Celtic Park zdobyte! 0:2 dla Arsenalu!

Celtic Park zdobyte! 0:2 dla Arsenalu! 18.08.2009, 20:35, Kuba Zawadzki 192 komentarzy

Celtic Park aż podskakiwało podczas groźnie brzmiącego hymnu szkockiego zespołu. Bitwa o Anglię rozpoczęła się zgodnie z planem i oczekiwaniami – mocno, twardo i szybko. Skład Kanonierów był niemal identyczny jak ze spotkania z Evertonem, z małymi zmianami na łące rezerwowych. W meczowej "18" nie znajdziemy niestety Theo Walcotta. W zespole Celticu ostatecznie znalazł się Glen Loovens.

Już w drugiej minucie pierwsza ofensywna akcja Celticu, na szczeście nie wynikło z niej nic groźnego. Chwilę później to Arsenal przejął inicjatywę i zaczął w swoim stylu rozgrywać piłkę. W 8. minucie Boruc, w ostatnim momencie, uratował Celtic po nieudanym podaniu jednego z obrońców. Oba zespoły szukały długich i prostopadłych podań, lecz w 10. minucie wciąż nie było ani jednego strzału oddanego w światło bramki.

W 12. minucie wydawało się, że Arszawin zdobył bramkę po zablokowanym strzale Van Persiego, niestety Rosjanin był na pozycji spalonej. W 15. minucie groźne podanie w pole karne Arsenalu wybił Vermaelen. Trzy minuty później blisko pola karnego faulowany był Van Persie, po jego strzale z rzutu wolnego Celtic wyprowadził groźny kontratak, lecz fantastycznie interweniował belgijski obrońca Arsenalu, wybijając piłkę w ostatnim momencie.

W 22. minucie dość mocno poturbowany przez Caldwella został holenderski snajper drużyny Wengera, Robin van Persie, na całe szczęście obyło się bez większej pomocy lekarzy. W drużynie Celticu bardzo dobrze spisywał się N'Guemo, który przejmował wiele podań Kanonierów. W całym spotkaniu dużo było chaosu, piłka co chwilę zmieniała właścicieli, piłkarze faulowali i bardzo brakowało strzałów na bramkę. Gra aż kipiała od fauli, niewyobrażalnie twardo poczynali sobie gracze Celticu, można było odnieść wrażenie, że ich celem jest przyprawienie kilku zawodników The Gunners o urazy. W 41. minucie bardzo groźna akcja gospodarzy, Hinkel ograł kilku piłkarzy w polu karnym Arsenalu i oddał strzał, który, z wielkimi problemami, wybronił Almunia.

Chwilę później, po rzucie wolnym w 43. minucie, z którego strzelał Fabregas, bramkę zdobył William Gallas! Hiszpan uderzał z dystansu, piłka przypadkowo odbiła się od Francuza i po rykoszecie wpadła do bramki obok bezradnego Boruca.

Trzy minuty później arbiter tego spotkania dał znak, że pierwsza połowa dobiegła końca. Mimo, iż pełna była chaotyczności, a jej przebieg to jedna wielka kopanina, daleka od pięknej gry Arsenalu i zasad fair play, to nie ma co narzekać – Arsenal prowadzi!

Druga połowa rozpoczęła się od nieudanego ataku Arsenalu, w którym udział brali Van Persie i Arszawin. Lecz nie była to jedyna akcja, Kanonierzy atakowali raz po raz – w 48. minucie zza pola karnego strzelał Denilson, chybił raptem o kilka centymetrów.

W 51. minucie, po dośrodkowaniu w pole karne Arsenalu, ręką zagrał Bendtner, lecz nie miał szans jej cofnąć i nie było to celowe, więc arbiter nie odgwizdał przewinienia. Trzy minuty później Van Persie próbował szczęścia z okolic 20. metra, lecz piłka przeleciała tuż obok bramki. Spotkanie cały czas toczyło się w szybkim tempie, niestety liczba fauli nie zmalała, w wyniku czego kilku piłkarzy Celticu otrzymało żółte kartki.

W 56. minucie pierwsze zmiany w meczu, a mianowicie – w zespole Celticu. Samarasa zastąpił Fortune, a Donatiego – Scott McDonald. W 60. minucie kolejny, niecelny strzał Kanonierów, tym razem autorstwa Bendtnera. W 67. minucie Gallas uratował The Gunners przed bardzo groźnym podaniem w pole karne. W 70. Minucie boisko opuścił Arszawin, a zastąpił go Abou Diaby.

W 71. minucie, po fantastycznej akcji Kanonierów, było już 0:2. Strzelcem bramki został… Gary Caldwell, który nieopatrznie wbił piłkę do własnej bramki próbując ją wybijać. Po raz kolejny zmylony Artur Boruc był bez szans.

The Bhoys trochę przygaśli po drugiej bramce, nawet ich kontrataki nie były już takie groźne. Niestety to samo można było powiedzieć o piłkarzach Arsenalu. W ich grze było widać zmęczenie oraz niedokładność w podaniach. Do 92. minuty żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji strzeleckiej. Wszystkie ataki kończyły się zazwyczaj na obrońcach przeciwnika.

Spotkanie na Celtic Park, chociaż do najpiękniejszych nie należało, a właściwie było bardzo twarde i chaotyczne, to dało Kanonierom dużą przewagę przed meczem u siebie. Bramki zdobywane dosyć szczęśliwie, ale jak to mówią – „Szczęście sprzyja lepszym”!

Arsenal:

Manuel Almunia - Bacary Sagna, Thomas Vermaelen, William Gallas, Gael Clichy - Denilson, Alex Song, Cesc Fabregas - Andrey Arshavin (70’ A. Diaby), Robin Van Persie, Nicklas Bendtner.

Ławka rezerwowych:

Vito Mannone, Abou Diaby, Eduardo, Aaron Ramsey, Mikael Silvestre, Emmanuel Eboue, Kieran Gibbs.

Celtic:

Artur Boruc - Andreas Hinkel, Gary Caldwell, Daniel Fox, Glenn Loovens - Landry N'Guemo (76’ P. McCourt), Scott Brown, Massimo Donati (56’ S. McDonald) - Shaun Maloney, Georgios Samaras (56’ M. Fortune), Aiden McGeady.

Łukasz Załuska, Lee Naylor, Scott McDonald, Marc-Antoine Fortune, Willo Flood,

Patrick McCourt, Darren O'Dea.

Sędzia:Massimo Busacca (Szwajcaria)

Celtic GlasgowLiga Mistrzów autor: Kuba Zawadzki źrodło: własne
poprzednia1234następna
waldek_89 komentarzy: 573520.08.2009, 08:22

ładna gra, szybkie tempo, nic dodać nic ująć.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56719.08.2009, 17:34

Kanonierka15 > może i kosili, ale my nie pozostawaliśmy dłużni :P

Kanonierka15 komentarzy: 2185 newsów: 519.08.2009, 17:25

A więc jednak na Celtic Park da się wygrać ;]] Brawo Kanonierzy ! Zgraliśmy dobrze, nie męcząc się za wiele. Mam nadzieję, że wszyscy są cali po tym meczu, bo kosili nas równo..

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56719.08.2009, 17:20

Powiem tylko tyle: do wczoraj nie wiedziałem, że gola na wagę awansu do fazy grupowej LM można strzelić łopatką. Dzięki Will :D

Komentatorzy na N jak widzę są bohaterami spotkania, a ja oglądałem najpierw po angielsku, potem po francusku (w studiu francuskiego C+ był Nasri!). Szkoda, że polska transmisja nie chciała mi zadziałać, ale nic straconego, zawsze można ściągnąć ;)

Rafi komentarzy: 128119.08.2009, 16:46

Mam pytanko troche z innej beczki...jak to jest z hymnem naszego klubu??Nigdzie go nie mozna posluchac,nigdzie nie moglem znalezc jego tytulu...a jezeli czasem na youtubie slyszalem jakies puiosenki o Arsenalu ktore mogly przypominac hymn to nie mialy odpowiednich slow...bo wedlug ksiazki z cyklu 'slynne kluby pilkarskie' Nasz hymn jest na melodie 'Jerusalem',a slowa sa takie: