Dwie twarze Kanonierów i tylko remis na The Emirates

Dwie twarze Kanonierów i tylko remis na The Emirates 30.01.2013, 21:36, Łukasz Szabłowski 2867 komentarzy

Kolejny raz Arsenal pokazał, że ma potencjał, ale brakuje zimnej krwi pod bramką przeciwnika. Praktycznie przez cały mecz to gospodarze przeważali, jednak kreatywność i polot w ataku zaprzepaściła niepewna i popełniająca błędy formacja obronna. Goście z Liverpoolu osiągnęli cel, z jakim przyjechali na The Emirates. Spotkanie stało na wysokim poziomie, głównie dzięki wielu ciekawym akcjom podopiecznych Arsene’a Wengera. Końcowy wynik jest jednak jak najbardziej sprawiedliwy: 2-2.

Na początek składy obu drużyn:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs (37. Santos) - Ramsey, Wilshere – Walcott, Cazorla, Podolski - Giroud.

Liverpool: Reina - Johnson, Agger, Carragher, Wisdom - Lucas, Gerrard, Henderson - Downing, Suarez, Sturridge (71. Jose Enrique).

Wynik meczu szybko został otwarty. Już w piątej minucie po serii fatalnych błędów obrony Kanonierów, goście obejmują prowadzenie. Zaczęło się od Sagny, który stracił równowagę i padł na ziemię, w wyniku czego do piłki dopadł Johnson i zagrał piłkę do Sturridge’a. Co prawda Wojciech Szczęsny pierwsze uderzenie instynktownie obronił, jednak z dobitką Suareza nie miał szans. 0-1.

Pięć minut później Liverpool stanął przed kolejną szansą. Na własnej połowie piłkę przejął Suarez i wspaniałym, kilkudziesięciometrowym podaniem uruchomił Sturridge’a, który bez namysłu oddał strzał. Tym razem nie zmusił Szczęsnego do interwencji.

W dwunastej minucie wreszcie zaatakował Arsenal. Lewą stroną popędził Podolski i zagrał do nabiegającego Giroud, który z pierwszej piłki oddał strzał, jednak nie trafił w światło bramki.

Arsenal mocno wziął się do pracy. W 18. minucie po serii rzutów rożnych, piłkę w polu karnym otrzymał Vermaelen, który mógł zdobyć gola, jednak jego uderzenie zostało zablokowane. Do odbitej futbolówki doszedł Walcott, który z narożnika pola karnego oddał techniczny strzał, czym zmusił Reinę do efektownej interwencji. Napór gospodarzy trwa.

24. minuta. Świetne zagranie Ramsaya, piłkę przejął aktywny Cazorla, wydawało się, że niepotrzebnie zwolnił akcję, jednak zauważył szarżującego Podolskiego, który od razu zacentrował w pole karne. Niestety Giroud nie zdołał oddać strzału.

Trzy minuty później Gerrard bił rzut rożny. Dośrodkowanie spadło na głowę Aggera, który oddał idealny strzał głową, Podolski wybił jednak piłkę z linii bramkowej. Po kilku ciekawych atakach Kanonierów, znowu groźniej atakowali goście z miasta Beatlesów.

Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy Liverpool miał rzut wolny w odległości 30 metrów od bramki. Do piłki tradycyjnie podszedł Steven Gerrard i zacentrował w pole karne. Najwyżej wyskoczył Agger i oddał strzał zmuszając Szczęsnego do pięknej robinsonady. Sędzia liniowy słusznie zasygnalizował jednak pozycję spaloną duńskiego obrońcy.

W 40. minucie kolejny raz zaatakowali gospodarze. Po wymianie kilku celnych podań piłkę zacentrował Podolski, jednak było to na tyle niedokładne zagranie, że akcja straciła na tempie. Do futbolówki dopadł jednak Theo Walcott i zagrał idealnie na głowę Giroud, który uderzył prosto w Reinę.

W samej końcówce przed kolejną szansą stanął Liverpool. Świetne podanie dotarło pod nogi Hendersona, który miał mnóstwo miejsca i tylko Szczęsnego przed sobą. Polak odważnie wyszedł do rywala, dzięki czemu pomocnik gości nieskutecznie próbował przelobować bramkarza Arsenalu.

W doliczonym czasie gry jeszcze raz zawodnik The Reds stanął oko w oko ze Szczęsnym, jednak tym razem Sturridge nie zdołał nawet oddać strzału zanim piłka trafiła do rąk polskiego bramkarza.

Oba zespoły niemrawo zaczęły drugą połowę, ale pierwsze pięć minut po przerwie przyniosło nam dwie sporne sytuacje. Najpierw piłkarze Liverpoolu domagali się rzutu karnego po przypadkowym zagraniu ręką przez Vermaelena, a później po drugiej stronie boiska po kombinacyjnej akcji Podolski wychodził na pozycję do strzału, jednak został powalony przez defensorów drużyny gości. Nie było jednak mowy o jedenastce.

W 54. minucie przed szansą stanął Walcott, jednak zupełnie nie przygotował się do strzału głową i piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.

Mijała godzina gry, gdy na tablicy wyników mieliśmy już wynik 0-2. Z głębi pola zagranie Sturridge’a przejął Jordan Henderson. Anglik przedrylował trzech obrońców Arsenalu i umieścił piłkę w siatce. Kolejny błąd defensywy, który kosztował Kanonierów gola.

Podopieczni Wengera chcieli szybko odpowiedzieć na drugi cios Liverpoolu. Po dwójkowej akcji Giroud-Podolski, ten drugi oddał atomowy strzał zza pola karnego. Piłka jednak nieznacznie minęła lewy słupek bramki.

zegar wskazywał 65. minutę, gdy wreszcie bramkę zdobyli gospodarze. Rzut wolny wykonywał Jack Wilshere, miękko zagrał w pole karne, gdzie właśnie na takie zagranie czekał Olivier Giroud. Francuz nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce.

Fantastyczna akcja Arsenalu! Cazorla przejął piłkę na skraju pola karnego, zagrał prostopadle do Giroud, który sprytnie przekazał piłkę do Theo Walcotta, a ten od razu, z całej siły, uderzył w długi róg bramki Pepe Reiny. 2-2 i mecz zaczyna się na nowo!

W 71. minucie niezwykle aktywny Walcott zdecydował się na indywidualną akcję, dynamicznie zszedł z piłką na swoją lewą nogę i oddał strzał. Niewiele zabrakło do szczęścia.

Kanonierzy nie zwalniają tempa. Na dwanaście minut przed końcem przed szansą stanął Mertesacker. Z lewej strony boiska Cazorla wykonywał rzut wolny, zacentrował idealnie na głowę rosłego Niemca, jednak defensor Arsenalu nie zdołał skierować piłki w światło bramki.

82. minuta i znowu świetna akcja Arsenalu. Przed własnym polem karnym piłkę przejął Santi Cazorla, przytomnie rozciągnął do Walcotta. Anglik popędził prawą flanką i znalazł zwrotnym podaniem właśnie Hiszpana, a ten zdecydował się na mocne zagranie wzdłuż bramki, jednak Giroud nie zdołał oddać strzału.

Dwie minuty później Francuz miał już piłkę na nodze! Kolejny kontratak londyńskiej drużyny i kolejne zagranie niezwykle aktywnego Walcotta. Anglik zagrał do Giroud, a napastnik Kanonierów oddał mocny strzał zza pola karnego. Tym razem jednak Reina stanął na wysokości zadania.

Na trzy minuty przed końcem Giroud miał na nodze piłkę meczową! Jack Wilshere świetnie zabrał się z piłką, odegrał do Cazorli, a ten znalazł Giroud. Francuz odegrał do Podolskiego, który od razu z powrotem przekazał ją do napastnika z dwunastką na koszulce. Giroud jednak nie potrafił skierować piłki do bramki z odległości zaledwie dwóch metrów!

Szalona końcówka meczu! Po kolejnym błędzie obrony Arsenalu, przed szansą stanął Suarez. Strzelił mocno, w długi róg, jednak na posterunku stanął Szczęsny, który zdołał sparować piłkę i zapobiec utracie kolejnego gola. Chwilę później sędzia gwizdnął po raz ostatni.

Premier League autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
michalal (zawieszony) komentarzy: 1041331.01.2013, 13:18

N'Koulou? Interesujemy się nim? Jakieś info konkretne? Jak dla mnie transfer miazga :)! Już kiedyś o nim pisałem.

arsenalfann komentarzy: 1024331.01.2013, 13:18

'' Manchester City nie będzie próbował sprowadzić Davida Villi (SkySports)''

Pinguite komentarzy: 1502031.01.2013, 13:18

N'Koulou - brać go! Dziwne, że Wenger jednak nie postarał się o Thauvina - on będzie nowym Hazardem ;] Jak możemy kupić talent to trzeba go kupować, bo potem będzie za drogi jak Hazard.

mar12301 komentarzy: 2317031.01.2013, 13:17

City zrezygnowało z Villi ! Jest wieksza szansa.

seba9196 komentarzy: 87431.01.2013, 13:16

Marsylia jest jak Arsenal, dostaje propozycje, chwile ponegocjuje i sprzedaje.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 131.01.2013, 13:16

Manchester City nie będzie próbował sprowadzić Davida Villi (SkySports)

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 131.01.2013, 13:16

Villa w Arsenalu? Znowu to powtórzę. To by było za piękne.

Oby chociaż ten Villa zawitał to będzie dobrze ;)

MateuszekArsenal komentarzy: 48631.01.2013, 13:16

Według transfermarkt.co.uk N'Koulou kosztuje 8.800.000 £ więc jest do wzięcia.

veron komentarzy: 460131.01.2013, 13:16

D.Graham jedną nogą w Sunderlandzie, oba kluby dogadały się co do ostępnego

mrsomebody komentarzy: 602131.01.2013, 13:15

Na początku nie byłem zwolennikiem transferu Villi, jednak z biegiem czasu uważam, że to byłby bardzo dobry ruch. Oczywisćie wolałbym Jovetica, badz Cavaniego, ale na obecne realia, to najlepsze, co może się nam przytrafić.

vantastic komentarzy: 99231.01.2013, 13:14

@HokitAG
Średni?Moim zdaniem niedługo stanie się jednym z najlepszych na świecie.Zjada Mbiwę na śniadanie.

DeptaGUNNER komentarzy: 210431.01.2013, 13:13

A właśnie zapomniałem, że może być zmienikiem...
PRZEPRASZAM MÓJ BŁĄD!!

mrsomebody komentarzy: 602131.01.2013, 13:13

Proszę was, nie zaśmiecajcie strony i nie kompromitujcie się takimi żartami jak, Wawrzyniak w Arsenalu podaje Radio Maryja... To nie jest śmieszne.

markuss komentarzy: 16731.01.2013, 13:12

vantastic

HokitAG komentarzy: 30331.01.2013, 13:12

N'Koulou? widzałem go w kilku meczach w tym sezonie, średni. A Marsylia traci mega dużo bramek.

arsenalfann komentarzy: 1024331.01.2013, 13:12

''Jak donosi Jamie Sanderson (@YoungGunsBlog), Fenerbahçe pytało wczoraj o Andre Santosa, ale teraz zmienili swój kierunek poszukiwań na Reto Ziegler. Brazylijczyk był dla nich za drogi.''

Baronesko komentarzy: 133231.01.2013, 13:12

Nie wiecie po co nam Villa? Jak Giroud złapie kontuzje to kto zagra na ataku? MAMY SŁABĄ ŁAWKE, każde wzmocnienie jest na wagę złota. Potem wchodzi Santos na lewą pomoc bo nie mamy kim grać. Mamy JEDNEGO nominalnego napastnika i mamy się liczyć w PL i Lidze mistrzów? Bez żartów.

MateuszekArsenal komentarzy: 48631.01.2013, 13:11

Najbardziej Arsenal potrzebuje jakiegoś obrońcy i DP

MateuszK4nonier komentarzy: 440431.01.2013, 13:11

N'Koulou ? On mógłby ustawić naszą całą defensywę, jeden z lepiej zapowiadających się obrońców świata, a już teraz prezentuje bardzo wysoki poziom. Mam nadzieję, że to nie tylko plotki, a wypożyczenie..można będzie go wykupić po nim, choć Marsylia będzie pewnie chciała go sprzedać już teraz, a nie wypożyczać jeśli w ogóle będzie chciała rozmawiać o jego transferze.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 131.01.2013, 13:11

Wawrzyniak hahaha

Wielo komentarzy: 147431.01.2013, 13:11

A któy klub chciałby sprzedawać klasowej światy grajka?
Robina i Songa my również sprzedawać nie chcieliśmy.
Villa jest na tyle mądry i wie że jak dłużej zostanie w Barcelonie to będzie tylko grzał ławę razem z Songiem a mu zależy na miejscu w reprezentacji i również wie ze zostały mu ostatnie lata kariery i jest to jedyny moment w którym może odejść z Barcy.

PapCio123 komentarzy: 107731.01.2013, 13:11

13:10 – Jak donosi Jamie Sanderson (@YoungGunsBlog), Fenerbahçe pytało wczoraj o Andre Santosa, ale teraz zmienili swój kierunek poszukiwań na Reto Ziegler. Brazylijczyk był dla nich za drogi.
dawać Fenerbahce

mrsomebody komentarzy: 602131.01.2013, 13:11

A kto wczoraj na ławce był, kto mógłby zastąpić Giroud? no własnie.

zuczek1987 komentarzy: 640331.01.2013, 13:10

prawa ta z tym ŁKS-em ?

michal192837465 komentarzy: 765431.01.2013, 13:10

Arsene Wenger znalazł następcę Kierana Gibbsa. Będzie nim Jakub Wawrzyniak, za którego jeszcze dzisiaj ma złożyć ofertę.

DeptaGUNNER komentarzy: 210431.01.2013, 13:09

Tak szczerze to nie wiem po co nam Villa, bo atak to mamy dobry, a potrzebne to jest wzmocnienie obrony zdecydowanie..

vantastic komentarzy: 99231.01.2013, 13:09

Byłby ktoś w stanie podzielić się działającym linkiem do streamu ze Sky Sportsowego Deadline Day ?

PapCio123 komentarzy: 107731.01.2013, 13:08