Do biegu, gotowi, START: Arsenal vs Aston Villa

Do biegu, gotowi, START: Arsenal vs Aston Villa 16.08.2013, 06:03, Sebastian Czarnecki 3955 komentarzy

Bezkresne wyczekiwania do nowego sezonu Premier League w końcu znalazły swój koniec. Oto właśnie jesteśmy, na kilkadziesiąt godzin przed startem nowej kampanii. Już w sobotę od godziny 13:45 czasu polskiego najlepsze drużyny w Anglii staną naprzeciw siebie do walki o chwałę, honor i – przede wszystkim – przetrwanie. Wyścig, który trwać będzie aż przez 38 niezwykle długich kolejek rozpoczyna się na dobre i w końcu dowiemy się, czy nadchodzący sezon faktycznie będzie wyjątkowy i najlepszy od wielu lat. Pierwszym rywalem Kanonierów będzie Aston Villa.

Podopieczni Arsene’a Wengera do meczu przystępują w mieszanych nastrojach. Co prawda azjatyckie tournee i ostatnie spotkanie w Helsinkach z Manchesterem City były dla Arsenalu bardzo udane, aczkolwiek zespół zawiódł na całej linii w pucharze organizowanym na własnym stadionie – Emirates Cup. Ponadto, Kanonierzy co prawda w końcu pozbyli się z klubu niechcianych zawodników, ale w ich miejsce nie sprowadzono absolutnie nikogo. Kadra londyńczyków jest teraz bardzo chuda i bez należytych wzmocnień nie będzie mogła walczyć na dłuższą metę na kilku frontach. Widać to nawet już teraz, kiedy z gry wykluczonych jest kilku zawodników, którzy na pewno opuszczą ligową inaugurację. Już w poprzednim sezonie Arsenal nie prezentował się na miarę swoich możliwości; jedynie udana, acz nieco rozpaczliwa, końcówka pozwoliła Kanonierom zająć czwarte, gwarantujące grę w Lidze Mistrzów, miejsce, które było absolutnym planem minimum dla londyńczyków, a z którego cieszyli się jak małe dzieci. Nie cichną szydercze głosy w kierunku Arsene’a Wengera i jego filozofii, że czasy Arsenalu już dawno się skończyły, a The Gunners prędzej czy później wypadną z Wielkiej Czwórki. To jest właśnie ten czas, by zamknąć usta krytykom i udanie zainaugurować nadchodzące rozgrywki, nawet bez transferów, na które wciąż czekają wszyscy kibice.

Poprzedni sezon był całkowitym rozczarowaniem dla The Villans. Podopieczni Paula Lamberta do ostatniej kolejki bili się o utrzymanie i niewiele brakowało, a zespół z Birmingham faktycznie pożegnałby się z elitą. Aston Villa postanowiła przed nowymi rozgrywkami wprowadzić do kadry sporo świeżości, toteż została ona mocno odmłodzona. Bez wahania pozbyto się Holmana, Makouna i Dunne’a, którzy już nie wnosili do gry niczego wartościowego, a w ich miejsca sprowadzono samych młodych i gniewnych – Nicklasa Heleniusa, Leandro Bacunę, Antonio Lunę, Joresa Okore czy znanego z polskich boisk Aleksandara Tonewa. Co najważniejsze, w drużynie udało się jednak zatrzymać Christiana Benteke, który złożył podpis na nowej umowie. Skoro Lambert zdołał przekonać swojego największego asa do pozostania na Villa Park, to znaczy że ten w stu procentach ufa trenerowi i wierzy, że w klubie mogą nadejść nowe, lepsze czasy.

Aston Villa nigdy nie była wygodnym przeciwnikiem dla londyńskiego Arsenalu. Obie drużyny spotkały się ze sobą do tej pory 186 razy, a remis był najrzadszym rezultatem, bo padał tylko w 45 meczach. Kanonierzy odnieśli aż 76 zwycięstw nad The Villans, co jest całkiem niezłym wynikiem. Wynik na korzyść drugiego zespołu padał jedenaście razy mniej – 65. Ostatnia passa Arsenalu z Aston Villą jest jednak całkiem niezła. Podopieczni Arsene’a Wengera nie przegrali z ekipą z Birmingham pięciu ostatnich meczów, a w czterech z nich wychodzili zwycięsko. Warto jednak odnotować, że ostatnia wygrana Aston Villi nad Arsenalem miała miejsce nie tak dawno, bo dwa lata temu, i to na Emirates Stadium. The Villans są więc przeciwnikiem, którego w żadnym wypadku nie można lekceważyć.

Przejdźmy teraz do największego utrapienia w piłce nożnej, czyli do kontuzji. W drużynie Paula Lamberta nie ma większych osłabień, a jedynymi kontuzjowanymi są gracze drugoplanowi jak Sylla, Herd czy N’Zogbia. W o wiele gorszej sytuacji znajduje się Arsene Wenger, który nie dość, że posiada w tym momencie wąską kadrę, to na dodatek sporo zawodników opuści inaugurację z powodu mniejszych lub większych urazów. Wiadomo było już dawno, że do rozpoczęcia nowego sezonu nie wyleczą się Vermaelen, Diaby, Miyaichi, Monreal czy Sanogo, a na dodatek grono kontuzjowanych powiększyło się jeszcze o Mikela Artetę, który może opuścić nawet półtora miesiąca gry. Nie wiadomo w jakiej kondycji są po meczach reprezentacyjnych The Walcott i Bacary Sagna, którzy już przed spotkaniami swoich kadr skarżyli się na drobne problemy.

Zapowiada się jednak na bardzo ciekawe widowisko, w którym mimo przeciwności losu faworytami i tak będą Kanonierzy. Podopieczni Arsene’a Wengera nawet w takiej sytuacji kadrowej powinni poradzić sobie z drużyną dowodzoną przez Paula Lamberta, która do najmocniejszych nie należy. Mimo wszystko, nie wolno tej ekipy zignorować, bo w poprzednim sezonie Arsenal mocno męczył się z Aston Villą – bezbramkowy remis i wymęczone zwycięstwo 2:1 to wszystko, na co stać było Kanonierów w tych potyczkach.

Rozgrywki: 1. kolejka Premier League

Data: Sobota, 17 sierpnia, godzina 16:00

Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium

Przewidywane jedenastki:

Arsenal: Szczęsny – Jenkinson, Koscielny, Mertesacker, Gibbs – Ramsey, Wilshere – Walcott, Rosicky, Podolski – Giroud

AV: Guzan – Lowton, Vlaar, Baker, Luna – Westwood, El Ahmadi – Agbonlahor, Tonew, Weimann – Benteke

Typ Kanonierzy.com: 2:1

Aston VillaPremier LeagueZapowiedź autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
afckonrad9101 komentarzy: 783416.08.2013, 23:01

skyrim
Czyli w sprzedazy przed jakims meczem do kupienia jest z 10% wszystkich biletow? A reszta to karnety?

LoveTheGunners komentarzy: 914016.08.2013, 23:01

Pingu

pff, no to nie masz szans na nic z takim podejsciem

skyrim komentarzy: 807116.08.2013, 23:01

Co w tak z tymi składami ?
Znowu chodzi o te Fantasy coś tam ?

Pinguite komentarzy: 1502016.08.2013, 23:01

LTG, not for me ;-)

LoveTheGunners komentarzy: 914016.08.2013, 23:00

pingu

o nie , FPL = zycie

skyrim komentarzy: 807116.08.2013, 22:59

To że Ramsey odpali to była kwestia czasu.
Mam nadzieję że to już ten sezon.

Pinguite komentarzy: 1502016.08.2013, 22:59

Dobra, zrobiłem już complete skład. Co ma byc to będzie. Oczywiście szyki mi trochę Chelsea pomieszała i AV, które mają w tej kolejce fpl aż 2 mecze. Więc nie obyło się bez kupienia aż 3 graczy z Chelsea. Na AV nie postawiłem, bo nie sądzę by coś ugrali z Arsenalem i Chelsea. Mam parę w składzie ryzyków-fizyków, paru pewniaków. Co ma być to będzie, to tylko gra. :)

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 116.08.2013, 22:59

LTG
albo na odwrót ;D

skyrim komentarzy: 807116.08.2013, 22:58

@afckonrad9101
Raptem 3 razy.
Ostatnio nawet nie odnowiłem membershipa na czas i o ile się nie mylę wypadłem z kolejki na season ticket - 3 lata poszły się jeb...
Z drugiej zaś strony mam dzieciaka z drodze i jak będzie chłopak to wyrobię mu reda na start jak dorośnie będzie miał już seasona.

