Derby dla Tottenhamu, słaby Arsenal przegrywa 1-2

Derby dla Tottenhamu, słaby Arsenal przegrywa 1-2 02.10.2011, 18:03, Michał Sucharski 1970 komentarzy

O 17 czasu polskiego na stadionie White Hart Lane rozpoczął się mecz Tottenham - Arsenal. Gospodarze wygrali 2-1 po raczej słabym spotkaniu. Koguty kontrolowały grę przez większość czasu, Kanonierzy z kolei nie potrafili skonstruować groźnych akcji, z wyjątkiem jednej, zakończonej bramką.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Song, Gibbs, Coquelin, Arteta, Ramsey, Walcott, Gervinho, Van Persie.

Tottenham: Friedel, Walker, Kaboul, King, Assou-Ekotto, Van der Vaart, Parker, Modric, Bale, Adebayor, Defoe.

Już w 1. minucie groźną kontrę po stracie piłki przez Ramseya miały Koguty, jednak Modric został złapany na spalonym.

W 7. minucie Tottenham stanał przed szansą zdobycia bramki, jednak Parker nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Nieco wcześniej Adebayor przedrylował prawie całą obronę Arsenalu, zatrzymał go jednak Coquelin.

Oba zespoły starają się przede wszystkim utrzymać się przy piłce, widać stres w poczynaniach zarówno Arsenalu jak i Tottenhamu.

W 16. minucie zza pola karnego groźnie strzelał Walcott, piłka po rykoszecie przeleciała jednak pół metra obok słupka, rzut rożny dla Kanonierów.

Trzy minuty później lewą flanką szarżował Bale, jednak jego dogrania na pole karne nie potrafił wykorzystać van der Vaart, który nie trafił czysto w piłkę.

Jest 22. minuta. Van Persie faulowany na skraju pola karnego, rzut wolny z bocznej części boiska wykonuje Arteta. Hiszpan spróbował zaskakującego strzału, uderzył jednak za mocno.

Minutę później strzału z 20 metrów znów spróbował Walcott, ale to nie mogło zaskoczyć Brada Friedela.

W 28. minucie przed szansą strzelenia bramki byli gospodarze. Dośrodkowania z prawej strony nie potrafił wykorzystać Rafael van der Vaart, strzelając prosto w Szczęsnego.

Minutę później stuprocentową okazję zmarnował Gervinho. Van Persie popisał się przebojową akcję lewym skrzydłem. Ograł obrońcę gospodarzy i po przebiegnięciu dwudziestu metrów wyłożył piłkę Iworyjczykowi. Ten jednak z 10 metrów przestrzelił.

W 32. minucie faulowany przed polem karnym Defoe. Per Mertesacker ukarany żółtą kartką, przed szansą Tottenham; van der Vaart uderza w mur.

Dwie minuty później dobre podanie od Gervinho otrzymał Walcott. Anglik nie trafił jednak w bramkę.

W 37. minucie Kanonierzy dzięki grze z pierwszej piłki przedostali się na pole karne Kogutów, szansę zmarnował Ramsey.

40. minuta to popis gospodarzy. Koguty szybko wyprowadziły piłkę z własnej połowy. Zza pola karnego piłkę dośrodkował Adebayor, a wszystko wykończył Van der Vaart strzałem z lewej nogi. 1-0.

Dwie minuty później groźnie z 30 metrów uderzał Bale, piłka przeszła jednak obok słupka.

Szybka odpowiedź Ramsaya, Walijczyk strzelał jednak zbyt słabo, aby zagrozić bramce strzeżonej przez Friedela.

Wygląda na to, że Tottenham wyszedł na drugą połowę jeszcze bardziej zmobilizowany. Groźną akcję Garetha Bale’a zatrzymał Sagna, rzut rożny dla Kogutów.

Dwie minuty później ten sam zawodnik oddał mocny strzał zza pola karnego, jednak przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

Odpowiedź Arsenalu: prawą stroną drybluje Gervinho, piłka wychodzi na rzut rożny.

Chwilę później, w 51. minucie piłkę przed polem karnym zebrał Song, przeprowadził akcję lewą stroną i dośrodkował idealnie pod nogi Ramseya, który z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do bramki. 1-1.

Przebudzenie Kanonierów. Ciągłe ataki Arsenalu powodują, że Tottenham nie może wyjść z własnej połowy.

W 58. minucie piłkę z własnej połowy wyprowadziły Koguty. Po kilku zagraniach z klepki w środku pola, Adebayor znalazł się oko w oko ze Szczęsnym. Nie potrafił jednak wykorzystać tej sytuacji.

6 minut później groźną akcję znowu przeprowadził zespół gospodarzy. Szarżującego Defoe’a zatrzymał jednak Mertesacker, rzut rożny dla Kogutów.

Chwilę później, upadając po powietrznym starciu z Assou-Ekotto, kostkę skręcił Sagna. Nie wygląda to dobrze; Francuza zmienia Carl Jenkinson.

Słaby fragment meczu, oba zespoły mają problem z wymianą kilku precyzyjnych podań i skonstruowaniem ataku pozycyjnego.

Na sytuację na boisku reaguje Wenger. W 72. minucie Yossi Benayoun zmienia Theo Walcotta.

Chwilę po wejściu Izraelczyka na boisko, groźną akcję przeprowadziły Koguty. Dośrodkowanie z lewej strony dotarło do Luki Modrica, jednak jego strzał został zablokowany. Wybitą piłkę przejął Walker, który strzałem z 30 metrów pokonał bramkarza Arsenalu. 2-1.

Napór Tottenhamu trwa. Piłka dostała się za linie obrony Arsenalu, gdzie czekał Gareth Bale. Nie potrafił wykorzystać sytuacji sam na sam i strzelił obok słupka.

Jest 82. minuta. Inicjatywę przejął Arsenal, jednak Kanonierzy mają problem ze skonstruowaniem składnej akcji; Tottenham czeka na swoje okazje z kontrataku.

Minutę później kapitalną akcję popisał się Gareth Bale. Przy linii bocznej boiska ograł dwóch piłkarzy Arsenalu, przebiegł 40 metrów, oddał piłkę przed pole karne do Defoe’a, jednak strzał Anglika wybronił Szczęsny.

Mimo swojej świeżości Jenkinson przegrywa każdy pojedynek biegowy z Balem. Prawie wszystkie akcje Kogutów rozgrywane są po ich lewej stronie.

W 88. minucie Gareth Bale posłał długą, wyrzucającą piłkę do Defoe. Anglik spróbował zaskakującego strzału z bocznej części pola karnego, trafił jednak obok bramki.

Kolejny błąd Jenkinsona. We własnym polu karnym stracił piłkę na korzyść Luki Modrica. Chorwat trafił jednak w boczną siatkę.

W 92. minucie kolejną groźną akcję przeprowadziły Koguty. Dośrodkowanie Modrica z lewej strony zatrzymał Coquelin, rzut rożny dla gospodarzy.

W ostatnich minutach w pole karne Tottenhamu wybrał się sam Szczęsny, jednak nie zdołał pomóc swojej drużynie po źle dośrodkowanych rzutach rożnych.

Sędzia zakończył pierwsze tegoroczne derby północnego Londynu. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów wygrał Tottenham. W zespole Spurs widać było więcej chęci, zaangażowania. Przeprowadzili oni także znacznie więcej składnych akcji zakończonych strzałami. Z kolei Arsenalowi brakowało pomysłu na grę. W ich grze nie było polotu, błyskotliwości, z której kiedyś słynęli. Kolejnym zmartwieniem kibiców Arsenalu może być kontuzja Bakary'ego Sagny, znacznie osłabiająca defensywę tego zespołu.

Tottenham Hotspur autor: Michał Sucharski źrodło: własne
TheoS komentarzy: 96703.10.2011, 17:20

taki nudny wyklad ze sobie wbilem na koma i czytam te wywody kibicow. . . No nie wiem czy zmiana trenera od razu da nam jakosc. Nawet najlepszy jose musi miec co najmniej rok na jakac jakosc!

concrete13 komentarzy: 869803.10.2011, 17:17

sebastianf - > przeczytaj poniższy koment Topek to się dowiesz..

sebastianf komentarzy: 331803.10.2011, 17:16

concrete...
A co się stało i komu jeśli można wiedzieć?

concrete13 komentarzy: 869803.10.2011, 17:13

Topek - > to smutne.. ciekawe jak to odciśnie się na jego grze.. Szaman z innym typem problemów sobie nie radził, miejmy nadzieję, że On jest mocniejszy psychicznie..ale to cały współczesny Arsenal..nie dość, że transfery średnie, pełno kontuzji w zespole to jeszcze na dodatek takie sprawy :/

sebastianf komentarzy: 331803.10.2011, 17:12

:D a jeszcze bardziej odchodząc od tematu. 21.10.2011 roku jest premiera FM 2012. Czytałem, że bardzo dokładnie odzwierciedlono w grze... "obecną słabość Arsenalu" oraz... UWAGA... olbrzymią ilość kontuzji w klubie...
Z ciekawostek... dodano również w rozmowach z zawodnikami przy przedłużeniu kontraktu... OBIETNICE wzmocnienia składu w przyszłości... :D:D:D samo życie.

sebastianf komentarzy: 331803.10.2011, 17:10

Trochę odchodząc od tematu. Nie rozumiem podniecenia dotyczącego ewentualnych transferów. Dotyczy to zarówno transferów "do" jak i "z" Arsenalu. Transfery to normalna część życia zawodnika i ciężko zakazać komuś zmiany barw klubowych. Czy to, że Fabregas gra obecnie w Barcelonie naprawdę oznacza, że... nie szanuje już Arsenalu... że nie darzy go sympatią... i że źle mu życzy?

Ziolkov komentarzy: 5403.10.2011, 17:02

zaje**ć to za mało ... :( !

radzio_TRN komentarzy: 2723 newsów: 1303.10.2011, 16:54

Topek - masz jakieś szersze info o Rosie??

grand

nawet jezeli wojtek mialby nas opuszczac to nie pojdzie do farsy...
I have hope...

grand92 komentarzy: 793703.10.2011, 16:48

Dennis_Bergkamp

wiem że do dupy źródło ale na WP piszą że podobno chcą teraz Wojtka , i coś czuję że jeżeli to prawda to Wojtek nas opuści

KanonierChris komentarzy: 292403.10.2011, 16:48

Powiedział sztab medyczny, że Wojtek nadwyrężył sobie plecy bo nie chcą żeby leciał na mecz do Koreii i się męczył.
Na razie spokojnie Panowie.

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277003.10.2011, 16:47

grand

nie, kogo?

mitmichael komentarzy: 4924303.10.2011, 16:45

Jeszcze Wojtek kontuja no nie - tylko sobie w łep strzelic.

grand92 komentarzy: 793703.10.2011, 16:45

słyszeliście że te pedały z farsy chcą nam kolejnego czołowego piłkarza zabrać ?

Topek komentarzy: 13945 newsów: 12603.10.2011, 16:34

Terrible news that Tomáš Rosický and his partner Radka Kocurová have lost their unborn child 5 months into pregnancy.

Chyba już wiadomo dlaczego Tomasa nie było ostatnio w kadrze...

Skazz komentarzy: 16303.10.2011, 16:32

bez komentarza:P

KanonierChris komentarzy: 292403.10.2011, 16:28

Jezu a co miał powiedzieć Smuda?

Wojtek nie jedzie bo mi Wenger nie pozwolił? Nic mu nie jest mówi wam:)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 203.10.2011, 16:27

Spoko maroko. Arteta dawno nie miał kontuzji a podobno jest szklany. Więc może być gorzej.To samo Rvp.

Swoją drogą pamiętacie jak Rvp był u jakiejś "baby jagi" na bałkanach i ona miała go wyleczyć z kontuzji :D ?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952103.10.2011, 16:27

Arsenal23 > Shea nie jest przypadkiem na jakimś wypożyczeniu ? Wiem ,że Mannone jest kontuzjowany ,ale ponoć Martinez został naszym 3 bramkarzem .

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277003.10.2011, 16:26

arsenal

brakuje jeszcze tylko kontuzji RvP i Songa....;/
ja pier*ole! WHY??? ZA CO???

Szalai005 komentarzy: 37003.10.2011, 16:25

Skazz -->
"zapamiętam sobie Twój nick i optymizm:P"

Jesteś żałosny i nudny;;((

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 203.10.2011, 16:24

Prawdopodobnie zostajemy z Fabianem i Sheą :D

Skazz komentarzy: 16303.10.2011, 16:23

pewnie, akurat bramkarze mają ciężką robotę, nie tak łatwo stać się nr 1 w topowym klubie, on ma tu szansę, udało mu się wygrać rywalizację z FAbianem i szlifuje swój nieprzeciętny talent mając raptem 21 lat, nie wal mi teksty, że Arsenal już takim topowym klubem nie jest zresztą jeszcze mnóstwo czasu i kolejek przed nami zapamiętam sobie Twój nick i optymizm:P

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277003.10.2011, 16:23

orandzo

KUR*A!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Orandzo komentarzy: 338003.10.2011, 16:21

sport.pl/euro2012/1,109077,10400364,Reprezentacja__Interia__Szczesny_wypadl_z_kadry.html

Szalai005 komentarzy: 37003.10.2011, 16:18

Insekt --> Porównaj mecz z Kurami z meczem z MU. Tam to naprawdę był super wynik.

Insekt komentarzy: 148703.10.2011, 16:16

szalai005 - 2 sytuacje i 1 bramka to rzeczywiscie super wynik...

Szalai005 komentarzy: 37003.10.2011, 16:16

Skazz --> Dwie rzeczy:
1. Jak tak źle będziemy grać (chodzi mi głównie o trofea) to myślisz, że Szczęsny zostanie?? Podziwiam optymizm.
2. My mamy rezerwy??? Może i tak, ale spójrz na poziom.

Skazz komentarzy: 16303.10.2011, 16:13

nie mówię, że nie ma kryzysu bo jest ale na pewno się nie bronimy przed spadkiem o czym napisałeś, poza tym zwróciłem uwagę na terminarz, który łatwy nie był i tyle ja wierze, że damy radę ugrać 4 lokatę na koniec i już bo nie mamy gorszych piłkarzy od Live czy Tott, i mamy ławkę rezerwową w końcu ciągle nią gramy, a przyszłośc też nie jest jakaś szara spójrz Szczęsny-Jenkinson-Miguel-Bartley-Gibbs-Conquelin-Wilshere-Ramsey-Aoc-Ryo-Afobe +CAmpbell, Frimpong, to Ci bardziej znani a nie wiadomo jak się inni rozwiną, zaplecze mamy spore i ten klub nawet po roku niepowodzeń wróci, mamy w tej chwili mały problem z 1 jedenastką;p jednak odejście Fabsa i Nasriego miało większe skutki niż np gdyby byli w Arsenalu ale niedostępni np przez kontuzje, psychicznie coś jebneło, że się tak wyrażę:P

Szalai005 komentarzy: 37003.10.2011, 16:11

Insekt --> Żadnych?? A gol z nieba spadł???

A to, że Aaron źle trafił w piłke i strzelił gola to już inna rzecz.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 203.10.2011, 16:09

Jeżeli Chesny ma kontuzje to znaczy że wszystko jest przeciwko nam.

Insekt komentarzy: 148703.10.2011, 16:09

@szalai005 no wlasnie !! Wiec wystarczylo trafiac w bramke, ale my nie oddawalismy ZADNYCH strzalow nie liczac pudla gervinho.

Szalai005 komentarzy: 37003.10.2011, 16:07

Insekt --> Przypomnij mi mecz, w którym Friedel miał dobre interwencje. On jest gorszy od dzieciaków z podstawówki.

Kowalczyk11 komentarzy: 325303.10.2011, 16:06

Też mam taką nadzieje KanonierChris

Szalai005 komentarzy: 37003.10.2011, 16:06

impresic --> Ale jak można przegrać 8-2?? Drużyna z Ligue Two by sobie lepiej poradziła.

Insekt komentarzy: 148703.10.2011, 16:05

imprecis, ale tym, ze nie bylismy gorsi od kurczakow to mnie rozje.... Policz dobre sytuacje - my 3?? Kurczaki conajmniej 7. Gdyby nie szczesny dostalibysmy z 4 bramki, czy friedel mial jakies dobre interwencje?

KanonierChris komentarzy: 292403.10.2011, 16:04

Interia.pl i wszystko jasne.

Wojtek nie jedzie na mecz z Koreą bo za daleko i Wenger go puścić nie chce:)

Kowalczyk11 komentarzy: 325303.10.2011, 16:04

- Przepraszam, ale nie mam teraz czasu na dłuższą rozmowę, ale to prawda, Wojtek Szczęsny jest kontuzjowany i nie będzie mógł nas wspomóc w meczach z Koreą i Białorusią - powiedział nam selekcjoner reprezentacji Polski, Franciszek Smuda.

Szalai005 komentarzy: 37003.10.2011, 16:03

Skazz --> Tottenham - MU 0-4. Dlaczego przegraliśmy?? Mamy kryzys.

Kowalczyk11 komentarzy: 325303.10.2011, 16:03

Sport.pl Piszą że Szczęsny nie zagra teraz w reprze bo ma kontuzje i będzie grał fabian.

Szalai005 komentarzy: 37003.10.2011, 16:01

impresic -->
1. Swansea ostatnio u siebie dostała 1-5 z CFC.
2. Jeżeli jesteśmy tacy dobrzy, to jakim cudem strzelamy sobie 2 samobóje?? Byliśmy drużyną lepszą?? Przegrywając 4-3 lepszą???
3. Jeżeli jesteśmy dobrzy nie możemy tłumaczyć się pechem.
4. Fatalny mecz z MU nic do tego nie ma.

Skazz komentarzy: 16303.10.2011, 16:00

Szalai005

No i się nie doczekasz bo się nie bronimy przed spadkiem, jeszcze 31 kolejek do końca a Ty już się pocisz pogratulować wiary w zespół. Zaczęliśmy bardzo źle, drużynie brakuje trochę charakteru, ale jeszcze sporo spotkań, do tej pory rozegraliśmy wiele trudnych meczy, terminarz nie był też wcale taki łatwy, graliśmy na wyjeździe już z MU, Tott, i w sumie Newcastle które bądź co bądź zajmuje 4 miejsce i są w formie, oprócz meczu z Mu, który był drastyczny dla oka w innych meczach brakowało głównie szczęścia, z Newcastle byliśmy lepsi ale nie udało się czerwona kartka i w momencie i tak wielkiej niepewności drużyny wypada Song i Gervinho, mecz z Live do czerwonej kartki może nie powalał ale gorsi nie byliśmy, Mu wiadomo, totalnie nas zmietli ale wszystko im tego dnia wchodziło, Swansea i Bolton ograliśmy niby żaden wyczyn ale pkt ważne, Blackburn to najwieksza nasza porażka w tej chwili tego meczu nie mieliśmy prawa przegrać, byliśmy o klasę lepsi, a Tott no cóż nie graliśmy źle brakowało nam sytuacji trochę jak na takie posiadanie piłki było ich zbyt mało no i jak na Arsenal, ale nie musieliśmy tego meczu przegrać, drużynie czegoś brakuje ale odbiją się jeszcze bo może blasku nie ma ale moc w tych piłkarzach jeszcze drzemie, może nie damy rady byc 4 na koniec ale na pewno o tą 4 lokatę powalczymy i jeszcze będziemy mieć swoje szanse, Tott ma dobrą 11 ale krótką ławkę, Live co prawda robi wyniki ale wcale dobrze nie grają, nas ograli będąc w przewadze, Everton tak samo a na te 6pkt nie zasłużyli, niech wrócą kontuzjowani nasi piłkarze zwłaszcza Vermaelen, SAgna i Wilshere, trochę szczęścia i ukręcimy jeszcze z gówna bat:P a jak nie to trudno nam zostaje wierzyć.

Kowalczyk11 komentarzy: 325303.10.2011, 16:00