Fabregas: To było wielkie zwycięstwo

Fabregas: To było wielkie zwycięstwo 17.09.2009, 18:18, Łukasz Klimkiewicz 24 komentarzy

Kapitan Arsenalu - Cesc Fabregas - po wczorajszym meczu w Lidze Mistrzów ze Standardem Liege, pochwalił swoich kolegów z drużyny za walkę do końca i wywiezienie trzech punktów po tak trudnym spotkaniu.

Mistrzowie Belgii, a zarazem debiutanci w Lidze Mistrzów otworzyli wynik meczu już w drugiej minucie po bramce Eliaquima Mangali, a trzy minuty później gospodarze prowadzili już 2:0 po golu Milana Jovanovica z rzutu karnego. Kanonierom udało się strzelić kontaktową bramkę tuż przed przerwą, a autorem tego gola był napastnik reprezentacji Danii - Nicklas Bendtner. W drugiej połowie mecz przebiegał tylko pod dyktando Arsenalu, a strzelcami kolejnych bramek dla zespołu z północnego Londynu byli najpierw Thomas Vermaelen, a później Eduardo da Silva.

Przy wyrównującej bramce belgijskiego stopera Arsenalu asystował Cesc Fabregas, który to właśnie wykonywał ten rzut wolny. Reprezentant Hiszpanii w rozmowie z Arsenal TV Online powiedział, że nigdy nie wątpił w to, że on i jego koledzy są w stanie wygrać każde, nawet najgorzej układające się spotkanie.

- W pierwszych minutach spotkania często zdarzają się problemy z 'wejściem' w mecz. Właśnie wczoraj mieliśmy z tym kłopot i stało się to, co się stało. Na szczęście w przerwie meczu skupiliśmy się na nowo i jako drużyna wygraliśmy ten pojedynek - powiedział Fabregas.

- Cały czas wierzyliśmy w nasze możliwości, ponieważ przed nami było naprawdę sporo czasu. To wspaniałe zwycięstwo, szczególnie po tym jak rozpoczęliśmy.

- Teraz musimy skupić sie na sobotnim meczu z Wigan. Każdy mecz traktujemy jak spotkanie finałowe, ponieważ chcemy być najlepsi. Na szczęście sezon się dopiero zaczął i w tym wypadku również mamy sporo czasu na nadrobienie strat z Manchesteru.

Cesc FabregasLiga MistrzówStandard de Liege autor: Łukasz Klimkiewicz źrodło: Arsenal.com
baska_17skc komentarzy: 3161 newsów: 218.09.2009, 14:34

Może nie graliśmy fenomenalnej piłki ale najważniejszy jest wynik i z tego trzeba się cieszyć

crisadus komentarzy: 850718.09.2009, 13:18

Standard Liege to naprawdę świetna drużyna i udowodniła to w tym meczu. Jednak Arsenal powinien wygrywać takie mecze bez takich problemów.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56718.09.2009, 11:07

Niektórym chyba się wydaje, że Standard to kopacze na poziomie polskiej "Ekstra"klasy :D Jak już zauważył afcforever, nikt nie pamięta, że rok temu zabrakło im 4 minut do wykopania Liverpoolu z LM :P

maya komentarzy: 43718.09.2009, 10:04

..no i wszystko

waldek_89 komentarzy: 573518.09.2009, 09:16

tak muszę przyznać że to było wielkie zwycięstwo, tylko nie licznym zespołom udaje się wyjść z sytuacji w której zespól na początku spotkania przegrywa już dwoma golami, kanonierzy pokazali charakter podnosząc się i wygrywając całe spotkanie 2:3, bardzo jestem z tego meczu zadowolony.

pietraz komentarzy: 158717.09.2009, 21:56

*afcforever, dobre to podoba mi się, chociaż czytając na początku zastanawiałem się o co Ci chodzi:P
Przestańcie co poniektórzy chrzanić, że jakiś marny mecz i w ogóle, że postawa piłkarzy dno i nie zasłużyli. A właśnie, że zasłużyli! Podnieść się po takich 5 minutach to trzeba umieć. Ja jestem bardzo zadowolony i piłkarze również, jak wy nie to trudno. Ponad to zapominacie o absencji głównych asów zespołu. Skończcie zrzędzić!!

maya komentarzy: 43717.09.2009, 21:55

afcforevr---> jeśli to była jakaś głębsza myśl, to sorry ale nie zrozumiałem...Możesz mi wytłmaczyć te sypiące się z kapelusza bramki w meczu Besiktas-MU?

maya komentarzy: 43717.09.2009, 20:22

Topol i Miodek--> siedzieć na kanapie i jeść chipsy to jest łatwe...wygrać w lidze mistrzów na wyjeździe po 5 min kiedy przegrywa się 0-2 to wielka sprawa

galon komentarzy: 72717.09.2009, 20:21

druga bramka po spalonym i słaby mecz z jedną z gorszych drużyn w LM... jest coraz gorzej skoro jego to cieszytakie mecze powinni wygrywać 4-0 i to drugim składem! Poza tym nie martwiłbym się przewaga utd tylko raczej Chelsea bo mamy do nich juz 9 pkt straty ! po kilku kolejkach!

Miodek komentarzy: 83817.09.2009, 19:59

topol95 ma racje. wielkie mi zwyciestwo..
to byla koniecznosc!

ArsenalTheBest komentarzy: 102617.09.2009, 19:23

Ciekaw jestem co by powiedzial po porazce

grabos komentarzy: 59217.09.2009, 19:19

tak liczyłem to teraz kilka słabszych przeciwników ;)) jeszcze chyba ze 4 mecz możemy wygrać ;]]

Misiaq komentarzy: 19117.09.2009, 19:18

ivexo123

jak bedzie tak gral to go nie kupia :P

topol95 komentarzy: 152717.09.2009, 18:56

Wielkie zwycięstwo? To był przecież Standard Liege.

trumi komentarzy: 114617.09.2009, 18:53

ivexo123--> obyś się mylił...

ivexo123 komentarzy: 176617.09.2009, 18:43

Cesc wczoraj gral tak jakby faktycznie za rok mial isc do Barcelony ;/

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223717.09.2009, 18:35

Mnie to w pewnym sensie martwi , ze nasi gracze zachwycaja sie zwyciestwem po naprawde slabym meczu , wiadomo bylo to wielkie bo taki Comeback rzadko sie zdarza , ale gra sama w sobie byla fatalna wiec ja do konca nie wiem czy jest sie z czego cieszyc.

amadeo komentarzy: 514917.09.2009, 18:35

no ale na kapitana przystało, żeby lepiej się prezentował...

maniek56 komentarzy: 300717.09.2009, 18:34

Ja uważam że Cesc nie gra źle asystował w meczu z MC i Standardem, jeszcze troche brakuje mu do pełni formy ale nie mówcie że jest bez formy.

Specu1990 komentarzy: 69617.09.2009, 18:30

amadeo milcz.... fabregas jak każdy zawodnik ma wzloty i upadki.. najbardziej martwi mnie Song.. też ostatnio nie zaciekawie to wygląda

amadeo komentarzy: 514917.09.2009, 18:27

dobra, dobra Cesc ty tyle nie gadaj, tylko się bierz do roboty, bo ostatnio lichutko z twoją formą...