LoveTheGunners komentarzy: 914016.08.2013, 22:57

Daniho

we wrzesniu to i stejowcy bedo ałtowcami

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 216.08.2013, 22:57

Monaco omamiło swoich piłkarzy wysokimi zarobkami i niskimi podatkami. Jak wiadomo we Francji obowiązuje 75% podatek dla najbogatszych. Francuskie kluby się wkurzyły i federacja dla wyrównania szans chce nakazać Monaco zarejestrować swoje biura we Francji.
Piłkarzom Monaco się to nie podoba.
Falcao jako pierwszy ma pójść na listę transferową.

Qarol komentarzy: 1450716.08.2013, 22:57

@adrian12543

Nie ma co się dziwić. Sam powoli zmieniam obóz, dzieje się kabaret i cierpliwość na wyczerpaniu.

MociumPAN komentarzy: 126616.08.2013, 22:57

skyrim też mam taką nadzieję, niech gra chociaż tak jak w pre-sezonie w większości meczów i będziemy zadowoleni.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 116.08.2013, 22:56

LTG
mysle ze teraz byloby to troche nie fair bo kazdy jest na niego wkurzony za brak transferow ;p mysle ze we wrzesniu taka mogla by byc ;D

RIVALDO
oraz GomisoINowcem ;D

LoveTheGunners komentarzy: 914016.08.2013, 22:56

Rivaldo

and GUMISINOWCEM

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.08.2013, 22:56

Adu ja o 2 kraty , ze nie

afckonrad9101 komentarzy: 783416.08.2013, 22:55

skyrim
Nie bylem nigdy na meczu wiec nie wiem;) Mowie to po tym co slychac w TV, czyli jak sie okazuje jeszeli chodzi o te kwestie giwzdy itd. to nic nie slychac, a Ty czesto bywasz na meczach?

skyrim komentarzy: 807116.08.2013, 22:55

To będzie sezon Aarona.
I wcale nie robię sobie jaj.

arsenalfann komentarzy: 1024316.08.2013, 22:55

@Adu
No oby ;)

Adu (zawieszony) komentarzy: 549816.08.2013, 22:55

A ja moge sie założyć o krate piwa że Giroud pyknie więcej niż 15 bramek w samej BPL.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.08.2013, 22:54

a ja jestem ZiruOUTowcem

Qarol komentarzy: 1450716.08.2013, 22:54

@LoveTheGunners

Znam, znam. Ale nie zaczaiłem ; D

MadMax14 komentarzy: 272616.08.2013, 22:53

Mam mały problem, powie ktoś w jaki sposób można zapisać gifa na dysku, aby obrazek nadal się ruszał, a nie był nie ruchomy?

LoveTheGunners komentarzy: 914016.08.2013, 22:53

Daniho

juz danwo mowilem zeby redaktory zrobily ankiete

skyrim komentarzy: 807116.08.2013, 22:53

Ja np. na season ticket mam czekać w przybliżeniu jakieś 11 lat.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 116.08.2013, 22:53

w tym momencie gdyby była ankieta wiecej osob byloby za wenger out ;d tylko nieliczni w tym ja by klikneli stay . w sumie bylbym ciekawy wyników ;D

Marcinafc93 komentarzy: 33273 newsów: 116.08.2013, 22:52

Endrjum, gdzie żeś to wyczytał?

LoveTheGunners komentarzy: 914016.08.2013, 22:52

Qarol

nie znasz brata blizniaka , Dzondzo Shelvey'a? :O

Stanek komentarzy: 827 newsów: 34116.08.2013, 22:52

Śmieszni są ludzie na twitterze. Lewandowski i Falcao :O

skyrim komentarzy: 807116.08.2013, 22:52

@afckonrad9101
Jak siedzisz na sektorach hamburgerowców to nie usłyszysz nic oprócz chrupania i przepijania coli.
Idź na górę, najlepiej Clock End i wtedy porównaj.
Frekwencja jest wysoka, bo większość to season tickety i srebrni memberzy - czerwoni dostają raptem kilka tysięcy biletów na każdy mecz.

XandeR komentarzy: 1037216.08.2013, 22:51

Ta mapka kibicow jest aktualna . Dzieje se cos jutro np w tym pubie w Lodzi ?

