Carling Cup: Podsumowanie wtorku

Carling Cup: Podsumowanie wtorku 23.09.2009, 15:54, Maciej Lewandowski 18 komentarzy

Wczoraj rozegranych zostało 10 spotkań w ramach trzeciej rundy Pucharu Ligi Angielskiej. Fanów The Gunners oczywiście najbardziej interesowało starcie ich ulubieńców z drużyną West Bromwich Albion. Podopieczni Arsene'a Wengera pokonali aktualnego lidera Championship 2:0, po bramkach Sancheza Watta oraz Carlosa Veli.

W pozostałych pojedynkach obyło się bez jakichś większych sensacji. Burnley to jedyna ekipa występująca w Premier League, która przegrała z rywalem z niższej klasy rozgrywkowej. Tegoroczni debiutanci, po dramatycznym meczu, musieli uznać wyższość Barnsley.

Ekipy Liverpoolu oraz Blackburn Rovers zaliczyły skromne, wyjazdowe zwycięstwa, odpowiednio nad Leeds United i Nottingham Forest.

Portsmouth, które obecnie zajmuje ostatnie miejsce w Premier League, pokonało na wyjeździe zespół Carlisle United. Gospodarze prowadzili już po trzech minutach, kiedy to Ian Harte wykorzystał rzut karny. Drużyna prowadzona przez Paula Harta jeszcze przed przerwą zdołała objąć prowadzenie, po bramkach Aruny Dindane i Danny'ego Webbera. W drugiej odsłonie Anthony Vanden Borre ustalił wynik spotkania na 1:3.

Za niespodziankę uznać można porażkę Newcastle United z zespołem Peterborough. "Sroki" są wiceliderem Championship, musiały jednak uznać wyższość drużyny, która w tej samej lidze zajmuje obecnie dopiero 18. lokatę. Na domiar złego ekipa prowadzona przez Chrisa Hughtona kończyła mecz w dziesiątkę, po tym, jak czerwoną kartkę ujrzał Danny Guthrie.

Dogrywka była potrzebna do wyłonienia zwycięzcy w pojedynku pomiędzy Scunthorpe a Port Vale. W ciągu 90 minut żadna z drużyn nie była w stanie strzelić gola, jednak w doliczonym czasie gry gospodarze nie pozostawili przyjezdnym złudzeń i dzięki bramkom Hayesa oraz McCanna awansowali do następnej rundy.

Największe emocje przeżyli z pewnością fani zgromadzeni na The Britannia Stadium, gdzie miejscowe Stoke City podejmowało Blackpool. Zespół, którego barw broni aktualnie Jay Emmanuel-Thomas, prowadził już 2:0, jednak gospodarze w przeciągu pięciu minut zdołali nie tylko wyrównać, ale i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Blackpool nie dało jednak za wygraną i odpowiedziało trafieniem Bena Burgessa. Na nic się to jednak zdało, ponieważ w ostatniej minucie meczu Andy Griffin strzelił dla Stoke i to beniaminek Premier League mógł cieszyć się z awansu.

Ostatnie dwa spotkania to wewnętrzne pojedynki pomiędzy drużynami z najwyższej klasy rozgrywkowej. Sunderland ograł Birmingham City 2:0, po bramkach Hendersona i Campbella. Nieco inaczej wyglądało starcie na Reebok Stadium, gdzie Bolton podejmował West Ham United. Po 90 minutach na tablicy widniał wynik 1:1, jednak w dogrywce to gospodarze okazali się lepsi i zdołali zaaplikować ekipie prowadzonej przez Gianfranco Zolę jeszcze dwa gole.

Poniżej wszystkie wyniki wtorkowych spotkań w ramach trzeciej rundy Pucharu Ligi Angielskiej:

JakubCity95 komentarzy: 4523.09.2009, 23:20

mamy awans panowie i mam nadzieje ze city zagra z arsenal'em !!

IronHide_AFC komentarzy: 164223.09.2009, 21:56

Burnley czarny koń przegrał ... a szkoda !

IronHide_AFC komentarzy: 164223.09.2009, 21:55

Fulham 1-0 Gera '34

JakubCity95 komentarzy: 4523.09.2009, 17:56

Kanonierka15 tez wiem ze Fulham to trudny przeciwnik ale my wierzymy w awans i jestem pewien ze city wygra stawiam na 3-0

pietraz komentarzy: 158823.09.2009, 17:43

*stefcio15, nie zapominaj, że z tym samym "słabym Barnsley" (również na wyjeździe) nie mogło sobie poradzić Chelsea sezon bądź dwa temu.

cysiekchmiel komentarzy: 923.09.2009, 17:13

niech przegrają obie drużyny z Manchesteru, wtedy pokażą nasz Arsenal na sport klubie ^^

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223723.09.2009, 17:09

To pokazuje ze Burnley gra tylko dobrze na Turf Moor bo na wyjezdzie nie mogli sobie nawet poradzic ze slabym Barnsley.

waldek_89 komentarzy: 573523.09.2009, 16:34

bardzo zaskoczony byłem wynikiem Newcastle, stawiałem na nich i niestety kupon mi nie wszedł...

topol95 komentarzy: 152723.09.2009, 16:18

Zaskoczyła mnie przegrana Newcastle United. Oby Man. City przegrał z Fulham ;)

Gresiex komentarzy: 72023.09.2009, 16:01

ale bada jaja jak chelsea przegra :D

fabri04 komentarzy: 338523.09.2009, 15:58

Beniaminek Burnley się skompromitował moim zdaniem, przegrali z Barnsley... fajnie jakby MU i City dzisiaj się też skompromitowało :p