.. przyznaje wam racje, ze chcialbym zobaczyc mecz z man.city.. ciekawe jak spisaliby sie mlodsi zawodnicy.. aha ! i szkoda mi newcastle.. nawet ich lubie.

IronHide_AFC komentarzy: 164224.09.2009, 16:39

chciałbym żebyś w IV rundzie zagrali z City !!!...
zemsta ?! mało powiedziane , pozbawienie jakichkolwiek szans na triumf na wyspach bo na LE nie zanosi się żeby walczyli o tytuł ;/

crisadus komentarzy: 850724.09.2009, 16:03

Wolałbym, abyśmy zagrali jeszcze z drużynami ze słabszych lig i do tego u siebie:)

aRamsey komentarzy: 948624.09.2009, 15:32

oby jak najłatwiejszy przeciwnik się młodym trafił... ale i tak mam nadzieję że wygrają CC ;)

topol95 komentarzy: 152724.09.2009, 14:34

Chciałbym ,żebyśmy zagrali z drużyną z Championship.

waldek_89 komentarzy: 573524.09.2009, 14:13

jestem ciekaw czy Wenger by wystawił młodzików w meczu np z M. City w Carling Cup?;D

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223724.09.2009, 13:36

W sumie to sie zgodze z Gunnersfanem , fajnie by bylo gdybysmy trafili na city i nasza mlodziez pokazalaby im ze to byl tylko przypadek ta wygrana 4:2

Maciekkk10 komentarzy: 258324.09.2009, 13:15

"W 77. minucie Crouch dołożył kolejne trafienie. Preston odpowiedziało co prawda honorowym golem autorstwa Browna, jednak bramki Keane'a oraz Croucha, który skompletował tym samym hattricka, nie pozostawiły Hull City żadnych złudzeń." Na samym końcu nie powinno być 'Hull' tylko 'Preston' ;]

Puchary pokazują, że wiele drużyn z Championship bardzo odsatje od Premiership ;p

GunnersFan9 komentarzy: 8704 newsów: 824.09.2009, 12:46

pHunt;-nawet gdybysmy trafili na Chelsea czy ManU to Boss wystawił by młodzików

pHunt komentarzy: 59624.09.2009, 12:42

Barnsley,Peterborough,Portsmouth,Scunthorpe najlepiej gdyby Arsenal trafil na te zespoly. Młodzi moglby wtedy pograc dalej ;]

GunnersFan9 komentarzy: 8704 newsów: 824.09.2009, 12:40

fajnie by było gdybysmy trafili na City-.-moglibysmy sie zemscic i pokazac innym ze tamten mecz to tylko wypadek przy pracy-.-