Qarol komentarzy: 1450716.08.2013, 22:51

@LoveTheGunners

Chyba nie załapałem ; ]

skyrim komentarzy: 807116.08.2013, 22:50

@LoveTheGunners
Spokojni to są starsi Angole. Młodzi to psychole, ale na szczęście /jeszcze/ takich na stadiony tu nie wpuszczają.

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 216.08.2013, 22:50

No to mamy nowy obiekt zainteresowania - wchodzimy do walki o Falcao.

afckonrad9101 komentarzy: 783416.08.2013, 22:49

skyrim
Tego wkur... nie widac po frekwencji ktora oscyluje caly czas w granichac 95-100%, gwizdow w meczach u siebie tez za bardzo sobie nie przypominam...

afckonrad9101 komentarzy: 783416.08.2013, 22:49

skyrim
Tego wkur... nie widac po frekwencji ktora oscyluje caly czas w granichac 95-100%, gwizdow w meczach u siebie tez za bardzo sobie nie przypominam...

LoveTheGunners komentarzy: 914016.08.2013, 22:49

Qarol

toc Szpila ma jutro mecz z United

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 116.08.2013, 22:48

WilSHARE
piekny film chociaz czasem wkurzał mnie głowny bohater ;P ja dopiero dzis go obejrzalem.

LoveTheGunners komentarzy: 914016.08.2013, 22:47

skyrim

a jednak. Juz myslalem ze anglicy spokonie to przyjmuja :D

Marzag komentarzy: 43603 newsów: 116.08.2013, 22:47

ja jestem wengerstejem wy niedlugo tez bedziecie

Qarol komentarzy: 1450716.08.2013, 22:46

No, postawiłem na Szpilkę. Lepiej żeby tego nie przegrał.

LoveTheGunners komentarzy: 914016.08.2013, 22:46

A23

tak

ja mam tylko jednego

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.08.2013, 22:46


Borekman, Camillo144, ale jesteśmy undergroundowi, niedługo będziemy musieli zejść do kanałów #mainstreamyyebane

skyrim komentarzy: 807116.08.2013, 22:46

@LoveTheGunners
Tak się zdarzyło że jeden z moich szefów ma season ticket na Arsenal od lat; do tego jeden gość z Della co mi w domu naprawiał kompa zauważył gadżety Arsenalu i też się okazało że season ticket on, ojciec, brat...
Jako że niektórzy to fani od wielu lat to się znają, czasem gdzieś się spotykają itd. i z tego co udało mi się od nich dowiedzieć w**** na Wengera jest TOTALNY tyle że na meczu się AŻ TAK tego nie widzi - sam jak byłem na ligowcu ze Swansea to hamburgerowcy przeplatali się z wyzywającymi - a jak potem w domu oglądałem nagranie transmisji z C+ to wyglądało tak jakby ludzie dopingowali i było pozytywnie - a przecież cała trybuna obok mnie non-stop WALCOTT YOU FUCK, FUCKER itd...
Ludzie są legalnie w****ieni.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 116.08.2013, 22:46

Borekenema
nie tylko ;P wengerstajowcy ukrywają się dopóki nie bedzie trasnferow ;D

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10316.08.2013, 22:45

Arsenal23

Tak, dokładnie.

LoveTheGunners komentarzy: 914016.08.2013, 22:45

na benteke to pozniej bede polowal ,narazie to zbyt duze ryzyko

Pinguite komentarzy: 1502016.08.2013, 22:45

Sandrus, no nie wiem, Ty mi powiedz, czy czujesz się jakbyś była w tym "błogosławionym stanie" ?:P Bo jeśli nie, to na razie są "planowane" :P

pauleta19, nie, sam tak mam, tyle, że u mnie mam Begovica za 5.5 i Mannone za 4.5 :)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 216.08.2013, 22:44

Tylko ja nie mam nikogo z Arsenalu w FPL ?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.08.2013, 22:44

Daniel Perry myślał, że przez Skype'a rozmawia na czacie wideo z dziewczyną w swoim wieku. Okazało się jednak, że po drugiej stronie są szantażyści, którzy zagrozili, że opublikują zapis "randki", jeżeli im nie zapłaci. Przerażony 17-latek odebrał sobie życie.

wyborcza.pl/1,75477,14451242,17_latek_ze_Szkocji_skoczyl_z_mostu__Grozili_mu__ze.html#BoxSlotII3img

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady